Hoi hoi Als ik in januari weer vakantie heb wil ik met mijn moeder en dochter (4,5 jaar dan) nog eventjes de zon opzoeken maar ik zie door de bomen het bos niet meer... Iemand een leuke tip dat niet te ver vliegen is vanaf Amsterdam (zeg max 4 uur ofzo) maar nog wel lekker warm in januari, liefst dat je het zwembad in kan of misschien zelfs in de zee. Ik ben met mijn vader in 2020 naar Gran Canaria geweest Maspalomas en dat was echt heerlijk maar wel erg duur (800 pp, wel all inclusive) . We willen nu logies en ontbijt dus als het lukt niet duurder dan 500-600 p.p. voor een goede week.
Poeh ik denk dat dit heel lastig wordt. In die periode moet je vaak wel meer dan 6 uur vliegen voor een fijne temperatuur óf je moet echt geluk hebben. Kaapverdië is heerlijk kwa temp in die periode maar is alleen aan te raden op basis van all- in en kun je verder weinig ondernemen. Een andere optie is een hotel met verwarmd zwembad op de Canarische eilanden maar weet niet of dat lukt met het budget. Je zegt dat je nu 600 wil betalen voor logies en ontbijt maar ik neem aan dat eten en drinken voor 7 dagen niet gaat lukken voor 200,- Betaal je dan niet liever all-in 800,- zodat je nergens meer rekening mee hoeft te houden?
Tja... Bij ons is het regelmatig warm in januari. Ik weet niet wat je precies onder warm verstaat, maar het is regelmatig 25-28 graden geweest in januari (waarbij veel mensen alsnog een winterjas en muts dragen ). Maat het kan ook 5 graden zijn, of zo ineens omslaan van warm naar koud weer. Het is dus een flinke gok nemen wanneer je toch naar een mediterraan land wil. Ik denk dat je meer zekerheid hebt wanneer je naar het zuidelijk halfrond gaat, dat is alleen wel weer een stuk verder vliegen.
Ik ben ooit eind januari in Egypte geweest, Sharm el Sheikh Overdag lekker weer, wel snel donker en in de avond koelde het af. Toen heel betaalbaar. 5 sterren hotel, weekje AI was iets van 550 pp
Wij waren afgelopen zomer op Tenerife in hotel El marques Palace in Puerto de Santiago. Daar is het zwembad verwarmt en zit je in een appartement. De Lidl zit er tegenover dus wij haalden elke morgen verse broodjes voor het ontbijt. De zee was tussen de 5 en 10 minuten lopen. Je hebt daar wel zwart zand. We hebben via Tui duitsland geboekt en vlogen via Dusseldorf.
Als je max 4 uur wilt vliegen, kom je denk ik toch uit op de Canarische eilanden of Egypte om lekker weer te hebben. Wij gaan altijd in de voorjaarsvakantie naar Tenerife en hebben over het algemeen prima weer met zo'n 23-25 graden. Soms weleens een wat minder dag qua zon, maar zeker als je dan bedenkt wat voor weer het thuis dan is, is het alsnog heerlijk. Dan ga je gewoon wat doen. Waar je wel rekening mee moet houden, is dat de accommodatie een verwarmd zwembad heeft. Is dat niet zo, dan ,wel je in die tijd van het jaar niet lekker hoor. Qua prijs niet direct tips.