Kamperen met baby

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Mirte94, Mar 3, 2025.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,494
    8,415
    113
    Klopt, in een tent hoor je meer, maar ik heb gelukkig nog nooit meegemaakt dat een baby elke nacht huilend wakker werd. Überhaupt weinig babies gezien.
    Tegenwoordig zitten we in een stacaravan, iets meer gemak, wel het plezier van de camping.
     
  2. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,766
    18,911
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik vind je voor iemand die zelf niet kampeert, behoorlijk stellig over wat kampeerders allemaal zouden moeten accepteren. ;)

    De meeste camping hebben gewoon regels dat het 's nachts stil moet zijn. En ja, dan kan het alsnog een keer gebeuren dat er 's nachts een keer een baby huilt. Hebben wij toevallig 2 jaar terug gehad, één van de kinderen van onze 'buren' werd ziek. Die hebben de hele nacht behoorlijk gespookt. Niks aan te doen, vooral voor hun vervelend. We hebben ze de volgende ochtend van harte beterschap gewenst.

    Maar dat is een heel andere situatie dan TS beschrijft. Die heeft het over een baby waarvan ze bij voorbaat weet dat die, hoogstwaarschijnlijk, 2x per nacht wakker wordt en dan vaak huilt. Ze geeft in de openingspost al aan, dat de baby dan geregeld ook wat langer huilt, omdat ze uit driftigheid niet meteen goed drinkt. Dat is geen overmacht.

    Idem met je voorbeeld van een hond. Heb je een hond die een keer ergens van schrikt en aanslaat: kan gebeuren, doet niemand moeilijk over. Heb je een hond die iedere keer dat er iemand langsloopt, begint te blaffen: dan is een camping voor jou en je hond geen geschikte plek om op vakantie te gaan.

    Kamperen werkt twee kanten op hè: aan de ene kant accepteren dat je meer van elkaar ziet en hoort dan wanneer je thuis tussen 4 stenen muren zit. Aan de andere kant rekening houden met het feit dat je op dat moment niet tussen 4 stenen muren zit, en je dus soms dingen moet laten of zachter moet doen. Beetje rekening houden met elkaar. Klinkt anno 2025 Misschien heel ouderwets, maar is eigenlijk gewoon heel erg prettig. En gelukkig iets wat veel kampeerders ook gewoon doen.

    In het geval van TS zou ik het niet heel sociaal vinden om bewust het risico te nemen om iedere nacht 2x de andere kampeerders wakker te maken. Kies dan voor nu even een andere manier van vakantie vieren. Dat kamperen komt dan wel weer.

    Gelukkig geeft TS ook al aan om gewoon nog even aan te kijken hoe de nachten verlopen, voordat ze gaat boeken.
     
    Vissenkom and Felice like this.
  3. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,605
    8,356
    113
    Female
    Ik heb het gedaan. Ik zou het nooit meer doen. Bij ons liepen de nachten heel goed tot we gingen kamperen. Thuis had ik al zoiets van dat ik hoop dat er geen buren wakker worden als er gehuild wordt. Op vakantie in een tent had ik al helemaal prestatiedruk om geen gehuil te hebben tijdens de nacht (met een kind wat van de leg was). Relaxt was het niet.

    Een huisje was veel prettiger.
     
    Imyselfandi likes this.
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Wij hebben met onze 1e gekampeerd in een caravan. Drama. Onze fantastische slaper thuis, die met 6 weken doorliep had op de camping een ander plan. Elke nacht rondjes lopen over de camping :| de zon zien opkomen is prachtig bij t strand maar niet als het moet om de camping maar niet wakker te maken. Onze dutjeskoning thuis wou op de camping niets missen. Van ellende maar rondgereden omdat hij anders niet sliep. We kwamen doodop thuis. Hij kroop al, dus we konden hem regelmatig uit de voortent van de buren vissen (was een ouder echtpaar eb die genoot er enorm van :) )

    Kind 2 was een slechte slaper, maar we dachten erger dan kind 1 op de camping zal wel niet gebeuren! Hij was 7 maanden en was perfect. Kroop niet, rolde gewoon. Dus we hadden ook nog vakantie haha, was echt super
    Hij was net als thuis vaak wakker, maar was wél tevreden met borst erin en tussen ons in verder slapen :) slapen tussen de middag bleef wel een ding, maar aan de borst sliep hij wel dus ook verplicht rust voor mij en was het tijd voor mijn man en de oudste om op pad te gaan.
    We hebben echt wel genoten! Fiets mee, fietskar met maxicosi erachter en lekker door de duinen fietsen. Douchegebouw vonden we altijd gezellig ook, al die ukkies overal die spetteren in bad en plezier hadden onder de douche.

    Nr3 was 2 maanden dus dat zagen we niet zitten. Stacaravan geregeld. Nr2 was nog steeds een slechte slaper toen. Nr3 ook.

    Met nr3 zijn we rond 13 maanden wel 2 weken naar canada gegaan (en de rest van de kinderen natuurlijk) en wat was dat geweldig. We zijn steeds makkelijker geworden, ervaren minder stress vooraf etc. We zien wel hoe het loopt :)
    Dit jaar gaan we wel kamperen weer. Hij is dan 2 en gaat dus overal heen. Ik voorzie geen rustige vakantie voor ons zelf :roflmao:

    En wat ik heb geleerd? Hoe het thuis verloopt zegt weinig over hoe de vakantie verloopt. Helemaal met kamperen en veel meer licht (zo donker als thuis kreeg ik het nooit) en geluiden.
    We hebben nu ook bewust extra betaald voor een grote kampeerplek om toch nog wat extra ruimte te creëren tussen ons en de buren. Ja tuurlijk hoor je geluid maar ik hoop wel van mijn wctje gebruik te maken zonder dat de buren alles horen zeg maar

    De buren boeien mij verder weinig: ik maak mij daar niet vooraf al druk om of als hij even huilt. Wel houd ik rekening natuurlijk ermee en dan maar weer rondjes lopen over de camping als dat hem wel rustig maakt :)
     
  5. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,995
    113
    Mei vakantie zou ik nog niet doen. Nachten zijn echt nog niet zo denderend voor een ukkepuk in een tent.

    Als je echt een GOEDE katoenen tent heb valt het wel mee binnenklimaat, maar wij hebben ook een polyesther tent en dat is hele andere koek.

    Kou, vocht...paar maanden oud...paar keer in de nacht komen én vreemde omgeving.

    Ik zou meer naar de zomer schuiven en dan eens proberen op een relatief eenvoudige afstand.

    Wij kampeerden wel toen de ukkies nog onder een jaar waren, ook met een tent. Campingbedje gewoon mee en verschillende babyslaapzakjes, de winterversie hebben we echt nog wel nodig gehad ookal was het zomer. Je sjouwt alleen wel erg veel mee, dat is wat minder relaxed.

    Dit jaar gaan we niet, onze jongste heeft het gepresteerd om vorig jaar (toen nog 2) muisstil de rits van de tent open te krijgen. Het is dat ik een geluid hoorde wat ik niet vertrouwde (zo'n whoaaaa overwinnings geluidje) dat ik uit de tent met G kwam en R aantrof BUITEN de tent, klaar om de kuienlatten te nemen in de holst van de nacht. G heeft me hartverzakkingen gegeven, maar dit exemplaar spant de kroon...
     
  6. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    O hemel is ons ook gebeurd. Notabene ons aller rustigste kind. Hebben nooit gemerkt dat hij de caravan uitsloop en de voortent een stukje wist open te maken en erdoor kroop. Goddank was hij niet super dapper en bleef in de buurt.
    Onze sleurhut is ook nog eens super klein haha dus heeft ie knap gedaan!

    Naar de wc gaan in de nacht vind ik wel een ding. Super lichte pastic portapotti bril die dan net ff aan je benen plakt en toch herrie maakt.... plassen met beleid. 'Doortrekken" no go..die plons is te luid.

    Maar idd in de zomer kan het al koud zijn (wij hebben ook meerdere soorten slaapzakken mee: van hydrofiel tot de dikke hema), maar in de mei helemaal brrr
     
  7. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,995
    113
    Ja de horrors zijn herkenbaar, deze uitvoering is helaas onbevreesd. Tot aan de porta potti aan toe :roflmao: (al ben ik daar wel errug blij mee, mits meneer nog vanaf blijft)

    Sinds hij net 3 is zijn de nachten thuis al horror met ondernemende houdini.

    Gewapend met wifi deursensor, traphekjes, wc en badkamer deur die nu uitgevoerd zijn met metalen noodontgrendeling.

    En meneer weet het nóg voor elkaar te krijgen om uit zn kamer te komen (waar ik ook sliep) en met 11 minuten voorsprong met een dopsleutel de wc beneden te ontgrendelen (voorbij mij, de deursensor en 2 traphekjes) zichzelf bewust weer in te sluiten en heeeeeerlijk los te gaan met een wc rol icm wc fonteintje.

    Zo is mijn dag net begonnen om 04:43...

    De opties op een camping, met enkel 1 rits tussen slaapplek en buiten. Aint gonna happen, dat ging vorig jaar al te geraffineerd voor mijn gemoedsrust en was de reden van voortijdig vertrek.

    Met de grote tent kunnen de ritsen hoog gesloten worden (+-1.80) maar als we ombouwen naar de kleinere tenten (zodat de grote katoenen tunneltent droog mee kan aangezien ik geen ruimte heb om hem te drogen) dan gaat dat niet op.

    Aanschaf advies: elke tent die je koopt rittsluiting die boven kan sluiten, buiten bereik van 4 jarigen.

    Als hij lijkt op zn zus gaan we over 2 jaar weer kamperen (die hield het namelijk 2,5 jaar vol met dr nachtelijke avonturen). Caravan slot gaat hem ook niet tegenhouden
     
  8. Sophie2019

    Sophie2019 Fanatiek lid

    Jul 21, 2018
    2,012
    1,557
    113
    Female
    Hier gedaan met baby die ook nog 2 a 3 keer per nacht kwam. Lag in zo’n deryan tentje naast me en ik schoof zelf half haar tentje in om borstvoeding te geven. Ik slaap licht dus ze heeft nooit lang gehuild.

    Gaandeweg kregen we nieuwe buren die na 1 nacht ineens aan de andere kant van de camping stonden. Tsja ik kon me niet schuldig voelen.
    We stonden op een camping volledig ingericht op jonge kinderen dus dan vind ik dat je niet kan verwachten dat het in de ochtend tot 10u compleet stil is (natuurlijk hou je wel rekening door niet om 6u je kinderen gillend rond te laten rennen) en kun je ook af en toe een huilende baby verwachten.
    Aan de andere kant verwacht ik niet dat de hele camping stil is om 19u zodat mijn kinderen goed in slaap kunnen vallen. Wel heb ik af en toe even in mezelf gevloekt als er nét op t moment dat kind bijna sliep een stel kinderen schreeuwend en gillend schuin overstaken over mijn plek haha.

    als je komt voor rust ga je naar een adult only camping of een hotel.
     
    Soof1992 likes this.
  9. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,018
    5,227
    113
    Ik weet niet of kamperen voor kinderen altijd heerlijk is. Een baby heeft er waarschijnlijk weinig aan. Thuis lekker warm en schoon in bed en nu opeens op een matje in een koude tent tussen het zand. Waar het om gaat is dat to er wel degelijk wat aan kan doen als ze zou gaan terwijl ze weet dat kind geen nacht doorslaapt. Kamperen wil niet zeggen dat je geen enkele nacht kunt slapen vanwege een gillende baby 2x per nacht. Daar kan je wel wat aan doen. Want dat weet je gewoon.
     
    Felice, Sado, Neuzeke and 1 other person like this.
  10. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,358
    30,650
    113
    Female
    To geeft ook aan dat ze meestal voor het huilen bij haar is, en dat er dan niet gegild wordt.
    Voordeel van kamperen is dat je direct naast je kind ligt en die dus ook direct kan aanleggen.
    Grote kans dus dat er verder niemand wakker hoeft te worden.

    Kampeer he zelf wel ooit? Op een matje tussen het zand :roflmao::roflmao::roflmao:
    Ik krijg bij jouw posts echt heel treurige beelden voor.
    Met een degelijke familietent en goede inloopkast krijg je geen zand in he binnentent. En er zijn uitstekende kampeerbedjes voor baby's. Dus ik denk dat het wel meevalt.

    Wij hebben ook gekampeerd toen de jongste een half jaar was. Ging prima.
     
  11. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,818
    18,533
    113
    Female
    Is echt afhankelijk van hoe je baby is etc.
    Maar als je het niet probeert, weet je het ook niet ;) wij zijn gaan kamperen toen dochter 9 maanden was (een midweek, in een luxe safari lodge tent) dat was geen succes. Ze was ook wat grieperig en sliep heel slecht in een andere omgeving. We zijn een dag eerder vertrokken. Het slechte slapen is iets wat ze nu nog steeds heeft trouwens...

    Zoon was 6 maanden toen we gingen kamperen in Zwitserland, maar hij was een makkelijke slaper en we verbleven in een camper bij familie in de tuin, dus dat was heel anders.
     
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,181
    16,515
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik zou het niet doen. Wij hebben weleens in een caravan gezeten in de meivakantie en zijn van ellende weggegaan. De nachten waren zo enorm koud, echt niet te doen.
    Toen waren onze kinderen al ouder maar met een kleine baby zou ik er sws al niet aan beginnen, je haalt jezelf ook zoveel op de hals.
    Is het nu hartje zomer in een warm land dan vind ik het al een heel ander verhaal.
    Hebben wij ook gedaan en toen was de jongste 1,5 jaar en dat ging prima.
     
  13. Soof1992

    Soof1992 Fanatiek lid

    Jan 2, 2022
    2,577
    3,077
    113
    Female
    Wij gaan in mei-juni proefkamperen, meer om te weten dat we echt alles mee hebben genomen wat we mee moesten of wilden nemen. Wordt onze eerste jaar kamperen met de kleine. Zij is met de zomer nog nét geen 1,5 jaar. En ja, het kan misschien wat kouder zijn dan je in de zomer zal hebben, maar ik denk ook: met goede kleding kom je er ook wel. Fleece op haar matrasje waar je dan een laken omheen doet, eventueel kun je nog denken aan een wollen onderlegger (hebben wij zelf niet, wij gaan voor fleece + laken). In de zomer gaan we naar Denemarken. Dan is het ook 's nachts wat kouder dan een gemiddeld warm land.

    Wat betreft proefkamperen: Je kan last-minute een weekend boeken natuurlijk, dus als het prachtig weer is - gewoon lekker gaan. Wij gaan ook voor last-minute een plekje doen als we gaan proefkamperen.
     
  14. Imyselfandi

    Imyselfandi Bekend lid

    Mar 23, 2022
    721
    697
    93
    Female
    Wij hebben ons enorm vergist in de kou. We waren eind juli vorig jaar en het was overdag 30 graden. En ‘s nachts was een lange mouwen romper, dikke fleece pyjama en dikste winterslaapzak nog te weinig. Dus dat vooral als ongevraagde tip. Het voelde wat verkeerd want met bedtijd was dit eigenlijk veeel te warm maar s nachts weer te koud :o:
     

Share This Page