Inbakeren, RRR en fv op verzoek

Discussion in 'Baby en dreumes' started by MamavanJurre, Nov 16, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lynn77

    Lynn77 VIP lid

    Dec 29, 2007
    10,546
    1
    0
    Zuid-Holland
    ik loop ook een beetje met hetzelfde te klooien, nu een weekje de regelmaat ingebouwd en hier zijn mijn tips:

    het gaat niet zozeer om de tijd dat je voedt, maar de regelmaat wát je doet, bij ons is het nu zo:

    vroege ochtend voeding (rond 7-8 uur), verschonen, daarna blijft ze beneden, en gaan we buiten wandelen/boodschapje doen/ligt ze in de kinderwagen (omdat ze na wandelen in slaap valt laat ik haar daar liggen tot de volgende voeding)
    dan gaat ze rond 11-12 uur in badje, dan voeden, dan doe ik haar in de puckababy (ze mag niet volledig ingebakerd, dus heb ik dit alternatief) en laat ik haar bij mij op mijn borst liggen tot ze slaapt, dan breng ik haar naar haar eigen bedje, en als ze goed slaapt, ga ik zelf ook even liggen.
    Dan rond 3-4 uur voeden, verschonen en blijft ze beneden in de draagdoek of box.
    Dan rond 7 uur voeden, verschonen en daarna in de puckababy, weer op mijn borst totdat ze slaapt en dan naar haar eigen bedje. Rond deze tijd gaat ze meestal na 5 minuten in haar bedje weer huilen, ik laat haar nooit huilen, als ze huilt haal ik haar eruit en gaat ze weer mee naar beneden, nog steeds in haar puckababy, weer op de borst, tot ze slaapt, en dan weer opnieuw in bedje proberen, soms doe ik dat wel 5 keer, en is de volgende voeding alweer aan de beurt, maar ik blijf wel proberen om steeds weer in bedje te leggen.

    Dan de late avond voeding, verschonen, in puckababy en als ze slaapt in haar bedje leggen, en dat snachts ook.

    Dus ik denk dat je goed op de honger signalen moet letten, hierboven ook al genoemd, als mijn meisje gaat smakken en draaien in haar slaap, ook al is dat na 2,5 uur, dan ga ik haar voeden. Nog voordat ze huilt dus. Als ze echt steeds huilt als ze net in bedje ligt, en ik heb een uur eerder gevoedt, dan ga ik haar niet voeden, dan laat ik haar gewoon bij me liggen tot ze weer slaapt.

    Het is allemaal wel heel herkenbaar hoor, en moeilijk dat ze soms zo huilen, ik vind dat ook erg moeilijk, maar mijn huisarts zei ook al: je moet zo'n jong babytje helemaal niet laten huilen, ze huilen om een reden en kunnen met deze leeftijd nog niet huilen om te manipuleren!!

    Wat betreft je fv vragen heb ik helaas geen antwoord, ik geef bv. Soms als ik heel wanhopig ben omdat ze blijft huilen leg ik haar weleens een keertje extra aan, maar dat doe ik niet zoveel hoor.

    @zogelukkig: ik ben het niet met je eens dat je je kindje dan na elke voeding in bedje moet leggen, als je elke dag na dezelfde voedingstijd bijv. gaat wandelen of een boodschapje doet, of een speelmomentje creeert, is dat net zo goed duidelijk voor je kindje, want je doet het elke dag op dezelfde tijd
     
  2. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Bij het principe Rust & Regelmaat, voeden op verzoek en inbakeren bij een prikkelbare, onrustige baby is het zeker wel verstandig als je vaste rituelen aanhoudt en iedere keer te slapen legt in het eigen bedje.

    Zoals je in mijn bericht op de eerste pagina kunt lezen, gaat hij echt niet meteen na het voeden weer naar bed:

    Ik hanteer nog steeds R&R, maar doe werkelijk niks op dezelfde tijden (gaat ook niet met bv op verzoek). Veel mensen denken dat R&R te maken heeft met vaste tijden, maar het zit hem erin dat je altijd alles op dezelfde manier doet.

    Als je je een beetje inleest in R&R (Ria Blom) zal je leren dat het beter is als je je baby wakker te slapen legt. Ik heb 7 weken met m'n baby op de borst gezeten, omdat hij anders niet sliep. Toen kwam ik erachter wat R&R en inbakeren kon doen; hij ging slapen!
    Dat op je borst te slapen leggen, houd je niet lang meer vol. Bovendien wordt het steeds moeilijker om je baby wakker in wieg/bed le leggen.
    Mag ik trouwens vragen waarom je niet mag inbakeren?
    Icm osteopathie was het inbakeren een wondermiddel.
     
  3. Lynn77

    Lynn77 VIP lid

    Dec 29, 2007
    10,546
    1
    0
    Zuid-Holland
    Ik mag haar niet inbakeren omdat ze in stuit heeft gelegen en haar heupjes te gevoelig zijn/nog niet helemaal goed van vorm zijn. Strak inbakeren kan slecht zijn voor de groei van haar heupjes omdat die nog de goede vorm moeten aannemen.

    Ik ben het wel met je eens dat je steeds dezelfde volgorde aan moet houden, zeker wel, maar als ik gewandeld heb buiten, en ik zou haar uit de kinderwagen in haar slaapzakje moeten doen en weer in bedje leggen, dan is ze zo wakker dat ik haar niet meer zo snel in slaap krijg, dus kies ik ervoor om na wandelen haar in de kinderwagen te laten tot de volgende voeding.

    Tja of het wel of niet goed is dat ik haar niet wakker in bedje leg moet ik nog zien, ik heb zo'n gevoel dat als ze wat ouder wordt ik daar vanzelf naartoe ga werken, ze is nu nog zo jong, en ik merk aan haar dat ze soms zelf weleens wakker wordt en dan alsnog zichzelf weer in slaap krijgt, dus ik denk dat het wel komt met de tijd...de eerste weken waren voor haar en mij erg wennen, en nu sinds een week zet ik een regelmatig dagritme neer, en gaat ze in de puckababy, en ik denk dat we over een paar weken misschien al heel anders haar naar bed kunnen brengen...maar als ik haar nu wakker weg leg, gaat ze zo erg huilen, en ik laat haar gewoon echt niet huilen...maar dat is natuurlijk ieder zijn eigen mening.
     
  4. Lynn77

    Lynn77 VIP lid

    Dec 29, 2007
    10,546
    1
    0
    Zuid-Holland
    Ik doe ook niks op dezelfde tijden hoor, ben het met je eens dat het niet om tijden gaat maar om de volgorde van de dingen, en die steeds weer hetzelfde doet.
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik heb ook nooit laten huilen, vind dat echt vreselijk!
    Mijn zoontje had een slechte start; niet alleen mama had een zware bevalling! Hij wou alleen maar body-to-body liggen, dan was het goed. Huidhonger noemen ze dat wel. Met 7 weken ging ik klassiek inbakeren en kon ik ook beginnen met bijkomen. Zwaar hoor; bijkomen van zwangerschapsvergiftiging, zware bevalling en spoedkeizersnee en een kindje dat om de twee uur, ook 's nachts, drie kwartier aan de borst wil.
    Ik vond het inbakeren echt een wondermiddel! Jammer dat jij het niet mag doen. Misschien over een tijdje?

    Als ik trouwens ergens heen ga met de wagen (babymassage, naar de stad, lopen met de honden) en ik kom terug, dan laat ik slapen of leg aan, maar ga hem niet uit de wagen halen, inbakeren en nog even laten slapen. Heb ik 1 keer geprobeerd, dat werkte echt niet!
     
  6. MamavanJurre

    MamavanJurre Actief lid

    Nov 3, 2009
    287
    0
    0
    Gelderland
    Inderdaad jammer dat je niet volledig mag inbakeren, want ook bij ons werkt het heel erg goed. Ik probeer nu ook wel een beetje mijn eigen weg te vinden in het RRR principe. Waar wij nu tegenaan lopen is dat hij regelmatig na 2 uur alweer komt voor de volgende fles, en dit is toch niet altijd de bedoeling want dan komt hij op veels te veel voedingen uit. Wat we nu doen is hem even laten huilen, valt hij niet in slaap na een paar keer troosten dan halen we hem uit bed en troosten we hem. Is hij weer rustig, dan leggen we hem in de box om te kijken of hij wel echt honger heeft. Zo niet en gaat hij gapen etc. dan gaat hij weer naar bed. Soms is hij heel actief, gister heeft hij bijvoorbeeld nog een uur in de box 'gespeeld' zonder dat hij echt moe was. Dus gewacht tot meneer echt honger had, hem de fles gegeven, heel even in de box gelegd en toen gaan slapen.

    Hier werkt het wakker weg leggen sinds het inbakeren erg goed, voor die tijd absoluut niet. Nu huilt die af en toe 5 minuten, of hij ligt 10 minuten een beetje om zich heen te kijken, maar hij valt bijna altijd zelf in slaap.

    Het enige wat hij hier niet doet is doorslapen in de bak van de wandelwagen. Hij valt heel snel in slaap maar wordt wakker zodra je binnen bent en de deur dichtdoet. Ik heb hem laatst wel een keertje overgelegd naar bed en dit ging goed, hij heeft toen nog ruim een uur geslapen.

    Ach, volgens mij is het een kwestie van goed naar je kindje kijken en naar de signalen die hij afgeeft, in combinatie met een (redelijk) vaste volgorde. Ik merk dat ik hem steeds beter begin te kennen en dat het steeds beter gaat werken!

    En dat is leuk, want nu kom je eindelijk weer eens aan genieten toe en hebben we een heel gelukkig, vrolijk en blij ventje :D

    Heel verhaal, maar goed :)
     
  7. Elfje81

    Elfje81 Bekend lid

    Jan 3, 2009
    509
    3
    0
    Oh meiden, dit is zo herkenbaar allemaal!!

    Hier hebben we tot zes weken enorm moeten ´zoeken´. En sinds Jara zes weken was, leek het alsof er een knop omging en we bijna een ander kindje hadden!

    De eerste zes weken is de wijkverpleegkundige hier een paar keer geweest, omdat Jara veel huilde en we haar maar niet in haar wiegje in slaap kregen (overdag). Principe van rust en regelmaat toegepast en ook geprobeerd om haar te laten huilen. Dat werd dus brullen (uren lang, wel met tussenpozen, omdat we er steeds heen gingen uiteraard) en uiteindelijk ook brullen voor mama... Heb toen maar besloten om haar bij me te houden (op de borst of in de draagdoek), dan was ze stil! Na zes weken is het eigenlijk allemaal vanzelf beter gegaan. Jara viel steeds vaker in de kinderwagen in slaap, waardoor ik weer ging proberen om haar in haar wiegje te leggen als ze moe was en dat lukte! Nu doen we alles juist heel erg vanuit rust en regelmaat! Dus wakker worden, voeden, luier verschonen, spelen op schoot, spelen in de box of op het speelkleed en dan als ze moe wordt wakker in de wieg of in de kinderwagen (lekker in de wrapper, kan ik later eventueel ook nog beslissen om de deur uit te gaan) leggen. Soms moet ze dan even huilen (vijf minuutjes ofzo) en dan gaat ze een uurtje of twee slapen! Als ze eerder wakker wordt dan dat het tijd is voor de voeding (BV op verzoek, maar probeer er nu wel minimaal drie uur tussen te laten) gaat ze nog even in de box, op het speelkleed of op schoot tot het tijd is. Dat gaat nu ook steeds beter! 's Avonds hebben we ook al een heel 'ritueeltje' voor het naar bed gaan. Dan slaapt ze van een uur of zeven tot elf uur. Dan maken we haar wakker voor de laatste voeding en slaapt ze weer tot ongeveer acht uur! Had ik een paar weken geleden nooit durven hopen!!

    Mijn advies zou dus zijn om vooral de eerste zes weken vooral te doen wat goed voelt! Ik was heel bang dat ik Jara zou 'verpesten' (klinkt een beetje stom, maar hopelijk begrijpen jullie wat ik bedoel) door haar steeds bij me te houden, maar uiteindelijk kwam het vanzelf goed. Als het na zes weken nog niet lekker loopt kun je altijd nog 'strenger' worden of gaan zoeken naar andere mogelijkheden om je kindje in bed te laten slapen, maar tot die tijd zijn ze nog zo klein en hebben ze gewoon heel veel behoefte aan mama en papa!
     
  8. MamavanJurre

    MamavanJurre Actief lid

    Nov 3, 2009
    287
    0
    0
    Gelderland
    Wij zijn inmiddels ook de 6 weken grens gepasseerd en ook hier gaat het qua huilen stukken beter, als hij 1,5 uur per dag huilt is het veel! Ik denk dat wij in het begin teveel aangeklooid hebben met oh hij moet nu naar bed, in plaats van te kijken of hij wel echt moe was. Of hij moet nu eten, in plaats van te kijken of hij wel echt honger heeft. Hij wordt nu wat groter en door het inbakeren hebben we rust gecreeerd en leren we hem nu steeds beter kennen en kunnen we beter inspelen op zijn behoeften.

    Qua overprikkeling valt het hier volgens mij wel mee, ik kan hem rustig na zijn voeding ergens mee naartoe slepen en dan later overleggen in bed.

    Wat dat betreft begin ik ook hier een verandering te merken in zijn gedrag nu hij iets ´ouder´ wordt.

    Hebben jullie ook dat ze nu ook al minder bij jullie willen liggen? Jurre wil dat eigenlijk alleen nog maar als hij heel erg moe is of ergens van geschrokken is. Verder vindt hij het nu leuk om op schoot te zitten en van zich af te kijken of in de box te 'spelen'. Zo jammer, dat hele kleine gaat er nu vanaf en wij hebben die eerst weken wel een beetje verpest door ons zo druk te maken over het gehuil...

    Maar goed, we hebben nu een heel vrolijk kindje en dat is natuurlijk het allerfijnste!

    Nog een inbaker vraagje: hoe lang moet je dit doorvoeren voordat je kan gaan proberen af te bouwen? Ik wil namelijk wel eens proberen hoe het gaat als hij niet ingebakerd ligt, of met 1 armpje los. Maar we doen dit pas 2 weken dus dit lijkt me vrij snel om alweer te gaan proberen af te bouwen. Doorbreek je het patroon niet als we het zouden willen proberen?

    Groetjes!
     
  9. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    MvJ; waar baker je mee in?
    Ik zou sowieso een aantal weken inbakeren welk systeem je ook gebruikt. Dat het goed gaat, wil niet zeggen dat het dat ook blijft gaan als je alweer af gaat bouwen!;)

    Ik ben met 7 weken gaan inbakeren, toen met 3 maanden over naar een Puckababy bakerslaapzak waarvan met 4 maanden de armpjes eruit liet omdat hij om ging rollen.
    Nu slaapt hij al een dikke maand in de nieuwe Puckabag; een heel comfortabele, gestroomlijnde slaapzak met wantjes, maar daar kunnen ze pas in met 6 maanden/70 cm.
     
  10. MamavanJurre

    MamavanJurre Actief lid

    Nov 3, 2009
    287
    0
    0
    Gelderland
    Hoi,

    wij bakeren in met de Pacco doeken, echt een hele goede uitvinding :D Voorlopig laten we het nog even zo, 10 december krijgt hij zijn eerste inentingen en mag hij toch niet ingebakerd worden, hou mijn hart nu al vast ;) Afhankelijk van hoe dat gaat zien we wel weer hoe we verder gaan, hij is pas 7 weken dus we mogen nog een tijdje de doeken gebruiken gelukkig!!
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik had nog even voor je opgezocht in het boekje van Ria Blom wat zij zegt over inbakeren. Zij stelt dat de baby 1 a 2 weken nodig heeft om aan het systeem te wennen en dat je dat dan in totaal 7 a 8 weken vol moet houden. Ga je hierna over naar bijv. een Puckababy bakerslaapzak, dan reken je weer 7 a 8 weken om het te laten beklijven.;)
     
  12. MamavanJurre

    MamavanJurre Actief lid

    Nov 3, 2009
    287
    0
    0
    Gelderland
    Super, dankjewel voor het opzoeken! We blijven de doeken voorlopig gebruiken en zien ooit wel een keer waar het schip strand :)
     
  13. Fem77

    Fem77 Nieuw lid

    Nov 17, 2009
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dag allemaal,

    heerlijk om deze herkenbare verhalen te lezen, dat scheelt zoveel!

    Wij zijn na een onrustig begin ook begonnen met RRR, fv op verzoek en inbakeren. Dat gaat heel goed. Onze zoon is nu 3 maanden oud en we gaan het inbakeren nu langzaam afbouwen.
    Eerst dronk hij 6 x 180, maar is toen vanzelf over gegaan op 5 flessen, maar die zijn nu wel 200, omdat hij aan 5 x 180 niet genoeg had. De 1e fles is rond 07.00 en de laatste om 23.00. Om uit te komen met de andere flessen moet er nu wel zo'n 4 uur tussen zitten. Opzich prima, maar nu wordt hij de laatste tijd vaak wakker voor de 4 uur om zijn, soms wel een uur ervoor. In ons ritme zou hij dan gelijk de fles krijgen, maar eigenlijk wil ik dat nu niet meer doen, omdat we dan niet uitkomen. En hij lijkt ook niet echt honger te hebben, meer een soort van uitgeslapen. Ik krijg een grote glimlach als ik hem eruit haal :) Nu zet ik hem dan maar even in de wipstoel en rek zo de tijd wat op en dat lukt goed, hij hoeft niet te huilen ofzo. Maar als hij dan aan de fles toe is, is hij vaak ook al weer moe. Ik heb het idee dat ons ritme er nu een beetje uit gaat. Herkent iemand dit? ZOu ik hem mss langer op laten blijven voor hij gaat slapen zodat het wel aansluit?

    En wat doen jullie als je een uitje hebt dat voordat je er bent, hij eigenlijk alweer in bed zou moeten. We hebben dit weekend een verjaardag en voordat we daar zijn, zijn we alweer 1.5 uur verder en zou hij weer zijn bed in kunnen. Dan gewoon nog even bij je houden (of bij oma natuurlijk, die trekt hem zo uit die maxicosi als je niet oplet, maar ok dat is stof voor een ander topic:)) en dan daar naar bed?

    Ik weet het, dit klinkt vast neurotisch, ik weet dat ik er minder krampachtig mee om moet gaan, maar soms malen deze gedachten door mijn hoofd dus ik vraag het toch maar even.

    Alvast bedankt!
     
  14. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ze gana nu wat korter slapen en/of minder drinken, dus klopt het dat je na het slapen niet meteen en fles kunt geven. Laat hem maar lekker spelen in de box of zet hem even in de wipper. Als hij echt honger heeft, merk je dat vanzelf! Dan zou ik niet langer meer wachten om "uit te komen".

    Als je ergens naartoe gaat, is alles natuurlijk ontregeld. Wij nemen altijd ons campingbed mee en leggen onze zoon overal te slapen. Dat moet wel, anders is hij de dagen daarna helemaal ontregeld. Oma wil knuffelen? Kan straks ook nog, eerst gaat hij slapen.
     

Share This Page