Dan start je bevallingsverlof gewoon eerder. En dat zijn 15 weken waarvan 1 week dus verplicht op te nemen voor uitgerekende datum. Maar als je vroeger bevalt ben je die week denk ik kwijt dus gaan meteen je 14 weken in dacht ik. Maar als je later bevalt heb je nog meer pech, want je zit dan al in bevallingsrust terwijl je nog niet bevallen bent. @Newbie123 ik schrik wel van dat ze ziekte zouden aftrekken van je moederschapsrust dat is precies wel voor het eerst dat ik dat hoor? Er zijn toch vrouwen genoeg die al weken thuis zitten voor bevalling dat kan toch niet dat ze dan niets meer van bevallingsrust over hebben? Edit: ik ben even gaan googlen en misschien was het vroeger nog anders bij je eerste kind of ze hebben je goed in het zak gezet. Ziekte zou niet afgetrokken mogen worden volgens kind en gezin
Fijn dat jullie het nu weten. En helemaal oke hoor als je wat moet wennen aan het idee. De Het verdriet om geen dochter te hebben mag er ook zeker zijn en moet een plaatsje krijgen. Dikke knuffel!
Ja schandalig eigenlijk dat hij dat kan weigeren. Beter dat je het zo doet dan dat je uitvalt en hij alsnog dubbele kosten heeft lijkt mij. Dat vind ik toch wel krom geregeld in België.
Ik vind dat ook niet gek hoor!! Ik ga eigenlijk stiekem hier van een jongen uit en als het donderdag een meisje blijkt zal ik ook heel erg moeten schakelen en misschien ook wel licht teleurgesteld zijn terwijl ik eigk 2 meisjes ook wel heel leuk vind. Dat is echt wel normaal om te voelen!! Nergens om je voor te schamen.
Oei nee! Mijn zoontje is van 2023! Stond toen nog zo in ons arbeidsregelement. Ik heb het toen wel niet moeten gebruiken, ging wel gewoon tot 37 weken.
Haha dat is gewoon. Met @Panda95 haar info kan je je uiteindelijk dan gewoon beter ziek melden als het niet meer gaat. Dat kunnen ze niet weigeren… belachelijk als ze het zouden weigeren, want dan zijn ze dubbel in nadeel!
Ja dan beter ziekmelden als ze het niet accepteren. Kost je wel wat geld maarja als het niet gaat gaat het niet. Hier krijg je het eerste jaar van je ziekte 100% daarna 70%. En als je ziek bent door zwangerschap krijgt je werkgever dit gewoon terug vanuit de overheid/het uwv. Dus kost hun uiteindelijk niks. Ik ben ziek doordat mijn werk teveel werd, soort burnout maar toen mijn manager erachter kwam dat ik zwanger was heeft ze het meteen op ziek door zwangerschap gezet zodat het hun niets kost
Hehe zo weten ze ook te profiteren van het systeem! Wel mooi dat jullie toch nog best veel van jullie loon overhouden!
Hier had mijn man precies hetzelfde. Die gevoelens komen vaker voor...ik moet wel zeggen het was even wennen aan het idee voor hem, 3 jongens ......maar het is nu ook wel weer geland na een poosje.
Heel begrijpelijk en dat mag er gewoon zijn! Hier ook 3,5 jaar over gedaan en stiekem toch een voorkeur qua geslacht. Weet niet of het jullie laatste kindje is, maar misschien ook een stukje verwerken als dat zo is. Want dan is het ook zo definitief!
Bedankt voor jullie meningen! Tobi heeft ook wel onze voorkeur kwa spelling maar ik ben nog niet overtuigd helaas. Ik vind een jongensnaam zo moeilijk. Hebben jullie trouwens ook zo'n drukke baby? Ik voel hem echt elke dag en vandaag zelfs tijdens het werken en ik dus druk bezig was regelmatig. Ik voel hem nu ook aan de buitenkant al bewegen, heel subtiel hoor, maar het is er wel! Met mijn dochter was dat volgens mij veel later. Echt pas rond 24 weken ofzo. Ik zei al tegen mijn man, dat word wat met deze knul