Voor de zekerheid kv in huis hebben voor bevalling?

Discussion in 'Borstvoeding' started by deetje, Jun 23, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 4days

    4days Niet meer actief

    Vooral als je je realiseert dat nog geen 2% van de vrouwen echt te weinig melk heeft. Wel vreemd dan dat een maand na de geboorte niet eens meer de helft van de vrouwen volledige borstvoeding geeft. het kan aan mij liggen, maar ik vermoed dat niet al die vrouwen in die 2% vallen...;)
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Meiden, echt waar.... jullie oordelen veel te snel. Maar om jullie even tevreden te stellen hier het volledige scenario van de eerste dagen:
    van zaterdag op zondag bevallen om 2.43, na 27 uur weeen en anderhalf uur persweeen. Liter bloed verloren en op bed terug gehesen (vanaf de baarkruk) door VK, kraamhulp en m'n man, want ik ging knock-out zodra ze me omhoog hielpen, door het bloedverlies en de superlage HB.
    Direct aangelegd en Thirza zoog wel, maar wat deed dat zeeeeeeer!!!!! Direct kloven :( Gewassen en schone pyjama aan en opnieuw aangelegd met hulp van kraamhulp. Weer geen succes.
    Tegen 5 uur kraamhulp en VK weg en gaan slapen. Thirza sliep en wij waren helemaal kapot, dus ook gaan slapen. tegen 8 uur wakker. Aangelegd, mar lukte niet. Toen kraamhulp kwam opnieuw aangelegd, lukte weer niet, Thirza huilen aan de borst. Kraamhulp stelde direct dat er een kolf moest komen, maar omdat het zondag was, kon dat de volgende dag pas. Die dag dus steeds aangelegd en geprobeerd, maar het lukte niet. Thirza bleef huilen aan de borst, dus in de namiddag gaan bijvoeden met kv, wat ze naar binnen slurpte!!! (Via vingervoeden, op advies van onze kraamhulp, om tepel-speenverwarring te voorkomen).
    Hele nacht geprobeerd aan te leggen. Wekker om de 3 uur gezet, maar Thirza meldde zich na elke 2,5 uur zelf. Aanleggen werkte nog steeds niet, dus na aanleggen toch steeds maar bijgevoed.
    Vanaf maandagochtend gaan kolven, niet bijzonder succesvol: het duurde een kwartier minimaal voordat er iets kwam, (maar er kwam wel wat :)). Steeds opnieuw aangelegd, ondanks de kloven, kraamhulp meegekeken steeds, maar kon niet ontdekken waarom ze er zelf niets uitkreeg. Helpen met aanleggen (Thirza dus helpen) leverde veel gehuil op en ze duwde dan terug met haar hoofdje: averechts effect.
    Toen BV op dag 4 goed op gang was gaan voeden met tepelhoedje, wat ze wel pakte. Mijn TSR was ook wel zo sterk dat ze niet zoveel hoefde te doen dan steeds het tepelhoedje leegzuigen, maar als ze eenmaal op gang was, kon ze goed doordrinken met het tepelhoedje.
    Lactatiekundige gaf ook aan dat er niets mis was, Thirza zoog goed, maar kreeg de tepel toch niet vaccum. Advies om dagelijks een paar keer te oefenen, (loskoppelen en dan zonder tepelhoedje proberen. Als frustratie opliep, stoppen en tepelhoedje weer gebruiken). Thirza was erg hongerig, dus vrij snel gefrustreerd weer. Besloten om eerst maar eens stabiel met tepelhoedje te krijgen.
    Dag-na-dag de oefeningen gedaan die LK me geleerd had, zonder effect. Pas toen we bij de osteopaat in behandeling gingen, verdwenen de zuigproblemen en ging ze het zelf zonder tepelhoedje doen. Gaf dit ook zelf aan: lag tegen dat ding aan te miepen en wilde ineens niet meer met dat ding drinken. Weggehaald en zonder problemen hapte ze ineens aan.

    Dan kun je dus nog zo hard steeds aanleggen: als er een ander probleem is, verhelp je dat niet met aanleggen. Omdat ze de borst niet vacuum gezogen kreeg, had ze ook nooit zelfstandig de BV op gang gekregen. Het feit dat ik zware bleodarmoede had, hielp daar niet echt aan mee, (ben de eerste 2 dagen uberhaupt mijn bed niet uitgeweest, volledig op bed verzorgd).
     
  3. 4days

    4days Niet meer actief

    Je moet het ook niet zien als een persoonlijke aanval hoor, het zou zomaar kunnen dat jij wel bij die groep vrouwen hoort die er echt niets aan konden doen. Maar jij hebt je tenminste moeite gedaan om de bv goed op gang te krijgen, en dat is ook weer meer dan je van de meesten kunt zeggen.
     
  4. Noatje

    Noatje Fanatiek lid

    Apr 12, 2008
    3,488
    0
    36
    N-BR
    Dan gaat het nog om het feit dat er altijd wel een apotheek open is om te halen...

    Trouwens waanzinnig goed dat je hebt doorgezet en het niet hebt laten zitten! Dat moet ook gezegd worden, maar besef ook dat wat jij meemaakt vrij zeldzaam is.... en dat KV in huis halen niet persé nodig is...

    Trouwens mijn zoontje was waarschijnlijk als ik KV had gegeven opgenomen geweest, en er zelfs niet meer geweest... ff om te vergelijken dat KV echt niet altijd levensreddend is!
     
  5. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Suus: Het is niet meer dan normaal dat je de eerste dagen na de bevalling weinig tot geen druppel kolft, je lichaam heeft echt je zoontje nodig om de productie op gang te krijgen.

    En mag ik vragen op welke manier je zoontje pijn heeft gekregen van de bevalling?

    De reden dat ik aanval op berichten als "zonder kv had mijn kind het niet gered" omdat dit vaak echt gewoon onzin is. Ze dénken dat dit zo is omdat een kraamhulp dit gezegd heeft maar in werkelijkheid is het gewoon echt niet zo.
    Daarbij maakt het gewicht van je kindje echt niet uit of de borstvoeding slaagt of niet.

    En wist je wel dat bij bloedverlies juist het geven van borstvoeding en het vaak aanleggen van je kindje het allerbeste is voor het herstel van je lichaam? Als je dan kiest voor kunstvoeding maak je het alleen maar moeilijker.

    Hoe wist je dat er geen druppel uit kwam als je zoontje dronk?
     
  6. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Tuurlijk is dat een hele heftige bevalling maar al direct na de geboorte is het dus fout gegaan. Kloven hebben maar 1 oorzaak: verkeerd aanleggen. Dit had een kraamhulp/verpleegster moeten zien en corrigeren. Dan was het misschien al heel anders gelopen.
    En geloof mij dat veel vrouwen, als ze in jouw schoenen hadden gestaan, al lang gestopt waren. Hartstikke goed dus dat je nu nog borstvoeding heeft, maar dit neemt niet weg dat de kunstvoeding in mijn ogen niet nodig was geweest.
     
  7. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Amen. :D
     
  8. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    Jul 31, 2006
    5,198
    0
    0
    #108 Nikita23, Jun 29, 2009
    Last edited: Jun 29, 2009
    Dat kun je over het algemeen zien aan bijvoorbeeld het ontbreken van plasluiers, alleen meconium als ontlasting, het snel suf worden van je kindje (geloof me: bij het helemaal ontbreken van voeding kan dat heel snel gaan), uitdrogingsverschijnselen (fontanel, ogen, huid), actief stijgende billirubinegehalte en aan nog wel een paar dingen hoor. Over het algemeen zijn vk's opgeleid om dat goed in de gaten te houden.

    Ik vraag me trouwens af hoe die 2% gegokt zijn... Lijkt me nogal moeilijk om echt wetenschappelijk te onderzoeken of het bij al die vrouwen die stoppen nou echt alleen aanlegproblemen zijn of dat het lichamelijk niet helemaal werkt allemaal. Ik weiger een beetje te geloven dat ik bij slechts 2% hoor.
     
  9. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Hihi, dat hoef je mij niet te vertellen dat weet ik wel. Maar waar kon JIJ het aan zien bedoelde ik. Wat meconiumpoep betreft: soms kan dit wel tot de 5e dag (of langer!) aanhouden en hier kun je niet aan afleiden of je kindje genoeg binnenkrijgt.

    Of deze 2% het goede percentage is dat weet ik niet, maar ik weet wel dat in principe álle vrouwen borstvoeding kunnen geven. De groep die om lichamelijke redenen geen borstvoeding kunnen geven (inclusief die personen die een borstverkleining/groting hebben gehad) is echt maar heel klein.

    Indien een kindje goed aan wordt gelegd is de kans echt heel erg klein dat er geen voeding uit komt. Vaak wordt er gedacht dat er geen voeding uit komt of worden kindjes (en dit gebeurt echt heel vaak) gewoonweg verkeerd aangelegd.

    Wat ook echt een dooddoener is is wanneer de kraamhulp/verpleging aan het hoofdje van je kindje gaat zitten en hem naar de borst toe brengt. Dit kan het slagen van de borstvoeding echt verpesten, aangezien een kindje op deze manier een verkeerde associatie krijgt met de borst en vervolgens niet meer (goed) wil drinken.

    In onze huidige maatschappij is kunstvoeding echter zo de norm/gewoonte geworden dat veel vrouwen de borstvoeding niet meer zien zitten. Velen geloven absoluut niet meer in het kunnen van het eigen lichaam maar meer in de reclames van Nutricia/Friso.
     
  10. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    @Noatje: dat besef ik me ook terdege, maar ik heb dus echt zoiets van: jeetje, waarom zou je het niet in huis halen, als het zo gemakkelijk voor de bevalling aan wel even gehaald is?
    Ik denk echt dat het flauwekul is dat je dan gemakkelijker overstapt op kv. Dat vrouwen die keuze maken, heeft met hele andere factoren te maken, (toch al niet zoveel vertrouwen in zichzelf, onvoldoende kennis over de voordelen van BV, onvoldoende kennis over de eerste periode van BV en de moeilijkheden die je tegen kunt komen, dat soort dingen). Zoals jullie zelf al zeggen: dat pak KV is meestal zo wel gehaald. Vrouwen die de overstap maken, redeneren op dat moment net zo hoor: rij maar even naar de apotheek voor een pak KV, dit ga ik niet trekken....

    En ik besef dus dat wat ik heb meegemaakt ws. binnen die 2% valt, (alhoewel ik, als ik alle verhalen hoor, denk dat dat percentage echt wel een stuk hoger ligt), maar juist als je binnen die 2 % valt, is dat pak kv toch wel belangrijk. En ik was echt zooo blij dat mijn man niet weg hoefde, want ik kon dus zelf geen kant op, dus voelde me echt niet veilig als ik alleen thuis had moeten zijn. En hij had het dus wel druk genoeg met de verzorging van mij en Thirza, (de kraamhulp deed veeeeeeel, maar hij had het ook druk genoeg, ook met alle andere regelzaken als geboortekaartje, eerste visite enz eromheen).

    Maar goed, dat laatste is onze persoonlijke keuze om te zeggen: al druk genoeg en moe genoeg na de bevalling: alles wat je vooraf geregeld kunt hebben, regelen we vooraf.

    Mijn punt is vooral dat vrouwen echt niet eerder overstappen als er een pak KV in huis is. Dat overstappen heeft echt met andere factoren te maken.
     
  11. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik ga er even van uit dat dit een reactie op mijn post is. Vind ik het toch knap dat jij vanaf je pc een diagnose kunt stellen. Jeetje, je lijkt erg op een radicale moslim/christen/enz met je houding van: Zo-is-het-en-niet-anders.
    Dat ik kloven had, had helemaal niets te maken met verkeerd aanleggen. Het had te maken met dat Thirza niet vacuum kon zuigen en dat werd uiteindelijk pas bij een week of 8-9 verholpen toen we in behandeling waren bij de osteopaat, omdat het verzoorzaakt werd door het kiss-syndroom. De LK en de BV-gecertificeerde kraamhulpen konden daar niets aan doen of veranderen.
     
  12. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Ik ben juist van mening dat de vrouwen díe dat pak kunstvoeding al vooraf in huis halen, bij voorbaat al niet de juiste instelling hebben. En hierbij is de kans dus groot is dat de borstvoeding niet lukt.

    Ook denk ik dat veel vrouwen niet durven te zeggen dat borstvoeding gewoon niet is wat ze willen en het er dan maar op gooien dat het lichamelijk niet lukte. En dit vind ik erg jammer.
    Als iemand tegen mij zegt "Ik kies voor kunstvoeding omdat IK dat wil en omdat borstvoeding gewoon niets voor mij is". Dan vind ik dat eerlijk en al vind ik het jammer ik heb er wel respect voor.
    Wat ik echter héél vaak lees zijn van die rare verhalen. Verhalen die van geen kant kloppen (en hiermee bedoel ik echt niet jouw verhaal hoor Rozemarijke) maar meer de verhalen a la:

    - het was te zwaar
    - ik werd te moe
    - mijn tepels zijn te gevoelig
    - mijn borsten zijn niet groot genoeg
    - Ik heb niet genoeg voedingsstoffen
    - Mijn zoontje lust het niet (Serieus hihi)
    En zo nog vele meer

    Aan die excuses heb ik dus een hekel. Wees gewoon eerlijk, wil je borstvoeding geven of flesvoeding? Heb het gevoel dat sommige vrouwen zich gedwongen voelen om een of ander raar verhaal te bedenken als ze geen borstvoeding willen geven.
    Ook zijn het vaak de kraamhulpen die roet in het eten gooien en de moeder over laten gaan op kunstvoeding. Veel kraamhulpen hebben echt géén verstand van borstvoeding, erg jammer.
     
  13. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Pardon? Ik lijk op een radicale moslim? Ben je wel helemaal goed bij je hoofd?
    Kloven heeft 1 oorzaak: verkeerd aanleggen. Dat jouw dochter geen vacuum kon zuigen heeft hier weinig mee te maken. Je krijgt echt geen kloven omdat ze geen vacuum kan zuigen.

    Mag ik je er trouwens ook op attenderen dat vacuumzuigen niet nodig is voor het drinken van moedermelk? Het gebeurt echt vaker dat baby's de eerste dagen niet vacuumzuigen, maar wel gewoon bij hun moeder drinken.
     
  14. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    @MvLiam: I know... die verhalen ken ik ook genoeg. Alhoewel ik me, als je de felle reacties hier al ziet, ook voor kan stellen dat meiden die niet zo stevig in hun schoenen staan, er dan maar een verhaal van maken dat dan dus wel rechtvaardigt waarom ze gestopt zijn.
    En ook kraamhulpen kunnen heel wat roet in het eten gooien, maar de LK die ik erbij heb gehad, had juist alle lof voor wat we samen met de kraamhulp allemaal al gedaan hadden. We hadden dan dus ook een BV-gecertificeerde kraamhulp, :) (Maar ook zonder dat certificaat zullen er heus wel zijn die het ook goed doen met begeleiden van BV).

    En, ik denk ook dat er echt vrouwen zijn die, als hun kindje ligt te miepen en huilen aan de borst, de conclusie trekken dat ie het niet lustte, als de fles vervolgens wel probleemloos gaat... Pure onwetendheid dus, en zoals ik al noemde: een hele belangrijke factor waarom BV vaak niet slaagt.
    En wat ik -zeker als hulpverlener- om me heen ook constateer: we leven in zo'n maakbare maatschappij: alles moet gemakkelijk, (denk bijv. aan de kant-en-klare rijst die je nu al in de winkel kunt kopen, zodat je het zelf niet meer hoeft te koken, maar ook producten als navigatiesystemen, en noem maar op). We zijn gewend dat alles gemakkelijk gaat en als er dan wat tegenzit, geven we steeds sneller op. Doorzettingsvermogen is iets wat een hele grote groep mensen steeds minder heeft. Maar ook dat heeft niets te maken met wel of niet dat pak KV in huis: de moeders/stellen die snel overstappen doen dat toch wel: of dat pak nu in huis is of niet. Want de apotheek is altijd open en dus kan die kv altijd alsnog gehaald worden.

    En als laatste: ik vind argumenten als: ik had teveel pijn en het was te zwaar/ik was te moe heeeeeel legitiem! Even los van de vraag wat vrouwen gewend zijn en of ze voldoende steun vanuit de omgeving krijgen, maar TE moe zijn en TEVEEL pijn hebben, dat breekt je gigantisch op. Ook ikzelf loop er de laatste tijd wel eens over te denken: zal ik toch maar stoppen? Ik heb al sinds de tweede maand van de zwangerschap bijna geen nacht meer doorgeslapen, (die zijn op 1 hand te tellen), en ik ben dus echt MOE! Wat mij tegenhoudt, is het feit dat Thirza een enorme flesweigeraar is en ik meer opzie tegen eventuele daaruit voortkomende drama's dan tegen de nachtvoedingen zelf. Maar echt, als ik zou weten dat ze probleemloos op de fles over zou gaan, zou ik het nu ook wel doen, denk ik, (deels dan). Gewoon omdat ik wel weer eens uitgerust wil zijn. Dus ik snap vrouwen wel die gewoon te moe zijn en het niet meer trekken...
     
  15. raspberry

    raspberry Niet meer actief


    Nogmaals: knap dat jij de diagnose kunt stellen. Je bent zelf VK/LK of iets in die richting dan, neem ik aan? Je houding is dus echt niet anders dan hoe radicale gelovigen zich vaak opstellen... het spijt me zeer, maar als je dat vereveldn vindt om te horen, moet je je maar anders op gaan stellen...

    En echt, wat een onzin: ik legde echt goed aan, gedaan met hulp van kraamhulp en met het aanleggen was niets mis. Toch kloven en Thirza kreeg er op eigen kracht dus ECHT niets uit doordat ze niet kon vacuum zuigen. Ook niet toen de BV wel op gang was.
     
  16. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Een echte, goede lactatiekundige zal het nooit aanraden om vooraf kuntvoeding in huis te hebben. Ik las dat jouw lactatiekundige heeft gezegd dat aan het vacuumzuigen/kloven niets gedaan kon worden? Heb jij een lactatiekundige van het IBCLC gehad? Dat kan ik mij toch haast niet voorstellen?
    En een BV-gecertificeerde kraamhulp is nou ook niet echt iets waar je op kunt vertrouwen. Mijn bv-gecertificeerde kraamhulp zei dat in kuntvoeding precies hetzelfde zat als in borstvoeding en dat combineren vanaf de geboorte best kon. (Haha)

    Volgens de lactatiekundige die ik ken, IBCLC, zijn kloven áltijd het gevolg van het verkeerd aanleggen. Het kindje hapt verkeerd en daardoor krijg je kloven. Dat kan (als ik jouw verhaal lees) heel goed komen doordat Thirza niet goed vacuum kon zuigen, maar het blijft dat het dan komt doordat ze verkeerd aanhapt en niet zozeer het vacuumverhaal.
     
  17. MvLiam

    MvLiam Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    2,053
    0
    0
    Nog druk aan de studie
    Assen
    Een hier was een (IBCLC)lactatiekundige bij? Want alleen hulp van een kraamhulp zegt echt weinig.
     
  18. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Hmmm had me eigenlijk een paar dagen geleden voorgenomen hier niet meer te reageren ;) maar kan toch niet meer op mn vingers blijven zitten geloof ik ;) ;)!

    Maar dat het te zwaar is om borstvoeding te geven, vind ik wel onzin als het gaat over dat ze bijv na 3 weken nog steeds elke 2.5 uur moeten voeden ;) Das gewoon normaal! Maar het kan ook te zwaar zijn voor een mama om haar kindje te voeden. Als mama toch al niet zo ruim in gewicht zit ;) en dan ook nog een hongerig kindje heeft dat lekker drinkt en mama zakt zover in gewicht dat ze alleen nog maar in bed kan liggen en bijna heel de dag slaapt. Dan zeg ik, het is te zwaar voor die mama ;)!

    Dat is hier de rede dat ik 1 voeding per dag kunstvoeding ben gaan geven. Gewoon omdat ik bang ben dat ze te veel van me vraagt en ik te veel af ga vallen weer. Doe erg mn best om op gewicht te blijven. Een jaar lang al elke week bij de huisarts moeten gaan wegen, inmiddels elke 2 weken. En ik moet aankomen of gelijk blijven, maar gewoon niet meer afvallen. Heb de laatste tijd met Malou en Ruben volledig aan de borst mijn kindjes weg moeten doen omdat ik het niet meer kon. Bijna geen voeding meer (6xkolven=nog geen 100cc in totaal), mama die nog maar 47 kilo woog, mama die het bed niet meer uit kwam en te moe was om te gaan douchen. Nee zo ver wil ik het niet meer laten komen, dus probeer in de gaten te houden wanneer het dus duidelijk te zwaar word voor me. En is dat het geval dan gaan we stoppen, is dat niet het geval gaan we dus zo lang als het voor samen fijn is door.

    En ja ik geef dus vrijwillig kv aan de kleinste hier (oudste overigens ook maar die zijn niet meer aan de borst) gewoon om net even ietsjes minder van mij te vragen ;) buiten die fles kv om mag ze de hele dag als ze wil bij me drinken ;)!

    Owja, ook nog ;) natuurlijk is het niet schandalig als je kv in huis haalt of het geeft. Tenminste dat vind ik. Maar ik vind niet dat je het standaard in huis moet halen. Als je het fijn vind dan doe je het, vind je het fijn zonder doe je het zonder. Je kan zelf ook het beste na gaan hoe verleidelijk het evt overstappen voor je is dus het stoppen met de bv en je kan ook zelf bekijken hoe haalbaar het bij jou in de buurt is om kv te halen in weekenden/nachten.

    Ritueel verbranden mag best ;) haha! Zeker die pakken kv ;)! Je borstvoeding verbranden lijkt me idd lastiger ;)! Haha!
     
  19. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Owja en als een kindje niet kan zuigen kan een lk daar ook echt niets aan veranderen!
     
  20. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Mijn LK was idd van het IBCLC. Zij snapte er niets van waarom Thirza niets uit de brost kreeg, want ze hapte goed aan en begon goed met zuigen, maar vervolgens gebeurde er niets. Ze kreeg er niets uit, terwijl ze dus wel goed aanhapte. Dat had dus alles te maken met dat ze de borst niet vacuum gezogen kreeg, maar over de oorzaak daarvoor kon mijn LK niets zeggen. Daar kwamen we dus achter toen we haar gingen laten behandelen voor het kiss-syndroom: een syndroom waar onder zowel VK's/kraamhulpen als LK's veeeeeeel te weinig over bekend is. Als wij direct naar een osteopaat waren doorverwezen, had die de BV-problemen dus op kunnen lossen hier.

    Dat jouw LK dus zegt dat kloven ALTIJD komen door verkeerd aanleggen, klopt dus echt niet. Als ze (of jij) had gezegd: MEESTAL, had iik je groot gelijk gegeven, maar ALTIJD klopt dus echt niet. Thirza en ik zijn wel het levende bewijs daarvoor.
     

Share This Page