Wij hebben een frituurpan en 2 grote ovens. Toch twijfel ik over een airfryer omdat ik steeds meer recepten voorbij zie komen die (deels) in de airfryer moeten. Ik vraag me af of het iets toevoegt tov de apparaten die ik reeds heb. Waar gebruiken jullie de airfryer voor behalve patat en snacks ( daar hebben we nl. de frituur al voor)
Wij gebruiken de air fryer super veel. We hebben er zelfs 2 (1 alleen voor glutenvrije producten). Wij gebruiken ze vooral als vervanger van de frietpan en ook voor bijvoorbeeld krieltjes, afbakbroodjes (als je er maar 2 hebt bijvoorbeeld), aardappelkroketten. Soms.ook om bijv vlees in te bakken. Wij hebben ook 2 ovens maar toch gebruiken we veel de air fryer. Op vakantie nemen we hem ook meestal mee. Ik zou er persoonlijk geen ingewikkelde gerechten in bereiden. Dan vind ik een oven handiger.
Wij hebben'm ooit gekocht voor patat en snacks maar ik vond het tegenvallen. Patat duurt lang en snacks (zeker kroketten, bitterballen) vinden we lekkerder uit de frituur. Heel af en toe gebruiken we hem om aardappeltjes er in te bakken. Wij hebben ook 2 ovens, dus gebruik de air fryer echt bijna niet. Misschien ga ik er ook maar een keer vlees in bereiden. Misschien is het wel heel lekker.
Voor alles wat je kan frituren of grillen (aardappelproducten, groenten, vlees) En ovenschotels. En afbakbroodjes. En alles wat je in de oven kan opwarmen/bakken. Maar daarnaast gebruiken we ook de grote oven, omdat niet alles in dat kleine mandjes past (grote ovenschaal, pizza, taartvorm etc) Voordeel van airfryer boven over: snel klaar en lekker knapperig randje Voordeel van de airfryer boven frituur: geen frituurvet nodig en gezonder (vanwege het vet wat de frituurpan toevoegt, een frikandel uit de airfryer blijft gewoon meuk natuurlijk ) Frituurpan hebben we niet meer (toen die lang geleden de geest gaf hebben we de airfryer aangeschaft) Aardappels koken doe ik bog maar zelden. Die zijn vervangen door krieltjes in de schil uit de airfyer (even halveren, beetje zout en peper en klein scheutje olijfolie. Dan 6 minuten in de airfryer. Ongeveer. Ligt eraan hoe groot ze zijn.) Ik had ooit een recept voor oliebollen uit de airfryer. Dat was geen succes. Je kon er wel nog prima mee jeu de boulen
Hier gaan snacks prima in de airfryer. Laatst hadden we patat in de frituurpan en snacks in de airfryer. Dan gaat de olie minder snel kapot en alles is tegelijk klaar. Afbakbroodjes of croissantjes even vers maken gaat zoveel sneller dan in de oven. Kippenpoten worden extra krokant. Verder dingen opwarmen. Oven gebruiken we nu voor pizza's. Taart/ cake maken we niet zo vaak maar die gaat ook in de oven. Wij hebben ook geen mega dure gekocht.
We dachten er veel mee te doen, maar sinds de verhuizing is hij meer een decoratieobject geworden. We hebben ook 2 ovens. In het oude huis was maar 1 oven en was het wel handig soms.
Wij gebruiken hem vooral om snel broodjes te bakken of aardappel kroketjes etc. Friet en snacks uit de airfryer vind ik niet lekker. En ja het schoonmaken vind ik ook wel een ding.
Schoonmaken vind ik juist super simpel. Even een sopje erdoor en klaar. Als je hem elke keer na gebruik schoonmaakt (kost mij nog geen 5 minuten) dan blijft die ook heel netjes. Mijn schoonmoeder heeft een ding wat volgens mij nog nooit is schoongemaakt. Daar zit alles in gebrand en aangekoekt. Die is met geen mogelijkheid meer schoon te krijgen. Poging gewaagd maar opgegeven.
Eigenlijk gebruik ik 'm vooral als mini-oven. Of om dingen in op te warmen die moeilijk in een pan op te warmen zijn (aangezien we geen magnetron hebben). Verder grill ik er wel eens groenten ofzo in, of maak ik eimuffins, dat soort dingen. Ik maak er iig geen friet ofzo in, vind dat niet anders smaken dan ovenfriet, al kan dat ook liggen aan het feit dat ik geen kant en klaar diepvriesspul gebruik en dus zelf friet snijd. Overigens hebben wij de onze gekregen, ik had er waarschijnlijk nooit zelf een gekocht. Een airfryer is soms wel handig, maar m.i niet onmisbaar.
Hier een gezin met een aantal moeilijke eters, en ook nog eens de helft vegetarisch. Vaak warm ik dus voor 1 persoon of voor de kinderen even wat anders op in de airfryer als ik sta te koken. Dat kan bv ook zijn even een eitje, een vegaballetje of chicken tenders voor op een wrap. Pita's voor bij de shoarma, poffertjes voor kids op een verjaardag, focaccias, krieltjes eten we vaak ipv gekookte aardappels. Een kleine lasagnaschotel opwarmen. Minibroodjes als er logees zijn. Bijgerechten voor bv pokebowl of nasi. Oh en lekkere bitterballen of andere snacks als we bezoek hebben natuurlijk. Zo klaar en geen frietuurstank. (Ik zet 'm wel onder de afzuigkap vaak).
Een airfryer is sneller dan een oven. Dus ik rooster er graag aardappeltjes in. En verder hebben wij juist geen frituurpan. Ik vind natuurlijk friet en snack lekkerder uit de frituur, maar dan ga ik liever naar de snackbar, dan dat ik dat thuis doe. Dus wij eten friet en snacks uit airfryer en oven. En dan ook regelmatig een aardappelproduct dus naast vlees en groente. Is ook wel iets gezonder dan frituren. Dus dat vind ik ook een voordeel. Hij is hier in ieder geval niet weg te denken. (En ik heb ook twee ovens)
Ja zo denk ik er ook over en ik wilde er nooit een, maar die van mijn moeder geleend en er gaat er zeker een komen. Onze frituurpan is de deur uitgegaan. Als wij patat eten bestellen we vaak, maar ik vind de patat én snack uit de airfyer ook heel goed te eten. Krieltjes maak ik ook klaar in de airfryer en eigenlijk alle aardappelproducten, behalve gekookte aardappels.
Geen idee welke jullie hebben, wij hebben een Philips xxl en ondanks schoonmaken (wat zeker langer duurt dan 5 min.) zit er aangekoekt vuil en vet wat ik niet meer schoon krijg. Nu kun je de accessoires vervangen maar die zijn belachelijk duur.
Je kunt ook niet met een borstel of schuurspons gaan schrobben, want dan beschadig je de antiaanbaklaag. We willen wel gaan kijken voor een nieuwe want gebruiken hem wel veel. Maar dan hoef ik niet meer perse een Philips.
Och dat is irritant. Wat rottig. Mijn schoonmoeder heeft ook een Philips volgens mij. Wij hebben een Inventum. Konden die als kerstcadeau bestellen en wilden de gok dan wel wagen. Het is een fijn ding. En dus heel makkelijk schoon te maken.
Wij hebben deze https://www.electroworld.nl/inventum-gf500hldb-8712876105193?channable=03305f65616e0038373132383736313035313933de&utm_source=google-surfaces&utm_medium=organic&loc_interest_ms=&loc_physical_ms=9102894&utm_term=&utm_campaign=8.3+Adwise+%7C+Electro+World+%7C+PMax+%7C+Keukenapparatuur+en+mixers+%7C+Prijspositie+%3D+%273%27&utm_source=google&utm_medium=cpc&hsa_acc=9660838170&hsa_cam=17618758719&hsa_grp=&hsa_ad=&hsa_src=x&hsa_tgt=&hsa_kw=&hsa_mt=&hsa_net=adwords&hsa_ver=3&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwva2y8W3hgMVupWDBx0RUADxEAQYBCABEgKvHvD_BwE
Oh wij hebben trouwens net een nieuwe Philips xxl en deze heeft een nieuw soort mandje en echt goede anti aanbaklaag. Dus deze is in tegenstelling tot de vorige nog brandschoon.