hallo mama's, ik heb een dochterje van nu 8,5 maand..ze is dysmatuur geboren met 37wkn 2320gr en 47cm.momenteel is ze ong 8kg..maar volgens de cb groeit ze in een mooie lijn maar wel onder het gemiddelde..zal zij dan voor altijd kleiner zijn dan andere kindjes??ze is nie mager ofzo,vol gezichtje en vol lichaampje heeft ze..ik maak me er wel zorgen over ook voor later..hebben jullie enige ervaring??
Mijn dochter is met 37,1 weken geboren met een gewicht van net 4 pond en 47 cm. Ze is de eerste paar maanden heel hard gegroeid, maar bleef altijd een beetje achter in gewicht en lengte met het gemiddelde. De afgelopen 2 maanden is ze heel weinig aangekomen en gegroeid, maar ze is ook een slechte eter. Ze was 3 weken geleden 8740gr en 69cm, dus nog echt een ukkie. Volgens mij hebben dysmatuur geboren kinderen het binnen een paar jaar meestal ingehaald.Ik vind dat je dochter het hartstikke goed doet!Geef haar de tijd, uiteindelijk ligt het meestal aan de genen of ze klein blijven. Er is bv een grote kans dat onze dochter toch nooit 'groot' word omdat mijn vriend en ik allebei niet groot zijn.(ik 1.59 en vriend rond de 1.70) O, en het cb heeft ook altijd gezegd dat ze het qua groei super doet. (behalve de afgelopen 2 maanden, maar dat ligt niet aan het dysmatuur geboren zijn) Niet te druk maken, meid!
Hoi hoi, Mijn beide kindjes waren dysmatuur, jongste ook prematuur. De oudste was 2500 gram en 48 cm bij de geboorte (na 37 weken zw.), hij is nu 3 jaar en is ruim 1 meter en weegt 16,4 kg. Dat is bijna de bovenste groeilijn. Met een jaar zat hij al boven gemiddeld in lengte en gewicht, dus helemaal ingehaald. Mijn jongste was 1500 gram en 38 cm bij de geboorte (na 34 weken zw.). hij is nu 1,5 jaar en 82 cm lang en weegt 11,4 kg. Dat is heel gemiddeld voor die leeftijd, dus eigenlijk heeft hij alles ook al ingehaald. Hij heeft ook wel maanden dat hij bijna niet groeit en dan ineens maakt hij weer een groeispurt. Maak je maar geen zorgen, het is zeker niet zo dat dysmature kinderen altijd klein blijven, alleen het ene kindje haalt net wat sneller in dan het andere kindje. Groetjes, josie
Nina is geboren met 37.1 weken, was 2852 gram en 48 cm. Inmiddels is ze 6.8 kilo dus ze groeit goed. Ik weet niet of jouw kindje altijd kleiner zal blijven, het kan ook zomaar veranderen hoor.
Mijn zoontje was dan wel net niet een dysmatuurtje (geb. bij 37 wkn 3035gr en 48 cm) Maar is nu wel heel klein. Hij is 68cm en weeg 7060gr, voor een kereltje van 7,5 maand vind ik dat best weinig. Maar wij zijn allebei klein en wegen niet zoveel. Nu willen ze op cb dat hij wat zwaarder wordt maar als het er in niet in zit dan gaat dat toch nooit lukken? Als ze verder maar gezond zijn!
Mijn dochtertje is geboren 37 weken en 4 dagen met 1800 gram. Nu is ze ruim 7 kilo en 67 centimeter. Het CB is er tevreden over.
Geen dysmatuur mama - maar mama van een flinke dochter bij geboorte - na 41+3 dagen zwangerschap, woog ze 3870 gram en was 52 cm. Daarna heeft ze een tijdje heel netjes gegroeid, niet snel, maar ook niet langzaam, ze bleef net op het gemiddelde lijntje hangen, zakte er soms net onder. Met 7 maanden is ze flink ziek geweest (3 weken waarin ze slecht gegeten/gedronken heeft) en sinds die tijd zit ze eigenlijk op het -1 lijntje qua gewicht. Lengte is gemiddeld gebleven. Als ik jou dochter met mijn dochter vergelijk, vind ik dat ze al zo'n inhaalslag gemaakt heeft! Dat ze klein blijft.. dat weet je nooit. Ook niet of haar vroege geboorte daar de oorzaak van is. Sommige kindjes zijn gewoon niet zo groot. Soms zie je dat ze ineens spurtjes maken en dat ze alsnog in gewicht en lengte groter worden en soms niet. Ik zou me geen zorgen maken hoor, zeker als het cb ook zegt dat ze mooi in haar lijntje groeit. Meestal hoor ik het hier (op het forum) andersom mensen die ' klagen ': Cb vind haar te klein! Maar ze groeit gewoon in haar lijntje, dus dat is toch hartstikke goed? En dat is ook gewoon hartstikke goed! Ik kan me voorstellen dat je je zorgen maakt omdat je kindje dysmatuur was, maar dat moet je denk ik niet doen hoor! Even ter vergelijk: 3870 gram bij geboorte 6980 gram bij 6 maanden 8465 gram bij 12 maanden 9695 gram bij 15 maanden oke, het ziek zijn heeft er wel een beetje ingehakt, maar ik maak me verder geen zorgen, want ze doet het verder prima! Overigens: Cb-arts had wel geadviseerd hier, omdat haar lijntjes ongelijk liepen (lengte goed -gewicht net te laag) om met dreumesmelk verder te gaan na de 1 jaar, in plaats van met gewone melk verder te gaan. Ik vind dat prima, zo krijgt ze in elk geval alle voedingsstoffen binnen.
ook geen 'echte dysmatuur' mama (ookal vond het CB haar wel een dysmatuur in het begin) Inge is geboren met 42 weken en woog 3085 (P25). Met 8,5 maanden woog ze net geen 8300 gram. Nu na 18 maanden weegt ze 10 kg dus in ruim 10 maanden maar 1,7kg aangekomen en niet echt ziek geweest. Ze zit nog steeds onder het 'gemiddelde lijntje' maar ook voor haar lengte zit ze onder het gemiddelde lijntje, dus haar gewicht is voor haar lengte wel goed. Ik verwacht ook niet dat ze echt lang zal worden aangezien pa en ma dat ook niet zijn. en hoop dat ze qua gewicht ook aan de onderkant van het gemiddelde blijft en niet als ik aan de bovenkant. In het groeiboekje staat een site van TNO waar je met een aantal gegevens een schatting kan krijgen van haar verwachte lengte. Maar ik zou me er niet te druk over maken.
Onze dochter is ook dysmatuur geboren (40w3dgn). Ze woog 2800 gram en was 47 cm. Tot nu toe, ze is drie maanden, blijft ook ze ook klein en licht. Ze weegt nu pas 5 kg bijvoorbeeld. We gaan geregeld op kraamvisite bij kindjes die lichter zijn . Over haar ontwikkeling maak ik me niet zoveel zorgen. Ze komt aan. het is niet zoveel als andere borstvoedingskindjes, maar ze groeit voldoende. Stiekem is het ook wel leuk zo'n klein popje. Ze heeft tot een week geleden nog 50-56 gedragen en nu maken we een voorzichte oversteek naar 62. Wij dragen de kleertjes helemaal af
Hier ook geen dysmatuur mama, maar wel een mama met een erg kleine meid. Bij de geboorte met 40.3 weken woog ze 3060 gram en was ze 50 cm. Ze is nu 8 maanden en red de 7 kilo nog geeneens. Ze is nu 66 cm en weegt 6790 gram. Ze groeide de eerste 4 maanden goed, maar daarna kwam de bekende bv 4-maanden dip. Daar hebben we 1,5 maand mee lopen tobben en is toen bijna niets aangekomen. Toen ze 6 maanden (heb tot aan toen volledige bv gegeven) was heeft ze ook meteen een flinke bijvoedingsschema meegekregen, en ze eet alles netjes op. Maar ondanks dat ze veel bijvoeding eet en nog steeds 5x bv krijgt op een dag komt ze redelijk goed aan maar niet super veel. Het cb is onze vorige woonplaats was de hele tijd aan het miepen over haar lengte en gewicht. Maar ze at goed, dronk goed, was allert en overdreven vrolijk en plaste goed, dus ik vond het goed gaan (in tegenstelling van het cb) Nu zijn we verhuist er hebben we een nieuwe cb. Daar ben ik pas geleden geweest en ze vonden het super gaan. Oke, ze vonden haar een kleintje, maar ze was niet mager en ik en mijn vriend zijn ook klein. En ze zal nog wel even op de onderlijn zitten, maar ook dat trok wel weer bij. Als jou kindje idd in een mooie lijn blijft groeien (ook al is het onder het gemiddelde) dan zou ik me persoonlijk niet zo'n zorgen maken. Ze halen het uiteindelijk wel allemaal een keer in, en niet ieder kind is hetzelfde qua lengte en gewicht.
Vroeg ik me eigenlijk ook wel af. Deem is geboren met 2425 gram en 43 cm. Met 18 maanden was hij 9600 gram en 78 cm, daarna niet meer gewogen. (nu 21 maanden) De lijn loopt prima zit alleen iets onder gemiddelde , t heeft een voordeel hij doet heel erg lang met zijn kleertjes.. =)
mijn zoontje is met 37,1 dag geboren met 44cm en 2700gr. ver onder de gemiddekde lijn met 5 maanden woog hij alweer 8945gr en 68cm lang een flinke reus en komt ver boven de bovenste lijn van de grafiek uit. denk dus niet dat het geboorte gewicht iets zegt over hoe de kleine zich verder ontwikkelt
dit vond ik op internet over de groei de eerste maanden. nou hier klopt het wel dat mijn magere zoontje een dikkertje is geworden zonder dat hij te veel krijgt De groei van dysmature zuigelingen - Medisch - Thema's - Kenniscentrum Prematuren
Mijn oudste woog 2015 gram bij 37+5 wkn. Met 1 jaar woog ze 9 kilo. Nu is ze bijna 4, 1 meter en 14 kilo. Ze is dus niet zwaar, maar ook niet heel klein ofzo. Mijn oudste was 3,3 kilo bij de geboorte (40 weken) en 56 cm. Zij is nu 17 maanden en nog steeds lang, 94 cm. (misschien wel meer) en dun, 9 kilo. Ik denk idd dat ze het prima in kunnen halen. Hier in ieder geval wel, maar het heeft natuurlijk wel even nodig. Liefs elea
Hier nog een mama van een dysmatuurtje. Ze is geboren met 38+1 ze woog 2455 gram en was 48 cm. Ze was een lang en dun meisje..Je zag alleen haar spiertjes op haar benen en haar six-pack bij haar buikje. Een maand later is haar nichtje geboren en die woog na 1 maand al 7 kilo ofzo en ons meisje was toen nog niet eens 4 kilo Ze heeft een vreselijk moeilijke start gehad maar daar is ze wel heel goed van hersteld. Nu is ze nog steeds niet zo zwaar maar wel heel lang. (net als mama en papa) Vorige keer op het cb met 6.5 maand was ze 6910gram en 69.5 cm. Maar ze is niet dun meer. groetjes, flubjuh
hier een moeder met een zoontje wat prematuur is geboren.....2550 gram en 44 cm...en dat bij 35 weken... Nu met 9 maanden is hij 8 kilo en 69 cm....en zoals sommige hier schrijven...hij doet lekker lang met zijn kleertjes
Hier geen moeder van een dysmatuur kindje. Onze meid woog 3600 gram bij de geboorte en was 52 cm lang. En met 9 maanden woog ze 7260 gram. Dus een stuk lichter dan jouw dochtertje. Ik vind dat jullie meid juist prima op gewicht is! Dus ik zou me niet al te druk maken hoor. Zijn jullie zelf klein, of waren jullie dat als baby??
hier nog eentje...geboren met 37 weken, 2175 gram en 48 cm. t was vel over been. met 12 maandenwoog hij 9700 gram wat volgens mij heel gemiddeld is. De eerste 7 maanden zat hij natuurlijk ook onder alle curves maar volgde wel z'n eigen lijntje.toen zo ineens zag ik dat hij binnen de lijntjes zat. Eerst alleen qua lengte en later ook qua gewicht. Maak je geen zorgen je zult zien dat het allemaal wel goed komt. De 1 doet er gewoon wat langer over dan de ander. Ik heb me heel lang zrgen gemaakt over het feit dat hij dysmatuur is geboren en uiteindelijk heeft het heel veel kostbare energie gekost terwijl het allemaal is goed gekomen. Niet doen dus!
Ik heb een vraagje aan jullie dysmatuur mama`s. Vooral aan degene die een kindje rond de 2 kg wogen. Hoelang heeft jullie kindje in het ziekenhuis gelegen voordat hij/zij naar huis toe mocht ?
hallo bedankt voor jullie reacties.. linda, ik ben zondag nacht bevallen en vrijdag mochte we na huis, ka wou eerst zeker weten da me dochtertje voldoende aankwam..ze was geboren met 2320gr en mochte met 2560gr na huis.