Ik lees alvast even mee, dochter is 8 en heeft straks een beugel nodig is al bevestigd. De tandarts gaf aan nu al te verzekeren want ze is snel met wisselen hoeft niet zo veel meer. Lees handige tips al!
Ik zou eerder een afspraak maken met de ortho voor controle en kijken wat hij zegt. Hier was dochter ook snel maar pas konden we starten met 12 en dat zou betekenen dat je 4 jaar voor niets extraas betaald.
Wij zijn verzekerd bij menzis. Daar hebben kids eigen tandarts verzekering. Tot 10 jaar gratis. Vanaf 10 jaar €16 pm dacht ik. Dochter is nu 10,5 en krijgt in december beugel. Ze heeft sinds een maand alle tanden gewisseld. Verwachtte kosten moet ik nog krijgen. Vooralsnog krijgen we €2000 vergoed (tenzij ze voorwaarden volgend jaar gaan aanpassen). Zoon is 8, die heeft niet zo’n afwijking als dochter dus daar heb ik nog geen flauw idee van of hij beugel nodig heeft.
Wow, €65 per maand extra vind ik wel veel. Hoeveel krijg je vergoed dan? Ik betaal €19 per maand voor de beugel en ik heb een jaar wachttijd gehad. Krijg vergoed tot €2000.
Ik lees even mee. Mijn oudste krijgt volgend jaar april de doorverwijzing naar de ortho en de tandarts heeft aangegeven dat het verstandig is dat ik naar mijn polis ga kijken voor volgend jaar ivm de wachttijd.
In het begin 100% en toen beugelden er 2, dus dat kon wel uit, maar het werd aldoor minder en nu ook geen beugels meer, zoon is net klaar. De jongste moet nog, maar ga deze dus niet aanhouden.
Ik zou ook eerst een eerste controle doen bij de ortho en kijken waar die mee komt. Onze tandarts had ons al 2x doorverwezen, maar de ortho wilde steeds nog wachten. Ging om tanden die niet doorkwamen icm langzaam wisselen. Uiteindelijk pas 3 jaar later gaan beugelen. Nu heb ik zelf toch een dure AV vanwege veel fysio, dus het maakte ons niet echt uit qua wachttijd. Maar had wel zonde geweest als ik alleen daarom premie betaalde.
Mijn oudste is net begonnen met beugelen en had vooraf bewust geen aanvullende verzekering ervoor afgesloten. Wij zitten bij IZA en die zijn al aardig aan de prijs + wachttijd. Dit zou voor ons betekenen dat we onder aan de streep iets meer vergoed kregen t.o.v. het betalen aan premie. Uiteindelijk bleek mijn zoon een ernstige (aangeboren) afwijking te hebben dat onder bijzondere tandheelkunde viel, dus hebben een machtiging dat alle kosten uit de basisverzekering komen. Hij moet ook ruim 4 jaar beugelen en op z’n 20e nog implantaten omdat z’n kaak dan pas vol groeit is, lang traject. Bij de belastingdienst kan je het opgeven aan de belasting, maar er is wel een drempel bedrag. Het betekent overigens niet dat als je €1000 zelf moet betalen dat je dit dan ook terug krijgt van de belasting. Het stukje zorg wordt afgetrokken van jouw jaarinkomen waardoor je effectief minder belasting hoeft te betalen. Volgens mij zit het zo in elkaar, heb het zelf nog nooit gedaan
Bij Nationale Nederlanden was het vorig jaar zo dat als je al verzekerd was voor orthodontie, dat je ophoging/opwaardering wel meteen in ging zonder jaar wachttijd. Die geldt alleen voor mensen die nog geen ortho verzekering hadden. Staat niet altijd duidelijk in de voorwaarden, dus zou je nog even na kunnen vragen.
Lees ook even mee Dochter moet ook een beugel maar heeft nog lang niet alles gewisseld Wachttijd 1,5 jaar voordat ze terecht kan.. Staat sinds juli op wachtlijst Ben benieuwd welke zorgverzekeraar straks nog uit kan