Ik vroeg me af wat jullie kindje kon met 9 maanden En hoe ziet het dagschema eruit, eten slapen etc ben wel benieuwd
Met 9 maanden nog niet zo heel veel.. ja, stevig zitten en zo lekker spelen. En alle ieniemienie kleine pluisjes en haren van de grond op rapen . Met haar fijne motoriek was niets mis. Met haar grove ging het wat trager. Rollen en zich verplaatsen deed ze allemaal pas later.
Mijn mannetje is van 7 april en kan al ruim een maand kruipen aan 2 handen lopen en langs de tafel lopen en overpakken
hier hetzelfde, fijne motoriek is prima ontwikkeld, grove motoriek niet, daarin loopt ze achter, ze kan nog niet zelf zitten, niet omdraaien, niet kruipen etc. maar ze kan wel pluisjes pakken, slofjes met klitteband open krijgen en uitdoen, luiers open doen, zucht
Ok, misschien een beetje raar, maar mijn meisje van 8 maanden zegt "pappa"! En verder kan ze omrollen (beide kanten) stevig zitten en in de box trekt ze zich op haar knietjes!
Ons meisje kruipt nu ongeveer een maand, en zit stevig. Ze gaat zich ook al langzaam aan optrekken aan de tafel. Maar dat lukt nog niet echt. Qua fijne motoriek pakt ze ook pluisjes en kleine dingetjes van de grond. Als ik een spelletje met haar doe, de bal naar haar toe rollen, dan gooit ze hem terug. Ook brabbelt ze veel, en ze lijkt nu ook gericht te gaan roepen. Als ze je even niet ziet, of als ze wakker is zegt ze hard He! net of ze wil zeggen waar ben je, of ik ben wakker hoor. haha wel grappig om te horen Ze is sowieso snel met alles, ze rolde al bij 3 maanden. Maar elk kind is weer anders en ontwikkeld zich op zijn eigen niveau. Ze was hier weer laat met tandjes. En qua schema: ze slaapt 's ochtends en 's middags 2 uurtjes en dan gaat ze rond half 7 's avonds weer naar bed tot de volgende ochtend 8uur. Heerlijk dus!
Wat leuk om de verschillen te lezen! Onze dochter is gecorr. 9 maanden en kan al zitten op haar knietjes, zich optrekken aan de tafel en probeert zelfs al met 1 hand te blijven staan. Ze probeert ook al als ze aan de tafel staat voorzichtig naar rechts of links te 'lopen.' Kruipen doet ze met haar knietjes. Zitten op haar billen doet ze met een been naar voren en op 1 knietje ook vaak. Ze trekt zich overal aan op. Pluisjes kan ze ook pakken. Ze steekt minder dingen in haar mond daar eerst.
dank jullie voor al jullie reacties. ik was er wel benieuwd naar. vaak zie ik dat veel kindjes van die leeftijd al alleen rond de tafel lopen etc en dan denk ik, loopt mijn dochter zo achter?? maar gelukkig helemaal niet dus. en het is wat jullie zeggen, ieder kind ontwikkeld zich op zijn/haar eigen manier. hier is het schema als volgt. half 8 opstaan dan fles 10 uur fruithap dan naar bed tot 12 dan een boterham eten tegen 2 uur weer naar bed dan rond 4 uur weer opstaan en dan een liga/lange vinger half 6 warm eten 7 uur fles dan naar bed en kwa ontwikkeling kan ze ook kleine inniminie dingen oppakken. Kleine kruimeltjes van de liga etc. Ze klapt in dr handjes (als je zegt klap eens in je handjes) ze zwaait (als je zegt doe eens zwaaien) ze zegt mama verder zit ze heel stabiel zelfstandig (sinds 7.5 maand) alleen optrekken doet ze nog niet uit zichzelf. ze kan wel aan je handen lopen als je beide handjes vasthoud dan zet ze stapjes. maar nogmaals bedankt voor jullie reactie
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]9.5 maand schema Liam; 07.30 uur; fles 180/6 met 5schep bambix meergranen 10.00 uur slapen tot 11.00 uur 11.00 uur; 1 liga of nijntje koekje met een soepstengel of broodkorst 11.45 uur; 2,(5) boterhammen met beleg en een flesje 120/2 met 2 nutriton 14.00 uur; potje fruit ( 8 maand ) of 2 stuk fruit vers met een tuitbeker sap soms nog een soepstengel of broodkorst extra 14.30 uur slapen tot 15.30/16.00/16.30 uur ( elke dag anders ) 16.00 uur; groente hap of vers ( 200 gr ) met danoontje als toetje 18.30 uur; fles 210/7 met 6 schep bambix meergranen Over de hele dag de tuit verdeeld,, hier uit drinkt hij ongeveer 120cc Verder kan hij zelf zitten, zelf gaan staan, l os staan, 2 stapjes zetten ( los ) draaien, buik/rug, rug/buik kruimel pakken, mama zeggen, da da, die die,, bah bah zijn vaste woordjes, kruipen, tijgeren, speelgoed overpakken, 2 blokjes tegelijk pakken en vasthouden,, overstappen naar de bank/box/stoel langs de bank, box, tafel enz lopen,, als hij muziek hoort gaat hij gelijk dansen,, aan 1 hand meej lopen.. Liefsz 8) [/FONT]
Wat een verschil zeg in ontwikkeling. Mijn zoontje kan: - tijgeren - op handen en knietjes vooruit komen (bijna kruipen) - papa, mama, bah, bleh, die zeggen (en kikkergeluid maken, het liefst de hele dag), hardop grinniken - zelf broodstukjes in mond doen en eten - kruimels en ander klein spul pakken - 5 minuten zitten en dan valt hij om - draaien buik-rug en rug-buik - speelgoed overpakken Schema: 8.30 fles 180/6 9.45 slapen 11.15 thee + rijstewafeltje 12.30 boterham + flesje 90/3 13.30 slapen (wisselend van 30 min tot 2,5 uur) 15.30 2 stuks fruit 17.00 slapen 18.00 warm eten (af en toe een toetje) 19.30 papfles 180/6 + 3 lepels buikjespap 19.45 naar bed