Waar valt jouw mond van open? Deel 15

Discussie in 'De lounge' gestart door Mammavantwee, 9 jul 2024.

  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Je heb er zelf ook een mening over toch dat mensen hun kinderen zover laten fietsen.[/QUOTE]

    Nee hoor. Zou ik voor mijn kinderen niet prettig vinden, maar anderen maken keuzes waar zij over nagedacht hebben en die voor hun werken. En als iets financieel niet kan, is dat sowieso geen issue. Houdt het gewoon op immers.
     
  2. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Dus dan moet je maar fel op mensen reageren die een andere keus maken dan dat jij die maak? Zelfde als die discussie van gister over de fatbike. Ik begrijp gewoon niet dat je daar zo fel op in ga.
     
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Omdat één kindje bijna botst met jouw kind, moet het voor iedereen verboden worden volgens jouw redenatie. En dan vind je dat ik diegene ben die er fel ingaat?
     
  4. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Dat ging over de elektrische step. En daarna over de fatbike dat de ongelukken enorm zijn toegenomen sinds die dingen er zijn. Dus nee het ging niet alleen om mijn kind.
     
    citroenrasp en Saartje33 vinden dit leuk.
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Ik reageerde in 1e instantie alleen op jouw bericht en dat vond je al te fel.
     
  6. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.161
    3.805
    113
    Ik vraag me af of dit echt zo is... Als je hbo of wo doet misschien wel, maar de noodzaak om te verhuizen als je vrij dicht in de buurt kan studeren en wonen is er dan niet, zolang je je thuisvoelt waar je bent opgegroeid. Ik denk dat dat toch voor veel mensen wel zo geldt.

    Het valt me ook wel op dat het onderwerp fatbikes en elektrische fietsen veel losmaakt bij mensen. Bij mij speelt dan wel mee dat de keuzes van anderen hierin impact hebben op mijzelf. Door alle fatbikes ed kunnen mijn kinderen niet veilig naar school rijden en is fietsen in het algemeen veel onveiliger geworden. Ik baal daar echt van. De kleur van een legging beïnvloedt verder mijn leven niet ;)
     
    Paardenbloem, chrystel73, Cornflake en 5 anderen vinden dit leuk.
  7. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Het is de toon die de muziek maakt ;)!
    Verder stop ik met deze discussie.
     
  8. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.890
    5.842
    113
    Vrouw
    Nou dat laatste dus. Prima als mensen op zo’n ding willen rijden/hun kind er op willen laten rijden maar dan moeten ze zich wel aan de verkeersregels houden en juist bij deze groep zie ik dat dus mis gaan. Met gevolgen voor andere mensen, die wel op een normale manier deelnemen aan het verkeer. En knalt zo iemand op mijn kleuter dan heeft dat meer gevolgen als met een gewone fiets of step
     
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Het zijn niet de fatbikes of ebikes die het probleem zijn. Het zijn de gebruikers die niet goed ermee omgaan en dat geldt zeker niet voor iedereen. Ik vind het vervelend dat hier iedereen over 1 kam wordt geschoren, omdat een deel niet normaal er mee om kan gaan.

    Hoeveel mensen zijn er nog wel niet die toch nog even appen of bellen terwijl ze achter het stuur zitten? Zie het vrijwel dagelijks nog. Levensgevaarlijk. Vind ik nu dat telefoons of auto's verboden moeten worden voor iedereen? Nee hoor. Vind wel dat het gedrag harder aangepakt mag worden.
     
    Shay25 vindt dit leuk.
  10. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.161
    3.805
    113
    Ja dat vind ik ook heel erg gevaarlijk! Er is gewoon ook niet genoeg capaciteit om te handhaven vrees ik.

    Mja, dat zeggen Amerikanen ook over wapens ;)

    Maar ik weet dat wij daar heel verschillend in staan hoor. Ik heb een veel hogere pet op van regelgeving en dingen verbieden dan jij, en jij hebt meer vertrouwen in de verantwoordelijkheid die mensen kunnen nemen dan ik. En ik denk dat iedereen het met elkaar eens is dat de kinderen op fatbikes die op 10 minuten afstand van alles wonen meer problemen geven dan de kinderen die een halfuur op hun elektrische fiets naar school fietsen ;)
     
    Saartje33, Cornflake en citroenrasp vinden dit leuk.
  11. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.242
    4.199
    113
    Vrouw
    Haha hier ook: ik heb sinds 3 weken een fiets , puur voor om het huis. Gewoon een gewone.

    ik gebruik hem misschien 1 x per maand of zo. Ik doe echt alles met de auto.
     
    Madelie vindt dit leuk.
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Ik mis even hoe je hierbij komt? Nog niet zo lang geleden werd ik hier uitgemaakt voor een schijnheilige omdat ik zei me altijd aan de regels te houden? Of bedoel je het anders.

    En ja, voor zover ik hoor, zijn fatbikes een groter probleem, maar om eerlijk te zijn heb ik er misschien een stuk of 2 zien rijden hier in de buurt, dus lastig om daar echt wat over te zeggen.
     
  13. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.161
    3.805
    113
    O echt? Als ik de kinderen over het fietspad naar school zou brengen (wat ik dus niet doe, ga altijd door de wijk tussen de auto's) zie ik er zo al een stuk of 10...

    De discussie waar je hier aan refereert ken ik niet. Ik houd me zelf heel graag aan regels dus ik vind in dat opzicht in elk geval niemand schijnheilig :roflmao: Ik meende me wel in het verkiezingstopic discussies over hetzelfde onderwerp te herinneren. En het verloop van deze discussie, omdat jij schreef 'Ik word er altijd zo moe van als mensen weer roepen dat iets verboden moet worden.. nog meer onnodige regeltjes. Hoeft niet verboden te worden, mensen moeten zich gewoon normaal gedragen.' en ik daar dus anders over denk. Maar we hoeven niet in herhaling te vallen :)
     
  14. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Hier rijden er ook genoeg. Vaak met z’n 2e op dat ding. Heb er nog weinig volwassenen mee zien rijden. Vooral jongeren die ik niet ouder inschat dan tussen de 14/16 jaar.
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Oh ja zo denk ik ook. Ik vind ook dat je alles platgooit met teveel regels, maar als er regels zijn dan ben ik wel de eerste die zich eraan houd.
    Hier in het dorp heb ik welgeteld 1 fatbike gezien. Als we het nu over scooters gaan hebben, dan is het een heel ander verhaal. De pubers hier rijden liever op scooters denk ik. Soms ook levensgevaarlijk.

    Maar de discussie begon over een elektrische step dacht ik? Die zijn verboden op de openbare weg. Dus dat is blijkbaar nog niet voldoende om van het probleem af te zijn. Denk dat veel mensen die misbruik maken van fatbike/scooters/steps ook vaak mensen zijn die zich weinig van regels/verboden aantrekken. Meer een gedrag issue dan een voorwerp issue in mijn ogen.
     
  16. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.284
    17.168
    113
    Dan woon je verkeerd :p bij ons in het dorp nog geen 1 gezien
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Hier 1 haha. Iedereen heeft het erover:roflmao:.
     
  18. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.161
    3.805
    113
    In dat opzicht wel ja! Maar ik denk dat ik in jouw dorp toch ook niet echt zou kunnen aarden, dus ik blijf toch maar hier ;)

    Ja ik snap wat je schrijft. Ik hoop dan alleen dat als fatbikes gewoon niet meer verkocht mogen worden de situatie toch zou beteren. Maar misschien zijn er ook maatregelen te bedenken waardoor mensen überhaupt geen fatbike oid meer willen, om gedragsveranderingen te bewerkstelligen.
    Maar alsnog. Stel dat mijn kind 7 km per uur fietst, en een elektrische fiets 25, dat verschil is enorm, dus echt fan van elektrische fietsen ben ik alsnog niet ;) Je hoort ze ook niet hè...

    Ja... Maar op de basisschool hebben ze ze hier ook al :confused:
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  19. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.377
    21.755
    113
    Woon jij in een kasteel ofzo? :eek: Of moet ik "voor om het huis" breder interpreteren?
     
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.171
    35.831
    113
    Ik snap je wel, maar weet niet of ik het realistisch vind. De eerste week met zijn ebike klaagde mijn zoon dat hij niet harder dan 25 kon fietsen zonder dat de fiets af ging remmen. Op zijn gewone fiets bleek hij dus makkelijk boven de 30 te rijden. Mijn dochter is 2 jaar geleden aangereden door een scooter. Kun je prima horen, maar de oorzaak was toch echt asociaal rijgedrag.
    En die ouders waren helemaal mooi. Het was al de 3e keer dat dat joch schade had in 9 maanden tijd, maar dat lag echt niet aan hem. Eh.. kan natuurlijk toeval zijn, maar 3x in 9 maanden schade zou ik toch ook even bij mijzelf te rade gaan.
     

Deel Deze Pagina