Hier een school die juist een smartphone niet stimuleert. Iedereen krijgt ook gewoon een tijd planner waar het huiswerk ingeschreven wordt. Op school gebruiken ze echt zelden hun telefoon dat is dan voor een Kahoot. Smartphone is al jaren niet toegestaan op school en dat werkt heel goed.
Onder schooltijd moet de telefoon in de kluis, en komen wijzigingen op het bord. Maar verder staat het rooster met alle wijzigingen, de toetsen, mededelingen van de docenten over spullen meenemen etc in Magister. Gaat dochter regelmatig nog even met vriendinnen naar de stad, en laat ze ons altijd even weten als ze later is. Overleggen de kinderen heel veel op de klassen-app over opdrachten, vooral als er een deadline de volgende dag is En een uur overleggen over een gezamenlijk cadeau of de kleding van de volgende dag, nou ja, ook dat is onderdeel van hun tienerleven en ontwikkeling. Etc etc. Zonder telefoon is wel erg onpraktisch als je het mij vraagt. Hebben jullie überhaupt nog een huistelefoon (tip: tieners bellen niet, die appen of videobellen), of denk je dat haar vriendinnen haar op jouw telefoon gaan benaderen? En niet vergeten: als je wat verder van de supermarkt af woont, is het erg makkelijk als je kind even onderweg wat van de Appie mee kan nemen
Ik doe het juist wel bij start groep 8 zodat ik intensief kan begeleiden in het gebruik voordat de overstap naar middelbare wordt gemaakt. Ik geloof niet in later starten want dan heb je minder zicht op hoe ze hun mobiel gebruiken, terwijl dat juist cruciaal is in mijn ogen
Mijn zoon wil er juist zelf geen 1 vooralsnog... hij ziet er gewoon echt het nut niet van in. Hij zit nu in groep 6 maar gaat eind groep 7 waarschijnlijk naar een tussenjaar op de middelbare school. Hij krijgt dan verplicht een laptop en dat vindt hij zat. Communiceren met anderen kan wel via Google chat zegt hij en op school mogen ze hem toch niet gebruiken. Hoeft ook maar 5 minuten te fietsen. Vind zijn standpunt wel interessant, juist omdat hij heel erg verslavingsgevoelig is qua schermen, hij heeft nu ook heel rigoureus helemaal geen tablet en switch meer wat echt veel beter is voor hem. Maar goed, we hebben nog een jaar om tot een besluit te komen. Oefenen op de basisschool heeft weinig zin, hij zal absoluut niet in een groepschat gaan met deze klasgenoten en social media als snapchat en tiktok doen we sowieso niet. Hij heeft al wel instagram en daar plaatste hij volledig afgeschermd wel wat filmpjes enzo op maar dat hebben we nu allemaal verwijderd ivm de nieuwe ai-dreigingen. We zullen het wel eens zien tegen die tijd. Hij is enorm eigenzinnig dus het zou me niets verbazen als hij hem ook echt niet wil.
Wat een moeilijke afweging @evsi, al lees ik in de opmerkingen dat het niet zo moeilijk zou moeten zijn en vaak al geven op de basisschool aanbevolen wordt. 1. Je hebt de smartphone dus mogelijk nodig voor school, als die veel communiceert via specifieke apps. 2. En/of je hebt hem nodig omdat je kind anders sociaal gezien buiten de boot valt. 3. En dan evt voor bereikbaarheid naar ouders. Maar dat kan ook met een "dumb"phone Vooral voor punt 2 denk ik: er kunnen dus veel ouders zijn die eigenlijk willen wachten, maar dan dus maar niet wachten, omdat ze niet willen dat hun kind buiten de boot valt. Als ik lees over het aanmaken van een groepsapp voor de klas; ik zou er zelf niet aan moeten denken! Vreselijk toch, groepsapps. Volgens mij wordt bijna niemand daar nou echt blij van. De middelbare duurt hier nog even. Dus ik parkeer dit vraagstuk ook nog even. Vooralsnog wil de oudste vooral meer gametijd en niet per se een smartphone of social media. Ik ben benieuwd naar de komende jaren. Maar hoe normaal een smartphone wordt gevonden en hoe sommige kinderen erover praten alsof ze er recht op hebben, terwijl er flink wat kosten bij kunnen komen kijken, vind ik geen fijn toekomstbeeld. Het is nou niet bepaald dat er zoveel meer voordelen dan nadelen aan zitten.
Precies, het kost ook gewoon een smak met geld niet normaal! Wij gebruiken zelf onze telefoons tot ze overlijden en dat kan gerust een jaar of 6 duren, man is pas net aan zijn tweede telefoon toe in zijn leven, dochter heeft er in 8 jaar wel meer versleten, dus we zouden er 1 nieuw moeten kopen. En dus ook een laptop. Hier zou de enige reden echt zijn vanwege buiten de boot vallen en communiceren via WhatsApp omdat iedereen dat heeft, maar ik zie hem dat eigenlijk helemaal niet doen...
Het argument Jantje, Pietje en Grietje mogen het wel blijkt toch best een sterk argument te zijn. Ik zelf twijfel nog heel erg. De vraag is nog niet gekomen om een eigen telefoonnummer. Oudste gaat komend jaar naar groep 8. De kinderen hebben een simloze telefoon die gebruikt wordt als tablet. Om de kosten hoeven we het niet te laten. Ik merk dat het argument om mee te gaan met de rest weerstand oproept bij mij. Ik heb dan misschien liever een klik met de kinderen waarvan de ouders durven te staan voor wat zij denken dat goed is. Maarja als het voor schoolwerk echt nodig is is er wat mij betreft ook geen ontkomen aan. Leren samenwerken is al lastig zat. En ik wil het niet extra moeilijk maken door ook nog eens niet op de hoogte te zijn. Er is nog een optie om whatsapp via de computer te laten gaan. Maarja het is niet ongebruikelijk dat tieners dingen op het laatste moment gaan doen. Ik twijfel nog over het laatste als optie. Grenzen hebben mbt tot bereikbaar zijn is voor volwassenen ook nog goed. Is het niet belangrijk om kinderen dit alvast bij te brengen?
Kan WhatsApp via de pc als je zelf geen telefoon hebt? Dat kan toch alleen als ze WA op je telefoon hebt en dat koppelt?
Ik denk eigenlijk dat dit vooral vragen zijn die je u stelt als je jonge kinderen hebt en je nog niet in die fase zit waar dit er gewoon bijhoort . Eens in het middelbaar gaan ze daar (uitzonderingen daar gelaten maar ik zou dat buitenbeen idee niet persé als positief zien in het middelbaar) gewoon zelf om vragen volgens mij. Onze 2 oudste hebben een smartphone sinds het middelbaar. Er word openbaar vervoer gebruikt, ze willen al eens een latere bus of trein,... Alleen maar handig dan. Buiten dat heb je natuurlijk ook vrienden waar je eens mee stuurt of afspreekt. School daar hebben ze een chromebook voor maar ik merk dat onze oudste 2 hun online agenda vooral raadplegen via smartphone.
@Neuzeke, ik vind het dus niet fijn dat het 'er gewoon bij hoort'. Kinderen op de middelbare school zijn nog kwetsbaar, voor groepsdruk, voor niets willen missen, maar eigenlijk wel de rust willen. En niet ieder kind kan daar even goed tegen. Ik kan nog steeds niet tegen groepsapps nu ik 36 ben, ik wil niet weten hoe dat was geweest als ik 12 of 13 was. Het altijd bereikbaar zijn en de notificaties op je telefoon die je toch nieuwsgierig maken, dat is als volwassene al moeilijk om te negeren. Ik denk dat je best zou kunnen stellen dat veel volwassenen verslaafd zijn aan hun telefoon. Dan zeggen we dat kansspelen pas vanaf 18 jaar mogen, maar een verslavend middel, dat 24/7 tot je beschikking kan staan, vinden we normaal om te geven op jongere leeftijd. Ik wil dat mijn kind na schooltijd gewoon thuis kan zijn, zonder nog in contact te staan met zijn klas, de rest van de dag en in vakanties en in het weekend. En er zijn natuurlijk grote verschillen tussen kinderen in hoe ze ermee omgaan en projecteer ik misschien teveel van mijn eigen ervaringen op mijn oudste. En natuurlijk zal mijn kind ooit een smartphone gebruiken, want het is onlosmakelijk verbonden aan ons hedendaagse digitale leven. Maar dat het bijna afgedwongen wordt om meteen op de middelbare te gebruiken, dat bevalt me niet.
Ja maar het is er en zal er altijd blijven. Je kan als ouder daar maar beter een realistische kijk op hebben. Onze kinderen zijn vrij om te kiezen hoe ze omgaan met hun vrienden via chat, bellen,... Willen ze veel bellen of chatten, prima hoor. De oudste en middelste zijn daarin zeer verschillend. Jij hebt het over wat jij wil natuurlijk. Jij wil dat ze thuis... En dat gaat met de leeftijd van uw kinderen meegroeien. Ze maken hun eigen keuzes en de 1ne moet je wat remmen in bepaald gebruik en de andere heeft daar geen hulp in nodig.
Het moet met een telefoon geactiveerd worden. Met windows 11 kan je de app op de computer hebben zonder dat je om de haverklap word uitgelogd. Ik heb hem tot nu toe nog geen enkele keer opnieuw hoeven aansluiten. De app kan daarna geblokkeerd worden op de telefoon.
Ja. Als je die echt niet wil geven kan je nog een prepaid halen om het te activeren en een oudere mobiel gebruiken. Maar zodra mijn kinderen naar de middelbare school gaan dan vind ik het toch wel fijn als ze bereikbaar zijn en roosterwijzigingen ed in kunnen zien. Ze zullen een stuk moeten reizen. Ik wil voornamelijk de excessen eraf proberen te houden en de afleiding verminderen. En met bepaalde social media nog wat langer wachten. Maar ik ben wel een voorstander van een mobieltje.
Hier ook gewoon een telefoon hoor. 23km enkele reis op de fiets. Dan vind ik het wel zo prettig dat ze me gewoon kunnen bereiken.
Voor mij niet omslachtig omdat ik een mobiel er wel bij vind horen. Als je dat helemaal niet wil dan kan je de andere route gebruiken.
Bij ons wordt er al bijna niet gecommuniceerd via whatsapp. Alles gaat via Snap. Heel irritant vind ik. Want ik had de schermtijd daarvoor beperkt ivm alle filmpjes e.d. Ik zei eerder je krijgt geen snap en tiktok, maarja dat was dus helaas niet haalbaar omdat die communicatie via snap wel gewoon gaat. Heb het zelf niet, begrijp het ook niet want kan de berichten dan steeds niet teruglezen. Maar goed, lastig blijft dit sowieso