Baby te vondeling in Utrecht - Binnenland - Telegraaf.nl [24 uur actueel, ook mobiel] [binnenland] Ik kan hier ZO kwaad om worden he Een kind is niet een stuk vuil dat je zomaar effe weggooit!! :x Voor mij is er geen enkel excuus dat dit goed kan praten.
Maar aan de andere kant. Ze leggen het kindje bij een ziekenhuis waar goede medische zorg is. Ze hadden het meisje ook in een vuilnisbak neer kunnen leggen en dat hebben ze god zij dank niet gedaan! Wat niet betekend dat het goed te praten is hoor. Vreselijk!!
Nou wees blij dat ze het kindje bij een ziekenhuis te vondeling heeft gelegd en niet in een kliko gedumpt ofzo. Tuurlijk is het verschrikkelijk, maar ze heeft in ieder geval wel nagedacht over wat een slimme plek zou zijn om het meisje te vondeling te leggen zodat ze snel gevonden zou worden en goede zorg zou krijgen.
Ze had het babytje ook ter adoptie af kunnen staatn. Dit is toch ook een hele rare manier? Net alsof niemand doorheeft dat jij een baby hebt gebaard en dat je van een bolle buik ineens een platte hebt.
Dat is misschien wel zo, maar het is natuurlijk makkelijk oordelen als je de situatie niet kent. Ik denk niet dat iemand zijn kindje zo makkelijk maar te vondeling legt. Ik denk dat iemand dan wel heel wanhopig is.
Vreselijk ! Als ik dan naar mijn eigen dochter kijk dan kan ik me gewoon niet voorstellen dat iemand zijn eigen kindje zo weg doet. Gelukkig heeft ze/hebben ze (?) de baby niets aangedaan. Dat hoor je ook nog weleens. Zoals die babymoordenaar uit Arnhem... Ik krijg kippenvel van dat soort berichten.
Natuurlijk is dit verschrikkelijk, maar het feit dat iemand dit doet, zegt al heel veel over de psychische toestand van de moeder... Je kunt wel boos worden, maar wat voor zin heeft dat? Ik ben alleen blij dat de baby op tijd is gevonden en ik hoop dat ze ook de moeder vinden. Niet zozeer om te straffen, maar om psychologische hulp te bieden.
Ik persoonlijk vind het heel erg dapper van deze moeder! Hoevaak lezen we niet in kranten of op i-net dat er weer een babylijkje is aangetroffen op de meest afgelegen plekken. Er kunnen wel duizende redenen zijn geweest waarom een moeder als deze zo'n beslissing heeft genomen. Nee, respect voor deze moeder, ze wil duidelijk alleen het beste voor haar kindje. Moet een ongeloofelijke moeilijke keuze zijn geweest. En was dat niet zo dan heeft zo'n kindje straks alleen maar een betere toekomst bij ouders die wél heel graag dit kindje willen!
Hier sluit ik me ook bij aan.... En toch hoor je nogal eens, dat iemand zwanger is en het pas ontdekt vlak voor de geboorte van het kindje, omdat ze het ZELF niet eens wist. Laat staan de omgeving. En je hebt nog altijd meiden die een superklein buikje hebben (mijn vriendin ook, maar het kindje was toch 8 pond!) en als je dat perse wil verbergen, dan zou dat nog best kunnen lukken...
Ja, DUIDELIJK! *zucht* Hoe kun je nou zoiets zeggen? Er zijn toch 1001 andere, betere oplossingen dan dit? Ja, het kan slechter. Je baby doden of op een plek dumpen waar niemand het kan vinden. Maar het is niet zo dat de moeder naar binnen is gelopen, de baby heeft afgegeven en toen weer is weggegaan. Ze heeft het kind alsnog gedumpt, MET het risico dat niemand het zou vinden. Respect? Verre van.
Het kan ook bijv,. een moslim vrouw zijn geweest waarvan men niet wist dat ze zwanger was (de jurken zijn zo wijd). Het is heel erg wat ze gedaan heeft en inderdaad is de kleine godzijdank op tijd gevonden, maar als je dan leest dat er e.o.a. studente al 3 baby's van zichzelf vermoord heeft. Dan ben ik blij dat ze die kleine schat bij het ziekenhuis heeft neergelegd (beter in het ziekenhuis afgeven, maar goed ) Je weet nooit de beweegredenen van iemand, maar ik zou denken dat het een moslim meisje was. Dat hoeft natuurlijk niet .
Misschien vond iemand anders wel dat deze moeder haar baby niet mocht hebben, en hebben ze het kind van haar weggenomen en te vondeling gelegd..... wie weet wat er dan door die moeder heengaat. Ze nemen je kind af, en je weet dat het ergens op de wereld door een ander opgevoed gaat worden. Maar misschien heeft ze het zelf gedaan... tja niet de handigste oplossing maar ze zal haar redenen er wel voor gehad hebben. Ze hebben ook niet voor niks ergens babyluikjes gemaakt, het zal vaker voorkomen. Het is erg moeilijk om niet te oordelen vind ik.
In Nederland ook? Ik dacht dat dat alleen in België was... Daar heb je helemaal gelijk in. Ik vind het daarom ook goed van je dat je een compleet andere mogelijkheid schetst. Het is moeilijk niet te oordelen, maar als je toch gaat oordelen, is het wel slim om ook andere opties te bekijken i.p.v. meteen met de vinger te wijzen naar de meest voor de hand liggende schuldige.
Dat is wat jij denkt, maar helaas begrijp ik maar al te goed waar het over gaat. Snap best dat het een beetje stom overkomt, en ik discrimineer ook totaal niet hoor . Het was niet rot bedoeld. Maar ik ken een voorbeeld: Ken namelijk zo een meisje (heb vroeger in opvanghuizen geleefd met mijn moeder). Dat meisje zat in een Blijf van me Lijf huis omdat ze zwanger was. Haar familie wilde haar wat aandoen, ze was nergens veilig. Dat meisje heeft haar kindje ook te vondeling gelegd, terwijl ze hulp had kunnen krijgen vanuit dat huis. Helaas weet ik dus maar al te goed waar ik het over heb, omdat ik het in een naaste omgeving heb meegemaakt. Jammer dat jij er dan zo over denkt. Maar gelukkig is een forum er om je mening te geven toch .
Ik kan me niet voorstellen dat je zoiets doet,daarom denk ik dat de moeder toch wel heel erg radeloos is geweest en geen andere uitweg zag dan dit.
ik kan het me ook niet voorstellen, MAAR toch vind ik het een goede oplossing. Joost mag weten in wat voor situati ze zit, en dan ben ik toch blij dat ze het kind toch ter vondeling legt ipv nare dingen ermee doet. Hoevaak hoor je niet dat ze het kindje vermoorden uit wanhoop. Nou dan heb ik liever dat je het zo netjes te vondeling legt dan er rare dingen mee doet.
Helaas hoor je dat inderdaad heel vaak . Dat had die studente toch ook gedaan met haar pas geboren baby's.