Maar reigers zijn wilde beesten. Een kat heeft een eigenaar, die ooit voor dat beest gekozen heeft. Daarom is hij verantwoordelijk voor zijn kat en de problemen die de kat veroorzaakt. Als hij dan heel nonchelant reageert en geen verantwoording wil nemen.......Tja.
@Anastasia: Het hek is in veel gevallen al van de dam hoor! Als mensen rattengif gaan strooien omdat de kat van de buren niet in zn eigen tuin kan blijven. Ik ben het eens met dat katten mensen vaak te makkelijk een kat nemen en ze dan maar lekker buiten zetten. Omdat ze nog steeds denken dat een kat niet binnen kan zijn of omdat ze die kattenbak niet willen doen..........nou neem dan gewoon geen kat! Wat ik een kat vriendelijkere manier vind is de kat te vangen en naar het asiel brengen en de buurman een briefje sturen waar hij zn kat kan op halen............9 van de 10 keer doen ze dat toch niet en krijgt de kat een kans op een beter leven. Of denk ik nu een beetje te makkelijk
Nee Sloppyslayer, zo zou ik het ook doen inderdaad. MAAR: Hier in de omgeving halen ze tegenwoordig geen loslopende katten meer op, juist omdat ze van iemand kunnen zijn.
sorry maar niet iedereen die niet van katten houdt heeft een hond!!!!!!!!!!!!!!! ik heb geen hond en ook geen kat! en ik veroorzaak geen overlast! krijg een beetje de indruk dat het hier zo is: Ja... maar die hond poept ook buiten! dus mijn kat mag het ook. Kinderachtig zeg. Wat gij niet wilt dat gij geschied dat doet gij ook een ander niet. en Goed doet goed ontmoet was het toch? Zo ben ik opgevoed en daar houd ik me aan. ons konijn blijft in onze tuin, die we hebben afgeschermd zodat ze er niet uitloopt. zie mij al bij de buren aankomen (alle 15 buren dan he?) jullie katten komen in mijn tuin, doe er wat aan.. tuurlijk verklaren ze mij dan niet voor gek!
De katten van de buren doen het ook in mijn tuin, liggen uitgebreid te zonnen etc. Vind het wel irritant maar heb geen moordneigingen. Soms rent mijn hond(je) de tuin in achter de katten aan, maar hij is bejaard en is niet snel genoeg Ik heb zelf twee binnenkatten, die slopen de boel hier. Ik ben dat ook zat en ben van plan om ze buiten te zetten. Ik had daar advies over gevraagd in een andere topic op zw. Maar nu twijfel ik weer , ik heb dan geen moordneigingen maar 'ze' bestaan er dus wel die het doen.
@Onskleintje: hihi, ne je buren zien je inderdaad aan komen. Je kan niet tegen een kat zeggen: "Ik heb afgesproken met buurvrouw mien dat je daar niet meer in de tuin komt" hihi dat zou niet gaan werken. Kwaad met kwaad vergelden help echt niks en je creërd alleen maar meer problemen. @Angelina: Ik ben blij dat je er ook zo over denkt en vervelend dat ze de katten niet meer op halen.
Ik heb dit ook met mijn siameesje moet en doen omdat hij werkelijk de boel af brak binnen We hadden thuis toen nog 6 andere katten die niet naar buiten wilde, maar soms heb je geen keuze. Hij sliep wel binnen en hij kwam binnen naar de bak.........dus ik zou het gewoon proberen of even bij je naaste buren aan bellen om te zeggen dat je kat naar buiten moet en waarom. Dan kan je ook de sfeer even proeven. Je hebt ook nog dat er ander katten buiten lopen die jou katje misschien ook niet zo heel erg aardig vinden.... Succes met je beslissing.
Je hoeft het niet in Jip en Janneke taal uit te leggen hoor, ik snap het wel Maar dat verandert mijn mening niet dat als iemand een dier vermoord om zo'n reden psychisch niet in orde is en hulp moet zoeken. Neemt niet weg dat de katteneigenaar waar het om gaat ook associaal bezig is. En nee, dieren kun je niet vergelijken met kinderen want dat is niet hetzelfde. Is een dierenleven daarom ook maar gelijk niks waard? Nu haal je zelf ook de wet erbij dat een dier een ding is de wet is ook dat katten buiten mogen lopen. Hier in de stad was laatst een hondje die los over straat liep (waarschijnlijk ontsnapt) er kwam een auto aan en die reed expres over het kleine hummeltje heen en stopte omdat iemand die het zag gebeuren stond te gillen en te schreeuwen. Het hondje lag piepent op de grond, de man zet hem in zijn achteruit rijd er nog een keer overheen om daarna weg te rijden. Tja, misschien had die man wel zo vaak aan de mensen gevraagd om te zorgen dat het diertje niet ontsnapt en nu dacht die man, nu doe ik het. TJAH HE..... Als iemand dit soort dingen normaal vind, zoek dan alsjeblieft hulp.
Idd zo ik het dus ook.... Als we nu de rollen omdraaien en anti honden worden nou moet je dan eens kijken wat voor reacties krijgen .. Ik vind zelf ook dat er meer last is van honden dan van katten ... Weet je wat ik ook altijd zo ranzig vind van die mensen die hun honden hier mee naar het strand nemen terwijl dat er drie borden staan dat het verboden is en dat dan die honden lekker in het zand poepen en dat mijn kind dan een kasteel gaat graven en in de drollen graait .... Ik zeg dan toch ook niet dat ik lekker over je hond heen ga rijden of hem lekker vergiftigd ofzo Ik snap gewoon niet en kan er niet met me kop bij en blijf het zeggen dat ik het gewoon vreemd vind dat door sommige hier gedaan word alsof katten de meeste overlast bezorgen ... Maar goed .... Ik snap nog steeds niet waarom ik hier nog op reageer ... zucht ....
Dat weet ik , kom niet uit een ei, heb het gewoon even over het algemeen ... Mensen doen net alsof er alleen overlast is van katten maar honden ( in mijn ogen ) geven meer overlast ... En als je je aangesproken voelt tja daar kan ik niets aan doen
volgens mij ben je al anti-hond. heb je mijn reactie al gelezen? je was benieuwd naar reacties op wat je zei..
haha je had al gereageerd.. even lezen Quote chantal Dat weet ik , kom niet uit een ei, heb het gewoon even over het algemeen ... Mensen doen net alsof er alleen overlast is van katten maar honden ( in mijn ogen ) geven meer overlast ... En als je je aangesproken voelt tja daar kan ik niets aan doen Over het algemeen... nou ja over het algemeen hebben mensen van beide beesten wel last, mijns inziens niet alleen van katten hoor. ik voel me niet persoonlijk aangesproken maar ik schrijf en lees gewoon mee met het forum en geef er mijn mening op, daar is het voor toch?
Ik ben niet anti hond, helemaal niet maar vind gewoon dat je als baasje zijnde best de troep achter zijn reet op kan ruimen .. En vind het dan zwaar irritant om te lezen dat mensen bv commentaar geven over katten overlast terwijl dat honden dit ook geven maar dat word niet toe gegeven .. Denk dus dat ik meer hekel aan de baasje heb dan aan de honden Maar goed ik hou er over op ... Laten we het gezellig houden we zullen het allemaal toch niet eens worden met elkaar ..
Sorry, maar ik eerlijk gezegd ook niet. . BLOEM, HALLO: Ik zeg toch nergens dat katten niet op straat mogen lopen?!? ( Oh ja, kun je mij trouwens even het wetsartikel laten zien waar in staat dat katten op straat mogen lopen? Zo ver ik weet is het niet verboden nee, maar is er geen wet voor!!! ) Grmbgrhmmm...... Jullie blijven maar op hetzelfde terug komen: Ja, katten mogen op straat lopen, en nee, dat valt niet onder overlast. Jaha, honden schijten voor deuren, piepen en janken en kunnen ook irritant zijn, en nee katten hoeven niet dood en ik ben ook niet anti-kat. * h.e.l.p. *
Och nou sorry hoor Angelina dat ik het wet noemde, ach wat fout van mij... Dan bij deze, katten mogen op straat, zo goed? En als je er last van hebt en je hebt een asociale buurman kun je een losloopverbod aanvragen. (kwam ik toevallig tegen op internet)
Losloopverbod? Voor de kat of voor die buurman? . Grapje. Bij de rechter zeker? Dat kost centjes....Of draait de eigenaar van de kat dan op voor de juridische kosten? Oh we zijn het eens: Ja, katten mogen op straat, los. Zo lang ze geen overlast veroorzaken is er geen probleem.