Gewoon iets om te delen deel 5

Discussie in 'De lounge' gestart door Felice, 10 mrt 2024.

  1. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.314
    17.216
    113
    Die staat er naast
     
    mamabri vindt dit leuk.
  2. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.156
    8.130
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    #1762 Devilschase, 27 sep 2024
    Laatst bewerkt: 27 sep 2024
    17 euro per maand bij Unive en dan bem ik voor 5000 euro per jaar verzekerd. Ex vaccinaties en castratie want dat vind ik onzin . Dat is de enige huisdierenverzekering die ook erfelijkr ziektes dekt tegen een normale premie. Ik heb net pas 3 maanden betaald en ik heb m'n premie voor de komende 12 jaar er al uit door 1 voorval.

    Vroeger zei ik altijd: " ik spaar wel elke maand wat weg" maar sinds mn onverzekerde hond al 8 jaar aan de medicatie is wat mij duizenden euro's per jaar kost en m'n vorige onverzekerde kat ziek werd en ik in 2 dagen 1700 euro kwijt was heb ik besloten om alles te verzekeren. Dus m'n andere 3 katten en m'n jongste hond zijn allemaal verzekerd.

    En als je nagaat dat een simpel ontlastingonderzoek tegenwoordig al dik 250 euro kost en een bloedonderzoek 300 piek is er gewoon niet meer tegenop te sparen.
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  3. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.156
    8.130
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    #1763 Devilschase, 28 sep 2024
    Laatst bewerkt: 28 sep 2024
    Ik betaal 17 euro per maand per kat. Het zijn Maine Coons. Ik heb er 2 van 1 jaar en een kitten van 6 maanden. De katten van 1 jaar kregen met 6 maanden giardia. 2 ontlastingsonderzoeken a 300 euro per onderzoek, medicatie a 80 euro per kat en consult a 55 euro per kat was al 870 euro.

    Mijn andere kat werd 4 weken geleden ziek, ineens hoge koorts. Medicatie, bloedonderzoek en 2 consulten 500 euro. Nu paar dagen opgenomen geweest, 2700 euro.

    Al met al in 6 maanden tijd dus 4070 euro aan dierenarts kosten. Daarvan moet ik zelf 814 euro betalen. De premie heeft me in die 6 maanden 300 euro gekost (voor alle 3 de katten). Is dus in totaal 1114 euro aan kosten (premie plus dierenarts) ipv dat ik 4070 euro had kunnen aftikken.

    Plus dat hij straks elke 2 weken een consult bij de cardioloog moet de komende 12 weken en daarna een jaar lang elke 3 maanden en hartechos. Dat komt er ook nog bij. Dus ik ben ontzettend blij dat ie verzekerd is.

    Daar valt niet tegenop te sparen. Dan had ik elke maand 680 euro moeten wegsparen.

    Mijn oudere hond is niet verzekerd. Die heeft al 8 jaar de ziekte van cushing en diabetes en dat heeft me inmiddels al meer dan 25.000 euro gekost. De medicatie voor cushing is extreem duur plus de insuline is dat bijna 300 euro per maand dus reken maar uit, al 8 jaar lang plus acth testen a 200 euro per test.

    Mijn vorige kat kreeg vorig jaar onverwachts kanker, kostte me in 2 dagen tijd ook 1700 euro aan onderzoeken. Daarom heb ik vanaf toen elk dier verzekerd. In 10 jaar tijd kost me dat voor 3 katten ongeveer 6100 euro aan premie. Als je nagaat dat ik in 6 maanden tijd al meer dan 4000 euro aan kosten hebt gehad loont het hier dus zeker wel.

    Als ik 10 jaar lang het geld van de premie voor 3 katten wegzet heb ik net aan 6100 euro gespaard, dat is tegenwoordig echt geen reet meer in dierenartsland. Kan je helemaal niets mee.
     
  4. NiVa0230

    NiVa0230 Fanatiek lid

    14 dec 2018
    1.707
    3.848
    113
    Sjonge, jullie hebben qua gezondheid van jullie dieren ook wel echt enorm dikke pech iedere keer. Lang leve de verzekeringen inderdaad. Je zou ondertussen failliet geweest zijn anders..:eek:
     
  5. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.156
    8.130
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ja, terwijl ik met m'n andere 2 katten nooit iets had... anders waren we idd echt failliet geweest. Ik had het wel van de spaarrekening kunnen betalen, maar dat vind ik zooooo zonde dan....

    Nadeel is dat je giardia aan alles merkt, je ziet en je ruikt het maar je moet verplicht een ontlastingsonderzoek doen voor je metrobactin meekrijgt. En dan ook nog voor 2 katten terwijl ze beiden dezelfde symptomen en kak hebben, echt onzin maar anders krijg je geen medicatie mee...
     
  6. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.341
    8.841
    113
    Vrouw
    Ik word echt oprecht zo blij van dit weer he. En dat het weer steeds vroeger donker is. Geniet daar zo van ❤️
     
  7. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.861
    1.756
    113
    Hou je specifiek van de herfst? Of het najaar in het algemeen?
     
  8. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.804
    4.585
    113
    Ik ook! Mensen om me heen snappen er niks van.. Ik geniet echt intens van het vroege donker zijn, kaarsjes aan, onder een dekentje op de bank! Za-lig!! :)
     
    Sado en Mim89 vinden dit leuk.
  9. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.341
    8.841
    113
    Vrouw
    Herfst en winter. Love it. Vroeg donker, kaarsjes aan, weer mijn laarsjes en jas etc aan. Ennn natuurlijk ook de Kerst (en de periode ervoor al) :D
     
  10. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.341
    8.841
    113
    Vrouw
    Er zijn ook maar weinig mensen die mij snappen. Mijn moeder en ik zijn hier echt fan van. Komende vrijdag beginnen ook de Kerstshows in de tuincentra weer dus die ga ik weer allemaal af met mijn moeder. Heerlijk ❤️ Echt waar anderen een winterdepressie hebben heb ik dat in de zomer.
     
  11. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.861
    1.756
    113
    Een zomerdepressie, dat lijkt me ook niks.

    Ik heb geen hekel aan de herfst of de winter, maar ik hou vooral van de seizoenen. Tegen het einde van het ene seizoen heb ik zin in het volgende seizoen.

    Alleen de winter duurt soms iets te lang. Zodra het maart is kijk ik uit naar de lente, maar heel vaak zijn er in maart nog winterse buien en dat vergeet ik elk jaar weer :o:

    Idealiter begint voor mij (en daarbij het juiste weerbeeld :p) de lente 1 maart, de zomer 1 juli, herfst 1 oktober en de winter 1 december.
     
    LoisLane vindt dit leuk.
  12. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.093
    12.062
    113
    Hier ook een seizoenenliefhebber. Ik kan nu wel weer genieten van dekens en kaarsjes, in de winter hoop ik toch op een periode van sneeuw en ijs, maar kan ik ook echt weer verlangen naar het voorjaar. Een jaar lang die regen zoals de afgelopen week vind ik dan weer helemaal niets, een jaar lang 35 graden hoeft ook niet.
     
    Indiana en LoisLane vinden dit leuk.
  13. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.174
    23.255
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Dat laatste is toch ook zo? Wel voor de meteorologen in elk geval.
     
  14. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.861
    1.756
    113
    Jawel, maar het weer houdt zich er niet altijd aan :p
     
    Indiana en mamabri vinden dit leuk.
  15. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.174
    23.255
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Haha nee, daar was dit jaar wel een voorbeeld van! :roflmao:
    Ik moet elke keer na de zomer weer wennen dat het vroeger donker wordt. Minder buiten zijn. We wonen hier heel kinderrijk en is gewoon heel gezellig in onze straat altijd. De kaarsjes, dekentjes en koppen thee vind ik altind nog wel ok. Maar dan wil ik graag wel een echte winter, met sneeuw en natuurijs, lekker schaatsen en niet een hoop regen.
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  16. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.212
    16.569
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Poeh al die regen vind ik zo vreselijk. Maar goed wij hebben ook een hond die naar buiten moet door weer en wind maar als ik dan eenmaal binnen ben en droge en warme kleding aan heb vind ik het verder ook wel prima. Nu is het trouwens ook heerlijk buiten. Droog en een heerlijk zonnetje, Love it
    Ik hou sws wel van de seizoenen, vooral de herfst met al zijn kleuren vind ik fijn en ook de eerste lentedagen kan ik van genieten.
     
  17. Nougat

    Nougat Fanatiek lid

    27 mei 2018
    2.958
    1.294
    113
    Ik vind deze tijd ook heerlijk.De zomer haat ik. Vaak te warm weer, waar ik slecht tegen kan.
     
  18. LoisLane

    LoisLane Actief lid

    10 mrt 2023
    156
    190
    43
    Haha, dit zou ik zelf geschreven kunnen hebben. Ik houd ook van de wisseling van de seizoenen.
     
  19. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.046
    14.742
    113
    Vrouw
    Oh ik heb ook niet zo veel moeite met vroeg donker en lekker een dekentje erbij op de bank in de avond.
    Maar die dagen dat het zo grauw en somber blijft dat je eigenlijk de hele dag met de lampen aan blijft zitten vind ik niet fijn.
    En de dagen dat de regen met bakken uit de hemel komt en de kinderen moed staan te verzamelen op de deurmat om op de fiets te stappen om door die zeikregen naar school te gaan, wetend dat ze als verzopen katten aan gaan komen. Daar wordt ik ook niet blij van.

    Maar zo'n dag als vandaag, lekker zonnetje en droog. Heerlijk! Dan kan ik daar ook wel van genieten ja.
     
  20. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    ja er zijn er al best een aantal klaar met opbouwen :) manlief hier heeft meegeholpen in Ter Aar meen ik dit jaar (ter ondersteuning van 'de kerstdorpbouwers' ) . En ben je in december ook weleens in de koepelkathedraal in Haarlem geweest? Daar hebben ze in de crypte onder de kerk ook een dorp staan - maar die is maar een maandje per jaar te bezichtigen meen ik. Maar een leuke combinatie om samen met de kerk zelf te bekijken.
     
    Mim89 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina