T is hetzelfde als iemand een fobie voor spinnen heeft en iemand zegt 'geef die kleine spin maar een aai' Maar nobel doel hoor! en dat bedoel ik ook oprecht. Al had ik liever Clinipanda's ofzo gehad
Ik vind bijna alle goede doelen heel belangrijk, ik kan daardoor nooit kiezen voor als vaste donateur . Ik doneer dus liever bij spontane acties, eenmalige donaties, collectes, crowdfundings, dat soort dingen En ben daarnaast al eeuwen lid van de postcodeloterij, vanwege de goede doelen. In de trant van wanneer ik dan toch aan een loterij mee wil doen dat het dan in ieder geval ook nog nut heeft voor goede doelen (maar hoorde helaas dat er sinds dit jaar wel een stuk minder afgedragen wordt aan de goede doelen dan voorheen in percentages).
Kika Prinses maxima centrum Ronald McDonalds fonds Vokk alleen omdat ze dicht bij ons staan en veel hebben betekend en betekenen voor ons. Deze steunen we maandelijks. andere doelen zo nu en dan als er een actie voorbij komt
amnesty international, ook collectant voor geweest Stichting het gehandicapte kind Kwf Een plaatselijke goed doel Vereniging van Huntington (niet heel verbazingwekkend voor degenen die mij kennen) en uiteraard collectanten aan de deur krijgen altijd kleine bijdrage ik sta achter elk bovenstaand goed doel en steun de meesten hiervan al 20+ jaar
Wij stellen 2x per jaar ons huis en hart open om een kind wat het goed kan gebruiken een leuke vakantie te laten beleven. Inmiddels komt ze voor de 4e keer en hoort ze er helemaal bij. ♡ Verder doen we collectes en ik doneer al onze gebruikte kleding etc aan een lokale stichting ipv verkopen.
Ik geef niet structureel aan goede doelen, maar stel elk jaar aan het begin van het jaar de totaal pot vast voor dat jaar in een apart potje van de spaarrekening. Ik geef dan altijd mooie bedragen bij mensen in mijn nabije omgeving die met acties geld ophalen voor goede doelen (lopen voor kwf, zwemmen voor ALS, of fietsen voor de hersenstichting, het maakt me niet uit), ik vind t fijn als ik op die manier een mooie bijdrage kan leveren. Bij ons op het werk zijn veel collega’s met dit soort acties, dus superleuk om op die manier te sponsoren. Plus giro 555 acties enzo geef ik vanuit die pot geld. Als ik aan het einde van het jaar niet alles heb opgemaakt, dan gaat het over het algemeen naar kwf.
Tja. Zonder teveel uit te wijden (prive) heb ik 22 jaar geleden (want zolang doneer ik al) iets meegemaakt in mijn directe omgeving waarbij de clini clowns echt het verschil hebben gemaakt en zorgde voor een lach in hele zware tijden. En dat vond ik zo mooi dat ik dat alle andere zieke kinderen al heel veel jaren gun. En eigenlijk krijg ik er altijd alleen maar positieve verhalen op terug van kinderen die er mee te maken hebben gehad. Ik denk dat er minder mensen met een clownfobie zijn dan mensen die ze helpen op zulke momenten
Misschien komt dat nog, als nieuwe ontwikkeling! De ziekenhuisafdeling waar ze langskwamen heette De Panda
Wij betalen maandelijks aan WNF en Natuurmonumenten. Verder doen wij niet aan extra's en zelfs niet aan collectes. Misschien alleen nog iets aan Wakker Dier.
Maar een cliniclown is niet te vergelijken met een clown in het circus of die enge Bassie. Toen wij met oudste lang geleden op de kinderpoli waren voor iets heb ik ze in actie gezien. Niet overdreven geschminkt oid, maar juist subtiel. En de manier hoe ze de kinderen in de wachtruimte benaderden was geweldig. Die werden echt even uit de harde ziekenhuis-wereld en fantasiewereld in genomen. Je zag ze ontspannen en lachen.
Wij helpen een meisje in Gambia haar hele schoolperiode door. We betalen haar schoolgeld, sturen 2x per jaar een pakket met spullen en voedsel en elke 3 maanden 40 kilo rijst. Daarnaast verschillende goede doelen die voorbij komen zoals de wensen actie voor zieke kinderen, kika, jarige job e.d.
Wij steunen stichting Red een kind. Erg mooi goed doel. De stichting zorgt ervoor dat een dorp binnen 7 jaar zelfredzaam wordt. Zodat ze daarna genoeg inkomsten hebben, waterputten hebben, leraren opgeleid zijn, etc om zelfstandig verder te kunnen. Je krijgt een kind (gezin) om contact mee te onderhouden en dat vind ik voor onze kinderen heel waardevol. Andere goede doelen die we steunen zijn Sheltersuit, wwf, opendoors, free a girl.
Structureel: - Commando & Family Foundation - Stichting Ambulance Wens - Hulphond Nederland - Nierstichting Verder geven we aan collectanten en af en toe aan een doneeractie.
Momenteel Lilianefonds en SOS kinderdorpen. Ik switch bijna jaarlijks. Komt er weer iemand aan deur, sluit ik wat nieuws af en stop ik met een ander. Collectes geef ik ook altijd wat aan, giro 555 ook, of zoals nu 3fm serious request.
Ik geef standaard aan elke (contante) collecte aan de deur. Daarnaast de maag darm lever stichting. Verschillende lokale initiatieven van een stichting voor kinderen met een terminaal zieke ouder tot een project voor mensen die niet rond kunnen komen maar net buiten de voedselbank vallen. De postcodeloterij, alhoewel daar natuurlijk ook eigen belang achter zit. In 2024 hoop ik weer naar een sos kinderdorp te gaan en daar wat benodigdheden te brengen. Heb ik 20 jaar geleden ook gedaan en de gezichten van de kinderen en de 'moeders' zijn letterlijk onbetaalbaar. Er bestaat in mijn ogen geen mooiere en puurdere vorm van doneren.
Dit! Ik heb dus wel coulrofobie. Daardoor durfde ik als kind eigenlijk ook niet naar ziekenhuizen, want stel dat ik een clown tegenkom...