Naughty chair (oid) bij 12 maand?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door firegirl, 28 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dora en Boots

    Dora en Boots Niet meer actief

    Nou, ik zal niet boos op je worden.:)

    Maar toch denk ik dat dit nog niet de manier is, ik snap wel dat je gewoon consequent en duidelijk wilt zijn tegenover je dochter. Maar ik denk toch dat je dat meer naar haar leeftijd kan aanpassen. Dus blijven corrigeren maar ook afleiden.

    Kan best iets minder streng, je kindje is natuurlijk ook nog lekker aan het ontdekken en ik denk dat wij als ouders die ruimte ook aan onze kindjes moeten geven.;)
     
  2. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.818
    3.344
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    poehee, wat een heftige en aanvallende reacties zitten er weer tussen zeg! Ze stelt de vraag niet voor niets toch? Ik denk ook dat het veel te zwart wit gezien wordt nu. Alsof ze haar kindje bij ieder dingetje onmiddellijk op (dat vreselijke!) stoeltje zet.

    Er zijn hier al vaker topics geweest over kleintjes die mama en papa in het gezicht slaan of knijpen (in plaats van knuffelen), en hoe daar mee om te gaan. En ook dan werd vaak gezegd door andere mama's , dat de kindjes dan op de grond gezet werden, als ze niet stopte na waarschuwen. En ja, dat ging ook over kleintjes van om (en onder) het 1e jaar.

    Ik zie even niet wat het grote verschil daarbij is? Dit is dan toch ook een vorm van 'straffen' ?
     
  3. schaapie123

    schaapie123 Niet meer actief

    ik heb niks tegen katoenen luiers, sterker nog ik heb ze in huis, (popolino? onesize) alleen ze ze nog wat te groot voor onze uk, ik zou een groot kind krijgen, dus dacht ik ach dan kan ik de onesize wel nemen, maar er kwam een kleine uk uit, waarbij maat 44 nog groot was hihihi ze zit net in maat 74. hiihi
    mar goed wegwerp luiers waren vroeger een luxe en atoen heel normaal, tegenwoordig is het een beetje anderso, wegwerp is heel normaal en katoen, tja veel kijken je aan je bent gek
    ik hoop dat ze ze snel aan kan, nu ze zelf kan lopen(net 1 de uk) is het straks makkelijker met het potje
     
  4. pixie

    pixie VIP lid

    30 mei 2008
    12.315
    0
    0
    woonbegeleider psychiatrie
    Leusden
    ja. maar snap je punt niet..
    als een kindje je gaat krabben en haar trekken dan ga je niet gelijk straffen maar proberen het te corrigeren.. ik pak haar handje altijd en doe voor hoe het moet..
    slaan en krabben bij een 1 jarige is volgens mij nooit van bewust stot zijn hoor, maar uit frustratie...zin niet krijgen enz.. maar straffen daarvoor vind ik onnodig op die leeftijd. leer het kind dan wat wel mag eerst!

    wat ik niet snap is dat je zeg áls ze niet stoppen na waarschuwing'/... als een kind een jaar is snapt die een waarschuwing niet. sorry misschien aanvallend, maar soms lijkt het alsof mensen erg makkelijk over dit onderwerp denken.
     
  5. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.818
    3.344
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Mijn dochter was 10 maanden toen ze voor het eerst mee ging fietsen. Ze deed het stuurtje in haar mond, wat niet mocht. We corrigeerde dit, door het stuurtje uit haar mondje te halen en door 'nee' te zeggen. Ze ging huilen en deed het nog eens. Weer corrigeren. Zelfde verhaal. 4e keer, wilde ze het weer doen, ze keek, boog en begon te huilen. Want ze wilde het doen, maar wist dat het niet mocht.
    Tijdje was ze afgeleid. En ineens zag ze het stuurtje weer en weer boog ze, maar stopte en begon te jengelen.

    Rond het jaar: Ze zit met haar vingers bij de videorecorder en ik heb haar daar vaker voor gewaarschuwd dat ze er niet met haar vingers in mag (over een periode). Dus al op een waarschuwende toon, noem ik haar naam al... Maar nu zit oma er bij: Ze schudt nee naar oma en gaat verder spelen.

    Dat viel me overigens vaker op in die periode.. Als oma of opa en oma er bij waren, dan wist ze ineens precies aan te geven, wat ze niet mocht doen en deed het dan ook niet. Ik vind dat ook wel humor hoor :) , het apie...

    Beiden voorbeelden die ik hier meemaakte, wat voor mij duidelijk maakte, dat ze een waarschuwing wél snappen. Nee, niet de 1e keer. Maar de 5e keer wel. En misschien is dat voor het ene kindje al bij de 3e en voor het andere pas na de 15e keer. Maar hier merk(te) ik, dat ze dondersgoed doorhad, wat wél en niet mocht.

    Maar oke, ik ga m'n bed opzoeken.. morgen en overmorgen verhuizen... Drukke dagen hier en een kind wat daardoor dus ook behoorlijk van slag is.
     
  6. firegirl

    firegirl Niet meer actief

    Thanx! Ik stel idd de vraag niet voor niets. Ik wil mijn kind graag goed opvoeden en ik weet dat grenzen aangeven, veiligheid biedt voor een kind. Zo weet hij/zij wat wel en niet mag en dat schijnen ze fijn te vinden. Ik ben op zoek naar een manier om dat te doen.

    Idd. Tuurlijk snap ik dat je eerst moet waarschuwen, maar ze weet op een gegeven moment echt heel goed dat ze iets niet mag doen. Dan kijkt ze me aan en doet ze het weer. Ze maakt er een spelletje van en dat wil ik niet. Ik heb haar ook wel eens afgeleid, maar uiteindelijk komt ze weer bij de tafel terug (daar gaat het voornamelijk over). Emma mag veel in huis. Wij wonen in een appartement en bij de trap naar beneden hebben we een traphekje. Vaak staat de deur van de woonkamer naar de gang open en kruipt ze overal heen. Overal mag ze aankomen (alles is kindvriendelijk ingedeeld). Maar onze tafel in de woonkamer is verboden terrein. Ze moet leren dat ze daar niet aan mag komen en dit werkt vaak voor een paar weken wel, en dan probeert ze het weer uit. Ze mag er niet aankomen en dat kan ze best leren. Is dat zo erg? Ik ben op zoek naar de juiste manier.

    Wanneer kun je wel een naughty chair gebruiken dan? Wat vinden jullie de minimale leeftijd?
     
  7. Chebu

    Chebu VIP lid

    17 dec 2007
    7.174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Ik zou zeggen rond 3 jaar.
     
  8. nony

    nony Fanatiek lid

    4 mei 2007
    3.308
    241
    63
    nh
    Bij mij op het cb zeiden ze dat je een kindje vanaf anderhalf jaar kunt leren wat wel en niet mag, voor die tijd zijn de hersentjes nog niet ontwikkeld dat ze een lange termijn geheugen hebben....

    Hier heb ik een klein mannetje dat een erg uiproberend typje is en juist doen wat niet mag....dus hier is het na 3 x nee gewoon de box in....dus ook een soort naughty chair....
     
  9. Kimm29

    Kimm29 Fanatiek lid

    19 aug 2007
    1.357
    0
    0
    Waarom kunnen mensen niet normaal antwoorden op vragen??? Iedereen heeft z'n eigen mening en dat is maar goed ook. Maar probeer dat op een beschaafde, respectvolle manier met elkaar te delen en niet zo..

    En dat is m'n "beschaafde mening"
     
  10. Kimm29

    Kimm29 Fanatiek lid

    19 aug 2007
    1.357
    0
    0
    @firegirl.. Jij bent de mama en jij kent je kindje het beste..

    Denk zelf dat 1 jaar ook aan de jonge kant is, maar vind het moeilijk om aan te geven welke leeftijd wel geschikt is.. Denk echt dat het van het kindje afhangt.. Ons zoontje begon vanaf 14 maanden andere kindjes te slaan als iets niet ging zoals hij het wilde.. In het begin elke keer uit de situatie gehaald, "uitgelegd" dat hij andere kindje pijn deed en dan dat niet mag. Dan samen met bijv. auto's gaan spelen. Dit blijven herhalen en met een paar maanden (ja je moet wel een beetje geduld hebben) doet hij het nu gelukkig niet meer.
     
  11. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    14 jul 2009
    13.173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan

    wow, dat er toch nog van zulke kortzichtige personen zijn...
    "geen mens mag zijn" volgens mij dramatiseer jij het hele gebeuren hooor, heb je wel goed gelezen?? pfff,

    sorry, iedereen mag zijn mening hebben maar vind jou reactie ronduit belachelijk! en dat is mijn mening hierover :p

    Verder heb ik (nog) geen kids dus zal wel niet mogen oordelen ofzo... maar ieder kind en zijn ouders is toch anders?
    TS jij moet doen waar jij en je partner je prettig voelt, en dat werkt voor jou kind!
    Zou makkelijk zijn dat alle kinderen gelijk zijn en 1 methode voor iedereen werkte op precies dezelfde leeftijden... maar zo werkt dat niet.

    Dus je vraag in de topic kan alleen door jezelf beantwoord worden, als jij je er goed bij voelt, en het werkt voor je dochtertje, dan is dat toch voor jullie gezin prima? :)
     
  12. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Mwoahahaha wat een reactie's weer. *koekoek*

    Ik vind het ook te jong, je kleintje snapt er echt nog geen hol van. Wacht dus nog even met het stoeltje, leidt haar af met een speeltje en klaar.
    Koop een traphekje om ongelukken te voorkomen.

    Maar mijn god, wat kunnen sommige mensen zichzelf weer giga voor l*l zetten met hun overdreven reactie's.
    Die moeten lekker bij Walt Disney gaan werken, enge verhalen gaan verzinnen.
     
  13. Bellebeer

    Bellebeer Niet meer actief

    Precies. Slaan schijnt ook te werken. En dan gaan we allemaal massaal als klapvee aan de kant staan en roepen: Ach als jij je er maar goed bij voelt!

    Ik vind een kind van 1 op zo'n stoeltje zetten omdat ze de wereld wil ontdekken echt te belachelijk voor woorden en een vorm van machtsmisbruik. Dat heeft niks te maken met 'verschillende methodes voor verschillende kinderen', dat heeft te maken met gezond verstand.
     
  14. Bellebeer

    Bellebeer Niet meer actief

    En jou reactie is een voorbeeld van eloquentie en intelligentie? :S
     
  15. Kimm29

    Kimm29 Fanatiek lid

    19 aug 2007
    1.357
    0
    0
    Sorry hoor, maar kunnen we niet normaal met elkaar omgaan???
    De vergelijking met slaan, vind ik echt te ver gaan. De TS mishandelt haar kind niet, ze zet haar kindje alleen op een stoel..
    Dat jij het daar niet mee eens bent (en ikzelf denk ook persoonlijk niet dat dit de beste manier is) tot daar aan toe..
    Maar dan hoef je toch niet zo te reageren!
     
  16. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Hahaha, ja hoor meid, wat jij wil!
     
  17. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    14 jul 2009
    13.173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan
    Tja, ieder z'n mening! jij voed jou kind zo op, zij de hare op haar manier!
    Vind alleen dat je je mening wel iets genuanceerder mag brengen zonder iemand te veroordelen, niemand doet het "perfect" iedereen doet het op zijn manier, en gelukkig zijn er wel regels en instanties als het ECHT gaat om kindermishandeling met slaan e.d. waar jij steeds over roept, maar daar is in idit geval dus echt geen sprake van! Een kind in een stoel zetten voor 1 minuut... kom op... we moeten hier niet gaan ovedrijven.... maar dat is mijn mening :)
     
  18. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    14 jul 2009
    13.173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan
    Dure woorden he ;) hahaha
     
  19. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Nou inderdaad, ik ben helemaal flabbergasted :$
     
  20. firegirl

    firegirl Niet meer actief

    Jemig zeg. Ik wilde niemand boos maken ofzo. Ik zocht alleen advies. Dat heb ik gekregen, bedankt luitjes! Ik denk dat we het stoeltje nog maar wat aan de kant zetten. Tenzij ze echt vervelend wordt haha en ik niks anders kan bedenken.

    Ik zal haar wel er weghalen, proberen uit te leggen dat het niet mag en haar bij haar speelgoed zetten...

    Het enige wat ik nu denk he, is dat niet belonen? Ze doet iets wat niet mag en ik zet haar bij haar speelgoed :s. Of zal ze die link ook niet leggen?
     

Deel Deze Pagina