Zoontje van net 3 heeft koorts en keelpijn. Ik heb hem vanochtend een zetpil gegeven 240mg. Normaal 0 problemen mee maar ineens vind hij dat een drama, dus ik heb sinaspril siroop gehaald. Vanmiddag om kwart over 2 heeft hij daar een lepel van gehad. Maar dat was nog veel erger want dat is blijkbaar heeeel vies. Hij begon dus nu net al dat hij niet de roze wil, de sinaspril dus. Nu is de tijd tussen sinaspril en de zetpillen anders. De zetpil mag om de 8 uur en de sinaspril om de 4 tot 6. Hij heeft nu 38.8 koorts en pijn dus wil hem toch graag iets geven voor het slapen. Het lijkt me geen probleem toch de zetpil te geven om 7 uur, maar misschien heb ik het mis? Wat zeggen jullie?
Lijkt mij ook prima Wat ik doe, is een halve 500 paracetamol oplossen in beetje water, dat mengen met wat drinken. Werkt hier t beste.
Draagt hij nog een luier 's nachts? Niks zeggen, gewoon een zetpil geven met het verschonen. Even de top nat maken, dan floept hij er zo in. Qua tijd kan dat prima hoor.
Jep hij draagt nog een luier. Ja ik krijg m er wel in hoor dat is t probleem niet maar ik vroeg me af wat betreft tijd. Maar dan krijgt hij m zo gewoon
Ja hoor kan prima! Ik geef als het nodig is vaak 3 zetpillen over de dag verspreid (ochtend, middag en avond) en indien nodig krijgen ze er 's nachts ook gewoon 1 als ze door pijn of ziek zijn echt wakker zijn.
Je hebt van sinaspril ook kauwtabletten paracetamol. Etos en Kruidvat hebben dit ook van eigen merk, deze smaken als pepermuntje. Zetpillen waren vanaf baby af aan al drama bij onze dochter. Ze gilde het uit. Wij zijn dus al heel snel hierop over gestapt. Drankje was namelijk ook geen succes.
Ik zweer hier bij Roter banaan kauwtabletten. Ze zijn duur maar G kauwt ze probleemloos weg. R is wat minder fan (krijgt nog geen hele) maar zetpillen kan ook nog. Sinaspril en die Daro vloeibare moeten ze hier echt niet. Na zelf getest te hebben snap ik ook wel waarom...ieeeeuw.
Drankjes zijn hier idd ook drama. Bij allemaal. Zetpil hebben ze hier gelukkig niet zoveel moeite mee. Beetje vaseline erop en binnen 1sec is t gebeurd. Qua tijd zat je prima hoor. Beterschap!
Ja we hebben het bij de zetpillen gehouden en vond het na de eerste 2 x keer wel weer prima. Ondertussen koorts vrij alleen vol met vlekjes. Goed om te weten dat kauw tabletten ook een idee zijn! Als hij nu het doosje ziet van de sinaspril roept hij direct neee die niet jakkie
Er zijn ook smelttabletten van Nurofen met banaansmaak. Ik weet niet uit mijn hoofd vanaf welke leeftijd deze mogen worden gegeven. Mijn dochter gebruikt deze alweer jaren en ze vindt de smaak ook best te doen. Ik ben bij haar overgestapt naar de smelttabletten omdat ze de zetpillen niet meer wilde. Ze was toen een kleuter, denk ik.
Nurofen zou ik niet zomaar geven, dat is ibuprofen (een NSAID) en die zou ik alleen geven als pcm niet voldoende helpt. Is toch een stuk heftiger dan pcm. Hier gebruiken we ook die van Roter met banaansmaak. Ik doe 'm dan op een lepeltje en maak 'm een beetje nat. Dan wordt hij zacht en kan ze 'm zo naar binnen happen. Daarna nog een beker water erachteraan, want jongste vindt 'm nog steeds niet zo lekker, maar deze is het minst vies. Alleen TS heeft er niks aan, zie dat die vanaf 4 jaar is
Ik halveer m gewoon gaat prima. Als zetpil drama is (diarree luiers heeft dan ook geen zin) en voor ibu een te licht geval, dan een halve röter. Kan iets boven of onder zijn, maar mik je op een halve zitten we hier wel goed.
Ik zat al te kijken of nurofen tegenwoordig banaan tablet had leek me al vreemd gezien de smaak die ze proberen te verdoezelen. Maar is idd een tuig op zichzelf wat je spaarzaam inzet als PCM faalt. Hier komt t alleen uit de kast met PIJN en dan moet er steevast eerst iets in die maag, maakt me niet uit wat maar niet zoals op die reclame "hij kwam uit bed met koorts en ik gaf m gelijk neurofen" ...ehm koorts...lege maag...ibuprofen...beter niet.