Wat geven jullie op brood?

Discussie in 'Voeding' gestart door Lara78, 27 jun 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lara78

    Lara78 Actief lid

    1 jan 2008
    272
    0
    0
    Ik vind het moeilijk om de boterham van mijn meisje gezond te beleggen. Wanneer er jam (suikervrije variant) op zit eet ze met gemak 2 boterhammen als lunch maar als ik er een plak kaas op doe dan eet ze alleen de kaas eraf ;). Een tosti gaat er wel met gemak in maar dit wil ik ook niet iedere dag geven. Smeerkaas eet ze ook graag maar dit schijnt weer boordevol zout te zitten.
    Dusss vraag ik me af of jullie nog goede en gezonde ideetjes hebben zodat ik wat meer kan afwisselen!
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.415
    36.281
    113
    Appelstroop, gewoon beetje boter, pindakaas (gezond, maar wel vet).

    Kun je trouwens niet beter gewone jam gebruiken ipv suikervrije? Want daar zitten waarschijnlijk zoetstoffen in en dat is kwalijker dan suiker. Zonnatura heeft trouwens volgens mij jam met echt minder suiker.
     
  3. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Een boterham met gewone jam is echt niet slecht hoor, als je daarnaast niet allemaal koek enzo geeft. Smeerkaas precies hetzelfde. Er zit zout in maar niet meer dan in een plak kaas. Kun je dus gewoon allemaal geven zeker als je het een beetje afwisseld.
    Wat dacht je van smeerworst, filet americain, pate, smeerbare salades, roomkaas, salades, worst maar ook pindakaas, chocoladepasta, appelstroop etc.
    Als je kindje gewoon gevarieerd eet zijn dit allemaal dingen die gewoon een keertje op brood kunnen.
     
  4. thewiz

    thewiz Actief lid

    27 jun 2009
    331
    0
    0
    Thuismama
    Assen
    Ik doe vaak geprakte banaan op brood en aardbeien of peer. Vindt ze heerlijk! Wel heeft die van mij variatie nodig (anders hoeft ze niet meer) dus ik doe de ene helft bijv. smeerkaas en de andere helft banaan.
     
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Gewoon alleen boter. Of een bakje met yoghurt erbij geven zodat de kleine zelf kan dopen. Stukjes fruit erop doen. Schijfjes komkommer. Philadelphia (weet niet hoe je het schrijft maar dacht zoiets ;)).



    Verder hier wat andere topic's over brood beleg en er zijn er met de zoekfunctie vast veel meer te vinden. Misschien kan je die doorkijken voor wat ideeen.

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/135841-smeer-jij-op-brood-kindje.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/128853-op-brood.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/149555-broodbeleg.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/144950-allemaal-op-boterham-9mnd.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/127614-8-maanden-op-bammetje.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/123160-broodbeleg.html

    http://www.zwangerschapspagina.nl/voeding/114018-op-brood-hoeveel-brood.html
     
  6. Yvonne02

    Yvonne02 Actief lid

    19 feb 2008
    332
    0
    0
    Wij doen appelstroop, pindakaas of een plakje jonge kaas op brood en soms alleen een beetje roomboter.

    Op de site van het voedingscentrum stond dit over filet american:

    Filet américain eten is niet zonder risico’s. Het is gemaakt van gemalen, rauw rundvlees. Dit vlees kan zijn besmet met bacteriën die een voedselinfectie kunnen veroorzaken. Zo blijkt dit broodbeleg de oorzaak van een groot aantal voedselinfecties. Het Voedingscentrum adviseert daarom ouderen, mensen met verminderde weerstand, zwangeren en jonge kinderen geen filet américain, ossenworst, carpaccio of niet-doorbakken tartaar te eten.
     
  7. Wen26

    Wen26 VIP lid

    16 jun 2007
    12.487
    0
    36
    Fenne is dol op die plakjes kipfilet, gewoon naturel of met bijv tuinkruiden. Ook vindt ze grillworst of gekookte gelderse heel lekker.
    En dan natuurlijk hagelslag, maar dat krijgt ze maar heel soms!
    Verder... best wel veel vleessoorten: gebraden gehakt, ham etc.
     
  8. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Wat ze er niet bij vertellen is dat de voedselinfecties bijna altijd een gevolg zijn van slecht of te lang bewaren. Als je op een goede manier met dit soort levensmiddelen omgaat is het risico heel klein. Weet je niet zeker wat je doet, dan zou ik het ook afraden
     
  9. Dretjuh

    Dretjuh VIP lid

    12 okt 2007
    8.240
    85
    48
    Vrouw
    Visagiste voor MAC Cosmetics, eigenaresse webshop
    Brabo in België
    wij geven, appelstroop, smeerkaas, smeerworst, zelfgemaakte aardbeienjam, of alleen boter.
    Ook wel eens aardbeien of geprakte banaan op brood.
     
  10. Lara78

    Lara78 Actief lid

    1 jan 2008
    272
    0
    0
    Veel goede tips zeg! Bedankt!
     
  11. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.445
    1.843
    113
    Mijn kinderen zijn dol op gerookte zalm op brood. En ook op zalm uit een blikje, fijngeprakt..Zelfs zoute haring gaat er hier met smaak in:D Ik zorg sowieso voor 1x per week vette vis op brood (je kan ook nog denken aan makreel, wel goed uitpluizen op graten).

    Gestampte muisjes, kokosbrood, marmelade...
    En als je broodje met plakjes kaas wilt geven, kun je het broodje, als je het gesmeert hebt even in de magnetron zetten (10 seconden op 750 watt ongeveer). Dan wordt de kaas wat smeuïger en smaakvoller dan wanneer het rechtstreeks uit de koelkast komt..

    Verder niet te krampachtig doen met suikers hoor. Als je 1 bammetje per dag met wat zoetigheid geeft, verpest je je kind niet meteen. Liever een bammetje met zoet, dan meerdere keren per dag een snoepje geven...
     
  12. MissyZuilen

    MissyZuilen VIP lid

    14 mei 2007
    9.519
    1
    36
    Vrouw
    Office Manager
    Nieuw-Engeland, Utrecht
    Mike eet 1 a 1,5 boterham per dag..
    Hij krijgt Zonnefruit van Zonnatura (jam), smeerworst, smeerkaas van La Vache Qui Ri, appelstroop, gewone boter of een plakje kipfilet erop..
     

Deel Deze Pagina