Start letrozol wie ervaringen pcos

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Waterlelie5, 10 dec 2024.

  1. JeeKee

    JeeKee Actief lid

    8 jan 2025
    283
    257
    63
    Vrouw
    Ja klopt, is ook erg frustrerend want heb altijd geweten dat zwanger worden niet zo’n makkie zou zijn voor mij.

    Haha dat zou toch even bizar zijn ja, wachtweken vliegen dan wel zo voorbij :roflmao:
     
    Steinmeid400 en Kikii88 vinden dit leuk.
  2. JeeKee

    JeeKee Actief lid

    8 jan 2025
    283
    257
    63
    Vrouw
    Denk ik ook hoor, dat het door de letrozole kwam! Maar het is ook mijn eerste ronde dus geen idee
     
    Kikii88 vindt dit leuk.
  3. kv91

    kv91 Lid

    16 aug 2018
    74
    68
    18
    Vrouw
    Ben benieuwd.
    Hopelijk snel een positieve ovulatietest!
     
    JeeKee vindt dit leuk.
  4. kv91

    kv91 Lid

    16 aug 2018
    74
    68
    18
    Vrouw

    Bah jeetje! Nou ik vond die duizeligheid nu al echt pittig.. vermoeidheid ook echt niet fijn!

    Merken jullie na het stoppen ook dat de kwaaltjes na 24u weg zijn?
     
  5. JeeKee

    JeeKee Actief lid

    8 jan 2025
    283
    257
    63
    Vrouw
    Ja had ik ook! 24 na de laatste pil was alles weg. Heb zelf geen duizeligheid gehad, wel enorm vermoeid, erg prikkelbaar en huilbuien
     
    kv91 vindt dit leuk.
  6. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Hoi dames, een digitale knuffel voor jullie. Mag ik misschien weten hoe bij jullie pcos is vastgesteld? En welke symptomen je hiervan ervaart?

    Ik ben gestopt met de pil sinds eind november en mijn cyclus komt nog niet op gang. Mijn bloedwaarden zijn getest begin januari en mijn FSH was 31 - huisarts weet niet of het vervroegde overgang is of nog het op gang komen van de eierstokken na pilgebruik. Ik maak mij erg zorgen. 12 februari kan ik terecht bij de gynaecoloog. Hopelijk weet ik dan meer.
     
  7. Kikii88

    Kikii88 Bekend lid

    4 jun 2024
    883
    726
    93
    Vrouw
    de eerste 2 keren wel, de laatste keer denk zo’n 48 uur nog aangehouden. Hoe is dat bij jou?
     
  8. Kikii88

    Kikii88 Bekend lid

    4 jun 2024
    883
    726
    93
    Vrouw
    #408 Kikii88, 5 feb 2025
    Laatst bewerkt: 5 feb 2025
    jeetje wat naar zeg die uitslag. Ik heb zelf geen pcos, dus hier kan ik je niet bij helpen, ik gebruik alleen Letrozol, vandaar dat ik ook in het topic zit. Ik heb wel een onregelmatige cyclus en minimale bloedingen.

    Overigens dacht ik dat je met pcos juist eerder een lage FSH waarde kon verwachten. Maar goed ik heb hier verder ook weinig verstand van.

    maar wat balen zeg, dat zal wel ontzettend spannend voor jullie zijn deze dagen. Mag ik vragen hoe oud je bent en of je andere tekenen hebt van vervroegde overgang? En op welke dag is deze bloedtest trouwens gedaan? Hopelijk krijg je bij de gynaecoloog te horen dat het toch door de pil komt.

    Sterkte en een knuffel!
     
  9. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Hoi Kiki, dankjewel voor je lieve reactie. Fijn dat je geen pcos hebt maar vervelend dat je een onregelmatige cyclus hebt. Hoe is dit bij jou gegaan, ben je ook gestopt met anticonceptie of dergelijks en dit toen geconstateerd?

    Ik ben 29 jaar en in sep/okt had ik regelmatig last van nachtelijk zweten. Hierdoor ben ik naar de huisarts gestapt met de vraag van wat kan dit zijn? Ze adviseerde om te stoppen met de anticonceptiepil wat ik ook deed. Sindsdien gaat het goed, geen nachtelijk zweten meer gehad. Ik was totaan de bloeduitslag dus ook positief gesteld. Maar toen ik de uitslag kreeg en hier nauwelijks informatie over kreeg, schrok ik mij kapot. Ik voel mij met vlagen heel verdrietig en begrijp mijn lichaam niet. Ik had sinds het stoppen met de pil de ontrekkingsbloeding (stopweek) en eins december 2 dagen een bloeding. Huisarts weet niet of dit al mijn menstruatie was. 7 januari had ik een positieve ovulatietest en 8 januari had ik dus bloed geprikt. Sindsdien niet meer ongesteld geweest. Eergister een negatieve ovulatietest en gister positief. Ik begrijp het allemaal niet meer. Hopelijk valt het allemaal mee en was de fsh zo hoog vanwege hormonale schommelingen/een momentopname!
     
    MooseIsLoose en Kikii88 vinden dit leuk.
  10. Kikii88

    Kikii88 Bekend lid

    4 jun 2024
    883
    726
    93
    Vrouw
    Ik ben inderdaad gestopt met de anticonceptiepil, moet wel zeggen dat voordat ik aan de pil ging ik een nog onregelmatigere cyclus had, maar goed dit is ook echt heel lang geleden. Toen was ik heel vaak ongesteld, soms wel na 2 weken weer opnieuw en had ik zware bloedingen die soms ook wel 2 weken duurden.

    Sinds ik gestopt ben met de pil is mijn cyclus tussen de 18 en 28 dagen. Mijn menstruaties zijn weinig, ook soms maar 1 of 2 dagen en amper bloed, denk als ik de hele dag dezelfde tampon zou dragen dat die niet vol zou zijn.

    Ziekenhuis geeft dan ook aan dat je dit niet als menstruatie mag beschouwen, en dat dit duidt op dat je geen goede eisprong hebt gehad. Echo beeld ondersteunde dit overigens ook. Desondanks heb ik elke ronde een positieve ovulatietest gehad. Maar dit zegt dus blijkbaar niks over of je daadwerkelijk een goede eisprong hebt. Dat jij 7 januari een positieve test hebt gehad en gisteren weer zou kunnen duiden op dat je lichaam op 7 januari een poging heeft gedaan. Maar dat het eitje niet gesprongen is. En dat je lichaam het nu opnieuw probeert. Maar ik ben ook benieuwd of je een zwangerschapstest hebt gedaan vandaag? Want het zou ook een zwangerschap kunnen zijn, ik was namelijk in november kort zwanger en voordat ik een positieve zwangerschapstest had, had ik de dag daarvoor ook een positieve ovulatietest.

    ik lees dat jij een dag na een positieve ovulatietest de fsh waarde hebt gemeten, volgens mijn gynaecoloog is de enige betrouwbare dag om dit te meten cyclusdag 3. Dat neemt niet weg dat je gedurende je cyclus ook niet een waarde van 31 zou verwachten, dus snap je zorgen, maar duim voor je dat dit komt doordat het nog te snel is na de anticonceptiepil. Hopelijk krijg je snel meer duidelijkheid.
     
    Rosa1995 vindt dit leuk.
  11. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Wat vervelend dat je zo last hebt van een onregelmatige cyclus. Hoe gaat het nu je letrozole gebruikt? Fijn dat je wel duidelijkheid hebt ook dmv de echo.

    Ik heb een zwangerschapstest vanavond gedaan en helaas negatief :(. Zojuist wel gelezen over mijn oestradiol en LH waarden. Die zijn blijkbaar niet afwijkend. Ik denk dat ik nog nooit zoveel google en chatgpt heb geraadpleegd vanwege deze uitslag... ben benieuwd naar woensdag.
     
  12. Kikii88

    Kikii88 Bekend lid

    4 jun 2024
    883
    726
    93
    Vrouw
    mmm of het werkt, een paar maanden geleden zou ik ja gezegd hebben. Nu ben ik onzeker daarover. Wij hebben 24 rondes erop zitten zonder een positieve zwangerschapstest. Ronde 25 met Letrozol was direct raak, maar ging mis. Daardoor dacht ik wel van dit is het voor ons, zal geen toeval zijn. Maar die ronde daarna kreeg ik weer Letrozol en had ik niet eens een eisprong, dat ik niet direct zwanger zou worden had ik wel ingeschat, maar niet eens een eisprong heeft me toch wel onzeker gemaakt. Nu dubbele dosis Letrozol, dus ben benieuwd over een week of 2 wat de uitkomst hiervan gaat zijn.

    jammer dat de zwangerschapstest bij jou negatief was. Dat klinkt wel goed dan denk ik dat die andere waardes in ieder geval goed zijn. Ben ook benieuwd naar woensdag, hou je ons op de hoogte? Veel succes woensdag en hopelijk valt het allemaal mee en krijg je goed nieuws.
     
  13. JeeKee

    JeeKee Actief lid

    8 jan 2025
    283
    257
    63
    Vrouw
    Wat vervelend zeg, al die onzekerheid! Dat breekt echt op!
    Hopelijk krijg je volgende week antwoorden op je vragen en weet je een beetje waar je aan toe bent!
     
    Rosa1995 en Kikii88 vinden dit leuk.
  14. Steinmeid400

    Steinmeid400 Actief lid

    7 mei 2024
    285
    344
    63
    Vrouw
    Hee Rosa,

    Ik zie je bericht! Als eerste, wat vervelend dat je je zorgen maakt.

    Weet wel dat eind november kort geleden is en dat je lichaam tijd nodig heeft om het zelf op te pakken. Wel fijn dat je 12 februari terecht kan en hopen dat je meer duidelijk krijgt.

    Pcos zien ze aan je eierstokken. Dus als ze een inwendige echo maken kunnen ze dat zien aan de vele kleine eiblaasjes in je eierstokken die niet rijpen. Een soort kralenketting. Maar overigens heb je bij pcos ook echt wel duidelijke symptonen. Niet iedereen heeft dezelfde symtonen. Ik weet al echt sinds mijn 16e dat ik pcos heb. En dat was ook heel snel duidelijk zonder dat er ooit een echo was gemaakt. Later heeft een echo het wel bevestigd.

    Symptonen kunnen zijn:
    - uitblijvende menstruatie
    - meer haargroei volgens mannelijk patroon
    - haaruitval
    - veel last van schommelingen in je bloedsuikerspiegel (snel moe na eten suikerrijke voeding)
    - depressieve gevoelens/gedachten

    Overigens worden deze symptonen wel onderdrukt door het gebruik van de pil. Je hormonen zijn dan meer in balans.

    Maak je alsjeblieft niet teveel zorgen en laat de gynaecoloog de duidelijkheid geven! Makkelijker gezegd dan gedaan en ik snap je gevoelens volledig.

    Heel veel succes Rosa!
     
    JeeKee en Kikii88 vinden dit leuk.
  15. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Goedeavond Kiki, pff het valt niet mee bij jou. Wat jammer dat de zwangerschap mis ging. Ik hoop snel dat het bij je lukt! Lijkt mij heel frusterend en snap goed dat je hier onzeker van wordt.

    Daankjewel voor de steun. Ik houd jullie zeker op de hoogte! Fijne avond toegewenst!
     
    Kikii88 vindt dit leuk.
  16. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Hi, super bedankt voor je lieve woorden, doet mij goed. Aan jouw handtekening te zien heb je ook al heel wat achter de rug. Ik hoop dat het bij je snel mag lukken, vervelend allemaal!
     
    JeeKee vindt dit leuk.
  17. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Hoi, dankjewel voor je uitgebreide bericht en de steunende woorden. Wat vervelend dat je pcos hebt. Het enige wat fijn is is dat je tenminste weet wat er aan de hand is. Hoe gaat het nu met jou nu je Letrozol gebruikt?

    Heel erg bedankt voor je reactie. Qua klachten lijkt hetgeen wat ik nu doormaak niet op pcos maar wie weet... ik hoop gewoon echt vooral niet dat ik toch in de vervroegde overgang zit. Maar kan het mij ook niet voorstellen... ik word gek van de onzekerheid.
     
  18. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Dankjullie wel dames voor de reacties. Het doet mij goed om met iemand hierover te kunnen hebben.

    Ik kon vannacht niet slapen door de onzekerheid. Ik word er ontzettend gek en verdrietig van en krijg er avonds in bed zo'n hartkloppingen van. En ik hoef maar één keer wat warm worden en dan ben ik meteen weer bang dat het een opvlieger zou kunnen zijn. Ik maak mij veel te druk. Hopelijk weet ik volgende week meer en valt het mee.

    Ik zal jullie op de hoogte houden. Hoe gaat het met jullie?
     
    JeeKee, Kikii88 en Steinmeid400 vinden dit leuk.
  19. Steinmeid400

    Steinmeid400 Actief lid

    7 mei 2024
    285
    344
    63
    Vrouw
    Heel veel succes volgende week!
    Ik hoop echt hetzelfde voor je. Ik moet wel zeggen... huisartsen zeggen soms rare dingen.. Je had je uitslag van de bloedwaarden in chatgpt gegooit toch?

    Ja opzich vind ik pcos niet perse vervelend haha. Het is niet dat je met pcos geen kinderen kan krijgen. Het hoort ook een beetje bij mij ofzo haha. Gek hé. Er is ook veel begrip in mijn omgeving. Je moet er even mee leren omgaan, maar het is okè!

    Denk wel altijd dat een diagnose en een verklaring van bepaalde klachten helpt om het te accepteren.
     
    Kikii88 vindt dit leuk.
  20. Rosa1995

    Rosa1995 Lid

    5 feb 2025
    28
    18
    3
    Vrouw
    Ja huisartsen weten ook niet alles.. en ik heb wel regelmatig qua gezondheid aparte dingen en ook diagnoses vanuit de huisarts die niet kloppen.. dus laten we hopen nu ook. Klopt had ChatGPT gevraagd en het zou vervroegde overgang kunnen zijn maar ook een momentopname vanwege stoppen met de pil of misschien zelfs andere onderliggende aandoeningen. ChatGPT zegt wel dat wanneer 1x geprikt wordt de uitslag niet meteen uitslaggevend is.

    Ik snap wat je bedoelt, het is eigenlijk niet zo gek dat je er geen last van hebt en het bij je vindt horen. Heb je dan verder geen symptomen/klachten wat betreft je welzijn, zoals neerslachtigheid? Het is inderdaad fijn dat je weet wat je hebt en er gericht mee omgegaan kan worden ook wat betreft een kinderwens. Mag ik vragen hoe oud je bent?
     

Deel Deze Pagina