wat is verschil onvolkomen/volkomen stuit en zo?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Linda1979, 7 aug 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Linda1979

    Linda1979 Actief lid

    26 jan 2009
    320
    0
    0
    Hoi,

    Mijn kindje ligt nu nog steeds in stuit (ben 33,1 week). Kans is dus groot dat het zo blijft.

    Het ligt met het hoofdje omhoog tussen mijn ribben en met de voetjes trapt het tegen mijn blaas aan. Dus voetjes liggen beneden. Het wisselt of het links of rechts ligt.

    Nu hoor ik vaak over onvolkomen stuit, volkomen stuit, hoofdligging, sterrenkijker en zo. Maar wat is nou wat? En hoe liggen de meeste kindjes (wat is normaal)? En hoe heet de stuitligging waarin mijn kindje ligt?

    En wat is de stuitversie waarbij je toch nog zonder veel risico natuurlijk kunt bevallen? Want ik neem aan dat je een KS krijgt als het hoofdje boven blijft liggen (dat wil ik in ieder geval wel).
     
  2. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    een volkome stuit is hoe jou kindje ligt.
    Een onvolkome stuit is zijwaards in je buik.
    Ik was een sterrekijkertje, ik kwam met mijn voorhoofd eerst en keek omhoog ipv met je achterhoofd eerst en naar beneden kijkend.

    Jij zou nu gewoon kunnen bevallen maar een onvolkomen stuit kan dat natuurlijk niet.
    Zonder risico is het dan wel niet maar omdat je een stuit kindje heb moet je toch naar het ziekenhuis en daar houden ze je bij een stuitbevalling nauwlettend in de gaten.
     
  3. jenna83

    jenna83 Actief lid

    2 aug 2008
    310
    0
    0
    deeltijd studente
    utrecht
    #3 jenna83, 7 aug 2009
    Laatst bewerkt: 7 aug 2009
    Volgens mij is een onvolkomen stuit niet zijwaarts. Zijwaarts is volgens mij dan een dwarsligger. Als het hoofd boven ligt is het sowieso een stuitligging. Een volkomen stuitligging is dan wanneer de baby in hurkzit het bekken in zakt met de kont maar wel dat t met zijn voetjes kan afzetten tegen je bekken. dit is een niet stabiele ligging, waarbij het kind vaak vanzelf nog goed gaat liggen.

    een onvolkomen stuit is dat het ook met de billen beneden ligt in het bekken maar de voeten komen helemaal omhoog tegen het gezicht aan. daarbij kan hij/zij zich dus niet afzetten tegen het bekken en ligt het dus vast en kan geen kant op.

    ik hoop voor je dat het dan een volkomen stuit is want dan kan ie zelf nog draaien en anders moet het gedraaid worden als dat lukt.
     
  4. jenna83

    jenna83 Actief lid

    2 aug 2008
    310
    0
    0
    deeltijd studente
    utrecht
    #4 jenna83, 7 aug 2009
    Laatst bewerkt: 7 aug 2009
    trouwens als je zegt dat het nog met de voetjes tegen je blaas aantrapt, dan lijkt mij dat een goed teken, nl een volkomen stuitligging. tot 36 weken kunnen ze best makkelijk nog draaien hoor uit zichzelf.
     
  5. jenna83

    jenna83 Actief lid

    2 aug 2008
    310
    0
    0
    deeltijd studente
    utrecht
    en in principe kun je met een volkomen en een onvolkomen stuitligging gewoon vaginaal bevallen hoor. t is maar wat je zelf wilt, of je dat aan durft. dwarsligging gaat sowieso niet, want dan ligt de baby horizontaal in je buik. sterrekijker is idd dat je met je gezicht naar buiten komt. normaal gesproken gaat de baby met het achterhoofd eerst door dat kanaal, omdat op die manier het makkelijkst gaat, om dan vervolgens als het er eenmaal uit is die spildraai te maken waardoor schouders enzo geboren kunnen worden.

    trouwens bij mijn eerste lag hij met 34 weken ook nog steeds id stuit. ze zouden hem gaan draaien met 36 weken. met 36 weken was het niet meer nodig, hij lag vanzelf al goed. er zijn zelfs baby's die pas tijdens de bevalling nog goed gaan liggen, maar dat is denk ik uitzondering. ik denk dat ze bij jou ook proberen te draaien. een uitwendige versie noemen ze dat. kan pijnlijk zijn, maar zou mooi zijn als dat lukt.
     
  6. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Figuur 1. De verschillende soorten van een stuitligging

    [​IMG]
    1a. Onvolkomen stuitligging: met de benen omhoog langs het lichaam

    [​IMG]
    1b. Volkomen stuitligging: met gebogen knieën zodat de voeten naast de billen liggen

    [​IMG]
    1c. Half (on)volkomen stuitligging: één been als volkomen, één been als onvolkomen stuitligging

    [​IMG]

    1d. Voetligging: benen gestrekt omlaag zodat een of beide voeten onder de billen lig(t)(gen)
     
  7. jenna83

    jenna83 Actief lid

    2 aug 2008
    310
    0
    0
    deeltijd studente
    utrecht
    die laatste is een rare houding...lijkt me niet fijn als ie zo zou liggen.
    plaatjes bevestigen wat ik al zei.
     
  8. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Yep maar plaatjes geven toch een makkelijker beeld hahaha.

    Enne wat jij ook zei met 33 weken is je lot nog niet beslist hoor.
    Kan nog vanalles gebeuren
     
  9. Tonneke

    Tonneke Niet meer actief

    Thomas lag bij mij in onvolkomen stuit. Hoofd boven in en de beide voetjes ook. Hij lag dus met zijn voeten bij zijn hoofd. Toen hij geboren was gingen ze beentjes vaak nog de lucht in en zo sliep hij ook vaak met de beentjes omhoog, echt grappig. Nu slaapt hij gewoon.
     
  10. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    je hebt idd nog tijd hoor, mijn zoontje lag tot 35 weken in stuit of dwars en ging toen ineens met zijn koppie omlaag liggen en daalde gelijk in :)
     
  11. Linda1979

    Linda1979 Actief lid

    26 jan 2009
    320
    0
    0
    Dank voor jullie reacties; ook handig die plaatjes ;)

    Ik weet niet precies hoe het nou ligt als ik die plaatjes zie. Ik denk of volkomen stuit of zelfs voetligging. Omdat ik vaak een grote bult bovenin voel (hoofd), een kleinere bij mijn navel (billen?) en trappelvoetjes meer naar beneden toe, zo tussen navel en blaas.

    Maar ik wacht het nog wel even af... blijkbaar kan er nog van alles gebeuren. Ben eigenlijk ook wel blij dat ik weet dat ik 'nog nergens rekening mee kan houden' zeg maar. Dan focus ik me niet zo.

    Ik vind een stuitbevalling echt eng, dus weet niet of ik daarvoor zou kiezen.
     
  12. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    meid wacht het rustig af tot je vk met 36 weken verteld of hij.zij goed is gedraaid of niet.
    Pas dan ga je de molen in over hoe bevallen enzo.
    Misschien kies je er wel voor om een draaipoging te laten doen.

    Voor nu nog even 3 weken rustig adem halen en ontspannen.
     
  13. Linda1979

    Linda1979 Actief lid

    26 jan 2009
    320
    0
    0
    Wachten is zo lastig :D Maar dat weet ik ook; het zijn alleen de hormoontjes (ja, makkelijk he, om alles daarop te gooien :p) die maken dat ik mij nog onzekerder voel.
    Ik laat zeker een draaipoging doen als het mogelijk is (en nodig...). Ik wil er toch zeker wel zo veel mogelijk aan doen om gewoon op een normale 'veilige' manier te kunnen bevallen! Die pijn die het schijnt te doen zal niks zijn in vergelijking met wat komen gaat bij de bevalling, dus ik zou niet weten waarom ik het niet zou laten doen als de gyn het gewoon verantwoord vindt zo'n draaiing.
     
  14. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    gelijk heb je ik zou ook als het kon voor een draaipoging gaan.

    Lekker he dat je alles op je hormonen kan laten vallen.
    Vraag me dan alleen af waarom je eigen vk of gyn niet aangeeft dat ze nog tot zoveel weken kunnen draaien en dat er dan pas dingen besproken gaan worden.
    Scheeld jou weer onzekerheid.
     
  15. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    mijn vk zei bij 24 weken dat mijn baby 12 weken tijd had om te draaien. ik heb een dwaarsliggende baby. het is niet makkelijk om te wachten en hopen. en helemaal niet weten of je nu ks krijgt of gewone bevalling. pfff
     
  16. Gabrielatje

    Gabrielatje Niet meer actief

    Hier in een tijdschrift: In verwachting, lees ik het volgende:

    * Stuitligging: met het hoofdje omhoog. Bij een 'onvolkomen' stuitligging steken de beentjes omhoog, bij een 'volkomen'stuit heeft je baby de voetjes onder zich gevouwen.

    * Dwarsligging: de baby ligt met zijn zij voor de baarmoedermond. Een vaginale bevalling is zo niet mogelijk.

    *Hoofdligging: met zijn hoofdje naar beneden. Dit komt het meest voor en is het prettigst bij de bevalling.

    Zo meteen ff alles overgetikt :D
     

Deel Deze Pagina