Ja te triest voor woorden. De lijn van dit kabinet is duidelijk. F* onderwijs, f* wetenschap, f* de publieke omroep met zijn diepgravende documentaires, f* literatuur, f* podiumkunst. Intellectuele prikkeling maakt maar woke. Of nog erger, je krijgt er een Visie van. Een Onderbouwde Mening. Brrrr. Wij serveren u slechts nog hapklare SBS6 brokjes. Opdat u niet te bijdehand zult worden. Wil je je hersens opgeschud hebben? Ga maar in de Python of de BreakDance zitten, volgens een onverklaarbare logica houden we die wel op 6%. Verder f* het klimaat. Dat hele piepkleine beetje vooruitgang dat Rutte IV bereikte, door een minister die de term "klimaatdrammer" als geuzennaam droeg en een standvastige VVD'er tussen de opportunistische windvanen en tegen de CDA/VVD onderbuik in (goh hoe is het eigenlijk met oud-minister Van der Wal?) is met een grote boog het raam uit geslingerd door deze nieuwe coalitie. Niet dat ze een ander plan hebben of zo, maar een muggenzifter die dat een probleem vindt. De energietransitie wordt grote schade toegebracht. Stel je voor dat een kleinburger zich Benadeeld voelt omdat een voorloper in de energietransitie ergens een Voordeeltje krijgt wat hij, die niet een investering maakt, niet krijgt. Dan zijn de rapen gaar. En dan is er geld nodig voor... (ja voor wat eigenlijk? Want alle belangrijke thema's worden gewoon niet aangepakt volgens goede traditie van de afgelopen 15 jaar.) Maar goed, dan is er dus geld nodig, en aangezien niemand aan tafel een flying f* om klimaat gaf, was dat makkelijk bezuinigen. Penny wise, pound foolish. Want klimaatverandering is geen linkse hobby, en de energietransitie geen speeltje van een stel nutty professors. Het is echt, het komt op ons af, en nog langer negeren maakt de problemen alleen maar groter.
Actie ondernemen? Daadkracht? Ik zie alleen maar afbraak en een compleet gebrek aan echte realistische plannen.
Ja. En het was al niet best. Ik ken een aantal gepromoveerde mensen maar niemand is verder gegaan in de wetenschap. Niet omdat ze niet van hun vak houden of niet slim genoeg zijn, maar omdat ze het niet trokken om altijd vooral bezig te zijn met subsidies binnen harken.
Wetenschappelijk onderzoek is niet nodig joh! Ik kan me van een paar jaar terug herinneren dat de NOS (of zo.. of NU.nl, weet niet meer) een artikel plaatste met 'UV straling nog schadelijker is dan gedacht, kamer pleit voor verbod op zonnebanken'. (zoiets was het) En de reacties... I kid you not: 'Je krijgt tegenwoordig overal kanker van, ik geloof het allemaal wel'. 'We mogen ook niets meer!' 'En weer iets wat wordt afgenomen...' 'Alles om accijns te kunnen verhogen!' '..en hier gaat ons belastingsgeld heen he. we gaan eraan. bedankt links!' Maar serieus, men heeft geen ruimte meer joh. De rek is er compleet uit, men kan niet meer nadenken of doordenken. Het is hier, nu en gisteren. Morgen bestaat niet. Dat is armoede.. En daar hebben we zelf voor gezorgd, we hebben zelf de polarisatie toegestaan en aan bijgedragen. (Ik bedoel 'wij' als groepen binnen de mensheid, niet wij als individu) Het is nu een kwestie van uitzitten, denk ik. Hopelijk valt de 3e wereld oorlog mee..
Serieus je weet soms niet of je naar iets echts of naar de Speld zit te kijken. Geen minister wel de zogenaamd-onafhankelijke-maar-we-zitten-overal-bij fractievoorzitter van BBB: die tweet over het "problematische" verlies van tabaksaccijns. Serieus, dat dit dus ons hoogste politieke niveau is. Zeg het maar, huilen of lachen, ik weet het niet meer. https://x.com/lientje1967/status/1833175507753390112
Echt armoede dit idd. Zo slecht om op de basis: scholing en wetenschap te gaan bezuinigen. Juist daarin moet je investeren. Huilen dit....
Zal wel de schuld zijn van links. Net als de bezuinigingen op onderwijs. Of beter gezegd : alle bezuinigingen zijn uiteindelijk de schuld van links. Beter om links maar gewoon te verbieden misschien. Dat is wel wat ondemocratisch, en we weten dat extreem rechts zich erg hecht aan de grondwetten waaronder vrijheid van meningsuiting, maar weet je.. misschien is het wel gewoon nodig. Hoe krijg je dat gedaan vraag je? Nou roep gewoon een noodwet uit om aan de macht te blijven, en die verleng je totdat je hebt wat je wil. Deed *hij die niet genoemd mag worden* ook en was heel effectief! De asiel noodwet is er al tenslotte en die slaat ook nergens op, maar is er toch! Hoopvol! Het lost niets op, creëert alleen maar meer chaos en paniek, maar dat maakt ons niet uit, extreem rechts komt ons redden! Dat hebben ze de vorige keer, in de jaren 30, ook gedaan. Op hen kan je bouwen! Generatietrauma's en bestaansonzekerheid voornamelijk, maar goed, alles beter dan links! /sarcasme
Ohhhh ik had het niet beter kunnen schrijven. Dit kabinet investeert op geen enkele manier, heel breed gezien, in de toekomst van onze kinderen
Wacht. Ik voel me even heel dom maar tweet ze nou echt dat mensen door duurdere prijzen meer stoppen met roken en dat dat slecht is?
ja Want ze spekken de staatskas niet meer. Extreem rechts wil liever dat burgers verslaafd zijn, ziek worden en vroegtijdig overlijden. Hogere zorgkosten, yes please! Want kijk nu; gezondere burgers brengen minder geld binnen. Dat het accijns aan de andere kant er net zo hard weer uitgaat door de stijgende zorgkosten die rokers met zich meebrengen, dat is vast fake news. Mijn oma was een kettingroker en werd ruim 90 tenslotte, en die had nooit wat. Dus. Komt allemaal door links. Ze brengen het aantal verslaafden naar beneden, wat bezielt ze. We gaan eraan! Stem extreem rechts.
Ja want nu halen ze hun peukies in het buitenland en loopt Nederland belastinginkomsten mis. Het hele idee van een ontmoedigingsbeleid door de hogere accijnzen is niet aan haar besteed.
Grenzen dicht, de EU uit, het is de enige oplossing. Nederland kan wel op zichzelf staan, dat doen we al sinds eh... nooit. Maar we kunnen het wel. Kijk maar naar Brexit, die jongens gaan prima. Een soort van. Nou oké, totaal niet maar dat is de schuld van links want die wou niet uit de EU en heeft alles gedwarsboomd en daarom gaan ze zo slecht. Wij gaan het anders doen want wij gaan links blokkeren met noodwetten. stem extreem rechts.
Hmm. Mijn mening is hier al op vele manieren verwoord. Niks toe te voegen. Dus kan gewoon weer terug in mijn hoekje gaan zitten huilen en wachten tot de wereld vergaat. Dat is natuurlijk ook de schuld van de asielzoekers.
En ondertussen spekt zij ook niet zelf de staatskas: https://www.bnnvara.nl/joop/artikelen/caroline-van-der-peuk-bezorgd-over-mislopen-tabaksaccijns-koopt-sigaretten-zelf-in-tsjechie Dus eigenlijk vindt ze het niet erg dat mensen roken, maar dat ze er voor naar het buitenland rijden. Oh nee wacht dat doet ze zelf ook