Mexicaanse griep en zwanger hoe verder!!!

Discussie in 'Gezondheid' gestart door rosannanl, 12 jun 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. KyraB

    KyraB Lid

    6 dec 2008
    72
    0
    0
    Helemaal eens. Ik denk dat de media ons ook allemaal graag gek maken.
    Tuurlijk ben ik voorzichtig, maar we moeten ons inderdaad ook niet overdreven zorgen maken als we nog niets eens weten hoe erg het allemaal is.
    Voor de mensen die bang zijn om in een menigte iets te doen, ik ben vorige week 2 avonden naar de Vierdaagse feesten geweest in Nijmegen. En ook daar kwam ik andere zwangeren tegen. We zijn nu een week verder en ik heb nergens last van!
    De epidemie is nog lang niet zo ver dat je je in Nederland al helemaal moet opsluiten!
     
  2. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Ik reageerde op Charlie's quote uit mijn stukje :) Ik zeg dat de kans op mexicaanse griep *met* complicaties klein is. Charlie reageert daarop door te vragen waarom ik een kans van 1 op 3 klein vind. Daar reageer ik dus op door te vragen waar de cijfers 1 op 3 in het geval van mexicaanse griep *met* complicaties vandaan komen.
    Mexicaanse griep wordt pas gevaarlijk voor iemand, zwanger of niet, op het moment dat er ernstige complicaties optreden, zoals een zware longontsteking. Datzelfde geldt voor een gewone griep. De kans dat we mexicaanse griep oplopen de komende jaren (!) is door de grotere verspreiding en het nieuw zijn van deze variant gewoon wat groter. Dat zegt niks over de ernst van de griep.
    Wanneer je zwanger bent is er wel een iets hoger risico omdat een zwangerschap nou eenmaal complex is, er een hoger risico op een slechtere afweersysteem is (hoewel er heel veel zwangeren zijn - zoals ik - waarbij het afweersysteem tijdens de zwangerschap juist beter dan ooit werkt) en een longontsteking tijdens een zwangerschap gewoon gevaarlijker is dan zonder zwangerschap.
    Dus wat je kan stellen is: wanneer je als zwangere (en dan vooral pril zwangere lijkt mij) de mexicaanse griep krijgt én wanneer daarbij ernstige complicaties als langdurige hoge koorts of longontsteking optreden, ja dan is het tijd om in de stress te schieten :)

    Ik vind niet dat ik het belachelijk maak, het is een serieus scenario. Wat ik probeer duidelijk te maken is: het is zo makkelijk om met een beetje fantasie een horrorscenario in je hoofd te halen. Laten wij, zwangeren, voor de verandering ons hoofd koel houden. Er is niks wat we *kunnen* doen. Behalve dan onze gezondheid op peil houden door ons afweersysteem in zo optimaal mogelijke conditie te houden, stress te beperken en nuchter naar de feiten te kijken.
    We kunnen wel als kippen zonder kop rond gaan rennen, maar heeft het enige zin?
    Natuurlijk moeten er voorbereidingen worden getroffen (en dat gebeurt ook) maar niet door ons. Het enige dat wij "moeten" doen is ontspannen en genieten van onze zwangerschap, en zorgen voor morgen laten.
     
  3. Hellen1971

    Hellen1971 VIP lid

    16 dec 2008
    6.069
    1
    38
    Senior consulente Wmo
    Sliedrecht
    Tja..bangmakerij of niet..ik hoorde net meneer Couthino van het RIVM op tv verkondigen dat we als zwangeren inderdaad een 4 x hoger risico lopen op complicaties én dus ook een verhoogde kans op overliden. Men heeft nu in overweging om zwangeren wellicht ook met de eerste inentingsgolf mee te nemen. Maar ja...er is ook nog niets bekend over de lange termijn gevolgen voor zwangere of de baby, als hert gaat om gebruik van het vaccin.....

    Als de hoofdpief van het RIVM dit verklaart, dan zal dat toch geen sensatiezucht zijn?
     
  4. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Hoe heet die inenting die vrouwen vroeger kregen, die op lange termijn bleek te zorgen voor onvruchtbaar nageslacht?
     
  5. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Dat hoeft inderdaad geen sensatiezucht te zijn (ligt er aan hoeveel hij betaald krijgt voor zijn tvoptreden ;)).
    Maar kijk eens goed wat je schrijft.
    "4x hoger risico op complicaties." 4x hoger dan wat, precies? Wat is het normale risico op complicaties?
    Het zegt feitelijk niets, behalve dat zwangeren met mexicaanse griep een hoger risico op complicaties hebben. Kansberekening.

    Voorbeeld.
    Wanneer ik hier naar buiten ga en het drukke, chaotische kruispunt oversteek bij het voetgangersstoplicht, heb ik wanneer ik door rood oversteek een 4x hoger risico om aangereden te worden (getal is fictief, hier is geen onderzoek naar gedaan, voorzover ik weet ;)). Wat zegt dit over het werkelijke risico? Betekent dat dat het risicovrij is wanneer ik op groen wacht (hier bij het kruispunt is dat ook gevaarlijk)?
    Het zegt maar één ding: het is gevaarlijker om over te steken wanneer het licht op rood staat dan wanneer het op groen staat. Meer niet. Het zegt niet dat je niet wordt aangereden wanneer je op groen wacht, en ook niet dat je wél wordt aangereden wanneer door rood loopt.

    Statistiek en kansberekening zijn prachtige dingen, maar laten we goed in het oog houden wat er wérkelijk wordt gezegd.
     
  6. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Dat was DES.
    Mijn schoonmoeder heeft dat gebruikt, mijn schoonzus had dus flinke problemen met zwanger worden. Gelukkig dat het geen invloed heeft op mannen, getuige dat ik wel errug snel zwanger werd ;)
    We weten nog niet wat de invloed op de volgende generatie is. Mijn schoonzus heeft een dochtertje van 15, ik krijg nu ook een dochter. Dat wordt dus afwachten.

    Het probleem van medicijnen is dat lange termijntesten niet mogelijk is vóór goedkeuring van een medicijn. We weten pas wat de gevolgen zijn over een jaar of 20. Dat geldt niet alleen voor de aankomende griepvaccinaties, dat geldt voor alle medicijnen.
    Het toelaten van medicijnen op de markt is onder andere gebaseerd op noodzaak (in het geval van mexicaanse griep) en kansberekening op basis van ingrediënten. Dat kan goed gaan, dat kan fout gaan.
    Stel dat je een vaccin hebt dat 60% kans biedt op ernstige problemen voor je baby op de langere termijn. Maar het biedt 60% kans op bescherming tegen ernstige complicaties van de mexicaanse griep nu. Wat zou je doen?
     
  7. Hellen1971

    Hellen1971 VIP lid

    16 dec 2008
    6.069
    1
    38
    Senior consulente Wmo
    Sliedrecht
    Relativeren is altijd goed. Toch..ik heb héééél erg lang op deze zwangerschap moetne wachten en ik moet er gewoonweg niet aan dénken dat ik besmet wordt of straks mijn kindje.

    Nog even van de site van het RIVM:

    2. Risico's Risico voor zwangere (zelf):jaRisico voor ongeboren vrucht:neeRisico voor pasgeborene:ja
    Toelichting
    Risico voor zwangere (zelf):
    Bij pandemieën is er een hoge mortaliteit onder zwangere vrouwen.

    Risico voor pasgeborene:
    Zuigelingen hebben kans op een ernstiger beloop. Pasgeborenen zijn door maternale antistoffen (ook in de moedermelk) beschermd, tenzij het een variant van het influenzavirus betreft.
     
  8. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Angst is prima hoor, dat houdt ons in leven. Ik ageer mij tegen irrationele angst :D
    En inderdaad, ik ben banger voor mijn pasgeboren kind, in combinatie met de mexicaanse griepgolf. Of welke ziektegolf dan ook. Mijn weerstand is tijdens mijn zwangerschap beter dan ooit, maar zodra ze los van mij is... staat ze er alleen voor (op het gebied van weerstand).
    Toen ik als baby in India in een weeshuis lag, ging er een golf van verschrikkelijk besmettelijke en dodelijke ziekte langs. Een heel groot deel van de babies is overleden, ik heb het overleefd doordat twee engelse dames mij in huis namen en me dag en nacht verzorgden. Mijn longen zijn door die ziekte blijvend beschadigd en mijn weerstand is altijd heel erg slecht geweest. Dat is géén start die ik voor mijn dochter wil.

    Maar zelfs dán zal ik moeten relativeren. Het risico en vooral mijn rol daarin realistisch bekijken, hoe moeilijk dat ook zal zijn. Angst is goed, maar het moet een juiste plaats krijgen. Ik weet als geen ander dat dat moeilijk is.
     
  9. petrabr

    petrabr VIP lid

    6 okt 2007
    8.000
    1
    0
    zuid holland
    @ Geekess, ik wil je even complimenteren met je duidelijke taal en relativerende woorden. Het leest lekker.

    Zelf totaal geen angst voor de mexicaanse griep. De kans blijft gewoon veel groter dat ik het niet krijg dan dat ik het wel krijg en ik beschouw meself altijd als een mazzelaar
     
  10. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.267
    6.795
    113
    H1N1 risicovoller voor zwangere vrouwen

    Uitgegeven: 29 juli 2009 17:01 Laatst gewijzigd: 29 juli 2009 17:01
    CHICAGO - Zwangere vrouwen die besmet zijn met de Mexicaanse griep lopen meer risico ernstig ziek te worden of zelfs te sterven dan andere mensen die besmet zijn met het H1N1-virus.

    [​IMG] © Gezondheidsnet

    Dat zeggen onderzoekers van de Amerikaanse overheid. Hiermee bevestigen ze een trend die gezondheidsexperts wereldwijd al zorgen baarde.
    Zwangere vrouwen lopen altijd al een hoger risico op een griepinfectie, maar de Mexicaanse griep eist een veel zwaardere tol, aldus de deskundigen van het Amerikaanse gezondheidsinstituut CDC.

    Een zwangere vrouw met de Mexicaanse griep heeft vier keer meer kans op complicaties dan een 'normaal' persoon. Voor het onderzoek bestudeerden de experts 45 sterfgevallen, waaronder zes zwangere vrouwen, tussen 15 april en 16 juni.
    Volgens een woordvoerder van het CDC is het niet nodig dat zwangere vrouwen hun manier van leven aanpassen vanwege de Mexicaanse griep. De woordwoerder wijst er wel op dat zwangere vrouwen die vermoeden dat ze de griep hebben direct contact opnemen met een arts.
    © Gezondheidsnet


    nu.nl/gezondheid | H1N1 risicovoller voor zwangere vrouwen
     
  11. wannaBmum

    wannaBmum Fanatiek lid

    17 okt 2007
    2.957
    0
    0
    geekess: ik geef je helemaal gelijk dat we natuurlijk niet in paniek moeten raken! Persoonlijk vind ik niet dat er een reden is om zwangerschapswens uit te stellen, binnen te blijven of dat soort maatregelen. Je moet ook nog een beetje normaal kunnen leven en je kunt je moeilijk 6 maanden in je huis opsluiten.
    Het risico lijkt voor zwangeren inderdaad verhoogd (en of dat nou 4 x is of 10x....) Het risico blijft gelukkig klein, maar je moet het wel serieus nemen. daar zijn we het allemaal wel over eens. Goed je handjes wassen, hoesthygiene. Ben je zwanger, wordt je toch ziek: bel de huisarts.

    (even relativeren: Duitsland: al ruim 4,5 duizend besmettingen bevestigd (werkelijke getal dus veel hoger) en nog niemand het loodje gelegd. :) )
     
  12. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    Ik stel mijn zwangerschapswens wel uit, maar wel met een maximum van een paar maanden gezien mijn leeftijd. Daarbij heb ik astma en ben ik dus niet normaal gezond volk zoals we hier schrijven. Daarbij heb ik al een jong kind die wat sneller dingen op zal pakken dan ik. Dus voor mij zijn de risico's wel wat hoger dan mogelijke anderen. En ja als ik moet gaan rekenen op serieuze hulp van mijn jonge blote billen gezicht huisarts die sowieso denkt dat ik nooit wat heb op 35 jarige leeftijd dan neem ik nu liever het zeker voor het onzekere :).

    Ik ben wel heeeel erg benieuwd of we ons allemaal inderdaad goed aanstellen hier over die griep. Time will tell...

    Van vrienden uit engeland verneem ik dat ze het ook al hebben en dat je er daar niet aan kan ontkomen. Iedereen kent daar wel iemand die het heeft dus laten we hopen dat iedereen stopt met heen en weer reizen uit Engeland. ;) Don't think so.

    C.
     
  13. wannaBmum

    wannaBmum Fanatiek lid

    17 okt 2007
    2.957
    0
    0
    Charlie; dat kan ik me voorstellen. Als je ook nog asthma hebt en een kleintje thuis... dat je het dan uitstelt tot na de vaccinatie.
     
  14. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
    In ons kleine landje, België, is vandaag de eerste dode gevallen. Het is een vrouw van in de dertig uit Antwerpen. Ze lang in het ziekenhuis met een longontsteking en heeft daarbij ook nog eens de mex griep opgelopen. Nu vraag ik mij af wat er eerst was, de griep of de longontsteking. Doet wel vies dat er nu hier ook al een dode is. Er zijn ongeveer 700 besmettingen in België. Maar een absoluut getal kunnen ze er niet opkleven want niet elke huisarts moet elk geval rapporteren. Ze volgen hier een 200 tal huisartsen en daar baseren ze hun cijfers op.

    Ik kan die knop in mijn hoofd niet omdraaien en blijf bang. De bevalling is voorzien voor 3 november. Dus nog een hele tijd.
     
  15. linde90

    linde90 Niet meer actief

    Ik ben er eerlijk gezegt ook wel bang voor, en vraag mij af of ik wel de vaccinatie zou nemen als deze beschikbaar is.
    Het is volgens mij nog helemaal niet bekend wat het kan doen met mijn ongeboren kind, brbrbrbrrrrrrrr, moet er niet aan denken.....
     
  16. juenco

    juenco Fanatiek lid

    14 nov 2008
    2.364
    0
    0
    beleidsmedewerker
    Ik ben er ook wel angstig voor, ik hoop toch echt niet dat het zover komt....mijn kleine meissie!!

    Maar ja, wat kunnen we doen? Thuis blijven kan ook niet. Mijn vriend werkt in de zorg, dus die zal wel redelijk snel ingeënt worden. Dat stelt me wel redelijk gerust. Tegen de herfst aan ga ik met verlof. Mocht er een ernstige uitbraak komen, dan blijf ik wél binnen!!! (dwz niet meer naar plekken toe waar veel mensen zijn!)
     
  17. rebbel

    rebbel VIP lid

    2 jun 2006
    9.438
    0
    0
    hoi!

    ik hoorde idd net op het nieuws dat er weer een jonge vrouw in belgie is overleden aan de mexicaanse griep. vervolgens zeiden ze op het nieuws dat zwangere vrouwen erg alert moeten zijn en 4x zoveel kans hebben op het krijgen van de griep en ze hier ook erg ziek van kunnen worden met zelfs overlijden als gevolg!! :$:$

    pfff... ik maakte me eigenlijk nog geen zorgen, maar vind het nu wel erg eng worden! ook voor mijn zoontje!

    liefs rebbel
     
  18. Mamasu

    Mamasu Fanatiek lid

    10 apr 2007
    1.778
    1
    0
    Hmm ik vind dat toch echt minder prettige berichten om te horen zeg! Daar zijn wij zwangeren dan weer mooi klaar mee... Het vervelende aan de hele berichtgeving rondom die griep is dat je gewoon niet zeker weet wat er opgeklopt aan is ivm komkommertijd en of er niet onnodig paniek gezaaid wordt.
    Ik vind het echt idioot om vaccins uit te gaan delen terwijl je de precieze bijwerkingen nog niet eens kent... Nou ja laten we het maar gewoon goed in de gaten blijven houden en vooral gezond blijven eten en veel rust nemen. Meer kan je eigenlijk niet doen toch?
     
  19. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
    In België hebben ze in het nieuws niets gezegd over zwangere vrouwen. Enkel over de mevrouw die overleden is en dan nog een samenvatting van oud nieuws. Hoe het allemaal begon. Op Griep A/H1N1: Persberichten staat er ook een persbericht met grafiek en al. Mijn dochtertje van 21 maand begint serieus te hoesten. Ben al bang als ze een keertje niest.
     
  20. wannaBmum

    wannaBmum Fanatiek lid

    17 okt 2007
    2.957
    0
    0
    Amerika heeft zijn richtlijnen t.a.v. het vaccin bekend gemaakt. In Nederland zal dat waarschijnlijk in de komende weken volgen.

    [FONT=Tahoma,Bold][FONT=Tahoma,Bold][FONT=Tahoma,Bold]Other developments
    [/FONT]
    [/FONT]
    [/FONT][FONT=Tahoma,Bold][FONT=Tahoma,Bold]ACIP meeting recommendations on US priority groups for pandemic influenza vaccine
    [/FONT][/FONT]The US CDC Advisory Committee for Immunization Practices (ACIP) held a meeting yesterday to prepare the
    recommendations for vaccination against the pandemic influenza A(H1N1)v. The committee recommended
    vaccinating populations at higher risk of disease or complications, those who are more likely to come in contact
    with novel H1N1 and those who could infect young infants. Specific priority groups identified for vaccination were:
    · pregnant women,
    · people who live with or care for children younger than 6 months of age,
    · health care and emergency services personnel,
    · persons between the ages of 6 months through 24 years of age, and
    · people from ages 25 through 64 years who are at higher risk for novel H1N1 because of chronic health
    disorders or compromised immune systems.
    These groups comprise a total of approximately 159 million people in the United States, which represents roughly
    half of the population.
    CDC press release available at:
    http://www.cdc.gov/media/pressrel/2009/r090729b.htm
     

Deel Deze Pagina