bezuinigen op de boodschappen hulp gevraagd(Als je ook niet breed leeft)

Discussie in 'De lounge' gestart door Mams136, 20 jul 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. B en N

    B en N Fanatiek lid

    13 sep 2007
    2.532
    0
    0
    of bananen laten eten kan je ook behoorlijk vol van raken ;)
     
  2. Poohbeer2

    Poohbeer2 Fanatiek lid

    17 aug 2008
    4.239
    9
    38
    Vlees kun je veel mee varieren.Gehakt bijvoorbeeld. De ene keer rul maken en door de pasta, dan grote gehaktballen uit de jus, dan kleine balletjes in tomatensaus, hamburgers of een platte schijf maken ham en kaas ertussen. Zo kun je met alles varieren door het elke keer anders te bereiden. En heel vaak is gehakt wel ergens in de aanbieding.
     
  3. puzzcat24

    puzzcat24 Niet meer actief

    Hier mijn soepen!
    Elke soep voor 2 dagen!
    Me loves soep!

    Kippen soep
    -een braadkuiken kopen bij de aldi of lidl (2,99)
    Die zijn diep gevroren de dag ervoor even ondooien in de koelkast
    -Kippen bouilon
    -soepgroente (0,69)

    Je gooit de kip in een grote pan met kokend water
    Met de bouilon en de soepgroente
    Je kookt het voor 45 min
    En als het vlees van het bot afvalt dan zeef je alle vloeistof af in een andere pan
    Je plukt de kip als het afgekoelt is en gooit het zonder vel en dergelijke weer in de pan met bouilon
    Vermicelli erbij als je dat lekker vind en klaar!
    soep voor 2 dagen !

    De groente soep is nog makkelijker
    2 liter water koken
    500 gram gehakt
    vermicelli
    en soep groente

    Het gehakt als eerste en de bovenlaag er een beetje afscheppen daarna de rest erin
    20 min laten koken en klaar!

    De kerrie soep is een beetje moeilijker

    -bloem 2 eetlepels
    -uitje
    -kerrie 2 eetlepels
    -maggieblokjes voor 2 liter soep
    -margarine
    -2 liter water

    Je snijd het uitje
    legt je kerrie en bloem klaar
    Je doet margarine in een pan
    Je fruit de uit tot die glazig is (met andere woorden gewoon zacht haha)
    Je haalt de pan van het vuur en gooit de kerrie en bloem erin
    Even roeren dan het water scheutje voor scheutje al roerend erbij doen
    Maggie blokjes erbij
    Vermicelli
    10 min koken en klaar!
     
  4. Nessy

    Nessy Fanatiek lid

    27 feb 2008
    2.309
    0
    36
    Verzorgende-C maar nu huismama
    Duitsland
    Wij doen de meeste boodschappen bij de Lidl en wat ik daar niet
    krijg haal ik bij de c1000 of zo.
    Verder krijg ik wekelijks een emailtje met recepten voor het avondeten
    wat 25 euro kost voor 4 personen per week.Moet wel eerlijk zeggen
    dat ik me er niet dagelijks aan houd en ook vaak dingen toevoeg
    (extra vlees of zo) of verander maar alle beetjes helpen nietwaar?

    http://www.clubs.nl/community/default.asp?clubid=386684

    Ga naar nieuws en dan weekmenu's.
    Ik vind het in ieder geval al leuk om zo ideetjes op te doen.:)
    Wat trouwens handig is ...het boodschappenlijstje zit erbij.
     
  5. chiquita1

    chiquita1 Fanatiek lid

    27 jun 2009
    1.663
    0
    0
    NULL
    NULL
    wij doen voor zon 60 euro boodschappen per week. dat is dan 1 keer in de 2 weken incl luiers..

    ik koop wel vers fruit dat kost zon 10 euro per week

    groente soms vers en soms gewoon zon potje van eigenmerk( meestal gaan we naar ah)

    brood maar ik koop 5 pakken afbakbroodjes bij ah en de zijn 18 cent per pak dus lekker goedkoop! en verder dan 1 brood

    beleg: kaas een grote klomp eigenmerk doen we 2 weken mee kost iets van 3.50 en vleeswaren gewoon die goedkope pakjes ham voor 59 cent 2 pakjes per week

    vlees: ik koop standaard 2 kg gehakt daar kun je veel mee maken. macaroni, gehakt ballen, chili concarne etc...
    verder eten we dan 2 ker gewoon stukje vlees mijn man heeft niet genoeg aan 1 of 2 stukjes vaak 4 stukken.. dus vandaar koop ik vaak speklapjes niet zo duur of slavinken of iets dat in de reclame is. en natuurlijk t vlees dat afgeprijsd is omdat t op de datum zit

    melk kopen we 6 liter per week ( en moet soms nog bij halen) haal ik ook bij ah

    verder gewoon euroshopper chips en koekjes e.d en aardappels waar ze in de reclame zijn.. meestal zak 5 kg en maak ik best veel zodat mn man daar lekker zn eigen vol mee kan proppen..

    frisdrank ook eigenmerk ah colo is bes lekker en sinas ook de 7u zelfs van euroshopper 29 cent :)

    nou en dan hebben we aan 60 euro per week wel genoeg..
     
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.212
    35.978
    113
    Ik las net iets over een man die zoveel eet. Mijn man eet ook altijd heel veel, maar is nu overdag meer brood gaan eten, dat scheelt ook. Hij eet wel een half brood per dag, maar toch.
     
  7. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    31 jul 2006
    5.198
    0
    0
    Wij hoeven niet echt te bezuinigen maar wat bij ons wel in de kosten scheelt (wij halen deze producten niet omdat we al teveel suiker eten) is geen frisdrank, snoep en koek halen. Verder laten wij regelmatig het vlees helemaal staan of gebruiken we een groenteburger oid. De producten die je omschrijft zijn over het algemeen veel minder vullend dan aardappels (en duurder!) Zo'n pak Taco's bijvoorbeeld vult niet eens echt op de langere avond terwijl een aardappel veel meer koolhydraten bevat en daarmee veel beter vult op de langere termijn. Voor iemand als jouw vriend, die blijkbaar een snelle verbranding heeft, zijn dit soort etenswaren erg goed. Beter vijf dagen in de week aardappels dan rijst/lasagna/taco's etc. Dat zijn namelijk de sneller verteerbare koolhydraten = sneller honger.

    Heb je al eens naar je energieverbruik gekeken? Wat minder vaak de tv aan of de afwasmachine/droger? 's Avonds één schemerlampje aan? Is nog gezellig ook ipv drie lampen. En gebruik je spaarlampen? Allemaal dingen die je maandlasten omlaag kunnen brengen. Verwarming uit laten op de slaapkamer en de slaapkamerdeuren dicht houden helpt ook. Koop je vaak dingen tussendoor? Ikea of wat dan ook? Let je dan goed op of je het echt nodig hebt of dat je ook nog wel even zonder kunt? Wij kopen wel eens wat waarvan we achteraf realiseren dat we het niet echt nodig hadden. Verder misschien voorlopig de auto helemaal de deur uit doen? Als je vriend het toch niet nodig heeft voor zijn werk? En dat roken: hij heeft er ook profijt van als jij straks aan het werk kunt... Tja, wat komt er verder nog in mijn hoofd op? Ohja, je hebt bij de ah bijvoorbeeld van die kilozakken met groenten. Wat wij vaak doen (maar dat is dus een licht verteerbare maaltijd) is een paar van die zakken halen (voor als we haast hebben en binnen tien minuten moeten eten) en dan wokken en een boemboe mix van conimex erbij doen. Beetje rijst koken en je hebt een vegetarische maaltijd. Jari is er dol op (maar die is overal dol op...) Lekker goedkoop omdat je makkelijk twee keer kan koken van zo'n kilozak. Verder goed volkoren brood halen, eet je veel minder van dan van bijvoorbeeld gewoon bruin of nog sneller verteerbaar witbrood. Verder kun je nog op badderen bezuinigen door geen (ik weet niet eens of je een bad hebt hoor) bad vol te laten lopen maar even vijf minuutjes te douchen. Een half uur water laten lopen kost al snel twee euro per keer.
     
  8. butterfly1984

    butterfly1984 Niet meer actief

    ook hier zitten we nu enorm krap, doordat veel dingen tegelijk betaald moet worden!!!
    heb hier al wel wat tips op gedaan, maar vroeg me af wat is nou goedkoper voor je kindje: een potje fruit of vers fruit?
    en welke soorten kopen jullie dan en wat kost het?
     
  9. nog een lekkere tip:
    pizza broodjes!!

    Je neemt van die goedkope stokbroodjes (die 6 stuks voor 19 cent) besmeert ze met ketchup/tomatenpuree.
    gesnipperd uitje erop, geraspe kaas erover, en desnoods nog champions of salami
    Even in de oven en je hebt een heerlijk pizza broodje!
    En als je al die broodjes door de helft doet, heb je een hele schaal vol!!
    Voor weinig geld!



    Wij hebben zelf ook tijd met dubbele lasten gezeten en moesten echt ieder dubbie omdraaien! Was verdomd moeilijk!
    Maar het is gelukt!
    Nu zijn we weer aan het bezuinigen (ook aanleiding door dat programma een dubbeltje op zijn kant,) want we smeten echt het geld over de balk (ik dan) daar schrokken we zo van dat we echt de knip erop hebben gezet. Een aparte huishoudrekening hebben genomen. En SAMEN boodschappen doen! Dat scheelt ook echt! Bij ons dan. Want nu kopen we niks meer onnodigs :)
     
  10. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Vers fruit absoluut!

    Ik koop altijd bananen,appels/peren en aardbeien/druiven.
    In het begin maakte ik gewoon voor 1 week fruithap zelf(een weekje invriezen kan met gemak) en nu eet hij een halve appel en ik een halve appel (wel grote hoor!) Ik heb chiquita babybananen, die zijn wat kleiner en kosten nog geen 2 euro per tros.
    En vaak hebben ze op de markt van die zakken voor 5 euro met sinaasappels,appels,druiven en bananen
     
  11. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    hier koop en maak ik beide
    hij krijgt nu 1,5 maand fruit
    vooral in het begin kreeg hij alleen de potjes olvarit, dat werd door zijn kinderarts geadviseerd. Toen ik eens bij mijn broertje was zag ik een blender staan en dacht, ik ga experimenteren. het zag er een stuk smakelijker uit. Vorige week een staafmixer gehaald en maak ze nu meerendeel zelf. Maar hij vindt olvarit ook erg lekker hoor, frutapura is goedkoper 2,25 per 4, en los potje is 93 ct.
    ik denk dat het qua prijs niet veel uitmaakt of je het `vers`koopt. want als ik hem bijvoorbeeld pruimen geef, dan krijgt hij toch wel 4 voor zijn hapje, en als hij een appel krijgt krijgt ie 1.. misschien iets goedkoper
    groetjes
     
  12. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek

    BEdankt voor de tip.
    Ben nu een paar probeersels aant eten(jummmmm) en maak er straks nog een lading bij voor het avondeten :d
    Hopelijk heeftie er genoeg aan. :p
     
  13. MamaNona

    MamaNona VIP lid

    28 nov 2007
    14.364
    0
    0
    Overijssel
    Ik ging eerder vaak naar de Aldi,maar tegenwoordig doe ik mn boodschappen bij Albert Heijn en ik ben nog goedkoper uit!

    Ik pak gewoon het EuroShopper merk :D Bevalt me heel goed en eigenlijk alles is te verkrijgen!

    Brood haal ik ook bij AH... op ma/di of woe haal ik "begin van de week brood" 3 voor 2 euro! dus pak er 6 mee en we kunnen de week rondkomen gewoon in de vriezer en klaar!

    Wij hebben met zn 5en 70 euro in de week en daar moet ook shag,sigaretten,luiers e.d. van gekocht worden en we komen gewoon rond!

    Ook heeft AH van die fijne stickers met 35% korting ideaal... ik wil 'savonds na het eten nog wel eens gaan en dan is er veel afgeprijsd.... de meeste dingen kunnen de vriezer wel in ;)

    Ik kom sporadisch nog bij de Aldi en Mij bevalt het prima zo...
     
  14. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Oh, nog een tip: per maand sparen voor je jaarlijkse uitgaven (verzekeringen, abonnementen etc) zodat je niet ineens voor enorme uitgaven staat. En als het kan, gebruik maken van gespreid betalen (bijvoorbeeld bij gemeentelijke heffingen).
     
  15. puzzcat24

    puzzcat24 Niet meer actief

    Uhm...Hebben jullie wel door dat mannen sowieso meer MOETEN eten dan wij?
    Door hun spiermassa?
    En geloof mij als ik of mijn husby willen eten dan doen we dat!
    Pffttt besparen op kosten was het toch en niet op je dagelijkse inname?
     
  16. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Waar mijn lieffie nog weleens een handje van had, was effe langs de pomp, een of vaak 2 repen halen (snickers enzo) Of iets lekkers uit de automaat halen op t werk. Tikt heel erg aan.
    Pak repen bij lidl is veel goedkoper.

    Net als mijn ijsjestic. Wilde elke dag een ijsje als de ijsboer langskwam, terwijl bij ah ik een pak van 8 stuks heb voor hetzelfde geld als 1 bij de ijscoboer hi hi.

    puzzcat24: nee je hoeft niet te bezuinigen op je dagelijkse inname, zolang je eet wat je nodig hebt en niet overconsumeerd toch? Ik las ook dat er iemand 4 stukken vlees wilde... das overconsumptie, dat heb je helemaal niet nodig! Neem dan een extra aardappel inderdaad. :)
     
  17. @misscoo.. en vond hij de pizzabroodjes lekker?

    @boodschappen.. ik haal eigenlijk ook altijd mijn boodschappen bij de AH. Ben ongeveer 60 - 70 euro per week kwijt.
    Zijn met zijn 3tjes.. (nog wel :))
     
  18. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    De broodjes vielen goed in de smaak.
    'sAvonds nog een lading gemaakt voor de visite :D
    Erg lekker :D
     
  19. guppie81

    guppie81 VIP lid

    13 sep 2006
    12.334
    1
    0
    die pizzabroodjes vind ik een goede tip! Mooi goedkoop verjaardagsvoer, aangezien iedereen hier altijd blijft eten.
    En de kippensoep kan ik dan mooi erbij proberen! Al hoef ik niet te bezuinigen, doe het toch wel graag!

    Mijn man eet ook zo vreselijk veel, terwijl ik juist heel lekker aan het afvallen ben. Ik laat hem ook veel brood eten overdag. Moet wel aandringen hoor, want hij slaat rustig zijn ontbijt over. Ik laat hem 's avonds ook extra brood eten als hij honger heeft. Gewoon met pindakaas of smeerkaas. Tosti mocht ie willen hahaha! Meer vlees mocht ie ook willen, maar vlees verteren is een hele klus voor je lichaam. Ik geen hem max 150 gram en ik neem zelf rond de 100 gram, waar ik nog een randje af haal voor mijn dochter.
    Moet ook een beetje op de gezondheid blijven letten he ;)

    Voor dingetjes rond het huis (tuin, badkamer schoonmaken enz) kan je vaak dure produkten kopen, maar ik kijk tegenwoordig op www.omaweetraad.com voor goedkopere oplossingen. Heb wel altijd schoonmaakazijn, groene zeep en amonia in huis, en heb daar al veel dingetjes goedkoop mee op kunnen lossen!
     
  20. stef

    stef Fanatiek lid

    19 apr 2006
    3.084
    31
    48
    offtopic!

    Ben je ook zwanger!! Leuk en jullie krijgen een mannetje erbij leuk hoor!
    Ps ben van de zwangerschaps broeken :)

     

Deel Deze Pagina