Hyperemesis Gravidarum

Discussion in 'Gezondheid' started by Sooner, Jun 9, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    @Sooner: gefeliciteerd met je dochter!!! Fijn dat je alle kwaaltjes weer kwijt bent!
     
  2. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Sooner wat een mooi kind!! Goed gedaan hoor! ;):)
     
  3. ducie

    ducie Bekend lid

    Feb 15, 2008
    662
    0
    0
    ik heb het ook gehad 15 jaar terug
    had net ene topic geopend zie ik het hier staan ;)
    het is echt vreselijk
    heb ook heellang in het ziekenhuis gelegen
    en wat ze je daar allemaal naar je kop gooien die verpleegsters
    bah
    als ik er ana denk ben ik nog boos
    en het is al +/- 15 jaar terug
    heel veel terkte als je dit hebt
    er goed over praten dat helpt
    en het zit echt niet tussen je oren
    gr anja
     
  4. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0
    Sooner gefeliciteerd met Kris Wat een stoere meidennaam.

    En kan je weer eten?

    Even geen tijd om bij te lezen, maar wou de dames met de misselijkheid nog even een steuntje geven met kerst. Want ja gaat toch veel om eten. Ik denk aan jullie en hoop dat je het toch gezellig kan maken.

    gr Gaby
     
  5. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Dit is inmiddels een 'chat topic' geworden zie ik, maar ik heb toch een vraagje. Ik hoop dat ik toch antwoord kan krijgen.

    Zijn er hier dames die voor de tweede keer zwanger zijn/waren? Was de misselijkheid net zo erg, minder erg of erger?
     
  6. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0
    Hallo,

    Ik ben net bevallen van de tweede en moet zeggen. De tweede vond ik zwaarder dan de eerste. Bij de tweede zat ik er aan het einde ook sneller doorheen en was met 35 weken echt al uitgeput.

    Ook zo misselijk geweest?


    Gr Gaby
     
  7. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0

    ja vreselijk he wat ze allema tegen je durven te zeggen.

    De pschiater waar ik praatte omdat ik bang was voor de bevalling. vertelde mij juist dat het echt niet tussen mijn oren zat, maar de wetenschap niet weet wat het wel is. En juist doordat het niet vaak voorkomt en de meeste geen tweede aandurven komen ze daar ook niet zo makkelijk achter. Nou heb ik ene huisarts die vond dat het tussen mij oren zit en ik nodg eens moest praten bij de psiachter en daar was ik al, hahaahaha stond hij ven moi met zijn mond vol tanden.
    De psiater van mij zei, echt zo lief; dat ik wel een hele sterke vrouw moest zijn. Ik zou nooit depressief kunnen raken, met wat slaap zou ik mij al beter gaan voelen. Was zo leuk complimentje. Inderdaad met wat slaap voelde ik mij al stukken beter. Gelukkig is niet iedereen van tussen je oren en dat ik het van iemadn hoorde die er juist was als er wat tussen je oren zit, gaf mij ene heel goed gevoel.

    maar ja over de huisarts geen goed woord over. Het is makkelijk he. Ik weet het niet dus tussen de oren. makkelijke afschuiver.
     
  8. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Ja, ik heb ook in het ziekenhuis gelegen omdat ik was uitgedroogd. Gelukkig is het bij mij wel na 3 maanden over gegaan, het lijkt me vreselijk om het gedurende de hele zwangerschap te hebben... Ik ben alleen wel een beetje bang voor een volgende zwangerschap. Omdat ik al een kleine heb rondlopen, kan ik dan natuurlijk veel minder makkelijk mijn rust pakken. En juist volledige rust heeft bijgedragen dat het op een gegeven moment enigszins te doen was.
     
  9. Wupsie

    Wupsie Niet meer actief

    Hoi Dames,

    Allemaal een beetje een fijne kerst gehad??

    Hier wel ok, jammer dat ik op bijna als van eten later allergische reageer. In de vorm maag maag en darm krampen:(

    Maarja we hebben de 20 weken echo gehad, en we weten wat het wordt. Maakt het toch allemaal de pijn wat meer waard he??

    Liefs
     
  10. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0
    Merijn; Klopt doordat je al ene hebt rondlopen is het zwaarder en was ik ook eerder uitgeput. Zo kon ik bij de eerste de eertse 4 maaden wel biscuitjes enz eten, maar bij de tweede ging dat zelfs niet meer. Hier wel goede voorbereiding gtroffen, omdat ik werkte heb ik de opvang voor mijn dochter gewoon door laten lopen. enz kon ik 3 dagen uit rusten en op do een zware dag en op vrijdag ging ze 's ochtend naar de psz en 'smiddags slipe ik smane met haar. Nu heb ik ene vrij rustige dochte die goed luistert en dat maakte de keus voor een tweede erg makkelijk en een derde komt hier niet meer. Een goede voorbereiding met vk of gyn is aan te raden, zoadt ze sneller ingrijpen en iets van opvang voor je andere kind ook. Misschien zal je man zorgverlof kunnen krijgen, maar dat zal je na moeten vragen. Hier on mijn man wel heel makkelijk weg van zijn werk als het mij heel slecht ging. het was 8 maanden afzien, maar het wonder wat e er voor terug krijgt maakt veel goed. Vergeten helaas doe ik het nog niet. Succes met het maken van een beslissing.
    nel gaan voor een tweede heeft ook voordelen, omdat ze dan nog veel slapen en niet alles mee krijgen. Even wachten heeft het voordeel dat je kind al veel zelf kan. Ik hebt gewacht, mar mijn dochter heeft er teveel van mee gerkegen vooral het zieeknhuis liggen vond ze vreselijk. Ze heeft het er nu nog steeds over.

    Ja de keuze ligt bij jezelf, maar als je wat steun krijgt van je omgeving is het alles weer ward zodra je je klientje in je armen hebt.

    Wupsie; je weet wat het wordt leuk zeg. Alles was ook goed met de twintig weken echo. Gelukkig hebben de baby's er niets onde rte lijden



    een fijne derde kerstdag! Gaby
     
  11. Vera

    Vera Fanatiek lid

    Apr 17, 2006
    2,604
    1
    0
    Meiden, ik breek gewoon ff in.... maar ik wil even laten weten dat ik echt mijn petje afneem voor de prestaties van jullie. Tis echt hardstikke zwaar zwanger zijn en zeker als je je gewoon niet goed voelt (understatement) en eigenlijk niet jezelf kan zijn omdat je ziek bent. Ik wil jullie even een hart onder de riem steken. Elke dag is er weer een, en er komt een eind aan. Echt. Al zie je dat soms niet zo.
    Ik heb het twee keer meegemaakt, echt 4-5 dagen per week de hele dag overgeven van week 6 tot week 22. Geen idee of het Hyperemesis Gravidarum was (wist niet eens dat er een woord voor was). Gelukkig niet uitgedroogd en opgenomen, maar wel hondsberoerd. Ik vond dat al verschrikkelijk, laat staan dat je 9 maanden lang zo ziek bent en zelfs opgenomen moet worden en zo. En de aanname dat het tussen de oren zit... grrr.... Oke, rust nemen en heel veel regelmaat helpt wel iets, maar de oorzaak is niet je psychische gesteldheid, dat is puur de zwangerschap.
    Het is zo moeilijk om postief te blijven en ook toch te genieten. Toch wil ik jullie dat allemaal wel toewensen.
    En het kan ook echt anders, want hier komt nu nr 3 en tot nu toe amper last gehad. Maar ja... je neemt een gok he.
    Nogmaals.... ik wens jullie alle geluk en ben maar trots op jezelf hoe sterk je bent.
     
  12. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Vera wat lief!

    Veel succes met je derde zwangerschap, fijn dat je je goed voelt!

    Groetjes DeeLighT
     
  13. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Alle dames die nu lijden onder de HG: heel veel sterkte met de oliebollen en champagne om je heen :(.

    Probeer een beetje naar het vuurwerk te kijken, dat leidde mij wat af om 00.00uur vorig jaar. Ik sta er vandaag even bij stil en zal in gedachten ook even bij jullie zijn.

    Een goed uiteinde met mooi vooruitzicht naar wolken van baby's!

    (sorry ben wat emo vandaag!:))

    DeeLighT
     
  14. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0
    Vera geweldig nummer drie en nergesn last van.

    Iedereeen een geweldig 2010 gewenst. Met prachtige kinderen!

    Groetjes Gaby
     
  15. misstiana

    misstiana Fanatiek lid

    Mar 13, 2008
    1,565
    0
    0
    deelight een dikke knuffel voor jou

    gr Gaby
     
  16. Ann80

    Ann80 Fanatiek lid

    Jul 15, 2009
    2,689
    0
    0
    Rotterdam
    Wat een lief bericht Deelight, thanks!!!!

    Gelukkig gaat het aan mijn kant aardig. Zal zeker de hele zwangerschap niet zo zijn als daarvoor maar kan iig het meeste doen wat ik wil.

    Ben eindelijk zo rond de 22 weken gaan genieten ervan en zet dat nu lekker door!

    Hoop dat jullie allemaal een fantastisch 2010 tegemoet gaan!

    Liefs,
    Ann
     
  17. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Hoe is het met alle dames????
     
  18. Wupsie

    Wupsie Niet meer actief

    Ja inderdaad meiden hoe is het?

    Hier stuk beter nu ik helemaal neit meer werk. Elke dag doe ik iets in huis (grote schoonmaak) en ik moet en zal de 28 weken gewoon halen!!!! Nog 6 weken te gaan!
     
  19. Ann80

    Ann80 Fanatiek lid

    Jul 15, 2009
    2,689
    0
    0
    Rotterdam
    Ga je zeker halen Wupsie niet teveel hooi op je vork nemen!

    Met mij gaat het goed. Begin nu wel weer een beetje misselijker te worden maar vooral als ik te grote hoeveelheden eet. Denk dat die kleine het omhoog duwt tegen mn maag...

    Voor de rest spierpijn in nek en rug.

    Hoe gaat het met jou en jullie dochtertje Deelight?

    Ben ook benieuwd naar de rest.

    Liefs,
    Ann
     
  20. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Hey Wupsie, zet hem op he!!!
    Aftellen naar de 28 weken en daarna is elke dag meegenomen.
    Blijf het vooral rustig aan doen. Geen last van harde buiken oid?

    Ann80: vervelend dat je weer wat misselijker bent. Ik had dat ook op het laatst, vooral maagzuur. Heb je nog zoveel speeksel?
    Voorzichtig aan doen he met je nek en rug. Klachten daar zijn echt vervelend...Laat je lekker masseren!

    Met ons gaat het heel goed Ann, ik geniet echt elke dag met volle teugen van mijn dochter. Soms heb ik nog verdriet van de zwangerschap en kraamtijd maar als ik mijn dochter zie zou ik het er weer voor over hebben! (onvoorstelbaar, had nooit verwacht dat ik dit zou zeggen).

    Kijk niet naar hoe ver je nog moet, maar naar wat je al achter de rug hebt. En blijf altijd aftellen!

    Liefs, DeeLighT
     

Share This Page