nodig & geldverspilling betreffende babyuitzet

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door mejosje, 25 aug 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    Ik krijg constant de vraag of ik alles al heb... zo langzamerhand begin ik wat dingen hier en daar te verzamelen en krijg ik van die pakketten binnen met allemaal spulletjes. Ik heb dus nog niet alles... en wacht ook rustig nog even, heb geen haast... heb ik het ineens wel nodig, dan denk ik dat het ook zo gepiept is. Wat ik wel doe is af en toe even kijken of het geen wat ik weer heb gekregen van iemand op de lijst van de babyuitzet staat... en dan komt het volgende in mij op:

    Ik kan me zo voorstellen dat ik heus niet alles nodig zal hebben wat op de lijsten staat aan materiaal wat je moet aanschaffen voor de kleine.

    Wat was echt nodig om te hebben en wat is absolute geldverspilling om te kopen van de uitzetlijst?
     
  2. Lovelylonnes

    Lovelylonnes Fanatiek lid

    3 jul 2007
    2.208
    1
    0
    Nagelstyliste en incassomedewerker.
    Nou ik heb eigenlijk wel bijna alles gebruikt van mijn uitzetlijst, alleen de navelbandjes en jersey luiers heb ik niet gebruikt.
    Hydrofiele luiers gebruik ik nog steeds overal voor, omdat mn oudste nogal een spuger was...

    verder zijn veel dingen een kwestie van mening en smaak. zo heb ik geen tummietub en alleen een gewoon bad. Heb ik geen wieg, alleen een ledikant (scheelt erg veel geld) en eje hoeft helemaal geen dure babykamer te kopen, een kastje met laatjes voldoet ook. (al hoop ik dat als je een kamertje wil je die al wel besteld hebt want daarop zit veel levertijd!)

    Als je borstvoeding wil geven zou ik GEEN kolf kopen van te voren, is tijd genoeg als het bevalt en het lukt e.d.

    Noem nog eens een voorbeeld waarvan je niet weet of het nodig is deze te kopen?
     
  3. Lynn77

    Lynn77 VIP lid

    29 dec 2007
    10.546
    1
    0
    Zuid-Holland
  4. Duna

    Duna Niet meer actief

  5. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.036
    1.857
    113
    Provincie Groningen
    Wat ik niet heb gekocht:
    Luieremmer (ik heb een pedaalemmer, en die voldoet prima)
    navelbandjes
    flanellen luiers
    sokbroekjes
    slaapzakjes (had ik pas met 6 weken nodig)
    Niks voor de borstvoeding (ik geef de fles)

    Ik had ook geen tummy tub of een wiegje, gebruikte een gewoon badje en een ledikantje.
     
  6. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    voorbeelden: campingbedje, flanellen luiers (waar zou je die uberhaubt voor gebruiken?), maatkan met deksel...
     
  7. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    Na een week merk ik al dat ik inderdaad bepaalde dingen helemaal niet gebruik en ga gebruiken, en andere dingen mis!

    Koop bijvoorbeeld zelf een paar goede sokjes met goed strak elastiek er in (wij hebben er een paar van de prenatal die erg goed zijn), want je krijgt vast heel veel sokjes, maar die zijn heel vaak erg lossig en zijn elke keer uit. Niet handig!
    Julia is ook een spugertje, dus wij hadden vooral de eerste dagen met stuwing enzo erg veel shirtjes nodig. Zorg dus voor minstens 10-12 truitjes in maat 50 of 50/56.
    Kolf heb ik ook nog niet, daar zijn we nu naar op zoek. Heb je ook echt niet nodig de eerste dagen, en zo wel kun je er ook eentje huren.
    Oh, en zorg voor minstens 15-20 hydrofiele doeken / spuugdoekjes. Spuugdoekjes vind ik wat klein voor een boertje te laten, maar om haar mond/shirt schoon te maken wel fijner.
    Ik heb trouwens shampoo, bodylotion, badolie etc. gekocht, maar ik merk dat ik dit nu totaal nog niet gebruik. Ik heb zoveel proefpakketjes liggen, en merk nu pas wat ik wel/niet gebruik en fijn vind. De eerste dagen heb je nauwelijks iets nodig van dat soort spul, dus de proefverpakkingen uit de dozen zijn genoeg dan.

    Succes ermee!
     
  8. Duna

    Duna Niet meer actief

    Deze dingen die jij noemt heb ik allemaal niet. Welke uitsetlijst heb je? (Campingbedje is later misschien wel handig als je kindje niet meer in de kinderwagenbak past)
     
  9. Sam1986

    Sam1986 Actief lid

    6 jul 2008
    437
    0
    0
    Ik heb eigenlijk alles wel gebruikt. Navelbandjes had ik alleen niet gekocht, omdat ik al had gehoord dat je deze niet nodig hebt. De flanellenluiers gebruik ik wel. Mijn kraamverzorgster gebruikte deze bij het opmaken van de wieg en ik gebruik ze daar nu ook voor. Ik heb laat maar zeggen een hydrofieldoek bij het hoofdje en een flanelen doek waar ze op ligt. Deze haal ik er een paar keer in de week af, zodat ik niet zo vaak het hoeslaken hoef te vervangen.
     
  10. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    Ik heb meerdere bekeken; prenetal uitzetlijst, hema... random op internet! Ben aan het vergelijken geslagen.

    Heb me aangeleerd altijd kritisch te blijven, nooit zomaar iets voor waar aan te nemen of voor nodig te achten in dit geval, altijd meerdere bronnen raadplegen! En welke bron is nou het handigst dan een new mom ;)
     
  11. rodelief

    rodelief Fanatiek lid

    14 feb 2008
    1.527
    0
    0
    Camping bedje is wel een aanrader hoor!!!
    Alleen wel pas na een maand of 4 of 6 zodra je kindje niet meer in de kinderwagen bak past.
     
  12. foetbal

    foetbal Actief lid

    20 feb 2008
    209
    0
    0
    Ik vond heel veel kleertjes in kleine maatjes juist niet nodig.
    Die eerste weken was je zo veel dat iets dat vies is zo met de volgende was meekan. (en een broekje wordt de eerste weken in principe ook echt niet vies, kon bij mij in ieder geval wel een paar dagen mee.)

    Ohja, en mocht je na een week ofzo toch niet uitkomen wat kleertjes betreft heb je meteen een goed excuus om met kinderwagen en al de stad in te gaan om nieuwe kleertjes te gaan kopen.
    (ik had een pakje dat hartstikke leuk was maar toen 'ie er eenmaal was helemaal niet stond. Dat soort dingen weet je pas als je beeb er is.)
     
  13. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    Een campingbedje vind ik echt een aanrader, maar nog niet als ze zo klein zijn, onze dochter gaat zaterdag 'uit logeren' en dan is het echt heel fijn dat we een bedje hebben, maar die kun je ook pas later kopen vind ik :).

    Een maatkan met deksel...? Ik weet niet eens wat het is :D hahaha.

    Hydrofiele luiers gebruik ik hier nog steeds, handig als ik haar moet verschonen als we buiten de deur zijn, leg ik haar daar op, in bed gebruik ik ze niet meer, maar ze zijn zo handig met afdrogen e.d. Wij hadden ook een tummytub, maar die hebben we maar een paar keer gebruikt... Navelbandjes heb ik helemaal niet gebruikt.

    Goed van je dat niet alles als een kip zonder kop (zoals ik deed :D) aanschaft maar je eerst goed orienteert!
     
  14. Dragonfly

    Dragonfly Niet meer actief

    Mijn vk zei dat navelbandjes heel sporadisch gebruikt worden en mocht het nodig zijn na de bevalling dan kan je partner die nog altijd ophalen.
    Een kolf zou ik ook niet zomaar aanschaffen. Die dingen zijn harstikke duur. Je zou idd kunnen gaan huren (wat ook niet goedkoop is trouwens) of als je mazzel hebt (zoals ik) van een vriendin 1 lenen. Die is niet nieuw meer, maar om te kijken of het allemaal gaat lukken volstaat het prima.
    Een wiegje is ook niet mijn ding, een tummytub ook niet.
    Ik was helemaal weg van zo'n soort klamboe-achtig ding voor om het ledikantje van de IKEA (die met die blaadjes). Toen we met 33 weken eindelijk het kamertje klaar hadden (beter laat dan nooit) bleek dat die helemaal niet boven het bedje kon hangen, want die staat voor een deel onder de schuine wand omdat anders de deurtjes van de commode niet fatsoenlijk open kunnen.
     
  15. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    Dit soort dingen kunnen mij ook overkomen... kan erg veel afwegen, maar als iets leuk is en ik moet het hebben (in de allerergste zin van de worden moeten hebben) dan zorg ik ook dat ik het krijg, koop, in bezit heb... :)
     

Deel Deze Pagina