Wij geven ook zo'n 1 a 2 euro. KWF krijgt het meeste en de stichting voor gehandicapte kind (daar lopen mijn clienten mee).. Ik loop zelf voor de hartstichting en doe daar meestal dan 5 euro ofzo in.. Mijn broertje heeft heel lang elke ochtend in weer en wind de krant bezorgd en kreeg met de feestdagen wel tussen de 100 en 200 euro in totaal van de mensen.. Aan de bezorgers van reclame geven we zo'n 50 cent.. en aan de vaste ochtendkrantbezorger 5 euro.
heeft de collectante (zo noem je diegene toch?) van KWF geflikt vorige week.. Ik gooide geld erin en zegt doodleuk:" Meeste mensen geven gemiddeld 10euro, dat kun je voor één keer toch wel missen?" Vind dit echt schandalig,,, de buurman hangt altijd een briefje op: Niet aanbellen, i.v.m. nachtdienst.. Toch aanbellen ondanks het briefje en had voor hem het zakje in het busje gegooid (en vermeld van welke bewoner dit afkwam),,, Heb de buurman nog nooit zo boos gezien,,, zegt ze ook nog dat ik het zakje niet heb afgegeven.. Hebben meerdere mensen in het dorp over geklaagd en ze mag geen collecte meer lopen hihi... valt me op dat sommige collectanten naar mijn mening steeds brutaler worden..Iedereen moet zelf weten of en wat hij/zij geeft.. sorry, maar dat moest ik even kwijt..
Hier krijgen ze altijd maar net wat voor losgeld dat we hebben, de ene keer dus 50 cent, andere keer 1 euro en weer andere keer 2 euro. Heb geen 'voorkeur' van wie wel krijgt en wie niet krijgt, gewoon diereen die aan de deur komt (en ik ben thuis en lig niet in bed dus doe open ) krijgt dat. Verenigingen heb ik weleens een zak appels van gekocht en eens appelflappen, maar verder doen we daar niet aan. Kranten/folder bezorgers, die komen nooit langs de deur eigenlijk, maar als ze komen kunnen ze ook iets krijgen, net als de collectes die langs komen.
ligt eraan waarvoor het is voor de kankerstichting veel meer als voor jantje beton bijvoorbeeld. waarom? sommige dingen spreken me meer aan. meestal in collecites gaat er zo 1 a 2 euro in.
Het ligt eraan voor wat. Collectes krijgen meestal rond een euro per stuk. Krantenbezorgers krijgen niks want we hebben geen krant en krijgen (vanwege de sticker) geen folders. Waar ik me echt aan stoor is dat veel stichtingen tegenwoordig geen collectes meer (mogen) lopen maar je meteen lid moet worden en er een x bedrag per maand van je rekening wordt geschreven.. nou daar beginnen wij niet aan want ze komen hier wel 10 keer per week aan de deur. Dan ben ik straks mijn halve salaris kwijt
Sinds de opkomst van het pinnen en chippen heb ik zo goed als nooit meer tastbaar geld in huis, ik zie het nut er niet meer van in eigenlijk. Onnodig dus om te zeggen dat collectanten van mij niets krijgen, ik geef via de bank aan de instellingen die ik zelf kies.
geef meestal een euro. Ik heb zelf ook aardig wat collectes gelopen, varieert echt van 5 cent tot 10 euro wat je meestal krijgt. Als mensen niets (willen) geven, prima. Maar als mensen de deur niet eens open doen en je gewoon aan zitten te kijken.. dan word ik wel zó enorm flauw..
Ja dat is wel belachelijk ja. Neem dan iig het fatsoen om open te doen. Ik doen ook niet altijd open, maar alleen niet als mensen niet kunnen zien dat ik thuis ben. Maar hebben ze me gezien of staat het licht aan ofzo, dan doe ik echt wel open.
Ik geef aan instanties zoals dierenbescherming, astma fonds, kankerstichting, hart, longen, nieren, etc. zo'n 2 tot 5 euro. Aan dingen zoals Jantje Beton niks. Wij speelden op een kaal garage plein en vermaakten ons best. Oh en over de krantenjongen: Toen m'n vriend en ik net samenwoonden kwam er zo'n ventje aan de deur, en normaal gesproken doe ik de deur open, en geef ze zo'n 20 tot 50 cent. (Ligt er een beetje aan wat ik voor handen heb) Deze keer deed mijn vent deur open. Zegt dat jochie: "Hallo, meneer. Een gelukkig nieuwjaar gewenst!". Zegt m'n vent: "Wat aardig! Nou, jij ook! Doe voorzichtig met vuurwerk, hè.", en doet de deur weer dicht. Ik had het gehoord, en vroeg: "Geef je 'em geen geld?!?!" Zegt m'n vent met een stalen gezicht: "Nee, hoezo??" Blijkt dat er bij hem in de flat waar hij vroeger woonde, nooit van die jongens langskwamen, dus hij had niet echt een idee wat die jongen nou precies wilde.
ik geef eerlijk gezegt nooit wat, het enige waar ik wat aan geef is de brandwonden stichting (ben zelf ook toen ik 6 jaar was 3de graads verbrand vandaar)
Even de andere kant van verhaal.. ik weet nog wel dat ik moest kolven....en dat er dan werd aangebeld..grrrrrrrr:x (heb een paar maanden 7-10 keer daags gekolfd) En eigenlijk vind ik het best wel brutaal als iemand aan je deur komt om geld te vragen/ schooien. Het komt vaak ongelegen. Als ik geld wil geven aan goed doel dan maak ik het wel over (spotjes met bankrekeningen genoeg op tv) of via iemand in de stad die er `reclame` voor maakt.
Dat is een hele goeie Je wordt wel in jouw prive omgeving gestoord Invasion of privacy, soort van. Voor de goede doelen vind ik het echt niet erg, maar van die mensen die komen vragen of je bij hen je spullen wil kopen in plaats van bij de super om de hoek, of die aan komen bieden dat ze je kozijnen vervangen, of je schoorsteen vegen, etc... Als ik dat nodig heb, kijk ik online en bel zelf.
Hier ben ik het zoooooo mee eens . Ik pleit dan ook voor invoering " NEE-collecte " stickers: Weten de collectelopers meteen waar ze aan toe zijn en hoeven ze dus ook niet overal aan te bellen en besparen ze dus ook nog tijd Ik geef dus nooit aan collectes, gewoon uit principe. Ik doneer aan Stichting AAP omdat ik daar zelf voor gekozen heb, en verder nergens aan. Ik zeg wel altijd vriendelijk: "Nee, dankuwel " tegen de collectelopers.
Ik geef wat ik op dat moment aan kleingeld in mijn portemonnee vind. Soms is dat helaas heel weinig, soms wat meer. Verder dan een euro of 2 ga ik niet. En dat meisje, of andere rare collectes die aan de deur komen, helaas maar die krijgen niks. Ik koop ook geen kaarten, stroopwafels of andere ongein aan de deur. Volgens mij kun je trouwens rustig om legitimatie vragen, iemand die collecteert voor een bonafide doel zal dat niet erg vinden...
Tuurlijk kan het ongelegen komen.. maar gewoon lekker in de stoel blijven zitten als je tv kijkt en ik aanbel.. en ja helaas is collecteren nodig aangezien mensen niet structureel willen doneren maar af en toe wel een paar centen kunnen missen. En op deze manier kunnen dan toch veel mensen nog geholpen worden.. Maar dan kan je toch gewoon zeggen dat je niets geeft? Of even seinen dat je niets geeft? Word ik echt niet boos van.. wel als mensen zo arrogant blijven zitten..
hm, ik word een beetje verdrietig van de mensen die zich irriteren aan de mensen die vrijwillig dus onbetaald langs de deuren gaan om geld op te halen voor goede doelen. goede doelen waar de hele maatschappij *dus ook jij * wat aan heeft of wat aan kan hebben. op uiteraard onhandige - want dan zijn de meeste mensen thuis- tijdstippen.. en juist het feit dat ze je soms een beetje ' overvallen ' is de reden dat ze het meeste van hun inkomsten genereren, want als je voor de tv hangt en je ziet een spotje van bv de hartstichting dan spring je echt niet snel op om geld over te maken! wat me ook frappeert is dat mensen niets, of alleen iets geven aan 1 doel omdat ze daar nu eenmaal mee te maken hebben gekregen. hoe moet dat dan als je straks, ongetwijfeld, met iets anders te maken krijgt? of een van je dierbaren? ik zeg helemaal niet dat je veel geld moet geven; een beetje kleingeld aan de erkende goede doelen is genoeg! maar ik vind wel dat je niet bij voorbaat de deur dicht moet klappen voor een KLEINE bijdrage (en een groot teken van respect) sterker nog, doe de deur eerst eens OPEN......
volgens mij was dat gewoon zelf opgezet door he meisje ken niemand die daar geld voor inzameld haha mensen die geen kinderen willen en er toch een hebben hadden zich maar moeten steriliseren of de pil of condoom gebruiken! Ik heb altijd een potje met allemaal kleingeld gespaard en daar pak ik dan altijd een handje uit de kanker en hart stichting geef ik altijd meer als de rest. Krantenbezorgers geeft ik niks omdat we zo geen krant hebben en ook geen andere blaadjes aan huis dus dan moeten ze niet bij me aanbellen met kerst als ik normaal ook geen krantje heb