Mexicaanse griep en zwanger hoe verder!!!

Discussie in 'Gezondheid' gestart door rosannanl, 12 jun 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Towser

    Towser Fanatiek lid

    9 aug 2009
    1.222
    1
    0
    Gelderland
    Ik hoor net dat er op de school, waar mijn kinderen morgen weer heen moeten, drie kinderen zijn met Mexicaanse griep.........
     
  2. Hellen1971

    Hellen1971 VIP lid

    16 dec 2008
    6.069
    1
    38
    Senior consulente Wmo
    Sliedrecht
    Nikki: Ik zeg het gewoon zoals het is en daar mogen ze het mee doen! Mijn ouders zijn ook heel voorzichtig gelukkig en zullen er alles aan doen om hun eerste kleinkind gezond te houden..dus dat komt vast goed!
     
  3. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Huh? Hoe hoor je dat dan op zondag, en dan mogen die 3 kinderen toch niet naar school?
     
  4. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Goedemorgen,

    Ik ben vanochtend naar de gynaecologe gehad en ben weer goed door de APK heen ;)

    De werkwijze hier voor H1N1 is alsvolgt: ik heb nu een recept voor Tamiflu voor mij en mijn man (niet voor mijn zoontje want die dosis is anders en moet door de kinderarts voorgeschreven worden). Bij de 1e griepsymptomen kunnen we bellen en de tamiflu vervolgens innemen.
    Half september is het vaccin hier beschikbaar (nog maar 3 weken wachten!) en dan worden zwangeren gevaccineerd. Normaliter vaccineren ze zwangeren hier niet, maar dit is helemaal door de WHO goedbevonden. Het vaccin bestond al en volgens mijn gyn is er geen risico. Ik voel me nu goed beschermd met straks tamiflu in huis en al over 3 weken kans op een vaccin (ik ga er niet van uit dat ik het dan meteen direct krijg, maar misschien ben ik een week later wel aan de beurt, vaccineren gaat tenslotte vrij snel).
     
  5. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh ja, verder zei de gyn dat we onze newborn straks heel makkelijk kunnen beschermen, veel makkelijker dan dat ik mezelf kan beschermen. We zijn dan zelf in ons gezin gevaccineerd tegen die tijd, als het kan geef je BV en het kindje houd je gewoon weg bij snotteraars (vaak slaapt je baby ook, dus die ging je toch al niet wakker maken, en al helemaal niet voor snotterend kraambezoek nietwaar :)
     
  6. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
    Een goed voorbeeld vind ik. Maar ons kaartje zal kort en bont worden opgesteld. Er komt niemand naar het ziekenhuis (in België verblijf je bij een normale bevalling 5 dagen in het ziekenhuis en bij een keizersnee 7 dagen). Ons ouders en broer en zus kunnen we niet buitenhouden maar zij zullen hun handen wassen en ontsmetten en een mondmasker dragen. Geven ze verzet kunnen ze vertrekken. Het is mijn gezondheid en het is ons zoontje. Zodra ze buiten zijn kunnen ze doen wat ze willen maar bij ons in de buurt doen ze wat wij zeggen 8). Mijn familie zal daar niet moeilijk over doen. Mijn pa is ook een risicopatient, hij heeft maagkanker en ondergaat al meer dan een jaar chemo. dus zijn afweersysteem is allesbehalve. Van mijn schoonfamilie verwacht ik wel meer verzet. De rest van de familie (en het zijn er heel wat) en vrienden zijn uitgenodigd op de babyborrel die doorgaat op 6 februari. Het is te hopen dat tegen die tijd alles weer normaal is. Het lijkt misschien cru maar zo is het nu eenmaal.
     
  7. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    ook echt met mondmasker op kraamvisite?
    Hmm, gekke fotootjes voor in het baby album :)

    Ik zou qua kraamvisite echt nog even wat langer afwachten, je kunt het het beste wel voor de bevalling afspreken als je daarna geen stress wilt, wat Nikki ook aangeeft, maar er is voor de meesten nog tijd zat, eerst weer eens een week of 2 bekijken hoe het virus gaat lopen met de scholen die weer open gaan.
     
  8. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh ja, Kioshi, ik zal net als jij een week in het ziekenhuis blijven na de bevalling (hier ook standaard) en ik denk dat ze in het ziekenhuis zelf ook richtlijnen hebben voor het kraambezoek, ook voor de veiligheid van de overige newborns op die afdeling. Ik denk dus sowieso dat mensen niet het niet nauw nemen er niet in komen en dat maakt het voor jou makkelijker voor een eventueel zich verzettende schoonfamilie, dan ben jij het niet die dat zegt, maar de verpleegster, wel zo makkelijk.
     
  9. Towser

    Towser Fanatiek lid

    9 aug 2009
    1.222
    1
    0
    Gelderland
    Ja, de tam-tam gaat hier snel! Er was dus op school helemaal geen plan, ondanks dat ik daar al op aan had gedrongen. Pas vanmorgen is in overleg met de ouders besloten dat de kinderen nog een dagje! thuis blijven, terwijl ze zaterdag pas terug zouden zijn gekomen van vakantie....Ik had toen al besloten om mijn kinderen in elk geval vandaag thuis te houden. Ik vind het dus helemaal niks, vooral dat er helemaal geen plan is gemaakt. Voor hetzelfde geld staat de hele familie morgen weer op de stoep.
    Aan de andere kant is mijn vrouw nu nog in het tweede trimester en aangezien in Nederland vooralsnog niet gevaccineerd gaat worden, kan ze het misschien beter maar nu krijgen. De kinderen kunnen ook geen half jaar thuis blijven, maar ja, nu komt het wel heel dicht bij......:(
     
  10. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
     
  11. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    1100 nieuwe gevallen! wow!

    Ik had bij de geboorte van mijn neefje ook een mondmasker op want verkouden, maar hij lag op de intensive care. Als ze me gezegd hadden een ruimtepak aan te trekken en eerst zo een rondje om het blok te rennen voor ik hem mocht zien had ik dat trouwens ook zonder problemen gedaan ;)

    Worden in Belgie wel ook alle zwangeren ingeent, of alleen 3e trimester zoals in NL?

    Naomy is hier niet meer geweest, ik hoop niet dat je ziek bent joh!

    Towser, ik zou daar ook niet blij mee zijn!
     
  12. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
    Hier worden alle zwangere vrouwen ingeent. Zo was het toch 3 weken geleden toen ik bij de gynecoloog was. en het antiviraal middel voor zwangeren is relenza.
     
  13. Towser

    Towser Fanatiek lid

    9 aug 2009
    1.222
    1
    0
    Gelderland
    Ninette, het is nog erger in Nederland, zelfs in het derde trimester worden alleen de zwangere vrouwen ingeënt die toch al tot de risicogroepen horen....
    Ik heb vandaag de GGD gesproken, vanwege dat gedoe op school en gelijk gevraagd waarom zwangere vrouwen niet worden getest als ze verschijnselen van Mexicaanse griep vertonen. Zou tenslotte handig zijn, dan weet je tenminste zeker dat je geen vaccin hoeft te nemen. Eerst wisten ze het niet. Later werd ik teruggebeld en wisten ze het eigenllijk nog steeds niet, maar was het nou eenmaal zo besloten. Ook kon je, als je de verschijnselen had er wel zeker van zijn dat het Mexicaanse griep was, want er is momenteel geen andere griep. Toen ik vroeg of het dan zo was, dat asl je nu griep kreeg en daarna werd opgeroepen voor het vaccin, je dan kon zeggen dat het hoefde, omdat je het al had gehad, wilde ze dat ook weer niet bevestigen. Volgens de GGD mevrouw zou er vast een reden voor zijn dat ze geen kweek meer namen, alleen zij wist niet welke.
    Ik denk dat we maar naar België verhuizen, nog suggesties voor een leuke plek daar Kioshi? ;)
     
  14. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    Ik vind de informatie beschikbaar verder ook slecht, en voor mensen in mijn situatie, met milde astma, 36 jaar oud en kinderwens is er dus ook geen oplossing te lezen waar dan ook en dus ook niet het advies om nu niet zwanger te raken.

    Zwangeren in het eerste trimester mogen sowieso de prik niet, ook dus niet als je in een risicogroep zit. En zelf wil je dat dan ook niet omdat het de vrucht mogelijk aantast. Kies je er voor eerst de inenting te halen die pas in oktober/november komt waarvan je er 2 moet hebben met tussenpozen van minstens 2/3 weken mag je 8 weken daarna niet zwanger raken...dan zouden wij dus nu 5 maanden moeten wachten met zwanger worden.

    Gezien mijn leeftijd en die van onze nummer 1 weet ik niet wat ik moet doen nu en kan geen besluit vormen. Het blijft toch je eigen risico mocht ik nu zwanger raken..en ik vind het nogal een risico. Het gaat mij niet zo zeer om de griep, maar om het risico van een virale longontsteking, waar je dus niet zo veel aan doet.

    Heeft iemand nog advies voor mij of voor mensen in mijn doelgroep?? zijn er dan geen astmatische mensen die zwanger willen raken op dit forum of gaan die er gewoon voor?

    Ik baal echt enorm van dat gewacht en het feit dat er voor mij dus geen antwoord is tussen de 'veel gestelde vragen' op alle websites.

    Groetjes, Charlie
     
  15. Kioshi

    Kioshi Lid

    15 jul 2009
    72
    0
    0
    NULL
    west-vlaanderen
    jullie zijn allemaal welkom !!! West - Vlaanderen is niet mis. Al is het hier ook niet altijd koek en ei.
     
  16. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Charlie, jouw antwoord stond toch in principe in het rapport van experts? Ik weet even niet meer uit mn hoofd wat er stond, maar weet nog dat ik er bij het lezen aan dacht. Er stond iets in de trant van, speciale groep die in de gaten gehouden moet worden is de risicogroep met kinderwens. Dat zou mij genoeg zeggen. Misschien kun je die passage nog even opzoeken?

    Ik vind de risico's niet opwegen tegen 5 maanden wachten, ik vind 5 maanden niet zo lang persoonlijk voor het niet nemen van deze risico's (en je kunt natuurlijk ook begonnen zijn en dan nog niet zwanger he). Ik zou wel vast aangeven bij jouw huisarts dat jij je kinderwens nu even on hold zet, dan denken ze misschien weer sneller aan jou te bellen zodra de prik er is (je weet maar nooit).

    Ik weet dat zodra je een kinderwens hebt dat elke maand te lang duurt hoor, maar ik zou dit toch echt even afwachten.
     
  17. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik vind het trouwens ook echt gek van die school zeg. In Frankrijk hebben ze een heel nationaal plan voor scholen, bij 3 zieken in 1 klas wordt de klas gesloten en er is al 600 uur lesmateriaal gemaakt voor de televisie. en in Nederland moesten die kindjes op de school van Towser dan 'nog maar een dagje thuisblijven'. Typisch hoor. Zonder nu aan Nederland bashing te willen doen hoor! Is niet verkeerd bedoelt, snap gewoon niet waarom er eerst 34 miljoen vaccins worden gekocht, dan toch weer niet nodig maar alleen de risicogroepen waarvan dan afgeweken wordt van de rest, en vervolgens niet eens tot het vaccin er is meer aan preventie doen om die risicogroepen dus te beschermen.
     
  18. MoesCH

    MoesCH Fanatiek lid

    23 jan 2009
    4.303
    1.389
    113
    Vrouw
    heb hier een kindje van 11 maanden in huis die al 4 dagen hoge koorts heeft, huilerig is, niet wil eten enzo.. 2 keer bij de arts geweest maar ze willen maar niet testen op mex.griep!! zijn naar huis gestuurd met het advies uitzieken.. mocht de griep eind van de week niet over zijn dan pas wordt ze opgenomen!

    verder heeft de familie hier de griep flink te pakken.. de kinderen hebben koorts gehad en voelde zich erg slapjes.. ze zijn ook niet getest op mex.griep.. mijn man loopt al dagen te snotteren, bij hem is t gelukkig in milde vorm..

    Ik ben 34 weken zwanger en zit egt niet op de mex.griep te wachten.. ik probeer zoveel mogelijk uit de buurt van de zieken te blijven, maar hoe doe je dat met kleintjes in huis?
     
  19. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    (Deze aanbeveling impliceert dat speciale aandacht moet worden gegeven aan vrouwen uit de risicogroepen in de geslachtsrijpe leeftijd en met een kinderwens. Bij de beslissing over vaccinatie moet worden nagevraagd of een vrouw in die leeftijdsgroep (mogelijk) zwanger is of dat op korte termijn wil worden. In het eerste trimester wordt van vaccinatie afgezien. Na vaccinatie dient zwangerschap gedurende acht weken voorkomen te worden. )

    ________________________________________

    Ninette, bedankt voor je antwoord. Dit is inderdaad het stukje text wat ik kan vinden. Dus het advies is te wachten als ik het zo lees. Veel keus is er niet als je het op veilig wilt spelen. Grrr...die laatste zin irriteert me gewoon enorm, dat je na de vaccinatie nog eens 8 weken kan gaan wachten, en ook: dat je uberhaupt niet zeker weet of je dat vaccin wil omdat het sowieso rommel is en het nog nauwelijks getest is.

    Jeemig, ik wordt niet goed van mezelf....pffff..wil ik het eindelijk...staat dit weer in de weg.

    Niets aan te doen verder. Ben benieuwd hoe het zal gaan de komende weken met de verspreiding.

    Thanks anyway, Charlie
     
  20. Ninette

    Ninette Bekend lid

    9 aug 2009
    572
    0
    0
    NULL
    NULL
    MoesCH, wat vervelend! Geef je je kleintje goed te drinken en paracetamol? Ik hoop dat ze er snel bovenop komen! en dat jij het dus niet krijgt, maar dat kan toch eigenlijk haast niet anders dan? Echt heel raar dat ze geen enkele test doen, zelfs dus niet terwijl er een risicogroep in het gezin is.
    Jullie zijn niet net terug van vakantie ofzo toch? Ik bedoel, heeft jouw gezinnetje dit nu gewoon in de supermarkt opgelopen?
     

Deel Deze Pagina