Onze oudste 2 dochters hebben hun haar inmiddels weer lang (allebei tot op de billen). Inmiddels weer lang genoeg om te doneren (oudste heeft al 2x gedoneerd, de tweede 1x). De oudste wil het eigenlijk voor de zomervakantie laten knippen (doneren) omdat ze het vervelend vindt om straks op de camping steeds dat lange haar te moeten douchen, borstelen etc. De vorige keren dat ze het liet knippen (5 en 8 jaar oud) is er een leuke bob geknipt, maar dat wil ze eigenlijk niet (vindt ze kinderachtig en dan kan het niet in een staart etc.). Ze wil het nog korter, dit idee: Ik ben een beetje benieuwd naar jullie dochters met kort haar, hoe gaat dat qua verzorging, maar ook wat kun je ermee? Nu kan dochter een vlecht(en), knot(ten), staart(en), voor mijn gevoel kun je met kort haar niet zoveel. Verder vindt ze het fijn als het haar uit haar gezicht heeft (ze heeft het echt nooit los, dochter 2 vraagt nog wel eens om een 'halve staart/vlecht' waarbij het onderste deel los is, maar de oudste niet). Na de vorige haardonaties had ze na een tijdje een haarlengte waarbij ik het zo'n peuterstaartje kon maken (bovenop, wat opzij) maar dat wordt wel heel kinderachtig als je 11-12 jaar bent. --> Dochter is rolstoelafhankelijk, een paardenstaart achterop haar hoofd vindt ze vanwege de hoofdsteun niet fijn. En vanwege het speekselverlies vindt ze het fijn als het haar niet bij haar mond komt. Dus ben benieuwd naar jullie ideeën.
dochter van 16 heeft wel wat langer haar dan jouw dochter nu lijkt te willen. Maar haalt haar haren uit haar gezicht als het weer nét te kort is, door met een (loom) elastiekje een klein staartje naar achteren te maken - en die door te draaien als het waren (onder het elastiekje doorhalen) . Soms nog een er achter aan. Of ze maakt een soort wikkelvlechtje (2 plukken ipv 3) langs de zijkant. Met telkens wat plukjes erbij die ze dan wat naar achteren vastzet. Soms 2-zijdig- soms met een zij scheiding en dan maar aan 1 kant... zoiets als dit - maar dan maakt ze het eerder vast, als het haar niet zo lang is. https://www.elle.be/nl/5347-kapsel-how-to-vlechten-kort.html
ook dit idee gebruikt mijn dochter nog wel eens... ik weet niet zeker of het gaat qua hoofdsteun, maar het staartje is uiteindelijk vrij plat... maar oke - dan is het dus wel wat langer dan op de afbeeldingen die jij laat zien nu
Leuk, dit zijn inderdaad precies de soort tips waar ik naar op zoek was/ben. Dit ziet er leuk uit, dank je! (De enige ervaring met kort haar is van zoon; klodder gel in zijn haar, even in mijn handen klappen en hij heeft een hanekam).
Mijn oudste heeft zulk kort haar. Ze doet er niet zo veel mee, maar dat vindt ze juist heel prettig, daarom wilde ze het ook kort
Ik heb zo goed al altijd zo kort of korter haar gehad. Om de bles wat naar opzij te houden gebruikt ik destijds wax en nu styling poeder van kruidvat. Wanneer het wat langer word deed ik het diadeemvlecht principe Zeker tijdens de zomer.
Zou naar een goede kapper gaan en die mee laten denken naar een kapsel wat past bij het haar van je dochter en wat mogelijk is. ook goed om te bedenken of ze het weer lang wil laten groeien of kort wil houden, in t eerste geval is een kapsel wat mee kan groeien fijn.
Mijn dochter heeft het nu iets langer, maar heeft het de laatste 3 jaar ofzo ook kort. Binnenkort gaat er weer een stuk af. We hadden eerste een fijne kapper hier die dat goed kon knippen; een goed vallend niet te ouwelullirig kort meisjes/dameskapsel. Die is helaas gestopt hier en de rest is er niet zo goed in (ze heeft ook krullen/slag), dus nu gaat ze een kapper in een andere plaats proberen. Een wat meer alternatieve kapper.
Ben inderdaad ook nog aan het zoeken naar een kapper. De eerste keer was er 1 kapsalon die gratis knipte bij donatie (en kreeg dochter ook nog een pop van --> pop Saartje van stichting Haarwensen. Maar dat was een verrassing voor ons en dus niet de reden om voor die kapsalon te kiezen), dus daarheen gegaan. Toen het de tweede keer weer lang genoeg was, wilde ik naar diezelfde kapster terug; bleek die kapster de week ervoor prematuur bevallen te zijn. Dus overlegd met dochter en toen gekozen om te wachten tot die kapster terug was van 'babyverlof' (de baby was er al voor het zwangerschapsverlof begon). Kapster ontdekte op de NIC hoe mooi het beroep van verpleegkundige is, en is vlak daarna begonnen aan de opleiding verpleegkunde. En kapsalon is -mede door Corona- gestopt. Dus nu op zoek naar een ander. Via chatgpt al wel wat plaatjes van korte kapsels op dochters hoofd laten zien, is ze zelf erg enthousiast over. (Dochter 2 niet; "nou ik kijk eerst wel of ik het er mooi vind uitzien bij zus". Ben zelf wel blij met de tips van hier om het (vooral in het begin) ook leuk uit te laten zien, ze heeft een lichte slag, dat valt vaak ook al wel wat leuker dan -mijn- steile haar.
Leuk dat ze doneert. Zelf inmiddels ook meerdere keren gedaan. Van lang naar korte bob. Ooit ook eens zo kort als de eerste foto maar het lastige is dat het niet ook onderhoudsvriendelijk was. Als je het langer wou moest je het blijven knippen tussendoor. Zal bij foto 2 niet anders zijn of je moet het zelf durven met de tondeuse. Voordeel van een bob is dat je het zonder veel onderhoud lang kan laten groeien.