Af en toe een wijntje mag best. Ik ben blij dat ik af en toe nog gewoon mijn wijntje drink. Jezus, ik moet er niet aan denken dat ik het afgelopen jaar geen wijntje had gedronken. En god weet hoelang dit nog gaat duren. Begrijp me niet verkeerd, ik heb alles over voor mijn kindje en drink geen druppel meer als ik zwanger ben, maar ik vind dat je het beste gewoon door kunt gaan met je leven zolang je nog niet zwanger bent. Dat houdt het zwanger worden tenminste nog een beetje leuk!! Ik word er zo al depri van, ben blij dat ik mijn leven nog gewoon leef. Anders kunnen ze me over een half jaar opsluiten denk ik.
O ja, en we zijn van de week naar de huisarts geweest omdat we na een jaar nog niet zwanger zijn. Hij vroeg aan ons of we rookten en dat is dus niet zo. Toen zei ik dat we eigenlijk best gezond leven, maar dat we af en toe een biertje of een wijntje drinken. Hij zei daarop: dat geeft niet, zolang je het niet iedere dag doet. Zo op zn tijd is alleen maar gezond. En dat bedoel ik dus maar, ik vind het ONZIN!
ik vind er ook nix mis mee om eens een wijntje of bruin biertje te drinken zelfs tijdens de zwangerschap. ook al heb ik dat zelf niet gedaan. vanaf ik wist dat ik zwanger was dronk ik geen druppel. ook al zegt mijn genecoloog dat 1 bruin biertje of 1 rode wijn op een dag zelfs goed is voor de zwangerschap en miskraam voorkomen!!! en dan vooral als je nog niet zeker weet dat je zwanger bent vind ik het echt wel kunnen om een glaasje wijn te drinken hoor. ik zeg nou ook niet dat je een hele fles moet opdrinken he :d
Ik denk dat, in dit stadium, 1 a 2 wijntjes verspreid over de hele avond weinig kwaad kan. Ik neem aan dat het je om de gezelligheid te doen is en niet om 'dronken' te worden. Als je eenmaal vastgesteld hebt dat je echt zwanger bent, vind ik alcohol drinken 'NOT DONE'. Maar.. In 'zwangerzapnotities' staat het volgende: '11 of 12 dagen na de bevruchting stroomt het bloed van de moeder in de holtes van de primitieve placenta. Er is letterlijk een bloedband ontstaan.' (Dat is sneller dan ik dacht)
Iedereen maakt zo z'n eigen keuzes. Zelf drink ik geen druppel, gelukkig houdt ik sowieso niet echt van alcohol. En ik ben inmiddels op een leeftijd, dat statistisch gezien de kans op zwangerschap minder is dan toen ik nog jong was. Dus ik doe er alles aan om mijn lichaam in de optimale conditie te brengen en houden om daarmee hopelijk, mijn kansen te vergroten. Persoonlijk vindt ik dat als je eenmaal zwanger bent, je geen druppel alcohol meer zou moeten drinken. Tuurlijk zijn er mensen die ondanks dat een gezond kind ter wereld hebben gebracht maar je zal maar net degene zijn waarbij het wel mis gaat door de alcohol. Dan kan je jezelf wel voor de kop slaan. Suc6 iedereen met zwanger raken. Groetjes Jolanda
Zo.. je hebt al veel reacties gekregen Ik dronk ook bijna nooit in m'n wachtweken.. want stel dat.. Totdat ik zo klaar was met steeds die teleurstelling al bijna een jaar lang, dat ik op schoolkamp twee keer een rosétje heb gehad. Want ik kon toch niet zwanger worden. Een week later had ik een positieve test in handen. Ik was uiteindelijk toch zwanger en ben bevallen van een kerngezonde meid. Uiteraard heb ik na de posi-test geen druppel meer gehad. Ik ben echt geen alcoholist, maar een wijntje op z'n tijd moet best kunnen. Maar mocht je je er niet prettig bij voelen, niet doen!
Ik drink sowieso zelden. Maar mijn huisdokter zei dat 1 alcoholconsumptie per dag toegelaten is in de zwangerschap. Dus zal dat in de wachtweken ook geen probleem zijn. Nu, vermits ik bijna nooit drink, ga ik nu ook helemaal niets drinken. En het gekke is, nu dat ik het niet doe, mis ik het... Raar hoe een mens ineen zit he