Stoppen met Microgynon 30

Discussie in 'Anticonceptie' gestart door steenbokje, 7 sep 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Hoi allemaal :)

    Ik had afgelopen vrijdag weer moeten beginnen met een nieuwe strip, maar dacht hier gisteravond pas aan. Uiteindelijk (na wat verder te hebben gelezen hier en op internet) toch maar weer begonnen en de komende week (weken?) even voorzichtig aan doen i.v.m. een eventuele eisprong. Mijn vriend wil nog geen kinderen (eerst trouwen, groter huis, stabiele financiele situatie). Ik ben er al wel klaar voor, maar goed... het is niet alleen mijn keus natuurlijk.

    Nou vraag ik me wel af wat ik kan verwachten van het ontpillen. Ik gebruik deze pil al 12 jaar - vanaf mijn 16e. Gaat het ontpillen voor mij langer duren / zwaarder zijn dan voor mensen die nog maar kort de pil gebruiken?
    Wat voor klachten kan je verwachten bij het ontpillen? Ik was gister (voordat ik de eerste pil weer uit de strip drukte) wel ontzettend misselijk, en ook duizelig elke keer als ik op stond.

    Alvast heel erg bedankt voor de antwoorden!!
     
  2. Liesje76

    Liesje76 VIP lid

    16 nov 2006
    24.463
    0
    0
    Twente
    ik heb ook jaren deze pil geslikt voordat ik zwanger werd en na het stoppen heb ik nergens last van gehad, dus geen ontpillingsverschijnselen of zoiets.
    Ik had ook gelijk na het stoppen weer een regelmatige cyclus van 28 dagen.

    je moet er idd even aan denken om 7 dagen condooms ofzo te gebruiken ivm de eisprong!
     
  3. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Dank je voor je antwoord :) Ik hoop dat ik er dan ook weinig last van zal krijgen.

    Mijn vriend riep meteen "ik wacht wel een maand!" maar ik las in de bijsluiter van de pil (als je 1 vergeet) dat je ook een week een barrieremiddel moet gebruiken.
    Volgens de calculator zou mijn eisprong (als die plaats vindt doordat ik de pil ben vergeten) op 14 september zijn. Na die datum is het weer veilig?
     
  4. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Hoi ik heb deze pil ook jaren geslikt (is wel vervangen door een b-merk zegmaar, maar de bestandelen en werking zijn hetzelfde) en was gelijk na het stoppen met deze pil zwanger. Maar ik kan je niet niks vertellen ovet ontpillen want dat is hier niet gelukt.
     
  5. Balou

    Balou Fanatiek lid

    27 mrt 2007
    2.320
    4
    0
    verzorgende IG
    prov Groningen
    Ik heb die pil ook. Ik had geen ontpillingsverschijnselen. Ik was wel onregelmatig ongesteld. Ben sinds mei weer gestopt met de pil en ben weer onregelmatig ongi. Maar heb geen verschijnselen.
     
  6. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik heb die pil een jaar of 8 onafgebroken geslikt (en daarvoor ook al eens 4 jaar). Na het stoppen gelijk een regelmatige cyclus, 27-28 dagen. Na de 2e echte ronde (dus helemaal zonder wat voor anticonceptie dan ook) was ik zwanger. Geen enkele vorm van ontpillingsverschijnselen gehad.
     
  7. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Hoi, bedankt voor de reacties!

    Ik was altijd al onregelmatig en heftig (3-8 weken cyclus) ongesteld, vandaar ook dat ik zo vroeg al aan de pil ben gegaan. Als het weer onregelmatig wordt, heb ik daar niet zoveel problemen mee. Wel als het weer zo heftig wordt als voorheen, maar hopenlijk zal dat meevallen.

    Ik ga de discussie nog eens oplaaien hier thuis, want wil eigenlijk echt van de pil af. Als we dan besluiten om voor een kindje te gaan, weet ik in ieder geval meteen dat het kan lukken, zonder eerst de natuurlijke cyclus af te moeten wachten. Daarnaast,er zijn altijd nog andere anticonceptie middelen ;)
     
  8. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Eventjes een bannertje aangemaakt zoals jullie zien ;)

    Gesprek gehad vanaaf en ja, ik stop wel met de pil (wilde ik al heel lang), maar we blijven nog eventjes "oefenen" in plaats van voor een kindje te gaan. Ik ben het er zelf ook mee eens dat je voorafgaand aan een kind een stabiele thuissituatie moet hebben. Dat betekent voor mij dat ik een baan vind (net afgestudeerd) en dat we samen op zoek gaan naar een nieuw huisje.

    Heb uitgelgegd hoe de pil werkt en wat het voor invloed op je lichaam heeft. De eisprong die stopt, slijmvlies wat dunner wordt. En ja, natuurlijk ook erbij gezegd dat dat allemaal weer normaal wordt als ik stop met de pil. Hij was het er wel mee eens, zolang we nog maar niet meteen aan kids beginnen. Betekent dat hij dan ook zijn verantwoordelijkheden moet nemen...

    Ik ben van plan om hier mn cyclus goed bij te houden, en als alles weer natuurlijk op gang is gekomen zien we wel verder... Deze maand maak ik de pilstrip af. Daarna gaan de overige 9 (hoe ironisch) verbannen worden :D


    Volgende maand kom ik dus wel op het ontpillen terug haha...
     
  9. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.552
    527
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ik heb geloof ik 15 jaar Microgynn 30 gebruikt.... Toen ik vorig jaar in april ben gestopt, heb ik hoegenaamd geen klachten gehad. Voorheen was ik ook altijd onregelmatig ongesteld... ben vier maanden heel regelmatig geweest, en daarna niet meer :)
    Ons wondertje is afgelopen april geboren.
     
  10. woops

    woops Niet meer actief

    Hoi,

    Ik heb deze pil vanaf m`n 12e geslikt en ik ben April 2008 gestopt ermee.
    Dus even snel uitgerekend is dat 16 jaar geslikt.
    Over het ontpillen, ja is moeilijk.
    We zijn meteen begonnen om zwanger te worden.
    Ik was onregelmatig na de pil en die cyclussen lagen tussen de 24 en 39 dagen.
    Omdat we meteen ervoor gingen dacht ik elke maand dat het wel raak zou zijn dus alle kwaaltjes die ik had, dacht ik meteen het is raak.
    Het ontpillen is niet zwaar gevallen vind ik, het wachten op het zwanger worden wel.
    Zwanger worden is gewoon heel spannend dus dat zul je dan wel merken wat ik bedoel.
    We hebben er precies 1 jaar over gedaan om zwanger te worden, April 2008 gestopt en April/Mei 2009 zwanger.
    Succes met oefenen en zwanger raken.

    Groetjes
     
  11. zicht

    zicht Niet meer actief

    Hoi,

    Ik heb deze pil ook ruim 10 jaar geslikt.
    Na het stoppen hebben we 3 maanden condooms gebruikt.
    Ik werd gewoon heel regelmatig ongesteld. Nergens last van gehad. Vervolgens gelijk in de eerste ronde raak! Dus van het ontpillen heb ik helemaal nergens last van gehad. Maar het zal per persoon wel verschillen. Microgynon is op zich niet zo'n hele zware pil.
     
  12. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Bedankt voor alle reacties. Echt fijn dat er zo snel en zo veel gereageerd wordt :D

    @Hopmarjanneke: Van harte gefeliciteerd met jullie wondertje!! De berichten die ik lees over het ontpillen bij de microgynon 30 zijn in ieder geval allemaal positief.

    @Wops: Ook jij van harte gefeliciteerd met de zwangerschap! Ik vind het nu - ookal gaan we er nog niet echt voor - al ontzettend spannend...

    @Fon: Van harte met de kleine meid! Hoop echt dat het me volgende maand niet zwaar gaat vallen...

    Denk dat de misselijkheid van afgelopen zondag nacht (2 pillen vergeten, hormonen verwdijnen na 2 dagen uit je lichaam) ook mede door de spanning kwam. We zien wel hoe het zal verlopen. ik zal in ieder geval in dit topic jullie op de hoogte houden...
     
  13. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Hier de pil 6 jaar onafgebroken geslikt, en direct een vrij regelmatige cyclus.
     
  14. Marnat

    Marnat VIP lid

    10 aug 2009
    29.821
    3
    38
    Vrouw
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    hier 9 jaar deze pil gebruikt na 11 jaar oefenen nog niet zwanger
    en mijn cyclus is regelmatig
     
  15. blondoniempje

    blondoniempje Actief lid

    30 mrt 2009
    272
    0
    0
    Project Secretaresse
    Breda
    hoi hoi,

    ben zelf sinds 13-8 gestopt, na 12jr gebruikt te hebben en heb nog niet echt ergens last van behalve me borsten... weet nog niet of dat bij ontpillen hoort en/of me cyclus gewoon gaat verlopen maar ik zal het je laten weten hoe het verloopt!

    Groetjes
     
  16. steenbokje

    steenbokje Niet meer actief

    Laten we daar ook maar op hopen!



    Heel erg vervelend Marnat. Heeft dit met het pilgebruik te maken? (Sorry, ben nog niet bekend met alle verhalen hier op het forum)
    Ik hoop in ieder geval dat er voor jullie ook nog een wondertje mag gebeuren...



    Zou fijn zijn als je me op de hoogte wilt houden :) Ik moet hem nog 2 weekjes slikken (wil niet halverwege een strip ophouden)
     
  17. ichtus

    ichtus VIP lid

    5 mrt 2007
    14.841
    1
    38
    gelderland(noord)
    hier ook microgynon 30 gebruikt.. mijn zoon kwam er dwars doorheen..daarna microgynon 50 gebruikt.. na stoppen meteen zwanger van onze dochter.. daarna weer Mic.50.. na stoppen halverwege cyclus niet meer ongesteld.. meteen zwanger..
    Nu weer mic 50 gebruikt.. en halverwege de maand ontdekte ik mijn eisprong.. (dat zou niet mogen kunenn tijdens pilgebruik) dus maar weer gestopt..(we wilden wel voor een vierde) en ja hoor.. meteen weer zwanger..

    Het ontpillen ken ik dus absoluut niet en kennelijk zijn we supervruchtbaar..
     
  18. Marnat

    Marnat VIP lid

    10 aug 2009
    29.821
    3
    38
    Vrouw
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    moppie

    Oorspronkelijk geplaatst door Marnat
    hier 9 jaar deze pil gebruikt na 11 jaar oefenen nog niet zwanger
    en mijn cyclus is regelmatig

    Heel erg vervelend Marnat. Heeft dit met het pilgebruik te maken? (Sorry, ben nog niet bekend met alle verhalen hier op het forum)
    Ik hoop in ieder geval dat er voor jullie ook nog een wondertje mag gebeuren..

    komt door nalatig heid van mijn oude huis arts
    dat er nu pas wat gedaan word
    mijn nieuwe heeft het allemaal ver sneld

    verder wil ik zeggen veel lees plezier op het forum
    ik heb dit veel uit gelegt op het forum
     
  19. Carla1980

    Carla1980 VIP lid

    16 jul 2006
    5.833
    1
    0
    Lerares basisonderwijs
    Noord-Brabant
    Ik heb die pil 13 jaar geslikt, toen ik stopte heb ik 2x een cyclus van 28 dagen gehad en toen was ik zwanger. Heb nergens last van gehad.
     
  20. blondoniempje

    blondoniempje Actief lid

    30 mrt 2009
    272
    0
    0
    Project Secretaresse
    Breda
    Tot nu toe nog geen lat van ontpillen... Maandag NOD... ben benieuwd..
     

Deel Deze Pagina