Een zoon of dochter met autisme

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door meis1987, 9 apr 2024.

  1. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Hier is psycho educatie nu ook het eerste wat we gaan doen. Misschien is dat ook om het overzicht te bewaren.

    Wat rot dat hij ineens zo verdrietig was. Wat ik denk te herkennen is dat er ingezoomd wordt op een detail en het geheel lastig te overzien is. Als er dan rot gevoelens zijn maakt dat het extra lastig te relativeren. Vaak is het ook een klein dingetje wat veel meer indruk maakt en al het goede dan overschaduwd. Mijn tweede staat in de wacht voor onderzoek. Maar hij is erg intens en veranderend in emoties. Hij zit in het nu. Hij kan beginnen met huilen en eindigen in een lachbui. Misschien helpt het om even wat smilies bij te houden. Zodat je op verschillende momenten gevoelens overzichtelijk in een schema zet. Dan kan je hem wat overzicht terug proberen te geven.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Dat kan ik wel proberen. Ik heb soms het idee dat hij te veel nadenkt over dingen.

    Hij is vandaag thuis gebleven. Is verdrietig en heeft pijntjes.
     
  3. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Hopelijk kan de psycholoog dat helpen doorbreken.

    Sterkte voor hem. Hopelijk voelt hij zich morgen wat beter.
     
  4. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Dankje.
    Helaas bericht terug van de psycholoog dat hij geen nieuwe (of oude) patiënten meer aanneemt. En dat we een verwijzing via huisarts nodig hebben, en daarmee op de wachtlijst van intake komen :cry:

    Gesprek op school was wel heel fijn. Ib-er gaf aan dat zij een ingang heeft bij een groep waarmee snel hulpverlening geregeld kan worden. En zij heeft ook aangeboden om wat gesprekjes met hem te gaan voeren.
    Echt een topmens met ook heel persoonlijke ervaring met ASS. Zij dacht ook aan beginnende pubertijd als trigger.

    Afspraak gemaakt dat hij naar school komt als hij zich goed voelt, en thuisblijft zolang het niet goed gaat. Eventueel, als het lang duurt met wat werkjes voor thuis.

    Zoon zelf is intussen vrij apathisch. Weet niet wat te doen en niks is goed. Zit nu op zijn kamer te gamen.
     
    bulakgirl vindt dit leuk.
  5. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.155
    2.542
    113
    @Mamafiets
    Jammer dat jullie weer terug de wachtlijst op moeten! Fijn dat het gesprek goed gegaan is en zo positief voelt!
    Ik hoop dat je zoon gauw weer een beetje bijgetrokken is.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  6. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Zit nu weer vrolijk te spelen :)
    En avondeten ging ook goed gelukkig. We gaan zien wat de toekomst brengt.
     
    bulakgirl, Zonnestralen en Marni vinden dit leuk.
  7. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.118
    1.824
    113
    Het is ook heftig ass en alle gevoelens.
    Ik vind wel dat er positief gehandeld word na ass.
    Wij hebben het ook anders gehad dat deze er niet was.
    En die was erg negatief en zwart wit, en tot hier en niet verder met een hele dikke punt.
    Nu is er kleur structuur en begrip op somige vlakken en daardoor meer buigingen.

    Dus ja als en depressie moet anders aangepakt worden.
    Depressie komt dan ook uit je zelf omdat je altijd aanstaat doe ik het goed ben ik goed vind3n mensen me leuk etc.

    Wij zijn nog niet in ons ritme c is (heftige griep) ziek.
    Eerst schoonma die man aan stook en nu dus c.
    En ik hang ergens verkouden te zijn haha
     
  8. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.656
    822
    113
    Vrouw
    Opname blijkt niet te lukken omdat er geen organisatie bereid is een behandelplan met een voorwaardelijke machtiging te maken. Ze wijzen naar de crisisdienst. Maar voor een crisismaatregel moet ze blijkbaar eerst een nieuwe ernstige of geslaagde suicidepoging doen. Bij dat laatste is er geen zorg meer nodig toch :confused:. Dat het niet genoeg is dat ik verbanden vol bloed vind en beddengoed en kleding met bloeddruppels vind ik bizar. Je moet eerst wachten tot het ernstig mis gaat en dan maar hopen dat het niet dodelijk mis is :cry:
     
  9. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.201
    113
    HOE is dat mogelijk!? Hoe is het mogelijk dat er 1000 en 1 instanties en organisaties bestaan en er nog kinderen tussen wal en schip vallen! Hoe?

    Schandelijk..

    Lieve mama, ik wou dat er iets is wat ik kon doen voor jullie :(
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  10. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.118
    1.824
    113
    Wat een nachtmerrie.
    1x gaat het mis en dan.
    Achterlijke zooi ook.
    Iemand moet toch iets weten.
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  11. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.656
    822
    113
    Vrouw
    Ze valt inderdaad tussen wal en schip. Dat zei de coördinator zorg ook. Volgens de jeugdwet komt haar ontwikkeling in gevaar en zou er iets moeten gebeuren. Maar in de psychiatrie is het ‘ernstig nadeel’ niet accuut genoeg voor een gedwongen kader.
     
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.201
    113
    De constatering wil niet zeggen dat er ook iets aan gedaan wordt inderdaad. Dat probleem speelt in FR ook. Teveel instellingen zitten op hun eigen eilandje, ze overlappen niet, en iedereen heeft zijn eigen regels. Je probleem moet maar net erkend worden door de instantie die je moet gaan helpen anders heb je een nog groter probleem. Want de instantie die je heeft 'geconstateerd' die trekken hun handen er vanaf; die zijn ook zo flexibel als een wastafel (bewust of geforceerd maakt niet uit, het gevolg is even schadelijk).

    Het is super kut en machteloos en frustrerend en gekmakend en intens verdrietig..

    Ik hoop dat er toch nog ergens iemand is die iets iets kan betekenen voor jullie. Het mag toch niet zo zijn dat jullie meisje onomkeerbare dingen gaat doen omdat A zegt 'te complex voor ons' en B zegt 'niet ernstig genoeg voor ons' ...
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Ach nee wat vreselijk.
    En nu?
    Dit lijkt me zo'n angstig en machteloos voelen.
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  14. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.155
    2.542
    113
    Wat naar @Jaimio dat heb je toch helemaal niks aan zo! :(
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  15. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    @Jaimio: Wat ontzettend naar, verdrietig en frustrerend! :cry: Je bent zo machteloos als ouder dan. :cry: En voor je dochter ook moeilijk, hoewel een gedwongen opname dat natuurlijk ook is. Maar ze zal zo met zichzelf en de wereld in de knoop zitten…:|

    Ik zou zeker zorgen dat je zorgen ergens zwart op wit vastgelegd staan en gemeld zijn bij instanties (eventueel met cc naar een belangenbehartiger, ombudsman/-vrouw, …?). Zodat je iets hebt om op terug te vallen als dat nodig mocht blijken. Wat ik overigens heel erg niet hoop… :(

    Hier op ‘kleinere schaal’ (want de situatie was niet zo ernstig als die nu bij jullie is) een vergelijkbare situatie meegemaakt. Dat veel organisaties geen hulp (meer) wilden bieden. Dat voelde al machteloos. Gelukkig was er hier uiteindelijk één organisatie die het wel aan durfde te gaan.
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  16. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    #796 NiekeKris, 11 jan 2025
    Laatst bewerkt: 11 jan 2025
    @Jaimio: Jullie zitten er zo in en weten ongetwijfeld veel meer dan ik, maar ik vind dat bv. bij de organisatie Elker gesloten opname (JeugdzorgPlus) met een voorwaardelijke machtiging mogelijk is? Nu weet ik heel goed dat informatie in de praktijk lang niet altijd klopt, maar toch… Ik weet ook niet hoe het juridisch allemaal zit, maar wat was het doel van de machtiging? En zou dat dan niet ook - in ieder geval in theorie - mogelijk moeten zijn?

    En misschien ook al bekend, maar zo niet dan kunnen ze misschien nog meedenken: https://www.altrecht.nl/nieuws/altrecht-jeugd-start-een-suicide-expertiseteam-voor-jeugd-set-j/
     
    Jaimio vindt dit leuk.
  17. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.656
    822
    113
    Vrouw
    @NiekeKris, dat was inderdaad de bedoeling. Dat ze naar een open kliniek gaat waar ze behandeling krijgt met een voorwaardelijke machtiging gesloten jeugdzorg. Als ze zich dan niet aan de behandeling houdt dan is de gesloten jeugdzorg een stok achter de deur om haar tot behandeling te dwingen. Dit was het advies van de beschermtafel. Maar de ggz zegt er hier niet mee te werken. Voor deze constructie moet er eerst een organisatie een behandelplan maken en dan kunnen we daar pas mee naar de kinderrechter. Het plan is nu dat de huisarts druk blijft zetten om haar toch op deze manier in behandeling te nemen (dat was het nieuwe advies van de rvk). En natuurlijk dochter zelf tot behandeling proberen over te halen.
    Maar het idee om verder te kijken dan hier in de directe omgeving vind ik wel een goed idee. Ik weet alleen niet hoe dat zit met vergoeding, of de gemeente een contract moet hebben. De organisatie die jij noemt zit wel heel ver weg, wij wonen helemaal in het zuiden.
    Verder is er blijkbaar nog verschil in jeugdzorg (en jeugdzorgPlus) en psychiatrie. De eerste schijnt meer op gedrag gericht te zijn en dat is juist waar ze haar niet willen hebben omdat ze echt in de psychiatrie thuis hoort. Maar ik vind het allemaal maar ingewikkeld.
     
  18. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    #798 NiekeKris, 11 jan 2025
    Laatst bewerkt: 11 jan 2025
    @Jamio: Hier lees ik veel terug wat ‘past’ in jullie verhaal: https://www.jeugdhulpzuidlimburg.nl/gik-j Maar denk dat deze organisatie wel bekend is?

    De Viersprong en Karakter zitten ook meer in de buurt, maar ik weet niet precies hoe het bij hem zit met zo’n machtiging.
     
  19. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.656
    822
    113
    Vrouw
    Ik heb je een pb gestuurd.
     
    KleineLai en NiekeKris vinden dit leuk.
  20. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Hier positief nieuws. Vandaag contact gehad met groupXL. Een preventieteam wat laagdrempelig ingezet kan worden. En vaak gebruikt als tussenstap richting "echte hulpverlening" als er sprake is van te lange wachttijden.
    Donderdag heb ik een kennismaking met hem. Ben benieuwd.

    En ondertussen is zoon vandaag weer naar school geweest. Ik hoop dat hij de week kan volmaken :)
     
    Kache, Marni en bulakgirl vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina