Ik heb een (ongetwijfeld wat domme...beginners)vraagje: Ons meisje is a.s. woensdag 3 weken oud en ik vroeg me af hoe je het beste om kunt gaan met knuffeltjes in het bedje. Ze slaapt bij ons op de kamer 's nachts, in haar wiegje en zo nu en dan vind ze het fijn om op haar speen te sabbelen, voor het slapen gaan. Dat vond ik in het begin eng, maar daar ben ik nu wel overheen Een paar nachten terug wilde mijn vriend haar een knuffel geven, maar ik had zoiets van; doe maar niet. Ik ben als de dood dat ze er in stikt ofzo. Dat het op haar komt te liggen en dat ze dan niet meer kan ademen. Anderzijds probeer ik me af te vragen of dit nou een soort neurotische gedachte is of dat er wel een kern van waarheid in zit. Ik voel me op dit vlak heel erg onervaren. Ze heeft vooral overdag veel wakkere momenten en dan leg ik haar óf naast me op bed óf in de box. Naast mij vind ze heel gezellig natuurlijk, maar in de box is toch ook wat alleen. Dan denk ik natuurlijk dat ze moet slapen, maar als ze zo klaar wakker is, wil ik haar wel wat afleiding bieden. Wat zijn hiervoor leuke ideetjes?
Wij hebben geen knuffels in het bedje liggen. Soms leg ik wel even een muziekknuffel in bedje, maar die leg ik dan bij het hoofdeinde, ver van Milan af. Vind het zelf ook niet zo'n fijn idee een knuffel dicht bij zijn hoofdje. Milan ligt tijdens wakkere momenten in de box te kijken / luisteren naar een muziekmobiel. Hij kan er makkelijk zo'n 20 min naar kijken.
Ik vind het geen domme vraag hoor Ik heb hier zelf ook best lang mee gewacht, pas toen ik merkte dat mijn dochter zelfstandig dingetjes kon pakken, kreeg ze een knuffeltje in haar handjes bij het naar bed gaan. Stel dat het dan op haar mondje en neusje ligt, kan ze het er zelf afhalen. Afleiding als ze wakker is in de box, bedoel je dat? Wij hebben hier een mobile van Tiny Love, echt een aanrader Vanaf het begin is mijn dochter er hartstikke gek op en nu nog steeds! Op zo'n jonge leeftijd is een mobile volgens mij het enige waar ze iets mee kan...
Wij hebben de eerste weken een zacht knuffeltje aan het hoofdeind gehad bij alle kindjes. Ze konden hier overigens zelf niet bij, was alleen omdat ik het zo gezellig vond staan ! Toen ze eenmaal echt gingen bewegen in bed is dat knuffeltje weg gegaan. Ook bij alledrie de kindjes 1-2 spuugdoekjes in bed. Ze gebruiken dit allemaal als soort van tutlapje. Dus in de handjes, om de handjes etc en de eerste weken legde wij er altijd 1 over het hoofdje heen, niet het gezichtje maar het hoofdje . Doen we nu nog steeds. Bij Malou en Ruben toen ze ouder werden ook over de oogjes en nu nog steeds. Gaan we bij Benthe ook doen. Voor in de box, ik vind persoonlijk een mobile boven de box niks voor een klein kindje. Dat vind ik echt iets voor als ze wat groter zijn. Ik vind zo een boxspiraal echt super en de kindjes hier vonden/vinden het ook super om mee te spelen en naar te kijken.
In het begin deden we het over het hoofdje voor de warmte. Zo konden ze de warmte beter vast houden. Over de oogjes is later gekomen, met een maand of 3 misschien 4, maar toen konden ze niet zo lekker in slaap vallen en legde ik ze lekker bij me maar ivm de afleiding dus het doekje over de oogjes, gewoon het tutlapje wat ze altijd bij hebben voor gewoon een veilig lekker gevoel (incl geur van mama, oudste 2 inmiddels zonder geur van mama) en dus met dat doekje over de oogjes gingen ze eigenlijk meteen slapen. Toen ook in bed gaan doen en gingen ze ook weer lekkerder slapen. Nu doen ze het doekje vaak zelf over het gezichtje heen . En bij Benthe wil ik het ook gaan doen omdat ik bij Malou en Ruben dus merkte, waar we ook waren, als ze moe waren en slapen ging niet, met dat doekje zo (blijkbaar gewenning) gingen ze meteen slapen, waar of hoe dan ook. Zou het dus fijn vinden als Benthe dat ook gaat doen en ik denk dus dat dat doekje er mee kan helpen. En ze ligt gewoon ook in bed zelf te spelen met het andere doekje, lekker vasthouden etc . Gewoon een tutlapje dus !
Hier heeft Julian wel een knuffeltje vast, ik klem het in zijn armpje en heb het nog nooit op zijn gezichtje gevonden. Hij ligt wl in een zijligkussen dus de beweging is minder dan als hij gewoon zou liggen denk ik.
Madelief heeft ook enkele knuffels aan het hoofdeinde van haar bedje staan. Op het moment dat ze steeds meer naar boven zal gaan liggen dan haal ik de knuffels er wel een tijdje uit, totdat ze groot genoeg is om te draaien en te pakken. Hadden we bij Jasmijn ook. Jasmijn lijkt op dit moment te verdwijnen in de knuffels in haar bed. Elke avond moeten er steeds weer andere knuffels mee gaan slapen. Vind het zo schattig! Ik herken het van mezelf van vroeger.
Volgens mij hebben baby's de behoefte zich ergens aan vast te klemmen als ze in slaap vallen. Als mijn zoontje moe is en ik leg hem in bed, pakt ie altijd heel stevig mijn arm/hand vast. En anders pakt ie zijn spijlen... Ik heb wel eens een spuugdoekje geprobeerd zoals Hanneke, maar dat wilde hier niet echt... Misschien wat langer volhouden. Knuffels vind ik persoonlijk niet zo'n goed idee. Tenzij het echt een bepaalde lievelingsknuffel is waarmee ie fijn gaat slapen. Mijn zoontje gaat echter met die beesten spelen
marinte heeft een hele grote schildpad in bed en een robijntje beer. ze gat helemaal tegen die schildpad aanliggen met dr kontje en met het pootje van robijntje ligt ze te friemelen. een spuugdoekje ( schoon) op haar hoofdje en dan kan mama gaan zoeken waar haar kind ligt s'morgens in bed hahaha. maar dit lieten we pas toen toen ze dingen zelf weg kon duwen als ze er genoeg van had. verder ben ik niet zo heel bang dat ze er in stikt want ze durft als ze op dr buik ligt nog niet dr hoofdje neer te leggen. bange wezel hahah
Merijn, Tja als Tobe niet wil dan kan het niet maar hier zijn die spuuglapjes er alleen omdat ze idd iets vast wilde hebben. Was al in het ziekenhuis dat ze meteen de doek waar ze in gewikkeld waren vast klemde . Als ze het spuuglapje niet gewild hadden, had ik daar ook geen probleem van gemaakt . Spelen als er geslapen moet worden is idd niet de bedoeling, hoewel het hier weleens is met die lapjes, maar dan gewoon in slaap spelen .
ik ging vanmorgen om 5 uur even naar de wc en keek even om het hoekje bij marinte en toen lag ze met grote ogen ook met dr doekje te spelen en zachtjes te murmelen. zooo lief gezicht. toen ik even later weer keek. zz zz zz zz zzz
Er werd altijd afgeraden om in bij jonge baby's knuffels in bed te leggen .i.v.m wiegedood. Ik heb aan de speen een doekje/knuffel. Die zijn daar speciaal voor gemaakt. Ben dan ook nooit de speen kwijt. Mijn zoontje vind het heerlijk. Hij pakt het vast en drukt het tegen z'n gezichtje als hij gaat slapen. Verder heb ik een knuffel/doekje aan de spijlen van het ledikantje vast gezet. (dat ding heeft van die lange oren, die heb ik geknoopt om de spijlen) En aan de andere kant heb ik wat je eigelijk aan de maxicosi hangt ook aan de spijlen gehangen. Hij kan er wel bij met z'n handjes maar kan het er niet afpakken. Zo ligt hij toch nog veilig in bed.
Kindjes tot 4-6 maanden hebben helemaal geen knuffels nodig. Soms is een doekje met de geur van mama / papa wel heel fijn maar een knuffel daar hebben ze nog niet zoveel mee. Het is verstandiger om een bedje wat vrij te houden, zeker als je een dichte wieg hebt. Met 4-6 maanden gaan ze zich hechten en dan is een knuffel juist heel belangrijk. Het gevaar van verstikking is dan ook echt voorbij. Mijn zoontje heeft vanaf een week of 6 een doekje in zijn wieg gehad (mamageur) en aan zijn hoofdeind een zacht konijntje. Nu met 11 maanden is Nijntje zijn vriendin en kan die niet meer ontbreken (maar Nijntje is ALLEEN in bed). Erg lief hoe verzot hij op Nijntje is
Hier durf ik sinds een week zijn knuffeldoekje mee te geven in bed. Voorheen dorst ik dat niet omdat ik bang was dat hij op zijn gezicht zou komen en hij het niet zelf weg kon halen met alle gevolge van dien. Aan het verre eind bij zijn voeteneind staan in beide hoeken van ledikant nog 2 leuke knuffels. Daar komt hij (nog) niet bij en staan nu nog voor de sier.
ja ook hier knuffels alleen in bed. komen niet naar beneden. ook blijft de speen zoveel mogelijk boven. alleen rond zes uur als ze wat moe en jengelig wordt wil ik hem weleens even geven als ze dan rustig in dr wipstoeltje even naar sesamstraat kijkt
Bedankt voor jullie reakties! Daar kan ik wel wat mee. Het gekke is dat deze "onzekerheden" pas na de bevalling naar boven komen. Vragen die ik van te voren niet eens kon bedenken, komen nu ineens naar boven waarvan ik echt niet weet wat ik er mee moet zeg maar. Er zullen nog wel meer vragen verschijnen dus en misschien wel rare vragen, maar goed, je wil het zo graag perfect doen he???
Die van mij slaapt vanaf een maand of 6 denk ik met 2 knuffeltjes. Tijgertje en knorretje. Het zijn kleine knuffeltjes. Ik heb een teddy cam (teddybeer waar een camera in zit) en ik kan mooi zien (beneden op de tv) dat je echt met ze ligt te knuffelen. Vanaf 6 maanden begon ze een beetje slaapproblemen te krijgen en toen ik een knuffeltje bij haar in bed had gedaan sliep ze veel beter.
hier in het begin een kleine knuffel bij hoofdeinde waar meneer niet bij kon... nu gaat koe elke nacht mee naar bed.... hij heeft soms een paar andere knuffels erbij en sinds een paar dgn haalt hij alles 's morgens uit bed