Voor het eerst op vakantie.

Discussion in 'Vakantie en vrije tijd' started by Glass, Jun 25, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Glass

    Glass Fanatiek lid

    May 29, 2017
    2,227
    1,078
    113
    Female
    Ok, rare titel misschien. Maar dit jaar gaan wij als gezin voor het eerst op vakantie.
    We zijn wel eens 4 dagen weggeweest maar we gaan nu bijna 3 weken.
    Wat doen jullie allemaal in huis qua maatregelen?
    Qua post, electra etc, andere dingen waar ik misschien niet aan denk.
     
  2. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,252
    4,555
    113
    vraag de buren of familie om een keer per week langs te gaan.
    post krijgen wij bijna niet meer. niet zoals vroeger in iedergeval. dus dat hoeft niet steeds weggehaald te worden.
    verder trek ik altijd de stekkers uit grote losse apparaten, zoals de wasmachine, droger en TV.

    in de zomer zet ik geen tijdsschakelaar met lampjes, want het is nu toch nog lang licht. meestal probeer ik ook dure of belangrijke dingen bij familie of op mijn werk neer te leggen. zoals een laptops, SD kaart etc. mocht er dan toch ingebroken worden, dan hebben ze die spullen niet, want die liggen op mijn werk. (daar heb ik een kast met sleutel die op slot kan)
     
    Neuzeke and Rizzoli like this.
  3. Glass

    Glass Fanatiek lid

    May 29, 2017
    2,227
    1,078
    113
    Female
    Oh ja dat zijn goede dingen waar ik idd niet aan heb gedacht.
    Ik dacht nog wel, post, nou die 2 dingen per maand blijven maar even liggen haha.
    Ik zal nog een sleutel laten maken en idd iemand vragen om even langs te komen.
     
  4. Charmed72

    Charmed72 Fanatiek lid

    Mar 8, 2009
    1,360
    281
    83
    Female
    Kan je bij jullie naar binnen kijken? Ik liet degene die langs kwam (naast de planten en post) ook elke keer de woonkamer anders rangschikken. Kussens anders neerleggen, tijdschrift of kopje op tafel en weer van tafel, etc zodat het lijkt of er geleefd wordt.
     
    citroenrasp likes this.
  5. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    Sep 22, 2016
    3,000
    2,700
    113
    Female
    Als het heel warm is misschien iemand die de tuin sproeit? En de planten binnen water geven.
     
  6. artie

    artie Fanatiek lid

    Sep 27, 2021
    3,821
    4,155
    113
    Female
    Ik vraag mijn ouders voor de rolluiken, ramen af en toe eens open, post, planten en katten.
    Ik geef hen de dingen uit de koelkast die vervallen zouden zijn als we terugkomen
    De buren mogen uit de moestuin halen wat rijp is
    Qua post spreek ik af dat ze rekeningen openen en bekijken wanneer de uiterste betaaldatum is om toeslagen te vermijden

    Dat is het wel eigenlijk. Ik trek niks uit, hooguit devloerverwarming minder maar die stond al laag

    Geniet er van!
     
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,414
    15,231
    113
    Female
    Huis schoon en opgeruimd, koelkast schoon en leeg (of alleen nog maar langer houdbare dingen erin), en een buurvrouw vragen om de post van de mat te halen. Zij hield dan meteen een oogje in het zeil.
    Ik kreeg ook wel eens een appje van de andere buurvrouw: "zal ik jullie tuin even mee sproeien? het is zo droog."

    Ik haal geen stekkers eruit. Die van de wasmachine enzo zitten achter de apparaten, daar kom ik niet zo 1-2-3 bij.

    Nu heb ik het helemaal makkelijk: dochter gaat niet mee op vakantie:thumup:
     
  8. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,505
    3,948
    113
    Female
    Ik laat iemand even de planten (binnen en buiten) water geven (buren of familie).
    Post krijgen we nauwelijks en blijft dus gewoon liggen. Aan de voorzijde doe ik de lamellen iets dicht, zodat er niet teveel inkijk is. Een aantal stekkers trek ik er uit, maar daar ben ik niet heel consequent in. Licht op tijdschakelaars heb ik ook niet.

    Verder vind ik het wel fijn dat buren een sleutel hebben (hebben ze trouwens altijd wel), maar dat als er wat is in huis/tuin, ze er wel in kunnen.
    Ik hoor vaak dat mensen hun huis nog helemaal aan kant maken voor dat ze op vakantie gaan. Dat doe ik nooit. Ik trek gewoon de deur achter me dicht en zie het over een paar weken wel weer.
     
  9. Mamavan2SE

    Mamavan2SE Fanatiek lid

    Oct 22, 2018
    4,246
    1,764
    113
    Female
    Koelkast zo goed als leeg
    De ijsblokjes maker leeg en uit.

    ouders doen post en 1 plant binnen. Buiten evt sproeien. stroom gaat af van tv etc

    mijn auto gaat de oprit op beetje schuin dat er links en rechts niemand zomaar langs kan.

    de buren inlichten om eens de post door te duwen als deze blijft hangen. verder houden zij een oogje in het zeil.

    Het is zomer dus de verwarming staat eigenlijk al uit, Maar winters zetten we hem op vakantie stand en ochtend dat we thuis komen zetten we hem aan.

    vaatwasser leeg en op kiertje
    Wasmachine droger op kiertje

    alle kamer deuren dicht, rolluiken boven dicht.
    Ramen dicht, ook badkamer en zolder raampje.

    de plant zet ik vaak bij de gootsteen, kan mijn moeder zo water geven.

    eventueel nog oud papier, container of gft afval klaar zetten of de planning doorgeven aan ouders zodat zij dit nog aan de wegzetten
     
  10. Esther2901

    Esther2901 Fanatiek lid

    Jul 3, 2014
    2,280
    1,740
    113
    Ik doe geen speciale dingen. Post komt er nauwelijks. In huis geen planten of zo die water nodig hebben. En de planten achter in de tuin hebben pech als ze droog komen te staan.
     
  11. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,853
    22,359
    113
    Wij moesten vooral dingen regelen voor de kat en de planten (we hebben een grote muur voor het huis en valt niet naar binnen te kijken, lampen aan/uit doen, gordijnen dicht enz hoeft dus niet). Mijn schoonmoeder verzorgde de kat en zwager de planten. Post krijgen we alleen in een postvakje bij de post, misschien 3x per jaar ofzo, dus dat was geen probleem.
    Verder wel stekkers zoveel mogelijk uit apparaten, alleen de koelkast lieten we aan omdat de vriezer nogal vol zat. Wasmachinedeur op een kiertje.

    Verder zorgde ik voor wat ingevroren maaltijden die makkelijk op te warmen zijn als je bij terugkomst moe bent en geen zin hebt om te koken. Ook wat in voren gekookt voor schoonmoeder. We koken altijd al voor haar, maar toen we op vakantie waren moest ze dus eea op voorraad hebben.
     
  12. Paardenbloem

    Paardenbloem Bekend lid

    May 31, 2022
    809
    1,333
    93
    Female
    Sowieso hebben wij iemand nodig die voor de dieren en planten zorgt, maar al heb je dat niet zou ik toch proberen of iemand bijvoorbeeld minimaal eens per week even een kijkje wil nemen in huis.

    Wij kwamen een keer thuis terwijl er een mega plaag van vliegende mieren in de keuken zat en een keer dat er een bol knoflook al een paar weken lag te rotten. Was beide wel fijn als het eerder ontdekt was:o: (die knoflook had ik van tevoren overigens ook kunnen bedenken)
     
  13. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,857
    27,540
    113
    Female
    Laat wel iemand ff 2x per week je post leegmaken en ff rondje huis maakt. Bij mijn schoonouders is t gebeurd dat de diepvries defect ging en minimaal 2 weken in warmte... omdat ze alleen mensen voor de container hadden geregeld.was fijn thuiskomen :|
     
  14. Glass

    Glass Fanatiek lid

    May 29, 2017
    2,227
    1,078
    113
    Female
    Oh bah dat rottende eten :| bedankt voor de tips allemaal! We geen even de buurvrouw vragen idd voor de planten idd. en ik zorg dat de vriezer zo veel mogelijk leeg is haha.
    Wel idd wat voor bij thuiskomst.
     
  15. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    19,181
    31,997
    113
    Female
    Eigenlijk niks bijzonders.
    De buren rapen de post voor ons op. En gebruiken de oprit voor hun 2e auto. Handig voor hun en zo ziet het eruit of we thuis zijn.

    Poezen gaan naar het pension. De WiFi, koelkast en diepvries gaan uit. En elektrische apparaten gaan ook volledig uit. (Stroom er af)

    In de winter zetten we ook de thermostaat lager als we weg gaan. Maar dat is nu niet nodig.
     
  16. Luna86

    Luna86 VIP lid

    Jan 11, 2009
    15,030
    9,511
    113
    Gelderland
    Wij zorgen dat de camera’s zijn opgeladen en de poortdeur op slot zit.
    Mijn schoonmoeder komt na ongeveer een week even de planten water geven en leegt dan de brievenbus. Ook zet de onze bakken aan de straat mocht dat nodig zijn.

    verder idd de koelkast leeg, vaatdoekje weg, prullenbakken leeg en zorgen dat alles goed schoon en opgeruimd is. Dat is zo fijn thuiskomen.
     
  17. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    Apr 3, 2015
    4,806
    3,917
    113
    Dit dus. Alle ramen dicht, koelkast leeg maar dat is het wel :D.
     
  18. Sopje1234

    Sopje1234 Bekend lid

    Oct 30, 2018
    849
    548
    93
    Niks in de koelkast wat kan bederven, prullenbakken leeg, koffiemachine schoon (prut weggooien en water eruit), stekker ut keukenboiler, cv op 1 vaste temperatuur zodat hij niet p.o. aanslaat. Container met plastic in het gangetje tussen ons huis en buurmans huis.
    Post krijgen we nauwelijks en kanik via postapp in de gaten houden, schoolboeken zouden in die periode bezorgd kunnen worden, maar we krijgen daar altijd dag van tevoren mail over, dus als dat zo is, hebben we nog tijd om te regelen dat iemand ze aanneemt of doos onder afdakje in de achtertuin zet.
    Als we terug zijn, laat ik de kranen altijd even een paar minuten doorlopen
     
  19. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    11,040
    4,053
    113
    De vaatwasser leeg! Of in ieder geval geen vies spul er in zetten. Hebben wij per ongeluk 1x vergeten en toen we terug kwamen hadden we borden en kopjes met schimmel :)

    Verder inbraaktip van onze achterbuurman die politie agent is. Laat wat spullen staan op het aanrecht, krant op tafel, desnoods stofzuiger midden in de kamer. Dit suggereert dat er geleefd wordt en dus minder gauw dat er mensen op vakantie zijn.
     
  20. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,880
    3,403
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    buiten bovenstaande zetten wij bewust de 2e auto voor de deur - en niet toevallig op een ander plek. Helaas zijn onze buren ook gelijk weg - dus het ziet er wel rustig uit hier denk ik. Gelukkig ouderen aan de overkant die niet vaak weggaan en automatisch een oogje in het zeil houden. Mijn schoonmoeder komt 1 a 2 x keer langs voor de plantjes en legt dan gelijk de post opzij.
     

Share This Page