brood eten..ho maar!

Discussion in 'Voeding' started by Sandhya, Jan 19, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sisa

    Sisa VIP lid

    Jun 13, 2008
    5,552
    1
    0
    Hier hetzelfde probleem, ook het beleg is een probleem. Doe ik er smeerkaas op leverpastei op, laat ze het uit haar mondje vallen. Smeer ik pindakaas of chocoladepasta (gewoon uitgeprobeerd), dan eet ze zo 2 boterhammen... Dus nu zet ik niks anders meer op tafel dan wat ik voor haar smeer (en eet dat zelf dan ook) en dat gaat als iets beter.
     
  2. mirell

    mirell VIP lid

    Jul 17, 2007
    15,021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    hoi,
    hier dochter ook 14 maanden en wil ook geen brood.
    we bieden het haar wel aan en ze plukt en eet er een paar stukje van.
    ik geef haar dan een bordje pap als aanvulling
    voorderest eet mevrouw echt alles!
    ik maak er absoluut geen probleem van ze groeit goed ziet er goed uit en ik bied haar t aan maar wil niet een broodjesdrama
    waar uiteindelijk ik het meeste last van heb.

    groetjes mirella
     
  3. Frieda

    Frieda Bekend lid

    Feb 24, 2009
    691
    1
    0
    Moeder, Huisvrouw, WAO-er
    #23 Frieda, Jan 19, 2010
    Last edited: Jan 19, 2010
    Brood eten is hier vanaf het begin af aan ook al een probleem met Noelle. In het begin ging het vooral niet doordat ze zich er steeds vreselijk in verslikte. Telkens heb ik het, bij periodes, steeds weer opnieuw geprobeerd, maar ik stopte er ook steeds maar weer een tijdje mee, omdat ik het vreselijk vond om telkens m'n kind 'op de kop' te moeten houden, omdat ze er dan weer in dreigde te stikken.

    Sinds een maand zijn we nu eindelijk zover, dat ze zich niet meer zo snel verslikt en nu begint het brood (en ook koekjes/rijstwafels etc) eten dus pas een beetje te komen. Maar echt veel gaat er nog steeds niet naar binnen. Tot nog toe zitten we op ongeveer een half plakje brood per dag. Maar ook pap eten is hier niet favoriet, met gewoon melk of flesvoeding lust ze het niet eens, dus wij zijn het gaan mengen met biogarde roer yoghurt en op die manier wil ze het dus 's morgens wel eten. Er gaat echter niet echt een flink bord vol naar binnen, maar Noelle lijkt daar voldoende aan te hebben.

    Tot voor kort kreeg ze dus nog 3 flessen met wat rijstebloem er door naast haar overige voedsel, maar omdat ze nu toch eindelijk wat brood begint te eten hebben we de fles van 's middags nu laten vervallen. Haar fruithap en warme maaltijd + toetje gaan er wel goed in en ze is toch best een "vet varkentje", dus ik maak me eigenlijk niet zo heel druk over wat en hoeveel ze eet. Ik weet uit ervaring met mijn oudste, Anouk van 9 jaar, dat je toch niets kunt afdwingen en zij is nog steeds geen grote eter (ze leeft al jaren op 2 boterhammen per dag en een kleine warme maaltijd), maar groeien doet ze wel.

    Dus wat ik eigenlijk iedereen kan aanraden, is om er niet zo'n punt van te maken als je kind bepaalde dingen niet zo goed eet op deze leeftijd. Bied gewoon een alternatief aan, dat er wel in gaat. Uiteindelijk gaat elk kind op den duur wel meer verschillende dingen eten. Vanalles proberen om er toch in te krijgen wat jij er graag in wilt krijgen, kost vaak alleen jezelf een hoop energie.

    Noelle eet momenteel dus:
    's morgens:
    - wat yoghurt met pap erdoor en een uur later 200 ml flesvoeding.
    (dan slapen van ongeveer half 10 tot 11 uur)
    's middags:
    - haar fruithap en een half broodje
    (dan slapen van ongeveer half 2 tot 4 uur)
    's avonds:
    - haar warm eten + een toetje en een uur later 200 ml flesvoeding
    (en dan om ongeveer 19:30 uur naar bed)

    Verder drinkt ze 2 grote bekers diksap leeg en krijgt ze eigenlijk nauwelijks iets tussendoor. Slechts af en toe geef ik haar een beetje koek of een rijstwafeltje, maar ik weet soms ook niet waar ik de tijd voor tussendoortjes vandaan moet halen, want dan lijkt het ook net of het kind alleen maar met eten, drinken en slapen bezig moet zijn.

    Dus al met al lijkt Noelle helemaal niet zo veel te eten, maar ze is hier supertevreden mee en toch groeit ze ook ontzettend goed. Je moet ook gewoon naar de behoeftes van het kind luisteren, want niet elk kind heeft evenveel voeding nodig. Zelf zijn wij ook geen grote eters, dus dat zijn onze kinderen ook niet.

    Zolang een kind het gewoon goed doet en goed gezond is, zit het ook wel goed met wat en hoeveel het eet. Een kind geeft vanuit de eigen intuitie wel aan wat het nodig heeft.
     
  4. EmyD

    EmyD Niet meer actief

    @Frieda; Bedankt voor je verhaal. Ik weet dat ik me niet zo druk moet maken, maar toch.. ;)

    @Missmom; Onze meid krijgt altijd bambix 12granen pap met nu nog opvolgmelk. Dus geen pap met smaakjes enzo. Ze vindt deze pap prima..

    @Chantal74; En stroop, vindt ze dat misschien lekkerder? Lijkt me gezonder dan pasta en pindakaas, maar is ook wel zoet..
     
  5. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Pap i.p.v. brood eten is ook niet erg hoor.
    Er zijn zat volwassenen die liever met een bord Brinta ontbijten i.p.v. brood!
     
  6. Gem

    Gem Actief lid

    Dec 14, 2009
    230
    0
    0
    NULL
    heel herkenbaar.. wilde zelf al bijna een topic openen..

    helaas wil mijn dochter EN geen pap EN geen brood.
    Ze lust het wel, want heeft wel 2 weken lang (sarcastisch bedoelt) 1 boterhammetje per dag gegeten, maar het is weer helemaal terug bij af. Geen stukje gaat erin.

    Smeerkaas, smeerworst, geprobeerd, NEE
    appelstroop oke 2 weken en toen was het over
    nu pindakaas geprobeerd en dat eet ze wel van je vinger maar niet op brood
    in soep gedoopt.. nope
    vlokken vind ze wel lekker maar vind ik niet goed!

    maar dus ook geen pap.. weet het niet meer..... Bied het dan na haar slaapje weer aan ipv een liga, maar ook dan 2 hapjes en klaar.

    nu is ze ziek dus dan maak ik me er maar niet druk om, maar baal als een stekker!
     
  7. Frieda

    Frieda Bekend lid

    Feb 24, 2009
    691
    1
    0
    Moeder, Huisvrouw, WAO-er
    En als je een paar lepels Bambix-pap of iets dergelijks door yoghurt of karnemelk doet?
    Noelle houdt ook niet van pap, maar ze lust wel gewone yoghurt zonder suiker.
    Wij doen dus wat pap door biogarde roer yoghurt en dan eet ze het wel.
     
  8. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken

    Waarom zou dat niet verantwoord zijn?
    Dat was bij allebei hier DE manier om ze goed te laten eten!
    We hebben hier ook een periode gehad dat bij ze bij het ontbijt het beste aten met rijst en een gebakken ei. Nou lusten wij dat allemaal wel, dus ontbeten we gewoon met simpele nasi goreng en een eitje. Zilvervliesrijst, dus qua vezels en granen ook goed.
     
  9. Frieda

    Frieda Bekend lid

    Feb 24, 2009
    691
    1
    0
    Moeder, Huisvrouw, WAO-er
    Ja zo denk ik er ook over Dirksmama.
    Soms moet je ze gewoon laten eten wat er wel in gaat. Dan gaat er tenminste wat in.
    En de eventuele pedagogische onverantwoorde dingen, worden in de loop der jaren wel weer recht gebreid.
     
  10. Gem

    Gem Actief lid

    Dec 14, 2009
    230
    0
    0
    NULL
    Als ik je goed begrijp bedoel je wat pap maken en dit mengen met yoghurt? Soort musli, maar dan zonder stukjes ;)

    Is een idee! bedankt.
     
  11. Frieda

    Frieda Bekend lid

    Feb 24, 2009
    691
    1
    0
    Moeder, Huisvrouw, WAO-er
    Inderdaad de smaak van yoghurt gaat er soms beter in.
    Zo moet je soms wat inventieve oplossing bedenken.
    Succes ermee! Ik hoop dat het bij jullie ook werkt.
     
  12. EmyD

    EmyD Niet meer actief

    Zo denk ik er ook wel over. Eerst eens laten wennen aan 3 hoofdmaaltijden, wat ze dan ook eten. Maar het lijkt me zo'n fijn idee als je kindje gewoon goed en met smaak eet. Maar ja, soms denk ik ook, hoe zou ik het vinden als iemand een lepel met eten in m'n mond stopt waar ik helemaal niet op zit te wachten? Dan deed ik mijn mond ook echt niet voor de 2e keer open.. ;)
    Maar ben bang dat nasi goreng ipv een boterhammetje hier niet gaat werken.. ;)
     
  13. foreverfriend

    foreverfriend Fanatiek lid

    Feb 22, 2007
    1,473
    0
    36
    dialyseverpleegkundige
    Het lijkt mij ook zo fijn als je kindje met smaak en goed eet!
    Nog nooit gehad....
    Vanaf het begin af aan is het dubben geweest, met vele ups en downs.

    Ik lees dan ook dit topic met aandacht door!
    Want op het moment weigert ze haar brood te eten. Ik probeer het iedere dag opnieuw.
    Maar ze neemt het niet, terwijl ze jl maandag bij opa&oma nog goed 1 broodje at?
    Ik snap het niet hoor, maar maak me er niet zo druk meer om. Ze heeft last van doorkomende kiezen, dus ik gooi het daar maar op.
    Is een fase????
    Ze eet wel een 1/4 krentebol en een sneetje ontbijtkoek beide met boter! om 8uur
    Dan maar zo hoor, komt er iig iets binnen. Daarna 1 stuks fruit om 10 uur en smiddags 12uur een warme hap. 125-200 gr.

    Hier een trage groeier, dus beter eten zou wenselijk zijn. Maar ze is actief, lief en nooit ziek behalve als ze tanden of kiezen krjgt!
     
  14. EmyD

    EmyD Niet meer actief

    Hier ook een trage groeier, dus idd wat meer eten zou mooi meegenomen zijn. Laatst op het cb heb ik het erover gehad dat ze niet zo goed at (en niet zo goed groeide). Het eerste wat de verpleegkundige vroeg was, is ze vaak ziek?? (dat ze actief is kon ze zo wel zien..;)). Maar onze meid is nooit ziek (behalve bij tandjes ooit) dus was het prima!
    Nu weer een periode dat madam geen brood wil, en het avondeten gaat ook minder.. :(. Dus maar weer over op de pap tussen de middag!
     

Share This Page