liquorlek na lumbaalpunctie/ruggenprik

Discussie in 'De lounge' gestart door Maan14, 15 sep 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.861
    3.021
    113
    Afgelopen dinsdag een lumbaalpunctie met druk meeting gehad.

    Zoals verwacht de hersendruk te hoog, verheugd op een aantal dagen zonder hoofdpijn ' volgens de arts zou ik me beter gaan voelen' toen ik opstond was mijn hoofd ook heerlijk helder.

    Maar toen de volgende dag wakker werd, was ik doodziek. Nu zijn we op zondag aangekomen 5 dagen er naar en voel ik me weer beroerd. Het Lijkt steeds iets beter te gaan om dan ' te veel' te gaan doen en een dag later weer beroerd te zijn.

    A.s week hebben we veel afspraken voor de jongens en zelfs een ziekenhuis opnamen van de oudste. Maar op deze manier ga ik hier niet door heen komen.

    Iemand ervaring? Het ziekenhuis hebben we woensdag gebeld. Die geven aan veel drinken paracetamol en het kan twee weken aanhouden.

    Maar zelf vind ik het momenteel vooral uitzichtloos hoofdpijn hebben met misselijkheid. En vraag ik me vooral af of het ooit weer over gaat.

    Sorry voor alle spelfouten eventueel. Maar het is even lastig te overzien.
     
  2. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.319
    8.825
    113
    Vrouw
    Ik heb ook een lek gehad na een lumbaalpunctie. En dat is echt enorm k*t. Probeer echt zoveel mogelijk plat te liggen. En drink cola. Klinkt gek, maar dat zei het zkh toen tegen mij. De cafeïne helpt.
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  3. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.069
    17.023
    113
    @Jess93 is dit niet wat jij had na je ruggenprik? Misschien heb jij tips?
     
    Jess93 en Maan14 vinden dit leuk.
  4. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.574
    3.904
    113
    Vrouw
    Ik heb ook altijd geleerd dat cafeïne kan helpen. Dus ik zou ook aan de koffie en cola gaan. Heb het een paar keer gezien bij patiënten.
    Het schijnt echt super pijnlijk te zijn, sterkte!
    Als het echt niet over gaat kunnen ze een bloodpatch proberen te doen. 2 weken vind ik wel echt lang als ik eerlijk ben.
     
    Paardenbloem en Maan14 vinden dit leuk.
  5. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.471
    8.617
    113
    Vrouw
    @Seffie jij kan hier ook over meepraten
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  6. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.861
    3.021
    113
    Ik vind 2 ,weken ook echt heel lang, maar over bloodpatch etc word er niet gepraat. Echt... Moet vanzelf over gaan en kan twee weken duren. Ik drink nu vooral cola en koffie inderdaad.

    @Mim89, ik heb het echt onderschat! Was het bij jou naar die twee weken ook echt opeens over?
     
  7. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.319
    8.825
    113
    Vrouw
    Bij mij zeiden ze toen ook 2 weken. Ik heb ook echt 2 weken volledig plat moeten liggen. Zelfs even omhoog om naar de wc te gaan was een hel.
     
  8. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.319
    8.825
    113
    Vrouw
    Bij mij zeiden ze idd ook 2 weken. Na anderhalve week ofzo ging het elke dag ietsjes beter.
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  9. Villa Kakelbont

    Villa Kakelbont Fanatiek lid

    13 okt 2020
    1.051
    1.717
    113
    Vrouw
    Ik heb dit ook ooit gehad. Na een paar dagen de neuroloog gebeld erover. Hij gaf aan dat er na een week verbetering moest zijn. Dat was er niet. Toen een bloodpatch gehad. Dit verlichtte direct en de klachten waren toen 2 dagen later helemaal over.
     
    Neuzeke en Maan14 vinden dit leuk.
  10. Seffie

    Seffie Fanatiek lid

    17 apr 2019
    2.276
    2.622
    113
    Vrouw
    Hier inderdaad gehad na de verkeerd gezette ruggenprik tijdens de bevalling. In de kraamweek mega hoofdpijn. Al is hoofdpijn echt een understatement en ik kon alleen maar liggen. Naar het toilet gaan ging niet, douchen niet, m’n baby verschonen niet. Het is dat ik liggend kon voeden maar ik werd er echt depri van. Ben toen na een aantal dagen terug gegaan voor een bloodpatch omdat ik nog van mijn kraamweek wilde genieten maar heb ook nog weken lang hoofdpijn gehad, dan wel in veel mindere mate.
    Cafeïne en paracetamol hielp niet.
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  11. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.861
    3.021
    113
    Oke, hou het in mijn achterhoofd en anders bel ik dinsdag gewoon nog een keertje. Moet eerlijk toegeven dat het niet zo slecht als woensdag gaat. Toen lag ik echt te creperen op de badkamervloer. Want kon letterlijk niks meer niet staan niet liggen. Nu best wel 'goede' momenten er tussen zitten. Maar het is dan natuurlijk niet de bedoeling dat je uitgebreid gaat staan koken. ' iets wat ik dus wel deed' want het gaat nu even dus doe ik maar meteen snel alles wat nog niet gedaan heb.

    Bel morgen ochtend de logopedist of ze mij kan bellen ipv ik fysiek langskom. En dan naast halen en brengen maar zo veel mogelijk plat.

    Zodat woensdag gewoon met de oudste naar zijn opnamen kan gaan.
     
  12. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.686
    18.762
    113
    Vrouw
    Ik denk dat het feit dat je hier schrijft, ook wil zeggen dat er wel verbetering is maar je zal nog net een tikkeltje beter moeten luisteren naar uw lichaam.
    Liggen bij hoofdpijn is niet 15 minuten en erna gaan koken e :)
     
    Mim89 en Maan14 vinden dit leuk.
  13. Villa Kakelbont

    Villa Kakelbont Fanatiek lid

    13 okt 2020
    1.051
    1.717
    113
    Vrouw
    Ja rustig aan doen is belangrijk, maar vaak ook heel lastig!
    Hopelijk zet het door dat het nu beter gaat
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  14. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    Ik heb het na een ruggenprik gehad bij mijn bevalling. Toen na tien dagen een bloodpatch gehad.
    Ik zou echt goed rust nemen en als het echt niet gaat weer bellen. Twee weken is wel lang zeg.
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  15. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.861
    3.021
    113

    Wat heftig! De bloodpatch gaf dus ook niet het ' helemaal' gewenst resultaat? Je leest er wisselende dingen over. De een voelt zich meteen fantastisch en anderen hebben alsnog hoofdpijn. Hier gaven ze het niet eens als optie, gewoon. Je kunt twee weken hoofdpijn hebben punt.



    Klopt helemaal. Mijn moeder zij.... Je bent mevrouwtje ongeduld. Een zwaluw maakt nog geen zomer. Dus doe rustig aan. Heeft ze ook gelijk in. Dus lig nu al heel de dag plat.
     
  16. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.319
    8.825
    113
    Vrouw
    Pak idd echt zoveel mogelijk je rust. Dat is echt heel belangrijk.
     
    Syane en Maan14 vinden dit leuk.
  17. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.178
    10.720
    113
    #17 MadeInUSA, 15 sep 2024
    Laatst bewerkt: 15 sep 2024
    Twee weken? Als het morgen nog niet gaat, echt even terugbellen naar de poli neurologie en aangeven dat het niet gaat. Dat ze het weekend eroverheen wilden laten gaan, snap ik nog. Lig je echt strikt plat op bed, met alleen eraf voor even wat eten/drinken/wc? En dat 24 uur? Als dat nog niet genoeg is, moet je morgen echt die bloodpatch vragen.
    Het prikgaatje in je hersenvliezen lekt na. Als je overeind komt, staat er druk op dat gaatje (de hele vochtkolom vanaf je hersenen tot het prikgaatje) waardoor het niet genoeg de kans krijgt om te helen.

    En @Seffie dit is geen kwestie van een verkeerd gezette prik je, je kan zelfs zeggen dat een moeizame punctie de kans op deze hoofdpijn een stuk kleiner maakt omdat er dan vaak al een beetje bloed in de omgeving zit, hetzelfde effect als een bloodpatch. Juist de "perfect shot" kan deze hoofdpijn in de hand werken.
    @Maan14 geef ook bij eventuele volgende puncties aan dat dit gebeurd is, en vraag of ze een atraumatische naald gebruiken (is niet altijd een optie helaas). Deze maakt minder schade aan de hersenvliezen: de punt is niet scherp maar afgerond, waardoor je de vezels van de zak met hersenvocht niet doorprikt maar er tussendoor glipt.
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  18. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    6 feb 2022
    2.861
    3.021
    113

    Dankjewel voor je uitgebreide reactie. Het stomme is, als plat lig ' wel met twee kussens' dan lijkt het of de druk op mijn hoofd toeneemt en krijg stuwing klachten. Ik kan al heel lang niet meer plat liggen. De eerste dagen na de punctie was dit heerlijk om wel te kunnen.

    Maar, als nu opsta komt de gigantische hoofdpijn, vooral smorgens. Heel anders dan de stuwing/druk klachten. Maar lijkt dus dat het in een bepaalde houding dicht geduwd word wat de bedoeling natuurlijk is, maar dan ook de druk razendsnel weer oploopt.

    Heel gek getypt waarschijnlijk, hoop dat je snap wat ik bedoel. Mischien zowiezo verstandig er morgen even contact over op te nemen.

    En gewoon blijven liggen, ook als het 'wel' wat beter gaat.
     
  19. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.319
    8.825
    113
    Vrouw
    @Maan14 ik moest echt helemaal plat liggen. Dus echt zonder kussens of met 1 heel platte kussen. En ik lag echt minstens 23u per dag plat.
     
    Maan14 en Neuzeke vinden dit leuk.
  20. Donders

    Donders Actief lid

    12 okt 2020
    102
    104
    43
    Vrouw
    Niet bekend.
    Ik heb het ook gehad, uiteindelijk werd ik opgehaald door de ambulance thuis zodat ik plat kon blijven liggen en hebben ze een bloodpatch gedaan. Ik ging echt telkens bijna out van de pijn en misselijkheid. De bloodpatch hielp wel iets, maar niet het gewenste resultaat. Uiteindelijk hebben ze na 2.5 week nog een keer een bloodpatch gedaan. Die was wel meteen succesvol. Kon rechtop het ziekenhuis uit.

    Was toen net bevallen.
     

Deel Deze Pagina