Ervaringen zwanger worden met restweefsel?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Puttertje, 31 jan 2025.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Eind december is er bij mij een leeg vruchtzakje geconstateerd. Begin januari heb ik een miskraam opgewekt door middel van medicatie. Het leek een miskraam volgens het boekje. Vandaag had ik nacontrole bij de gynaecoloog en zag hij helaas nog restweefsel zitten. Ook zag hij bij mijn eierstokken geen tekenen die wezen op een recente eisprong, al was mijn eierstok links niet helemaal goed in beeld te brengen. Hij stelde nog een keer medicatie voor. Ik gaf aan dat ik vorige week allemaal symptomen heb gehad die wezen op een eisprong (afscheiding, oplopende en vervolgens aflopende ovulatietest, pijntjes in onderbuik, etc.) en dat ik inmiddels al een paar dagen een verhoogde temperatuur heb. In goed overleg hebben we daarom voor de zekerheid besloten om nog twee weken af te wachten. Opties zijn dan 1) zwanger 2) menstruatie gehad en schoon 3) nog steeds restweefsel --> opnieuw medicatie.

    Ik ben tijdens de afspraak vergeten te vragen of een goede zwangerschap met restweefsel eigenlijk wel mogelijk is. De gynaecoloog begon hier zelf ook niet over. Na wat googelen kom ik eigenlijk alleen maar negatieve verhalen tegen en geen positieve. Wat mij doet twijfelen of ik toch niet gewoon zo snel mogelijk een tweede keer medicatie in moet nemen.

    Daarom mijn vraag: is er iemand die wel een goede zwangerschap heeft gehad met restweefsel? Wat zouden jullie in mijn geval doen? Ik neig nu in ieder geval naar maandag nog even nabellen en mijn vraag alsnog bij de gynaecoloog neerleggen.
     
  2. suusjb

    suusjb Lid

    8 jan 2023
    55
    13
    8
    Vrouw
    Hier een positief verhaal! Na eerste controle na miskraam was er ook nog restweefsel te zien: besloten om eerste menstruatie af te wachten en te hopen dat de restjes dan mee zouden komen. Controle daarna zaten de restjes er nog steeds & is een afspraak gepland voor een hysteroscopie om alles schoon te maken, 3 dagen voor hysteroscopie een positieve zwangerschapstest en donderdag wordt ze 1 :)

    verschil bij mij is wel dat de gynaecoloog bij de nacontroles wel tekenen van een komende eisprong zag & wellicht heeft het ook te maken met het formaat en locatie van het restweefsel
     
    Puttertje vindt dit leuk.
  3. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Bedankt voor je berichtje! Wat fijn dat jij toch zwanger bent geraakt met restweefsel :)

    Ik weet helaas niet hoe groot het is en waar het zit, ik kan het zo ook niet terugvinden in het verslag van de afspraak.
     
  4. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.272
    8.717
    113
    Vrouw
    Heb je nog een zwangerschapstest gedaan? Als het restweefsel nog hcg afgeeft dan is de kans op een eisprong ook kleiner.
     
    Puttertje vindt dit leuk.
  5. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Ik heb vlak nadat het bloeden gestopt is een test gedaan, toen was er nog een heel licht tuurstreepje. Daarna niet meer getest omdat ik er vanuit ging dat dat binnen een paar dagen wel negatief zou zijn.
     
  6. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.272
    8.717
    113
    Vrouw
    Oh ja dat denk ik dan ook wel ja.
     
  7. Sophie2019

    Sophie2019 Fanatiek lid

    21 jul 2018
    2.012
    1.557
    113
    Vrouw
    Hier ook restweefsel gehad en slechts een tuurstreepje.

    of dit een zwangerschap in gevaar brengt is niet echt te zeggen, locatie, grootte etc spelen mee en hoe je lichaam er op reageert.

    ik had veel symptomen maar tot een echte eisprong is het denk ik niet gekomen. Bij mij bleek t uiteindelijk placentarest te zijn wat hcg aanmaakte.
     
    Puttertje vindt dit leuk.
  8. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    #8 Puttertje, 2 feb 2025
    Laatst bewerkt: 2 feb 2025
    Je post heeft me toch aan het denken gezet. Vanochtend even een test er tegenaan gegooid. Geen streepje te zien, in ieder geval lichter dan vlak na de bloeding.

    Ik heb ook even mijn temperatuurkaartje bijgevoegd. Rond cyclusdag 20 meende ik mijn eisprong te hebben en sindsdien is mijn temperatuur heel mooi hoog. Het kaartje lijkt eigenlijk precies op wanneer ik daadwerkelijk een eisprong heb. Aan de andere kant heb ik ook wel eens cycli gehad zonder eisprong en dan bleef mijn temperatuur gewoon alle kanten op gaan.

    Ik vind de signalen die mijn lichaam afgeeft heel verwarrend. Misschien heeft mijn lichaam inderdaad geprobeerd een eisprong op te wekken... Maar ik snap de structurele verhoogde temperatuur erna niet...
     

    Bijgevoegde bestanden:

  9. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    @RoGiJuLi jij hebt veel verstand van temperatuurkaartjes toch? Is de verhoging op een andere manier verklaren dan een eisprong? Ik voel mij fit, de uitschieter naar boven was een gebroken nacht.
     
  10. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.743
    113
    Vrouw
    Hier tussen echo met restweefsel en zwangerschap geen controle meer gehad.
    Volgens de gynaecoloog zou dit wel verdwijnen met een menstruatie.
     
    Puttertje vindt dit leuk.
  11. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.916
    15.585
    113
    Nabij Utrecht
    Het lijkt er op dat er een eisprong is geweest op dag 20.
     
    Puttertje vindt dit leuk.
  12. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Is dat een goede zwangerschap geworden? :)
     
  13. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Dankjewel! Dat zou precies kloppen met de ovulatietesten en de dingen die ik voelde in mijn lichaam. Toch blijft het vreemd dat de gynaecoloog er niets van terugziet op de echo. Nog 1,5 week afwachten, dan mag ik weer terugkomen.
     
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.743
    113
    Vrouw
    Ja hoor.
     
  15. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.272
    8.717
    113
    Vrouw
    Het lijkt er toch op dat je op cd20 een eisprong hebt gehad. Je temp blijft dan hoger totdat je ongesteld word (of blijft hoog en je bent zwanger).
     
  16. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.916
    15.585
    113
    Nabij Utrecht
    Op welke cd had je de echo bij de gyn?
     
  17. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Op cd 27, toen volgens de gynaecoloog restweefsel te zien en geen recente eisprong in de eierstokken...
     
  18. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.916
    15.585
    113
    Nabij Utrecht
    Weet niet of hij dat nog wel kan zien hoor 7 dagen na de eisprong ;)
     
  19. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    603
    779
    93
    Vrouw
    Zou er geen corpus luteum zichtbaar moeten zijn? Hoorde hem dat in ieder geval opdreunen toen hij alles in de computer zette
     
  20. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.916
    15.585
    113
    Nabij Utrecht
    Nee na 7 dagen hoeft dat niet meer perse.
     

Deel Deze Pagina