Ja ik weet het ik heb het ook te gehaast gedaan en met vormen heb ik nog veel te oefenen ja. Ben al verbaasd dat ze er zo uitkwamen
Ik had afgelopen week al Nijntje koekjes gebakken met mijn oudste dochter, dat ging erg leuk! Recept volgens Laura. Ze helpt steeds vaker serieus mee, dus gisteren in een schattig bakwinkeltje in Veenendaal heb ik haar een schort cadeau gedaan. Dolblij was ze! Daar heb ik ook mini sloffenvormpjes gehaald en eindelijk sloffendeeg gemaakt waar ik tevreden over ben! Het werd altijd veel te hard en plat bij mij. Maar nu met minder suiker en meer bakpoeder zijn ze veel hoger, zachter en luchtiger! Zo leuk, als iets goed lukt! Verder heel simpel afgemaakt met gele room, kersen vlaaifruit en mascarponeroom.
Inspiratie nodig voor verjaardagsbaksels!!! Iets wat simpel is en wat in een combimagnetron kan, aangezien mijn oven al tijden stuk is. Heb wel een grote combimagnetron met bakblik er in, dus in principe bijna een volwaardige oven. Mijn oudste wordt 14 en ik wil graag bakken, taart, cake, of iets kleins - kleine dingen zijn waarschijnlijk leuker. Ik heb simpele vormen, cakeblik, muffinvorm. Niet te ingewikkeld en gewoon een 'alles bij elkaar gooien en mixen' idee. Iemand tips?
https://www.denotenshop.nl/blog/blueberry-crumble-muffins/ Mijn favoriet! Makkelijk, snel en heerlijk! Voor het beste resultaat gebruik ik altijd biologische diepvries bosbessen. De biologische zijn kleiner, dan heb je niet van die enorme "gaten" in je cupcake en als je ze bevroren door het beslag doet dan zakken ze niet allemaal naar beneden tijdens het bakken. Je kan ipv bosbessen ook hazelnoten door het beslaf doen en dan ook door de crumble. Of je doet er wat meer citroensap+zeste+maanzaad in. Heb je heerlijke frisse cupcakes!
Die heb ik juist weggedaan. En een broodbakmachine bakt natuurlijk geen stokbrood al kan hij wel het deeg kneden. Ik vind zelf kneden wel therapeutisch
Maar hé moet er ook de tijd voor hebben/nemen. Ik had ooit een broodbakmachine. En vond het heerlijk om in de ochtend beneden te komen met de geur van versgebakken brood.
Dankje! Ik heb het recept van Rutger bakt gebruikt. Dat deed ik eerst trouwens ook toen ze veel te hard werden. Maar hij heeft er dus een heel artikel over geschreven, waarin hij aangeeft dat je 3 dingen kunt doen om ze zachter, luchtiger en hoger te maken: -zeeuwse bloem gebruiken ipv gewone (ik zie nu dat hij adviseert om de helft zeeuwse bloem te doen, maar ik heb het daar volledig mee gedaan) -minder suiker gebruiken (iets van 140 gram ipv 180 geloof ik) -een theelepel extra bakpoeder toevoegen (3 ipv 2) Dit is het artikel: https://rutgerbakt.nl/taart-recepten/slof/basisrecept-sloffenbodem-met-en-zonder-amandelspijs/ Oh en ik heb mijn deeg ook iets dikker uitgerold. Ik hield eerst altijd netjes die 5 mm van het recept aan en denk dat het nu zeker 8 mm was. Dit keer ook met banketbakkersroom afgebakken ipv amandelspijs dus, dat bevalt mij ook echt beter. De volgende keer zou ik denk ik trouwens wel eerder vanille extract als smaakmaker door het deeg doen ipv citroenrasp, die citroensmaak vonden wij wel heel duidelijk aanwezig. (Misschien was is iets te royaal met raspen, kan ook)
Voor de inspiratie: koffie cake van rutger bakt. Gaat geen koffie in, maar is een heerlijke cake met kaneelcrumble. Elke keer een groot succes!
Heerlijk, ik gebruik dit recept meestal ook of anders die van Laura. Wij vinden dat zurige van de citroen juist lekker, mede omdat je topping vaak zoet is en het slof gebakje op zichzelf ook. Door de amandelspijs doe ik meestal ook nog wat citroenrasp. Maar het is wel zo dat het niet bij elk gebakje lekker past. Paar jaar terug maakte ik sinterklaasslofjes met koek-speculaaskruiden en kaneelslagroom, daar doe ik het bijv. niet bij. Gewoon lekker uitproberen en experimenteren, vind dat altijd het leukste. Als het recept perfect is dan vind ik er niks meer aan.
Heeft iemand hier weleens cannoli gemaakt? Ik heb de rolletjes gevraagd voor mijn verjaardag, dus hoop ze te krijgen . Is daar toevallig ook een Nederlands receptenboek van? Zie ze nl alleen in het Engels
Wat een heerlijke creaties hier!! Zelf vorige week met zoon een pudding kruimelvlaai gebakken.. Nu ben ik nieuwschierig naar zelf brood bakken. Ik las een stukje terug ook al iets hierover.. Gebruiken jullie een broodbakblik, een broodbakbol of is een broodbakmachine een aanrader?
Op google zie ik wel een receptenboek. Ik maak wel vaak het recept van Laura's Bakery: canneloni met spinazie en ricotta. Heerlijk! Ik doe het alleen met lasagnevellen ipv canelloni ivm gemak
Volgens mij praten jullie over twee verschillende dingen Cannoli zijn van die opgerolde wafeltjes met vaak hele zoete vulling.