Ik vind je ook niet mutserig hoor (haha, dan zou ik mezelf ook mutserig moeten vinden )! Wij doen het ook niet. Ja, de eerste weken hadden ze nog niet echt een ritme, maar vanaf een maand of twee slapen ze gewoon om een uur of 7 a half 8. Een half uurtje later naar bed vind ik geen probleem, maar ze liggen hier 's avonds gewoon in hun eigen bedje. Ik kom ook wel eens op verjaardagen waar kinderen zijn die dan nog steeds op zijn en wat volgens die ouders prima kan. Ja, ze zijn wakker, maar daar is ook alles mee gezegd, oververmoeid, jankerig, klierig (maar dat zien ze dan toevallig nooit). Als je een kind hebt dat 's avonds gewoon overal slaapt en als je het wakker maakt, gelijk weer doortukt, prima...maar zulke kinderen heb ik hier niet!
Oh nee hoor geen haar op mijn hoofd die daarover na hoeft te denken. Als ik dat doe zit ik zelf met de gebakken peren want als hij even heeft geslapen en ik moet hem wakker maken om naar huis te gaan zit ik de hele weg met een krijzend kind (Kylian dan) in de auto en die thuis dus absoluut niet meer naar bed wil. Daarbij vind ik het simpelweg niet nodig (ook al doen vrienden en familie dit wel). Spreken we 's avonds wat af of er is een verjaardag dan zorgen we gewoon voor oppas. Bij opa's en oma's is het wat makkelijker, dan blijft hij er gewoon slapen en halen we hem de volgende dag weer op. Groetjes Anita
Nou een zeikerd vind ik je zeker niet. Wat je je volgens mij moet afvragen is op welke manier jij je privéleven wilt invullen en hoeveel last jouw kindje daar echt van heeft. Wij nemen ons zoontje mee naar vrienden en dan kan hij daar lekker slapen in het campingbedje. Wij doen dit niet te vaak omdat ik het dan belastend voor hem vind worden maar ik wil ook niet aan huis gekluisterd zijn. Trouwens dit ging voor mij pas spelen nadat hij 4 maanden oud was... voor die tijd ging ik nauwelijks weg... hihi. Het is prima dat een kindje leert dat je ook elders prima kan spelen, eten, slapen maar dat hoeft echt niet heel vaak. Doordat papa en mama het gewoon vinden gaan kindjes al snel mee. Ik zie aan mijn zoon dat (zolang we het niet overdrijven) hij het juist wel leuk vindt om mee te gaan naar mensen. Nieuw huis, nieuwe spullen, aandacht! Hij slaapt altijd gemakkelijk in. Hij wordt altijd wakker als we hem verplaatsen maar gaat thuis altijd weer direct slapen. Het hangt dus ook van je kindje af. Bottum line: doe vooral waar je je zelf lekker bij voelt maar probeer niet van te voren in te vullen wat wel of niet goed zou zijn voor je kindje. Veel kindjes zijn veel flexibeler dan we denken (sommige trouwens niet hoor!)
Je bent niet mutsterig denk ook dat dit afhangt van je kindje en hoe jij er tegenover staat. Nana is gewoon een vrij makkelijk kindje wat we gerust overal mee naar toe kunnen nemen. Ze kan gerust wakker blijven tot half 9/ 9uur zonder er humeurig van te worden ze slaapt de volgende dag dan gewoon wat langer. Maar dat betekend niet dat we altijd maar weg zijn met haar. Als we een etentje hebben of verjaardag dan nemen we haar mee, maar verder proberen we alles buiten haar slaapjes om te plannen.
laat je vrienden niet bepalen wat in jullie leven past en wat voor jullie goed voelt, onze vrienden zeiden ook altijd dat we niet zo moeilijk moesten doen en ons meisje gewoon mee moesten nemen want daar krijg je een makkelijk kind van! nou ik heb nog nooit zulke onzin gehoord, ons kind is juist makkelijk omdat ze ´s avonds gewoon lekker in haar eigen bedje ligt en dat bij haar past. je moet doen wat jullie vinden dat bij jullie kind past, het ligt helemaal aan het karaktertje wat je allemaal wel en niet kan doen. nog iets grappigs, die vrienden hebben nu sinds kort zelf hun eerste kindje en raad eens wie er nu NOG voorzichtiger is dan ons? juist, hun!!
Nee hoor, vind dat totaal niet mutserig! Dat doen wij ook niet. Als wij iets af willen spreken dan regelen we oppas of vrienden komen naar ons toe. Maar ik ga niet 's avonds met m'n kind slepen, vind dat hij zijn slaap hard nodig heeft. Kijk, met kerst bijvoorbeeld vind ik het een ander verhaal, maar op 'normale' dagen ligt hij gewoon lekker in zijn eigen bedje.
Had ik het maar in die tijd gedaan. Als we onze kleine meid nu ergens mee heen nemen en haar daar op bed leggen is het krijsen! Ze wil alleen maar in haar eigen bedje slapen. Grrrr... Dus hier is het of papa blijft thuis of mama. Is niet altijd leuk....
Wij hebben niet extreem veel afspraken met vrienden en kennissen, dus ik vind als wij dan een keertje weg gaan, dan mag onze dochter zeker mee. Als ze over een paar weekjes met zijn tweetjes zijn dan denk ik dat we soms alle twee, soms één van de twee meiden mee gaan nemen. We hebben kinderen, maar we hoeven niet ons complete sociale leven opzij te zetten. Als kind ging ik ook mee naar familie en goede vrienden, ook 's avonds.
Wij doen het niet, en nooit gedaan ook! Vind het zo zielig om haar 's nachts wakker te maken de kou in enzo. Zou er zelf ook pisnijdig van worden. Ons meisje gaat bij mijn ouders slapen of ons oppas meisje komt. Ligt aan het tijdstip waarop wij weer denken thuis te zijn.
Ligt er ook aan hoe je kindje hierop reageerd. Hier deden we het nog wel eens toen ze klein was, maar toen ze al wat ouder was. Zeg maar na 6 maanden deden we het niet meer omdat Esmee s'avonds dus niet meer wou slapen en wij de hele nacht met een kindje zaten.. Niet zo veel zin dus.. Vrienden vonden ons ook mutserig.. Volgens hen lag het aan ons dat Esmee s'nachts dan niet wou slapen.. Een paar maanden geleden hebben we het weer geprobeerd en toen ging het inslapen erg lastig, maar thuis sliep ze gelukkig wel weer door.. Dus het kan wel weer.. Maar we doen het zelden.. Met verjaardagen doen we het niet.. Te veel lawaai en rumoer.. Gewoon op visite doen we wel.. Maar als het kan gaat ze lekker uit logeren ( dan gaan we echt uit) en anders komen vrienden maar bij ons.. Vaak zijn het mensen die zelf geen kinderen hebben die zo praten.. Wacht maar tot ze zelf kinderen hebben.. Piepen ze wel anders..
Zo deden mijn ouders het ook. Mijn zusje en ik sliepen altijd wel. M'n man heeft dat nooit gehad. Die kan niet overal slapen en het moet ook echt donker zijn (lichtje van wekkerradio hindert al). Ik hoop dat ons kleintje mijn slaapritme krijgt.
Ligt eraan. Zomaar ergens op visite gaan doen we nu in het weekend overdag, want dan vind ik het niet nodig om 's avonds met Lars te gaan slepen. Maar als het om een verjaardag gaat wordt het anders. Als diegene de verjaardag 's avonds viert dan gaan we daar wel heen en leggen we hem in de reiswieg (zolang dat nog past en anders campingbedje). Hij slaapt tot nu toe overal nog erg gemakkelijk. Ik vind dat ik niet op een ander tijdstip naar die verjaardag kan gaan omdat mij dat beter uitkomt. Diegene kiest bewust voor die dag/tijdstip en zit er niet op te wachten dat iedereen maar komt als het hem/haar uitkomt. Zou ik ook niet blij van worden. Dus eigenlijk nemen we hem wel mee, maar dat is heel sporadisch.
Wij nemen Finn wel overal mee naar toe. Gebeurde vroeger met mij en mijn zus ook, en ik vond het eigenlijk altijd wel leuk en gezellig. Finn slaapt overal, en lukt het niet, gaan we alsnog naar huis...
Met vrienden spreken we overdag af en als het savonds is hier. Gaan we bij mijn vader of schoonmoeder eten dan slaapt ze in het campingbedje, als we rond 23u naar huis gaan slaapt ze in de auto door en thuis leggen we haar in bed. Maar wie weet als ze groter wordt dat het dan misschien niet meer lukt. Ik vind je in elk geval niet mutserig, wij doen het ook maar af en toe.
Wij hebben Eva wel altijd meegenomen naar verjaardagen 's avonds, ook de eerste 6 maanden toen ze moeilijk ging slapen en er de volgende dag soms last van had. Maar dat was echt niet elke week ofzo, ik denk 1 keer in de 2 maanden. Nu doen we het nog steeds, ik vind het ideaal, 's avonds nog lekker kunnen bijkletsen zonder kinderen die aandacht vragen. Eva kan ook heel makkelijk langer opblijven, gaat overal lekker slapen en als we haar uit bed halen en in de auto zetten, blijft ze onderweg de hele tijd wakker (ook al is dat 2 uur ), maar is wel stil of aan het zingen/kletsen en als we haar dan thuis in bed leggen gaat ze meteen slapen. En ze haalt meestal de uren dat ze wakker is geweest 's ochtends in, zodat wij ook kunnen uitslapen. Laatst was dat tot 12 uur . Heerlijk! Maar niet alle kindjes zijn zo makkelijk. Maar ik denk dat het wel handig is om het zo af en toe te proberen. Als je dat wil hoor, ik wil gewoon graag een beetje flexibel zijn wat dat betreft. Wij hebben het altijd wel met Eva gedaan, omdat we ook wilden dat ze eraan zou wennen en nu gaat het dus prima. Maar of dat nou komt doordat we het altijd hebben gedaan.... dat weet je toch niet. Ik vind iemand die het anders aanpakt dan ook helemaal niet mutserig. Ieder kindje is anders en iedereen heeft ook z'n eigen manier om er mee om te gaan.
Ik heb mijn oudste ook altijd overal mee naar toe gesleept, nog steeds, en het gaat altijd goed. Tsja, dan gaat ze de volgende dag wat vroeger naar bed.
Ik neem Milan eigenlijk 's avonds ook nooit mee, iig niet in zijn slaaptijd. Hij slaapt sowieso al erg slecht en om 'm dan ook nog ergens anders te laten slapen zie ik gewoon niet zitten. Gelukkig hebben mijn vrienden allemaal nog geen kinderen, dus als we 's avonds af willen spreken komen ze hierheen en kan Milan in z'n eigen bedje slapen en anders gaan we gewoon overdag wat leuks doen. Als we een verjaardag hebben vragen we meestal of we na 't eten kunnen komen, zodat we met z'n bedtijd (eventueel een half uurtje later) weer thuis zijn. En anders gaat één van ons.
Vind het niet raar hoor. Maar vind het ook niet raar als je het wel doet. Ligt ook echt aan je kind denk ik. Jayden sliep echt overal en altijd. Nu gaat het niet heel lekker met hem dus doe ik het niet snel meer. En moet ook eerlijk zeggen dat ik het zo'n gedoe vind allemaal. Je bent altijd zo aan het sjouwen met alles.
Nee hoor, wij doen dat ook niet. Ten eerste ligt ze altijd rond 18.30 / 19.00 uur in bed en ergens anders slaapt ze niet (wil overal bij zijn) En daarnaast vind ik het nogal wat om eerst te laten slapen, wakker te maken, naar huis daar omkleden en in bedje te doen. Als ik slaap wil ik ook ongestoord blijven slapen