Laura Dekker wil zich uitschrijven uit nederland

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door LadyDaisy, 25 aug 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LadyDaisy

    LadyDaisy Niet meer actief

  2. wendysunny

    wendysunny VIP lid

    24 jun 2009
    5.789
    0
    0
    ach ja... zo denk ik dus ook
     
  3. MamaDeluxe

    MamaDeluxe Fanatiek lid

    4 sep 2007
    4.576
    82
    48
    Ehh ik vind het ook niet verantwoord eigenlijk. Moet ze bovendien niet voldoen aan haar leerplicht e,d en wie gaat daar op toezien dan als ze in haar up weg is?...
     
  4. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    wat een moeilijk zeik land hebben we toch .. Dat meisje heeft zoveel ervaring, de ouders vinden het goed .. SO WHAT dat ze zo jong is, laat haar dit moois niet afpakken en laat haar gewoon gaan ..

    Achterlijk regeltjes land ... Als ik het geld zou hebben dan was ik hier allang weg geweest uit nederland .. Ik schaam me af en toe gewoon echt voor mijn land
     
  5. Rosado

    Rosado Niet meer actief

    Mee eens. Ze is pas 13. Dan kan je nog zo "volwassen" zijn, het blijft een kind.
     
  6. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    En een kind zou het niet kunnen ?
     
  7. MamaDeluxe

    MamaDeluxe Fanatiek lid

    4 sep 2007
    4.576
    82
    48
    Kunnen...vast wel...mogen? nee. Je bent eenmaal niet volwassen met 13 jaar, bovendien als haar wat overkomt, wat dan ook, zijn haar ouders verantwoordelijk want ze is en blijft minderjarig.

    Ik heb een dochter van bijna 13, geen haar op mijn hoofd dat ze al alleen op vakantie mag laat staan een reis rond de wereld, ik zou het mezelf NOOIt vergeven als haar wat overkwam, hoeveel passie ze ook mag hebben voor iets.
     
  8. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    nee ik vind 13 ook veel te jong of je nu DENKT volwassen te wezen of niet je hebt gewoon nog een moeder nodig als je denkt die nu al niet meer nodig te hebben vind ik zoiezo niet echt een superinstelling, ik was toen zo close met mijn moeder dat ik geeneens weg zou WILLEN, volgens mij moet niemand van 13 dat graag willen dan heb je echt wat gemist in het huidige gezinsleven..

    Ze is gewoon minderjarig en dient ook zo behandeld te worden, als haar ouders mee zouden gaan vond ik het geen probleem (die leerplicht zit ik niet zo mee) maar een meisje van die leeftijd hoort gewoon een mama bij haar te hebben (of papa natuurlijk)
     
  9. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    Oke ik zou het persoonlijk ook niet willen maar goed die ouders hebben hun oke gegeven en dan is er weer zo'n land als dit wat dan weer moeilijk doet over dat ze niet '' Mag '' dan denk ik mijn hemel zeg kom op doe niet zo moeilijk, altijd en eeuwig maar al die regeltjes, bah
     
  10. MamaDeluxe

    MamaDeluxe Fanatiek lid

    4 sep 2007
    4.576
    82
    48
    @chantal, het is natuurlijk een bijzondere zaak voor de kinderbescherming, ben benieuwd wat het oordeel uiteindelijk wordt.
     
  11. Deurtje

    Deurtje Fanatiek lid

    8 mei 2008
    4.332
    0
    0
    Ik vind het bijzonder onverantwoord als een 13 jarige in haar eentje de wereld over gaat zeilen. Ik snap echt niet dat haar ouders dat goedkeuren.
    En ja we leven in een land met veel regeltjes, maar ik vind het niet verkeerd dat de Kinderbescherming hierop ingaat hoor, komop ze is 13! Ik ging op mn 13e gewoon nog met mn ouders mee op vakantie, geen haar op mn hoofd die eraan dacht om alleen te gaan en al helemaal niet op wereldreis!
     
  12. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    Ja ik mag wel zeggen dat mijn kinderen op de vloer mogen poepen en plassen maar verstandig is het niet , als je zelf als ouders zijnde je taak niet serieus oppakt moet iemand anders dat helaas doen, opvoeden is niet afgelopen met je 13e
     
  13. Nettie

    Nettie Fanatiek lid

    14 jun 2007
    4.016
    0
    0
    Verzorgende IG
    ergens boven in Nede
    Ik persoonlijk snap die ouders niet zo goed.. Je kind mag dan nog zoveel ervaring hebben, dat ze helemaal alleen weggaat voor weet ik veel hoeveel maanden dat wíl je toch zeker niet??? Ik snap dat gewoon niet, ik zou mijn dochters voor geen goud met 13/ 14 jaar al alleen op vakantie laten gaan, weet jij veel in wat voor situaties ze terecht komt....
    Het is toch absoluut ook niet meer veilig voor een meid alleen op een doodnormale avond op straat, laat staan tijdens een wereldreis....

    Ieder z'n mening hoor, maar zo denk ik erover...
     
  14. pixie

    pixie VIP lid

    30 mei 2008
    12.315
    0
    0
    woonbegeleider psychiatrie
    Leusden
    ik vind het ook niet verantwoordelijk.. ik zeg.. als ze oud genoeg is om huis uit te gaan dan mag ze gaan zeilen rond de wereld.. tot die tijd in school blijven..

    ik vind dus wel goed dat de kinderrechter haar 'probeerd'te beschermen
     
  15. Charlie007

    Charlie007 Niet meer actief

    Ik snap het ook niet helemaal van haar en haar ouders. Waarom kan ze nou niet even een paar jaar wachten. Het is maar net waar je zin in hebt..in je eentje de atlantische over in grote golven.

    Raar verhaal hoor dit. Die ouders lijken wel niet goed wijs of zo. Je hoeft maar een klap van de giek over je hoofd te krijgen en je ligt overboord.

    C
     
  16. MamaDeluxe

    MamaDeluxe Fanatiek lid

    4 sep 2007
    4.576
    82
    48
    vind ik ook, als ze er echt een superpassie voor heeft, is die passie er over 5 jaar ook nog wel, als ze 18 is.
     
  17. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    jep wat is nu een paar jaar wachten, ik moest zelf wachten tot ik 18 was met bepaalde dingen (bv een simpel iets als een navelpiercing) officieel ben je nog geeneens volwassen met je 18e maar goed (je hersens kunnen nog niet de volledige consequenties van je daden inschatten totdat je hersens volledig zijn volgroeid (ongeveer tot je 22-23e) ik zou zeggen wacht maar je hebt nog tijd zat... ga nog maar wat oefenen haha
     
  18. pixie

    pixie VIP lid

    30 mei 2008
    12.315
    0
    0
    woonbegeleider psychiatrie
    Leusden
    zou jij ook zo reageren als het om jou dochter ging?? 2 jaar lang van huis weg op de gevaarlijke zee, nog kwetsbaar puberende meisje :$ die van land naar land zeilt..
    ik beloof je als ze terug komt herken je haar niet meer en denkt ze dat ze alles beter weet!!!! en wil gelijk zelfstandig gaan wonen..
    zo heb jij even genoten van je kind tot ze 13 werd!!
    en ho maar laat ons maar niet beginnen over school...lekker belangrijk een carriere later

    oke ik draai een beetje door.. maar zo onverantwoordelijk vind ik dit!
     
  19. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Enerzijds denk ik: Wauw! Een meisje van 13 die dat zou kunnen! Anderzijds vind ik het goed dat de kinderbescherming in grijpt.
    Ze zijn er om het kind te beschermen tenslotte... En hoe vaak het ook mis gaat, ik vind het goed dat er nu (misschien) op tijd wordt ingegrepen.
    Dat ze in het ander land misschien wel mag? Tja...

    Ik werk in een zwembad, bij ons mogen kinderen zonder zwemdiploma niet zonder bandjes zwemmen. In een ander bad mag dat wel, onder begeleiding. Maar wat als het kind verdrinkt, omdat de ouders 1 tel afgeleid waren? Dan ben je als bad OOK verantwoordelijk.
    En zo zie ik dat met dit ook. Als een ander land die verantwoording wel wil nemen, so be it... Maar ik vind het toch wel goed dat er hier ingegrepen wordt.
    Er moet toch wel een andere manier te vinden zijn om haar kwaliteiten/talent qua zeilen/overleven aan te tonen.
     
  20. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    Tuurlijk zou ik het verschrikkelijk vinden om mijn dochter zo'n lange tijd niet te zien dat is bij mij ook niet het punt ..

    Het punt bij mij is dat ik gewoon scheit ziek word van alle regels hier in dit land ... Als haar ouders het nou goed vinden ..

    En wat betreft een carriere je kan altijd nog naar school, er zijn zat mensen die alleen maar in hun tiener jaren de middelbare school hebben afgemaakt en daarna niet hebben verder geleerd ... Veel van deze mensen zijn gelijk gaan werken en hebben via hun baas een interne opleiding gedaan of zijn prive verder gaan leren ... Dus het slaat nergens op dat je zegt dat ze dan geen carriere kan krijgen ..

    Ik heb zelf ook geen diploma van het toerisme maar ik word wel ( doordat ik zoveel ervaring heb ) aangenomen op reisbureau's .. Dus zo'n papiertje zegt niets ..

    Maar ieder zijn mening toch ? We kunnen het niet altijd eens zijn met elkaar ;)
     

Deel Deze Pagina