Wij hadden op nr 2 op t lijstje Gaya staan, dus met de Y ipv i. Toevallig heet meisje uit mijn klas zo, en de bio super om de hoek ooi, dus dan denk ik daaraan haha! Gewoon doen, mooie naam, en veel mensen weten niet eens die hele Gaia therorie!
En dan spreek je eht wel uit met de g zoals je die in het engels ook wel hoort (bijv. gear, die g klank) dus niet met de hollandse g zoals in groot...
ik heb gekozen voor: Geen geweldige naam, doet mij NIET denken aan earth spirit gedoe Vind het niets, sorry.
't Doet mij in eerste instantie aan de kat van m'n moeder denken, die heet ook Gaia. M'n moeder heeft 't afgekort tot 'Kaat' of 'Kaatje'... Ik associeer de naam Gaia -voor 'n kind- wel gelijk met spiritualiteit en om eerlijk te zijn ook wat met geitenwollen sokken... (No offence!)
Giulia is heel leuk, hebben we op onze lijst maar ik ben nog niet helemaal verkocht. Het is nummer 1 in Italie op het moment maar dat maakt op zich niet veel uit aangezien we daar toch niet wonen (of gaan wonen). Op de een of andere manier vind ik Giulio weer een stuk minder, slaat nergens op maar zo gaat dat nu eenmaal met smaak; geen peil op te trekken Lucia is prachtig, maar wel als loe-TSJIE-ja uitgesproken en hier in Engeland wordt het vrees ik toch LOE-sieja omdat Lucy zo bekend is. Sofia en Olivia zijn heel mooi maar te populair hier, Sara wil mijn man niet (grom, hoewel SAA-ra ook wel veel mooier is dan het Engelse SER-rah), Celia is wel mooi als SEE-lia maar minder als SIE-lia wat het hier zou worden (hoewel ik Celia toch maar eens op het lijstje moet zetten!), Elena vind ik het mooist als EE-lena en minder als e-LEE-na wat het hier zo goed als zeker wordt. Aaarrgh uitspraak is zo'n struikelblok als je een buitenlandse naam wilt geven! Elisa vind ik ook erg mooi, staat ook op ons lijstje (je kent mijn smaak!) Heel erg bedankt voor je input, leuk om er een bij te zetten op de lijst (Celia)
Wat gek toch, zoveel mensen kennen de dierentuin en ik had er nog nooit van gehoord en ik ben toch ook in Nederland opgegroeid. Succes met je cyclus trouwens, ik zie net je ticker!
Ik zag dat er ook suggesties werden gegeven. Hier ook een paar; Mia en Leonore Mia en Francine Mia en Loraine Mia en Evelyne
Bedankt voor de suggesties! Ik vind Leonie een mooie naam (denk eraan nu ik Leonore lees), zo heet mijn zus ook en die zou zeer vereerd zijn, maar in Engeland wordt het met de klemtoon op de -o- uitgesproken en dat vind ik niet zo mooi. En mijn man spreekt op zoooooo veel namen een veto uit, als het aan mij lag had ik waarschijnlijk allang een jongens- en meisjesnaam klaar!
Ik vind het een erg mooie naam. Mijn vriend is Italiaans en ik heb 6 jaar in Italie gewoond. Ik zie het dus gewoon als een Italiaanse naam en heb er ook geen andere associaties bij. Wat ik ook een mooie naam vind is Giada. Lijkt wel weer een beetje op Gaia. Ons zoontje is in Augustus geboren en wij wilden ook een Italiaanse naam. Bij een meisje hadden we voor Aurora of Isabella gekozen en voor een jongen hadden we Samuele of Gabriele. Ik vind zelf Lorenzo ook mooi, maar mijn vriend niet. Zoals je in mijn onderschrift kunt zien is het uiteindelijk dus Samuele geworden.
Ik denk dat het meisje toch een probleem gaat krijgen met hoe haar naam uitgesproken moet worden. Ik zou het namelijk uitspreken als Ghaja (met een engelse g) omdat mijn katje Gaya heet. Voor een kindje moet ik dan toch teveel aan gajes denken... Anders zou ik het schrijven zoals je het wil uitspreken: Kaja. Als ik je tenminste goed begrijp.
Nee hoor, het is Ghaja, ik had de bedoelde uitspraak gewoon niet goed uitgelegd in mijn originele bericht maar ik ga het niet doen... te veel verkeerde associaties!
ken het hoor, toen wij nog in UK woonden heette mijn dochter ook vaak Maila ipv Mila. ben benieuwd wat vrienden daar van onze naam voor deze baby gaan maken, is toch wel vrij nederlands.. even geheel offtopic, heb je my bumb and me gelezen van myleene klass? dat boek verslonden tijdens mijn zwangerschap, dochters volledige naam is uiteindelijk Mylène geworden. (maar dan wel mie-len-ne, geen mai-lien).
Ik ben van Belgie en ik moet bij die naam denke aan gaia de dierenrechten organisatie. Ik denk dat ze heel fel zal worden gepest met zo´n naam.