De melk is op....

Discussie in 'De lounge' gestart door tinkerbel, 21 sep 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Da's alles? En daarom gaan mensen massaal melk hamsteren? Idioten...
     
  2. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Thanks. Ik had alleen maar het nieuws van de laatste 2 dagen bekeken. Dit was dus al ouder ;)
     
  3. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Ik heb altijd houdbare melk, dus mocht het echt zover komen dan slaan we gewoon een vooraadje in hoor.
    Niet moeilijk over doen.

    Tygho moet er toch niks van weten, die red zich met zn bambix wel :p
     
  4. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    volgens mij loop ik enorm achter op het nieuws maar wat is er in hemelsnaam aan de hand met het melk ??? Hier stonden de schappen namelijk gewoon nog vol .. heb gisteren nog 2 pakken gekocht ..

    EDIT: Zit ik alleen de eerste drie pagina's te lezen en denk ga eerst eens vragen wat er is voordat ik verder lees, nu zie ik ineens dat op de laatste pagina staat vermeld wat er is hhahahahah stom ... ;) sorry !
     
  5. brenjomi

    brenjomi Fanatiek lid

    24 nov 2008
    2.297
    1
    0
    activiteitenbegeleidster
    roze wolk
    dan gaan we aan de paardenmelk. of naar mijn oom, die is koeienboer;)

    vind dat de boeren gelijk hebben, weet er niet alles van, maar ze verdienen echt weinig. ik drink ook niet vaak melk, maar volgende maand gaat leah ook gewoon over op koemelk (yes!) en dan is het wel handig;)
     
  6. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    31 jul 2006
    5.198
    0
    0
    Tsjonge er zijn mensen die 40 km moeten lopen vor smerig vervuild drinkwater. En dan zouden wij een paar weken zonder melk niet overleven? Wat zijn wij Nederlanders toch verwend eigenlijk he?
     
  7. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Ik en mijn vriend vonden het schandalig dat die boeren die melk zo verspilden...Geef het verdomme dan aan Afrika:x

    En melk ik zit er niet mee vind het smerig dus drink het toch niet;)
     
  8. Sahara

    Sahara Niet meer actief

  9. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.068
    2.203
    113
    Brabant
    op zich zonde van de melk, maar ik geef de boeren groot gelijk. laatst een stukje gezien van de boeren, het is gewoon niet meer rendabel om melk/aardappelen (rest weet ik niet, want daar ging het niet over*grijns*) te leveren. Ze gaan massaal over de kop als dit zo door gaat. Ik zou het liefst mn melk bij de boer kopen, maja dat is dan nog niet bewerkt he... (en dat vind ik dan weer niet fijn..)
     
  10. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Of ze gelijk hebben of niet weet ik niet,maar waarom die melk gewoon zo weg pleuren..???
    Hoeveel gezinnen zouden ze er niet gewoon blij mee kunnen maken die amper een cent te makken hebben ofzo...
    Dát begrijp ik dan niet.
     
  11. B en N

    B en N Fanatiek lid

    13 sep 2007
    2.532
    0
    0
    Ik vind het ook belachelijk hoor.

    Vorig jaar deden ze het toch ook? Maar toen gingen ze er in zwemmen oid.

    Ik begrijp wel dat die boeren het er niet mee eens zijn en willen dat er iets verandert oid maar kan je niet als volwassen persoon oplossen?

    Ik krijg echt zo'n visioen van een kindje die een glas cola inschenkt en het niet mag van zijn moeder en dus het glas maar omgooit.
     
  12. brenjomi

    brenjomi Fanatiek lid

    24 nov 2008
    2.297
    1
    0
    activiteitenbegeleidster
    roze wolk
    het weggooien vind ik ook heel erg zonde, dan kunnen ze het inderdaad beter geven aan mensen die het goed kunnen gebruiken.
     
  13. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Ja idd zo iets had ik dus ook toen ik het gisteren op het nieuws zag..
    Vond het ook een beetje kinderachtig zijn ook andere manieren om aandacht te trekken
     
  14. Troeltje

    Troeltje VIP lid

    28 okt 2007
    10.662
    0
    0
    Ik denk eigenlijk dat ze geen andere uitweg meer zien dan het weg te gooien. Geloof mij, ze doen dat ook niet met plezier hoor, maar als je met je handen in het haar zit omdat je melk gekocht word voor 20 cent terwijl het produceren 40 cent kost zie je geen andere uitweg meer. En ze weten natuurlijk dat de overheid het ook zonde vind om het weg te gooien, ook om de redenen die meiden hier geven, en daarom hopen ze nu eindelijk eens gerechtigheid te krijgen.
    Persoonlijk zou ik ook geen andere oplossing weten...

    Maar goed hier is nog volop melk te krijgen hoor!
     
  15. zustertje

    zustertje Niet meer actief

    Dat is al vaak gebeurd hoor dat ze melk weggooien ik snap hun wel maar is ook zonde van de melk.
    Net in de winkel geweest en ze hebben nog volop melk!
     
  16. Linda10280

    Linda10280 Fanatiek lid

    6 nov 2005
    1.764
    1
    0
    Huisvrouw
    Hoorn
    Hier in de buurt (en omgeving heerhugowaard) zijn er een aantal boeren die geven het gratis weg :)
    Hier dus gratis melk :D
     
  17. Isra

    Isra Fanatiek lid

    29 jun 2007
    4.230
    0
    0
    fotograaf
    omg. Utrecht
    Ik kan me het standpunt van de boeren heel goed voorstellen. Vergeet niet dat een boer 7 dagen per week, 24 uur per dag aan het werk is. En als ze ook nog eens belachelijke lage prijzen krijgen voor de melk, hoe moet het boerenbedrijf dan in stand gehouden worden. De koeien moeten ook eten, de boer en zijn gezin moeten ook eten! En denken jullie nu echt dat de boer die s'ochtends om 05.00 zijn bed uitgaat om zijn koeien te melken en s'avonds weer het leuk vind om zijn opbrengst over de weilanden te sproeien, nee natuurlijk niet, maar zij zitten ook met hun handen in het haar!
     
  18. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek

    Isra, je hebt volkomen gelijk!!
    Ze kunnen wel vinden dat de prijzen omlaag moeten om alles betaalbaarder te maken, maar het heeft geen zin om ergens halverwege de cycle te beginnen!
    Dan moet alles wat de boer nodig heeft voor zijn productie ook goedkoper.
    Kortom, je kunt niet zomaar prijzen omlaag gooien...Je draait er mensen in principe de nek mee om.
    Of ALLES tegen lage prijzen, of helemaal niks!
     
  19. janna76

    janna76 Fanatiek lid

    8 nov 2008
    1.412
    0
    0
    huis mamma en boerin
    drenthe
    #60 janna76, 22 sep 2009
    Laatst bewerkt: 22 sep 2009
    Wij halen dus hoofdzakelijk onze melk bij de buurman die veeboer is. Je kiept het in een grote pan en laat het aan de kook komen. En dan nog 2 keer even laten opkoken. (Doe ik zelf, is dus niet verplicht) En is nog goedkoper ook. Mischien een idee?

    Maar dat er hier gezecht word dat de boeren normaal moeten doen? Nou dat schiet me dus echt even in het verkeerde keelgat. Want dan voel ik me dus echt even vreselijk aan gesproken. Ik ben een boeren vrouw en verd**** trots daarop. En ik kan de veeboeren goed begrijpen. Want hoe breng je mensen tegenwoordig iets onder de aandacht? Zoek de media. En helaas is dit een van de weinige manieren die dan nog overblijven. En de volgende keer dat je in de winkel staat om aardappelen te kopen. Denk dan ook eens over de boer na die per kilo onder de 10cent krijgt? Het is niet de boer die het duur maakt maar de tussen handel.

    Ik snap wel dat we elkaar niet willen beledigen maar het moest er even uit.

    Liefs Janna
     

Deel Deze Pagina