Schoonmoeders....

Discussion in 'Zwangerschap' started by EvaWT, Jun 23, 2025 at 4:09 PM.

  1. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    10,019
    5,343
    113
    Home
    Ik vind dat echt overdrijven je bent niet de enige op de wereld die een kind krijgt
    Opa's en oma's blijven niet lang ze willen alleen even kijken en zijn vaak ook vol trots
    Ik vind dat echt egoïstisch
     
    mamabri and Sado like this.
  2. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    10,019
    5,343
    113
    Home
    Ja denk ook dat de band met je eigen ouders scheef is en anders word dat het wel als je pas na een week op bezoek mag komen
     
    Sado and Zxcvb like this.
  3. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    Aug 15, 2021
    3,555
    4,671
    113
    Female
    Eens! Wij hebben zelf geen kraambezoek gedaan, maar na drie weken een geboortefeest. Maar de direct naaste familie (opa’s oma’s ooms en tantes ) mochten echt wel in de kraamweek komen.

    sterker nog; dat vond ik ook makkelijker ivm de kraamhulp die koffie kon schenken en beschuit smeren. Na die week moet je het zelf allemaal weer doen
     
    Zxcvb likes this.
  4. L0ts

    L0ts Bekend lid

    Nov 22, 2023
    554
    448
    63
    Nou... sommige opa's en oma's gaan over alle grenzen heen en staan dan met koffers op de stoep, tegen alle afspraken in. Gelukkig is dat in de meeste gevallen niet zo, en kun je de vreugde delen en daarna weer lekker in de eigen bubbel terugtrekken.
    Bij een vriendin was dit ook de situatie, zij heeft een moeder met een persoonlijkheidsstoornis. Ze kwam een week helpen met de pasgeboren tweeling (die vriendin woont in het buitenland), in plaats van hulp gaf dit enorme wrijving en stress. Soms is meer hulp niet beter dan geen hulp ;)
    Ik lees een beetje dat dat hier het probleem is (sommige personen zien/voelen gewoon niet wanneer ze over een grens gaan). Ik lees ook goede adviezen: vooraf duidelijke afspraken maken.
    Voor iedereen die het niet herkend, prijs u gelukkig met de fijne mensen om je heen :p
     
  5. Bloemm90

    Bloemm90 Bekend lid

    Aug 8, 2016
    867
    702
    93
    Female
    Dat mag en kan.
    Wij hebben een covid baby, mocht sowieso niet toendertijd, daarnaast ken ik deel van de kraamtijd niet heugen omdat ik zelf opgenomen was in het ziekenhuis. Eenmaal thuis hebben we "raam" bezoek gehad. 2e kindje wilde wij in alle rust genieten over hetgeen wat we gemist hebben wij de eerste. Niemand is overigens op bezoek gekomen. Eerste dagen waren van ons zodat we in onze bubbel rustig konden landen. En zou het niet anders doen bij een 3e. Vind het belangrijker dat het gezin rustig op adem kan komen en aan elkaar kan wennen dan dat je hut vol staat met mensen want oh baby zien. Die baby is er na een paar dagen ook nog wel baby.
     
  6. Bloemm90

    Bloemm90 Bekend lid

    Aug 8, 2016
    867
    702
    93
    Female
    Je slaat de spijker op zijn kop.
     
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,391
    15,208
    113
    Female
    Als familie zo over je grenzen heen walst en dus niks van je aantrekt en zijn eigen zin doet IS de relatie toch scheef?
    Dat bedoel ik. Als het voor jezelf blijkbaar zo hard nodig is om in de eerste week van je baby je ouders buiten de deur te houden heb je geen normale relatie met elkaar. In mijn ogen!!!! Dan doe je dat omdat er iets is wat jou trickert om dat te doen.

    Voor mij is het niet meer dan normaal dat opa en oma al snel even langs komen. Even kijken, even praten en ze gaan weer. Want idd je hebt je rust nodig.
    En later in de kraamdagen komen ze nog eens een keer, zetten dan fijn koffie voor visite, vouwen een was weg, brengen een pan eten mee etc. Zijn dus echt even fijn tot hulp en gaan weer.
     
    Roanna, chrystel73, Vero0504 and 4 others like this.
  8. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    10,019
    5,343
    113
    Home
    Hut vol ? Ik heb het over opa en oma die eventjes langskomen
    Brengen hier vaak wat te eten mee of helpen waar ze kunnen
    Stel je moet in het ziekenhuis blijven en het is je tweede wie past er dan op ? Dan mag oma zeker wel bijspringen

    Maar goed ligt denk ik aan de band die je hebt met je ouders hier is die gelukkig ijzersterk en doen we alles voor elkaar
     
  9. Bloemm90

    Bloemm90 Bekend lid

    Aug 8, 2016
    867
    702
    93
    Female
    Mijn moeder is overleden dus tja. Die kan niet langs komen. Die kan ook niet oppassen. En nogmaals iedereen kan en mag t vinden doen hoe zij t willen. Maar om nu dingen te gaan roepen waar je geen weet van hebt.. Koekoek.

    Nee toen ik in t ziekenhuis was met de kleinste was papa thuis met de oudste, om maar een voorbeeld te geven. Fijn voor jou dat je een ijzere band hebt en hier alles voor doet. Maar betekend niet dat jou visie de enigste is.
     
  10. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    Aug 15, 2021
    3,555
    4,671
    113
    Female
    Om die ijzeren band te krijgen helpt het niet om opa’s en oma’s te weren…. Een relatie opbouwen en onderhouden: daar moet je zelf ook wat voor doen…

    uiteraard zijn er vreselijke schoonouders, maar mijn ervaring is dat ook de schoondochters de boel flink kunnen opn@@ien.

    daarom was ook mijn vraag of dit alleen voor schoonmoeder geldt of ook voor de eigen ouders, broers zussen of beste vriendin, maar daar is geen antwoord op gekomen
     
  11. Bloemm90

    Bloemm90 Bekend lid

    Aug 8, 2016
    867
    702
    93
    Female
    Nee snap ik zeer zeker. Gelukkig is de band hier wel oke en respecteren ze onze wensen erin.
    Is nooit moeilijk over gedaan.
    Vind wel inderdaad als de een niet mag komen dan de ander ook niet. In '20 mochten we 1 iemand op bezoek laten komen eventueel maar hebben we niet gedaan. Die keus kun je gewoon niet maken en de een wel en ander niet.
     
    mamabri likes this.
  12. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    10,019
    5,343
    113
    Home
    Ik geef mijn mening en ik roep geen dingen waar ik geen weet van heb want het zijn voorbeelden :rolleyes:
    Koekoek roepen is dan erg kinderachtig

    Zoals ik al zei ik kan me er gelukkig niks bij voorstellen dat ik m'n ouders en schoonouders er niet bij zou willen de eerste dagen om " even " langs te komen
    Dat jij dat niet wilt moet je zelf weten
    Hier word dat gelukkig wel gedaan
     
    Sado likes this.
  13. Bloemm90

    Bloemm90 Bekend lid

    Aug 8, 2016
    867
    702
    93
    Female
    Nee je noemt geen voorbeelden, je neemt aannames zoals moeders die mag oppassen zodra zkh om de hoek komt kijken. Vandaar dat ik koekoek zeg, heeft niks met kinderachtig te maken maar over t feit dat jij t niet anders kunt zien en je het mensen zowat kwalijk neemt als ze een andere visie hebben.
    Gelukkig ben ik wat meer open minded en weet ik dat er meer wegen naar Rome leiden.
    Is dan ook t laatste wat ik er over zeg.

    Leef en laat leven maar kijk verder dan je neus lang is.
     
  14. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    10,019
    5,343
    113
    Home
    Nee jij kan duidelijk niet lezen
    Maar als jij termen als koekoek normaal vind en "open minded" bent zoals je zegt spreek je jezelf lekker tegen
    Maar ik ga verder niet meer op jou in
     
    Bloemm90 likes this.

Share This Page