HB, ontwikkelingsvoorsprong, intelligent, versneld, verrijking etc deel 2

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Zonnestralen, 21 feb 2022.

  1. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Hier is het bij mij helemaal geëscaleerd. We zijn al sinds begin van het jaar in gesprek met juf, maar zaten er in eerste instantie wat minder scherp in omdat we ook heel druk waren met midi opstarten op zijn nieuwe school en zelf een beetje bijkomen van alle stress van vorig jaar. Maar wel bij elk gesprek en nog wat tussendoor aangegeven dat mini extra uitdaging nodig heeft en niet telkens alle instructies kan uitzitten. Telkens wel afspraken gemaakt, maar daarin bleek toch teveel initiatief van mini verwacht te worden. Uiteindelijk voor de meivakantie aangegeven dat het echt niet meer gaat en gesprek aangevraagd met juf en ib-er die expertise zou moeten hebben. Intern hebben ze besloten dat het via de onderbouw ib-er moest, waar wij al zeer geërgerd over waren, maar we weten ook dat ze een dossier moeten opbouwen als ze verdere hulp willen inschakelen. Dus oké, dat maar gedaan.
    Gesprek gehad, ja op korte termijn escaleren in de lijn, beginnen met vragenlijst en observatie en dan weer verder. Blijkbaar zijn ze nu ook aan het doortoetsen bij de cito, dus er lijkt wel iets gedaan te worden. Maar mini trekt zich in rap tempo steeds verder terug. Woensdag kregen we haar nauwelijks de deur uit naar school en die middag zat ik om tafel een andere school. Daar waren we ons al op aan het oriënteren, maar het gesprek kreeg voor ons extra urgentie.
    Uiteindelijk 's avonds besloten mini te laten kennismaken met de bso en vandaar rustig opbouwen naar overstappen.
    Gisteren was mini huilerig, bang voor een feestje 's middags, heel teruggetrokken, gewoon duidelijk alles teveel. Ik legde dat uit aan de ouders van de jarigen en de stappen die we nu aan het zetten zijn om haar te helpen. Zegt die moeder: onze dochters zitten nu in zo’n extra uitdaging klas, waarom mini niet?
    En ik heb me bij haar beheerst, maar ik was gisteren bereid om stoelen door de klas te gooien. Die klas is vorig jaar eindelijk gestart, daar heb onder andere ik me vanuit ouderraad en mr hard voor gemaakt. Vorig jaar voor groep 7 en 8 gestart, maar ivm gebrek aan leerkrachten was dat heel wisselend qua wel of niet doorgaan. Beloofd was om uit te breiden naar lagere klassen, maar eerst alleen bovenbouw. Ook weer ivm leerkrachten problematiek. En nu roepen wij alweer het hele jaar dat het niet goed gaat, 3 weken geleden nog een plan gemaakt en niemand heeft genoemd dat dit inmiddels was uitgebreid naar haar jaarlaag en haar daarin meegenomen! Hoe dan?!? Inmiddels zouden er toch 600 uitroeptekens bij onze naam moeten staan, zouden wij toch bij kind 3 wel eens mogen verwachten dat ze daadwerkelijk eens nadenken? Maar omdat mini zich nog beter aanpast dan de jongens is ookzij weer gewoon glashard genegeerd.

    Dus nu gaan we sowieso overstappen, maar ik merk dat ik zo woedend ben dat ik dit nu even heel lastig vind om goed te verwoorden.
     
  2. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    @femkes , jeetje wat een gedoe! Ongelofelijk dat jullie bij nummer 3 nog net zo hard moeten trekken en duwen als bij nummer 1 en 2.
    Waarom hebben ze niet geleerd? Begrijpen ze het gewoon niet, of iets? Weird!!

    Qua plusklas, weet je zeker dat jij en de andere moeder over dezelfde extra uitdaging klas spreken? (hetzelfde leerjaar, hetzelfde vak, dezelfde organisatie)

    Groot gelijk dat je overgaat naar een andere school, want dit wordt 'm gewoon niet :(
    Zou wel nog een gesprek aanvragen om duidelijk te krijgen hoe en wat met de extra klas en waarom je dochter niet in aanmerking is gekomen.

    Knuffel meis! Hopelijk op de nieuwe school betere ondersteuning, en meer openheid!
     
    femkes vindt dit leuk.
  3. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Hier lijkt het de laatste weken wat beter te gaan. We zijn thuis met extra veel beweging bezig zoals 30 km fietsen en oa BMX-en op de baan. Hij lijkt weer een doel te hebben, leest weer thuis en kan zijn emoties beter reguleren en heeft daardoor ruimte voor andere gevoelens. Hij is nu na school weer hele dagen buiten, dat was afgelopen jaar wel anders. Hij leek echt op een gegeven moment depressief.

    Twee weken geleden is hij op school op ons verzoek geobserveerd door een hb specialist waar wij vertrouwen in hebben. Aanstaande week volgt het gesprek met de hb specialist, juf, wij en de ib’er. Ik ben erg benieuwd wat haar advies gaat zijn.

    Ik heb vaak fijne gesprekken met hem en wat mij opvalt is dat hij vooral last heeft van geluid en vooral de intonatie van iemands stem. ‘De juf van groep 4 klinkt altijd streng’ hij vind haar dus niet streng alleen haar stem komt bij hem heel erg binnen. Wat hem duidelijk afleid met als gevolg dat hij geen plus werk meer wilt krijgen van haar.
    ‘mijn klas zit aan een drukke weg en ik hoor altijd de auto’s langs komen waardoor ik mij niet kan concentreren’
    Ik zie aan alles dat dit soort dingen erg veel energie vragen en ik vraag mij af wat we hier precies mee kunnen doen. Ik ben in ieder geval ontzettend blij dat hij steeds beter kan verwoorden hoe hij bepaalde dingen ervaart en voelt.
     
    femkes vindt dit leuk.
  4. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    Koptelefoon?
    Dempt omgevingsgeluid (bijvoorbeeld het verkeer buiten) , maar je hoort wel nog steeds de geluiden dichtbij. De stem van de juf bijv komt minder luid binnen.
     
  5. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Dat vind ik bij hem een lastige, ondanks dat hij duidelijk last heeft van bepaalde geluiden. Hij kan zich bijvoorbeeld beter concentreren als de tv aan staat en hij zelf nog wat anders doet, hij heeft thuis vaak wel meerdere soorten prikkels nodig om tot ‘werken’ te komen. Ergens heb ik het vermoeden dat hij zich beter zou concentreren als hij naar muziek mag luisteren tijdens het schoolwerk.
     
  6. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    Geluiden waar je controle over hebt (muziek, tv) komen anders binnen dan geluiden waar je geen controle over hebt zoals straatverkeer of pratende mensen, bijv. Ook niet zelf gekozen muziek komt anders binnen.
    Sommigen zijn gevoeliger voor geluid dan anderen. Dat hoeft ook niet altijd het volume of toonhoogte te zijn, het kan ook de complexiteit van geluid zijn wat het vervelend maakt voor een persoon.
    En dat is voor iedereen weer anders. omgevingsfactoren spelen ook mee.
    Thuis en school zou ik dus niet zo vergelijken.

    Ik zou zeggen om gewoon een koptelefoon te proberen. Misschien vindt hij het erg fijn (al is het om de stem van de juf te dempen).
     
    Archie83 en YaelStone vinden dit leuk.
  7. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    update!

    De juf van zoon 2 vertelde me net dat zoon volgend jaar in een combi klas 1-2 komt! De perfecte oplossing, denk ik :D

    Er komen maar 6 groep 1'ers in die klas, de rest is groep 2. Juf denkt dat dat ook erg fijn is voor hem.
    De reden om niet volledig te versnellen naar groep 2 is vanwege zijn taalachterstand en innerlijke onrust (hyper, all over the place, impulsief.) De onrust verergerd tienvoudig door verveling, maar het is ook iets waar hij echt nog in moet groeien/ontwikkelen/leren.

    In de combi-klas kan hij zich vrij bewegen tussen leeftijdsgenootjes en de groep 2'ers. Ook kan hij gewoon meedoen met groep 2 maar zit op papier wel nog in groep waardoor hij volgend-volgend jaar gewoon recht heeft op nog een jaar kleuteren als hij dat nodig heeft. Wijsheid is om daar wel op te rekenen vanwege die taalachterstand / onrust.
    (Het is hier in FR makkelijker om te versnellen dan om te blijven zitten. Is hij na volgend schooljaar klaar voor groep 3 dan is er minder een issue)

    Yay! Er valt echt een zorg van mij af! :D
     
    Beertje8, Noordeling, smax en 6 anderen vinden dit leuk.
  8. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Ja, mini vertelde het gisteren ook terloops. Dat er 4 kinderen uit haar klas naar de plusklas gaan en dat ze daar onder andere smartgames doen. Daarom wist ze dat ze een cadeau had gekocht dat haar vriendinnen leuk zouden vinden, omdat ze vertelden dat ze dat in de plusklas ook leuk vinden. Ze zei ook zelf dat ze weet waarom zij daar niet naartoe gaat.

    Ja, we moeten sowieso nog in gesprek.
     
  9. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    Nou ja zeg!!!!
    Dat is echt schandalig! :eek:
    Heel benieuwd naar de verklaring van school! .. ongelofelijk!
     
  10. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Wat fijn!! Kan hij mooie beide kanten op. En als het dan zo goed gaat kan hij als nog gr 2 doen of naar gr 3.
    Hier was onrustig en clownesk gedrag echt een teken van onderpresteren.

    Zo fijn dat de school ook wil! Geeft nu al even rust.
     
  11. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Wat zei je dochter, waarom mocht ze niet naar de plusklas?
     
  12. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Sorry, schrijffout, dat ze niet weet waarom ze daar niet heen mag.
     
  13. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Dan ben ik benieuwd of de school het wel kan verklaren.
     
  14. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Nadat we het hele schooljaar al aan hebben gegeven dat ze werken met een oudere leerling zo fijn vindt, mag ze nu 7 weken voor het eind eindelijk aan de slag.
    (Volgens mij 1x per week tijdens Bouw) Beetje jammer van die andere 33 weken dit schooljaar.
    Pfff.
     
    Jo79 en sabagirl vinden dit leuk.
  15. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    Het hangt bij hem ook heel sterk samen ja.
    Het geeft me echt veel rust! Zo blij met deze constructie!

    Vraag me wel af waar ze met de andere kinderen hebben gedaan.. of gaan doen. Er zijn nu namelijk 2 klassen groep 0, maar volgend jaar is er één groep 1 en één groep 1-2. .. dus eh.. waar hebben ze de andere helft van de huidige groep 0 gelaten? :$:roflmao:
     
  16. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Goeie vraag, misschien van 2 kleine naar 1 grote groep?

    Ach ja dat is een zorg voor andere ouders.

    Wij hebben nog niks gehoord over de indeling. Kan dus nog alle kanten op, 1 gr, 2 groepen bij elkaar of zelfs 3 gr bij elkaar
     
  17. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    We gaan het zien, haha

    Jouw zoon gaat naar groep 7 nu? Hebben jullie al een beetje zicht op een middelbare school?
     
  18. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Nee hij gaat naar gr 8:eek:

    We zijn naar 3 middelbare scholen geweest. 1 viel gelijk af.
    De 2 andere waren behoorlijk verschillend. 1 is 17km verder de andere 5 min fietsen.

    Beide eigenlijk niet voor hb kinderen. Zal een grote aanpassing worden.

    We moeten het komend schooljaar nog heel goed denken.
     
  19. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.226
    28.193
    113
    Oei, dat lijkt me een grote verandering ja! Geen hb middelbare school in de buurt begrijp ik?
     
  20. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113

    Nee eerder was 1 van die scholen een hb profiel school maar dat zijn ze niet meer. Waarom weten ze niet en als je vraagt wat is er dan dan is er iets met een eigen programma maar niemand weet er iets van. Als je dan met 3 jaar nog niet bent opgestart is dat wel raar.
     

Deel Deze Pagina