Groot Dictee der Nederlandse Taal

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Suzanne68, Dec 16, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Ja, mijn vent: die had 47 fout! Maar hij is ook geen volbloed Nederlander, is dat een excuus? Hij gebruikt overal apostrofs bij, ik denk dat hij daar wel 10 fouten in had gemaakt...
     
  2. klingel

    klingel VIP lid

    Feb 15, 2008
    16,318
    14
    38
    iets met kunst en michelinsterren..
    import drentherella
    segt se?
     
  3. Nynke

    Nynke VIP lid

    Sep 30, 2006
    8,087
    0
    0
    Frankrijk
    #63 Nynke, Dec 17, 2009
    Last edited: Dec 17, 2009
    Omdat ik, zoals Klingel schreef, stupiede had geschreven. Vandaar dat ik stupiedst goed had. Meer geluk dan wijsheid dus.:p
     
  4. klingel

    klingel VIP lid

    Feb 15, 2008
    16,318
    14
    38
    iets met kunst en michelinsterren..
    import drentherella
    geluk dan wijsheid!!!
    ;)
    :p

    maar wel consequent van je!
    net als ik met jan en jut, maar dat klopte dus weer niet.
    vind ik nog steeds stupide!
     
  5. Nynke

    Nynke VIP lid

    Sep 30, 2006
    8,087
    0
    0
    Frankrijk
    O, wat een mega fout zeg. Ik heb mijn bericht gelijk aan gepast. Echt erg!!

    Heel consequent idd.
    Ach, er zijn ergere dingen dat een hoofdletter vergeten bij Jan.;)
     
  6. Lucia

    Lucia VIP lid

    Sep 6, 2005
    12,287
    6
    38
    Thuishulp
    België
    Ben ik blij...ik had zowel stupide als stupiedst goed. :D

    Ik wist zeker dat het als stupide geschreven moest worden, en van die andere kon ik gewoon niks anders maken als stupiedst. :D
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,558
    530
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nou.... ik dacht dat ik het goed had gedaan..... toch nog 42 fouten :) Vooral met de streepjes enzo. Hij viel me vooraf wel mee, toen ik m had geschreven. Heb m wel eens erger meegemaakt. Vooral die ene met dat "antimakkassartje"

    En waar ze voor waarschuwden, ga niet teveel veranderen bij het nalezen! Daar heb ik dus stomstomstom een accentje toegepast bij etablissementen (vanuit het frans gedacht) en dacht dat cliente met een accent moest, terwijl het met een trema was (of andersom...)

    Eau de toiletteje...grrrrr
    Bommelskonten, had ik Bommelsconte geschreven.
    En dat flauwe Blu-rayspelertje.
     
  8. Lucia

    Lucia VIP lid

    Sep 6, 2005
    12,287
    6
    38
    Thuishulp
    België

    Nee is goed hoor, moet idd met een trema.;)

    Ik heb helemaal niks verbeterd.:D(had er ook geen zin meer in, was eerlijk gezegd al kapot na die 8 zinnen...)
     
  9. MG2009

    MG2009 Niet meer actief

    #69 MG2009, Dec 17, 2009
    Last edited by a moderator: Dec 17, 2009
    Heb niet het hele topic gelezen, maar heb het net online gedaan. Liep helemaal vast, dus heb het in stukjes gedaan en zelf adhv de tekst nagekeken. Weet dus niet hoeveel fouten er voor niet aan elkaar schrijven worden gerekend?? Ik heb maar steeds de max gedaan.
    Ik heb volgens mijn eigen berekeningen 32 fout.

    Vond vooral het aanelkaarschrijven en hoofdletters erg lastig, daar ging ik steeds de mist(te) mee in... moeilijk!

    Ik had oa fout: exprestempo (ik had dubbel s), barbiepop (ik dacht merknaam, dus met hoofdletter), jezusfreaks (ook hoofdletter, waarom Heer wel en Jezus niet?!) en uiteraard Blu-rayspelertje (die had ik heul anders :D)
     
  10. MG2009

    MG2009 Niet meer actief

    Die Belgische was idd zeer onduidelijk, die sprak wel vaker de N niet uit.. moest ik echt op Philip F wachten om er nog wat van te bakken!
     
  11. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Nou...... Philip spreekt ook heel vaak de n niet uit hoor! Alleen zijn uitspraak is voor ons beter herkenbaar. Ik weet zeker dat onze Vlaamsche vrinden hem echt onverstaanbaar vinden :D
     
  12. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    O, en is het niet
    aan elkaar schrijven

    en

    aaneenschrijven?

    ???
     
  13. klingel

    klingel VIP lid

    Feb 15, 2008
    16,318
    14
    38
    iets met kunst en michelinsterren..
    import drentherella
    @antimarkassartje: ja dat waren nog eens dicteeeees :D!!!

    volgens mij was dit, op jan wolkers na, toch wel een van de teksten zonder heel veel belachelijke nooitgehoorde en nooitgebruikte woorden.

    przewalskipaardje... pruttel...

    @miepje: volgens mij omdat aaneen 1 woord is, en aan elkaar niet.

    en gewoon omdat het een domme regel is die een of andere stoffige taaltante verzonnen heeft?
     
  14. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Ja, ik zie nu alleen allemaal mensen ook 'aan elkaar schijven' aan elkaar schrijven en dat klopt niet. If you know what I mean ;)
     
  15. klingel

    klingel VIP lid

    Feb 15, 2008
    16,318
    14
    38
    iets met kunst en michelinsterren..
    import drentherella
    oh yes now i know what you mean yes!
    thats very irri and stupid(e) as well.
    heheheheh!
     
  16. MG2009

    MG2009 Niet meer actief

    Ik schreef het als grapje aan elkaar, maar komt niet helemaal over dus :D Eerder in mijn post schreef ik het wel gewoon los. Was als grap bedoeld, vandaar ook de mist(te) mee in ;)
     
  17. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    O, hahaha! Sorry! Vind het grappig nu ik weet dat je het als een grap bedoelde! :D

    Aan de ene kant was een smiley ter verduidelijking wel handig geweest, maar aan de andere kant heb ik een %$%^#Y&*-hekel aan bepaald smileygebruik. Soms lastig ironie overbrengen dmv tiepen he? *nee, geen smiley* *hou me in*
     
  18. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Ik heb hem net online gedaan en dit is mijn resultaat:

    Carrière

    Het mistte zo, dat ik de afslag miste; die zin liet mij kennis maken met het dictee, waardoor ik stante pede van school af wilde, vanwege te veel voor-de-gek-houderij, al kende ik alle jaartallen van Krimoorlog tot bokseropstand.

    Spellen was een ambigue zaak: in automatische-piloottoestand lukte het me vanzelf, maar zodra ik er over nadacht wijfelde ik of gênant zo'n fransozendakje had of niet; ja al die pietje-preciezerige accenten vond ik stupide, maar het gedoe met al-of-niet aaneen schrijven nog wel het stupidest.

    Voortijdige schoolverlaters zijn dappere dodo's op weg naar Bommelsconte; maar uiteindelijk raakte ik toch nog keurig netjes getrouwd, met een baan onder de Balkenendenorm maar wel dicht daarbij, en met collegaatjes die er vanuit gaan dat ik geen cultuurbarbaar ben; ik ben tenslotte Tweede-kamerlid (2 fouten).

    Dat fraaie traktement is meegenomen, want mijn eega is een funshopper; niet zo'n barbiepop die alle braderieën afstruint waar Jan-en-alleman wel een paar Eurootjes kan stukslaan, maar een cliënte van pico bello etablissementen.

    Tweemaalsweeks gaat ze een dagje stadten, waarbij ze als een kenau in express-tempo alle Jezusfreaks die de Heer en zijn werken prijzen omverloopt, diverse rollatorrijpe oudjes meesleurend die aan het Nordicwalken zijn, en dat alleen omdat ze nieuw eau-de-toiletje heeft gespot.

    Zwaarbeladen keert ze huiswaarts, sprenkelt eau-de-cologne uit de eau-de-colognefles en begint op Internet E-bay af te schuimen voor een zo-goed-als-nieuw Bluerayspelertje.

    Als manlief ben ik de financiële kop-van-jut, al kent haar koopdrift één pluspunt: jaarlijks kunnen we voor een extra vakantietje er opuit gaan van het geld dat onze koters met haar luxevoorwerpen op de vrijmarkt terugverdienen.

    Mijn huwelijk mag direct uit Dantes Hel komen, die schooldag waarop het dictee me ging tegenstaan, was wel het grootste debakel van mijn leven, want als ik toendertijd beter had leren spellen, was ik allang politicus af en nu een wat minder gedweeë geldschieter.
     
  19. Lucia

    Lucia VIP lid

    Sep 6, 2005
    12,287
    6
    38
    Thuishulp
    België
    Euhm ik vond juist de Belgische duidelijker.:p
    Stadten had ik inderdaad ook fout...(statten, hoe verzin je het?)

    Wat is Dantes hel eigenlijk?:) Had het wel goed geschreven maar heb gewoon gegokt om eerlijk te zijn.:D
     
  20. klingel

    klingel VIP lid

    Feb 15, 2008
    16,318
    14
    38
    iets met kunst en michelinsterren..
    import drentherella
    Dante is een schrijver, zijn bekendste boek is De Hel.
    indrukwekkend epos vond ik.
     

Share This Page