hoi, ik zie nou net op t nieuws over eitjes invriezen bij gezonde vrouwen. zodat ze op latere leeftijd kinderen kunnen krijgen... persoonlijk vind ik 45+ te oud voor moeder worden.. omdat t miscchien wel leuk is voor jou.. en je het carriere gemaakt en alles gedaan wat je wilt. maar is t voor t kindje ook zo leuk.. je bent al vrij oud asl je kindje dan 20 is als je t haalt. je zal hoogst waarschijnlijk je kleinkind niet mee maken etc.. persoonlijk vind ik dus 40 jaar wel de limit.. ik vraag me af hoe jullie daar over denken?
50 jaar en zwanger.... Hmmm...niet bepaald het beeld dat je hebt van een zwangere vrouw. Het lijkt me lichamelijk ook heel zwaar, om op die leeftijd nog zwanger te zijn en een kind te baren. Maar inderdaad: vooral naar voor het kind! I.p.v. oma is het mama... Terwijl het eerder oma had moeten wezen. Nee, vind het maar niks. Ook niet als moeder zijnde want je mag dan hopen dat je onwijs oud wordt wil je kunnen genieten van de ontwikkelingen van je kind.
Het lijkt me ook dat als je 50 bent, je niet meer zo fit zal zijn. Bijvoorbeeld: spelen in de speeltuin, lekker ravotten, met de tijd meegaan. Daarbij volgens mij is je lijf op die leeftijd ook niet meer geschikt om kinderen te dragen/baren. Rond je 50 kom je normaal gesproken in de overgang. En dan voor zo'n kindje: goh is dat je oma??? nee m'n moeder, wel zielig.
Als je lichaam op die leeftijd geen eitjes meer produceert, of eitjes heeft die bevrucht kunnen worden, geeft dat in mijn ogen aan, dat de natuur heeft bepaalt dat je lichaam te oud is om een kind te dragen/baren/krijgen! Mensen laat de natuur met rust! Gelukkig is de medische wereld nu zo ver dat we mensen die onbewust kinderloos blijven kunnen helpen! Laten we deze wetenschap dan niet gebruiken voor dit soort, in mijn ogen onnatuurlijke, dingen! kus miek
ik ben het met jullie eens, 50 is echt te oud. voor sommigen kan het echter ook voordelen opleveren, bijv bij vrouwen die al heel vroeg in de overgang komen. (en met vroeg bedoel ik écht vroeg, dus ongeveer 35-40 jaar of nog eerder)
Eerlijk gezegd weet ik nog niet wat mijn mening hierover is. Behalve de bezwaren die hier aangedragen zijn, zitten er natuurlijk ook andere kanten aan het verhaal. Ik probeer me in deze ook te verplaatsen in de vrouw die misschien wel voor deze keuze staat. - Mannen kunnen wel zonder problemen op hun 50e nog een kind bij een vrouw verwekken. Daar hoor je vaak minder bezwaren over. Hoe eerlijk is dat? - Mannen kunnen ook hun zaad invriezen. Waarom vrouwen hun eieren dan niet? - Wat is de reden waarom een vrouw pas zo laat aan kinderen begint? De opmerking dat het 'wel leuk voor de vrouw is', vind ik dan ook te kort door bocht. Wie weet heeft vrouw niet het geluk gehad om eerder haar ware liefde te ontmoeten. - Is het niet een maatschappelijk probleem dat je als vrouw in sommige sectoren moet kiezen tussen carriere en het krijgen van een gezin. Terwijl het voor mannen vaak geen probleem lijkt te zijn. - Stel dat er een medische reden is waarom men een vrouw op een bepaald moment beter niet zwanger kan raken (bijv. schadelijke behandelingen zoals chemo). Hoe zouden we dan tegenover het invriezen aankijken? Ik gooi er even wat discussiemateriaal tegenaan .
Weet je wat ik ook niet snap... De vrouwen die hun eitjes willen laten invriezen en bijv. pas op hun 50ste aan kinderen willen beginnen.... Euhhmmmm, het kan toch ook eerder?! Of is carriere maken zoooo belangrijk? Sorry, maar ook al heb je geen partner... Nou, ik weet wel wat ik zou doen. Dan maar een geschikte donor zoeken bijv. een goede vriend ofzo!!!
En dat nieuws komt op dezelfde dag als het nieuws dat de vrouw die twee jaar geleden op haar 67e een tweeling kreeg, is overleden. Nu is 67 wel iets ouder dan 50, maar ik vind het nog steeds veel te oud... Van de zotte vind ik het. Echt. Laat de natuur lekker de natuur.
trees: voor vrouwen met gezondheids problemen bestaat het al dat ze hun eicellen of gedeeltelijke eileiders kunnen invriezen.. en dat is ook wel logisch. maar het ging nu gewoon om gezonde vrouwen die nu nog geen kinderen wilde. ja en emancipatie is nog niet tot de natuur doorgedrongen denk ik het verschil tussen mannen en vrouwen is wel dat vrouwen het kind moeten baren en het moeten dragen en volgens 'de natuur' moeten opvoede.. dus ik denk dat daarom er een klokje aan vast zit.. als je bijv 45 bent ben je denk ik minder fit dan iemand van 25.. ook nachtelijke voedingen bijv. en natuurlijk er zal best soms een goede rede zijn waarom een vrouw dan pas aan kinderen begint mar neemt niet weg dat je je kind volledig ziet opgroeien trouwen en kinder krijgen waarschijnlijk niet mee gaat maken.. en t neemt ook niet weg dat t voor het kind neit altijd even leuk zal zijn
Het is heel persoonlijk hoor en ik wil niemand aanvallen, maar ik vind het ook geen goed idee. Ik vind het op die manier te makkelijk worden voor vrouwen om dan nog maar even niet te kiezen voor een kind, maar voor carrière, of voor een wereldreis of wat dan ook. Met als gevolg dat er straks kinderen zijn met hele oude moeders, die veel dingen lichamelijk niet meer zo goed kunnen als moeders met - laten we zeggen - een natuurlijkere leeftijd. Daarnaast gaan deze moeders natuurlijk ook eerder dood...
Leuk, discussiemateriaal Op bovenstaande dit tegenargument: Zo is de natuur nu eenmaal. Vrouwen worden ook ongesteld, mannen niet. Vrouwen moeten 9 maanden het kind dragen, mannen niet. Vrouwen hebben langer nodig dan mannen om een glas alcohol af te breken, Etc etc. Dus 'eerlijk' vind ik niet echt een goed argument. Daarnaast kunnen mannen van 50 hun deel van het werk nog makkelijk aan. Daar hebben ze maar 2 minuutjes 'inspanning' voor nodig (waarbij vaak de vrouw toch al het meeste werk doet ), terwijl vrouwen als gevolg ervan een behoorlijk zware 9 maanden voor de boeg hebben.
Chiquita ik wist niet dat dat al gebeurde. Ik vraag me af of het invriezen om medische redenen wel aan een leeftijdsgrens zit verbonden? Inderdaad emancipatie is nog niet tot de natuur doorgedrongen . Maar mensen worden bijv. een stuk ouder dan 100 jaar geleden. Is het dan niet logisch dat de leeftijdgrens om kinderen te krijgen ook niet langzaam opschuift (en ja er is een verschil tussen bijv. 45 en 50 ). Onze lichamen hebben in die 100 jaar nog niet tijd gehad om zich zodanig te evalueren dat ze wel op hogere leeftijd op natuurlijke wijze kan zwanger raken. En waar ligt de grens? 40-45-50? Persoonlijk vind ik dat erg lastig te bepalen. Waar de grens en hoe en door wie wordt deze bepaald? BTW mijn vrienden zouden niet zomaar zaaddonor voor me spelen en niet iedereen wil er voor kiezen om bewust alleenstaand moeder te worden. Het officiele traject voor bammers is behoorlijk zwaar. Weet nog steeds wat ik ervan vindt, maar het is zo saai als iedereen meteen roept belachelijk enz.
ik vind het gewoon voor de fun niet kunnen zoiets, zeker niet op latere leeftijd. Ipv oma te worden worden ze dan mama. Als je kind tiener is ben jij bejaard. Maar als er medische noodzaak is idd bv met zeer vroege overgang of ernstige ziekten die te overwinnen is wel een goede uitkomst. Maar ook dan vind ik dat het niet nog op je 50e toegepast mag worden. Vind 40 a 45 jaar toch wel de max om ze terug te plaatsen.
het maximum in nederland voor bevruchting of terug plaatsen eitje is ( volgens het nieuws dan) 40 jaar.. dus ouder dan dat doen ze het niet meer.. en persoonlijk vind ik dat ook wel oud genoeg.. sorry als ik iemand nu voor het hoofd stoot.. maar dat is mijn mening.. voor je eigen gezondheid en van t kind
Tot je 50e vind ik echt veel te ver gaan. Dat is gewoon geen leeftijd om nog kinderen te krijgen, klaar. Moeder natuur houdt het over het algemeen voor die tijd ook al voor gezien en dat is echt niet voor niets.
Nou ik vind het nogal wat. Om het nog maar niet te hebben over de steeds groter wordende gezondheidsrisico's. Kindjes met afwijkingen (al dan niet erfelijk bepaald). Steeds oudere moeders betekent ook dat kinderen een grotere kans hebben om eerder hun moeder te verliezen. Daarbij is een vrouwenlichaam van nature niet gemaakt om op 50 jarige leeftijd nog kinderen te dragen/baren.
Aan de ene kant denk ik; De overgang is er niet voor niets. Aan de andere kant; ik moet niet zeuren want ik heb al een gezond kindje op de wereld gezet.
Dat wordt toch bepaald door de kwaliteit van het eitje? Of ook door de baarmoeder? Als die afwijkingen ontstaan uit de oorsprong (dus eitje en zaadje) en niet door de omstandigheden waarin het groeit, dan is dit punt hierbij geen bezwaar.