Snap ik niet helemaal. Als je achter op het potje van Olvarit kijkt, en de procenten van de groentes optelt kom je toch echt aan de 100% hoor. Heb er even 1 bij gepakt: 20% courgette 20% wortel 20% tomaat 20% rijst 10% ham 5% water 2% mais 3% zetmeel Snap niet wat hier mis mee is
Helemaal niks, maar sommige mensen bedoelen meer dat op het voorkant dat potje niet staat dat het een potje is met courgette, wortel, rijst, ham, mais en zetmeel. En dat je dan als klant dus misleid wordt
Het gaat erom dat er water en 'opvulmiddelen' zoals zetmeel toegevoegd worden. Van het voorbeeld is dus 8% water en zetmeel, wat je niet zou hebben als je het vers zou koken (en niet met kookvocht erbij pureert).
Ja om die arts heb ik ook even hard gelachen. En die muts van Nutricia lulde zichzelf ook even mooi onder de vragen uit.
Ik vraag me af of je het zelf lekker vindt als je het zelf proeft. En dan echt als maaltijd. Dus niet 1 hapje, maar echt een warme maaltijd.
De meeste zijn best te eten hoor (tuurlijk niet als maaltijd, maar das logisch). En Milan vind ze ook lekker. Maar er zitten er inderdaad een paar smerige bij
Waar het programma volgens mij om ging is dat het goed is om kinderen van jongs af aan met verschillende smaken in contact te brengen zodat ze daar aan wennen. En hopelijk worden ze later dan betere eters, of hebben ze in ieder geval een betere smaakontwikkeling. Dat neemt niet weg dat er heel veel kinderen zijn die een periode moeilijk eten. Het gaat er (denk ik) meer om dat ze op volwassen leeftijd een goed smaakgevoel hebben en niet alleen patat willen eten, of kant-en-klaarmaaltijden of overal appelmoes en ketchup doorheen gooien. Dan is het dus belangrijk dat ze gevarieerd eten en ook eens wat 'vreemds' eten, en daar springt olvarit dan op in met die a-la-carte-maaltijden. Het probleem is alleen, en daar ging het om, dat dat dus helemaal niet lekker is en bovendien niet lijkt waar het op moet lijken. Dus je denkt dat je dat koopt omdat je kind dan ook bijvoorbeeld risotto leert eten, maar daar smaakt het helemaal niet naar. Dan kan je dus beter zelf risotto klaarmaken. Dat het hier direct weer op de potjes-of-zelf-kook-discussie uitdraait is natuurlijk wel begrijpelijk, maar dat was niet het onderwerp van het programma.
Oh ik eet regelmatig een potje hoor Vooral tusen de middag, als ik s'avonds moet werken. Een potje bruinen bonen met ham en aardappelen, jummie! En de macaroni is ook erg lekker
Tja, niet echt schokkend toch? Niets wat we nog niet wisten. Iedereen die ooit een hapje olvarit worteltjes heeft geproefd weet ook wel dat het niet echt naar wortel smaakt. Ook ik heb mijn zoontje, vooral in het begin, regelmatig een potje gegeven. Ik vind er ook niets mis mee. Waar ik wel moeite mee heb is dat ze er de meest mooie namen aan geven. Zoals inderdaad rund stroganoff met veldgroenten en tijm. Allejezus, dat maak ik voor mezelf niet eens klaar, wat een onzin. Wat is er mis met gewoon vlees/vis/rijst/groenten en aardappeltjes?
Ik denk dat het er ook erg vanaf hangt wat je eigen smaak is. Als je zelf altijd aardappel-groente-vlees eet en je kind moet straks met de pot mee-eten, dan hoeft het ook niet aan meer smaken te wennen. Maar wij eten wel regelmatig (verse) risotto, of vis uit de oven, of pasta en ik wil wel dat hij dat straks gewoon mee eet. Dus geef ik het hem nu ook al, maar dan wel zelfgemaakt...
Pfff, wat een drukte om niks. Het is inderdaad goedkoper en vaak net zo makkelijk om gewoon je eigen maaltijd even te prakken. En wij zijn ook zeker van plan dat te doen. (We moeten ons nog even in verdiepen of een blender daarvoor het handigst os of dat het met een staafmixer ook zou lukken. Iemand tips?) Maar als ik een keer diepvriespizza eet, valt er waarschijnlijk weinig van te maken voor de kleine. Prima toch om dan een keer een potje te pakken. Ook als je een paar dagen niet thuis eet kan het handig zijn. Om dan gelijk om een hele vervelende manier te gaan roepen "lekker makkelijk", alsof ouders die een potje gebruiken ontaard zijn en niet goed voor hun kinderen zorgen... Sorry hoor, maar dan heb je wel heel veel eigendunk!
bij mijn oudste heb ik wel potjes gegeven, maar die at opgegeven moment niks anders dus tja toen wilde ik wel....nu een meisje dat geen gepureerd eten wil eten, laat staan een potje WIj hadden laatst een baby shower moesten ze hapjes proeven en geen een werd echt op de juiste smaak herkend!
Staafmixer werkt prima hoor! Zo'n blender wilde ik eerst ook, maar ik denk dat dat toch minder handig is, aangezien dat veel meer schoonmaakwerk is. Bovendien maakten wij altijd hapjes voor een paar weken (die vroren we dan in), dus grote hoeveelheden, en dan is zo'n staafmixer handiger. Je hoeft overigens niet zo heel lang te pureren - een half jaar ofzo - dus om daar nu allerlei spullen voor aan te schaffen: beetje onzinnig.
Rijst valt niet onder allergenen en mag gewoon vanaf 6 mnd gegeven worden (info van de dietist). Ik ga de uitzending nog ff kijken.... ben wel benieuwd. Hier heeft Thirza de afgelopen tijd wel veel potjes gehad, (ik was zo door m'n energie heen dat apart koken voor haar gewoon niet ging, dat redde ik niet op een dag), maar ik ben vanwege haar allergie wel kritisch op wat ik geef, dus ik kijk altijd de ingredientenlijsten na, (nouja, bijna altijd, die ene keer dat ik dat niet gedaan had, had ik dus direct weer potjes met koemelk te pakken: dat zit dus ook te pas en te onpas in die potjes ). Maar er zit idd erg veel zooi en toevoegingen van vage ingredienten in altijd....
Rozemarijke, bedankt voor de info over de rijst. Verder vind ik het natuurlijk niet raar als mensen hun kind af en toe een potje geven, het is inderdaad geen "vergif". Wat ik bedoel met "makkelijk" zijn mensen die alleen maar potjes geven zonder zich erin te verdiepen. Dit is alleen mijn mening en niemand hoeft zich hier verder over aangesproken te voelen hoor, dat is niet mijn bedoeling . Sorry als het lullig overkwam, ik heb nogal de neiging om allergisch te reageren op dingen waar ik niet achter sta.
Daar heb ik nou nooit last van... Ahum. Wel dus. 't Is je vergeven, haha. Ik reageerde ook niet zo aardig.
Ik vond het niet schokkend, niks wat ik nog niet wist. Wat ik pas triest vind: Het veroordelen van moeders die hun kind een potje geven. Het zou je dan niet interesseren wat je kind eet en het is wel lekker makkelijk allemaal zijn zo een paar dingen die ik teruglees... Wat is er mis met makkelijk? Ben je dan een slechtere moeder of hou je dan minder van je kind? De overeenkomst tussen het geven van een potje en desinteresse in het eten van je kind gaat mijns inziens helemaal nergens over. Het is echt geen vergif hoor. Ik geef trouwens vers en potjes, het is maar net hoe het uitkomt. En ik kan prima lezen wat op de etiketten staat.