Hoi Dames, Ik had een vraagje IK heb wel hoeslakens gekocht maar moet je nou ook moltonhoeslakens hebben? wat is het verschil? groetjes
Voor zover ik weet (en dat is wat ik me heb laten vertellen, het is voor mij namelijk ook allemaal nieuw) maak je het bedje op met eerst een molton hoeslaken en daaroverheen een gewone (katoenen) hoeslaken. De molton is om je matrasje te beschermen. Dat is in elk geval wat de kraamhulp ons uitgelegd heeft bij de intake.
ja een moltonhoeslaken is idd een berschermhoes voor het matras.. maar hoef je daarnaast alleen het gewone hoeslaken er maar over heen te doen?
Wij hebben een molton hoeslaken over het matras, daarna een zeiltje (mag niet onder hoofd, maar alleen op bilhoogte!), daar overheen het gewone hoeslaken. Trouwens, bij ons eigen bed hebben we ook een molton hoeslaken onder het gewone laken. Dat beschermt je matras!
idd ik heb ook een molton hoeslaken over mijn eigen matras, is wel frisser want dat neemt ook weer zweet enzo op. ik heb bij bedje dus ook moltonhoeslaken plus gewone hoeslaken onder het hoofdje van je kindje kun je een hydrofielluier of flanellen luier leggen voor als het spuugt, dan is je hoeslaken niet gelijk vies.
Nogmaals zelfde antwoord (onder het motto: hoe meer reacties hoe meer bevestiging dat iedereen het bijna zo doet): Hier matras, dan molton hoeslaken (strech van de hema, erg fijn) en dan gewoon hoeslaken van katoen. Daarna nog hydrofielluier onder het hoofdje. Bedzeiltje mag niet in begin in combinatie met kruiken. Ik gebruik sowieso geen bedzeil. met de luiers van tegenwoordig gebeuren volgens mij nooit ongelukjes. Hier tenminste niet. Sowieso ligt ze nu in slaapzak dus weer extra laagje onder haar. Mocht het beetje doorlekken gaat het echt niet door al die lagen heen. En vind ik zelf toch veiliger gevoel zonder zeiltje.