Hier net alles weer opgeruimd van vorige week, maar zo lekker om dan gelijk weer af te kunnen tellen naar de voorjaarsvakantie! Kinderen blijven lekker lessen in nl. En zelf blijf k ook wekelijks skitraining volgen op de borstelbaan. Lessen daar voor de kinderen moet k nog even boeken.
Wij zijn vanmorgen weer thuisgekomen. Heerlijk genoten ondanks wat tegenvallers. Onze dochter is hard gevallen met skieën. Was een hele heisa met de sneeuwscooter naar beneden, ambulance naar het ziekenhuis etc. Ze heeft een week niet kunnen skiën de laatste twee dagen van de vakantie wel weer een uurtje. Wij vonden ook dat er echt veel ‘idoten’ op de pistes waren die zich niet aanpassen aan de condities. Veel ongelukken zien gebeuren doordat er veel te hard geskied werd tov de drukte en de condities (ijzige pistes). Ondanks dat een heerlijk vakantie gehad met skieën en wandeltochten, lekker uitrusten en gezinstijd. Net nu het sneeuwt moesten we weer naar huis. Luxeprobleem!. Aankomende weken weer wat boodschappen voorbereiden en dan gaan we begin februari weer voor 10 dagen. (School plakt hier alle studiedagen aan elkaar met als gevolg een hele week extra vrij).
Hebben jullie nog tips voor ruimer vallende skibroek merken? Oudste heeft qua lengte 152 nodig, maar is vrij breed.
Zijn er hier ook wintersporters die richting karinthie, salzburg, gaan? Ze zijn de hele winter al bezig met de tunnels op de a 10, wat zorgt voor files van 1.5 uur ( kerstvakantie). Vroeg me af of jullie kijken naar een alternatieve route? En hoe druk zou die dan zijn? In de bergen rij je niet zomaar even een blokkie om .
Ja, wij naar Filzmoos. Ik ga me er even in verdiepen, wij komen pas zondag aan, maar anders misschien toch maar zaterdag vertrekken en een hotel nemen in de buurt van München ofzo.
Wij vertrekken vrijdag, hebben hotel bij inglostad maar wat ik lees, is de file echt wel heftig, alles moet over 1 baan. Gelukkig hebben we de hele zaterdag voor de laatste 300 km Maar terug hebben we dr ook weer mee te maken, en dan rijden we vaak savonds. Dan eigenlijk niet zo veel zin om dan gelijk al lang vast te staan ):
Ik had geen idee… wij rijden woensdagmiddag al richting Duitsland en we moeten op zaterdagochtend nog 150 km. Ik denk dat we dan maar op tijd vertrekken… maar terug, daar zie ik nu al tegenop.
Ik kom er nu achter dat we die zaterdag nog niet kunnen vertrekken overdag. Pas vanaf 6 uur “s avonds ofzo, dat heeft dan ook weinig zin denk ik.
Vaak zijn er rond de voorjaarsvakantie op de drukke dagen met vakantieverkeer afzettingen van afslagen voor sluiproutes. Verkeer wat dan van de snelweg afkomt wordt onderaan de afrit weer de snelweg opgestuurd. Een alternatieve route kan dus erg lastig worden.
Ik las dat het alleen vertraging geeft op de rit richting de wintersportgebieden, dat vind ik wel een hele opluchting. Wij vertrekken dan rond 9:00 uur verwacht ik en moeten dan nog 150 km.
Nou zou dan zondag om uur of 3 vertrekken, mocht het meezitten kan je zondag middag vanaf 15.00 nog ff een paar keer de lift pakken. Weet natuurlijk niet hoe ver jullie in Oostenrijk zitten.
Klopt hoor, dat is elk jaar zo. Maar ik dacht misschien is er wel een hele grote omweg , ( via andere snelweg) zodat je de hele 10 links kan laten liggen. Maar ja dan zal her vast ook wel vol lopen op die weg...
Hoe bedoel je? Dat je er alleen heen last van weg?? Ik denk niet dat ze dat bedoelen, het betekent meer dat juist die mensen er last van hebben. ( vind moeilijk te verwoorden hoe ik het bedoel). Heen en terug moet je over 2 stroken. Ipv 4. En er gaat daar al heel veel verkeer over, omdat het de weg is om bij grote wintersport plaatsen te komen.
Ah ik las ergens dat het verkeer richting de skigebieden er last van zal hebben… balen zeg, ik ga wel even met mijn man overleggen, ik vond de terugreis vorig jaar ook vreselijk!
Ja, nog best een eind rijden, dus ook zonder zulke dingen, vertrekken we al rond die tijd. En we kunnen nu waarschijnlijk de auto van een ander lenen, dan hoeven we niet met de EV, want dan kun je er nog meer uren bij optellen.
Hoe laat vertrokken jullie? Wij vertrekken meestal zaterdag middag rond uur of 15. Wij skieen de zaterdag nog. Meestal rij je dan achter de meute aan.
Rond 6:00 uur volgens mij en we waren 20:00 uur ofzo thuis… vond het echt tegenvallen. Ik ben dan bang dat we zelf heel moe worden achter het stuur, maar het is een idee.