Stukken onverteerd fruit in ontlasting, baby 7,5 mnd

Discussion in 'Voeding' started by Fnoepie, Mar 18, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Fnoepie

    Fnoepie Actief lid

    Nov 25, 2008
    184
    0
    0
    Allround medewerkster dierenasiel
    Is het normaal dat je stukjes onverteerd fruit bij een baby van 7.5 mnd terug vindt in de ontlasting?
    Marly is een vrolijke, tevreden baby die naast gemalen voeding ook kleine stukjes groente en fruit zo eet (zgn. Rapley-methode).
    Ik had haar kleine stukjes kiwi (zonder die pitjes) gegeven en die vond ik de andere dag allemaal terug in haar ontlasting???
    Banaan vind ik niks van terug en ook niet van druiven (zonder schilletje), broccoli, sperziebonen, etc.
     
  2. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    Mar 27, 2008
    8,128
    1,682
    113
    Mijn dochter is 14 maanden en ik vind nog complete erwten-maaltijden in haar luier.
     
  3. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    Ties eet ook grove stukken maar bij hem zie ik het nooit terug.
     
  4. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Kiwi wordt geadviseerd vanaf 12 maanden.;)
     
  5. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    beetje offtopic als je mij vraagt...:D:D:D
    Ik geef t Gijs ook..banaan+kiwi.. staafmixer en.. njammie!!
     
  6. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Wat is er off-topic aan? Baby van ts is 7 maanden en krijgt kiwi, dat wordt afgeraden als je net begint met bijvoeden. Zeker als je het a la Rapley geeft en niet in een of ander gladgemalen prutje. Sommige voedingsmiddelen verteren nu eenmaal slechter dan andere.
     
  7. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    omdat de vraag is of t normaal is stukjes onverteerd fruit terug te vinden in ontlasting..

    Dan is zeggen dat kiwi vanaf 12 maanden pas geadviseerd word toch offtopic?

    die rapley methode zegt mij niks.. Zie de naam wel voorbij komen op t forum, maar verder... Ik gebruik de NEI-methode..;):D
     
  8. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ja, het is dus normaal dat je onder de 12 maanden stukken kiwi in de ontlasting terugvindt, omdat kiwi moeilijk verteert als het niet fijngeprakt is, snappie?
     
  9. Fnoepie

    Fnoepie Actief lid

    Nov 25, 2008
    184
    0
    0
    Allround medewerkster dierenasiel
    Ik had een heel lijstje van het CB meegekregen met wat ik haar mocht geven en daarop stond ook kiwi. Omdat ik juist ook gehoord had dat dat vanaf 12 mnd pas mocht had ik het nog nagevraagd aan het CB en die zeiden me dat ze het gewoon al mocht, maar dan alleen de groene stukjes en de stukjes met die pitjes alleen niet.

    Maar kennelijk verteert het toch moeilijk, dus kiwi geven we gewoon nog even niet op de Rapley-manier, maar gaat dus gewoon lekker door de blender. Dat gaat prima.

    Thanx voor de antwoorden in ieder geval.
     
  10. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

Share This Page