Hoi allemaal, Onze zoon heeft, zeker met dit warme weer, klamme tot natte huidplooien ( okseltjes en knietjes enz) nou zei mn moeder dat ik daar talkpoeder in moest doen. Nou kan ik me herinneren dat ik ergens gelezen heb dat talkpoeder niet goed is voor een baby?? Hoe doen jullie dat of gebruiken jullie gewoon talkpoeder want ik neem aan dat wij niet de enige zijn met dit "probleempje". Alvast bedankt voor jullie tips. Groetjes Kim
Nee ik doe daar niks aan, maar met zo'n heel kleintje zou ik het toch droog proberen te houden ivm smetplekjes. Ik weet niet of talkpoeder slecht is, lijkt me niet eigenlijk. Volgens mij heb je ook zwitsal talkpoeder.
Ik heb daar ook altijd talkpoeder voor gebruikt. idd die van zwitsal, je mag geen mentholpoeder gebruiken. En zorg ervoor dat je kindje het niet inademd, dat is erg gevaarlijk, er word gewaarschuwd voor verstikkingsgevaar. Ik deed altijd wat op mijn vingers en smeerde dat in de plooien. Ik gebruik het nog steeds voor mijn zoontje in zijn nekje.
Hier ook een zweetkindje. Ik probeer het vaak droog te maken en smeer er dan sudocreme op. Werkt erg goed.
Talkpoeder zou de porieen kunnen afsluiten... Maar mij lijkt het geen probleem als je het in normale hoeveelheden gebruikt. Je moet alleen niet laag op laag op laag gaan aanbrengen.
Wij doen er ook talkpoeder op en krijgt ze door dit warme weer toch een rood plekje gaat er een beetje bepanthen op en het is zo weer weg. Voor de rest blijf ik er vanaf en wrijf ik er niet teveel aan.
Goed droog maken en een heel dun laagje sudocreme erop. En dan de volgende keer even wassen, weer goed droog maken en weer creme erop. Ik ken het probleem heel goed, vorig jaar (zucht...lijkt nog gisteren ) had Alyna het ook, op een gegeven moment was ze er gewoon door onder haar kinnetje!
Beetje talkpoeder aanbrengen met een wattenstaafje in de plooitjes. En als het toch rood wordt een beetje bepanten erop. Wel eerst schoon en droog maken voordat je er een nieuw laagje talkpoeder/bepanthen opsmeert!
Hier gaf de kraamverzorgster de tip om er gewoon een katoene zakdoek tussen de okseltjes te stoppen, dat neemt het vocht op en bleef eigenlijk altijd wel zitten en de baby heeft er geen last van.
Hoi allemaal, Bedankt voor de vele antwoorden. Sudo en bepanthen heb ik gelukkig in huis dus dat gaan we straks eens proberen. Talk heb ik nog niet dus dat moeten we gaan halen morgen en ik zal het dan idd eerst op mn vinger doen en dan in zn plooitjes. Het is wel een beetje rood maar geen wondjes of zo dus ik ben er hopelijk nog op tijd bij. Nogmaals bedankt voor de adviezen. Groetjes Kim
Misschien nog een kleine tip erbij: Fohnen!! Ik fohn Dean na het bad altijd droog hij heeft een hekel aan afdrogen(ook omdat hij van die smetplekjes had). Gewoon op de lauwe stand ten eerste vindt hij het heerlijk die warmte hij begint zelfs met zijn beentjes te trappelen als hij gefohnt wordt. Ten tweede wordt hij er lekker slaperig van. Ten derde belangrijkste de plekjes krijg je zo goed droog zonder het kapot te maken met een handdoek en het doet geen zeer. Zelfs tussen de kleintjes plooitjes is het nu droog!!!
fohnen nooit doen dan kan je de huid verbranden. weet niet of je maizena in huis hebt maar dat helpt perfect. beetje maizena op de natte plekken doen en de huid word er mooi droog van en je krijgt dan ook geen smetplekken
moet je wel een fohn hebben die verschillende standen heeft. ik werk zelf in de zorg maar wij doen het niet omdat je heel snel de huid kan verbranden. persoonlijk zou ik het ook nooit doen bij me kind dan smeer ik er liever sudo op of maizena